Informujemy, że w okresie przerwy świątecznej stołówka szkolna LINIA Promocja Zdrowego Stylu Życia będzie nieczynna.
Wielkanocny Turniej Szachowy
W dniu 15 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli uczniów z klas 1-3 wystartowało 24 uczestników, którzy zagrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Hubert Duda z klasy 2c. Drugie miejsce zajął Antoni Orłowski z klasy 2c, a trzecie Daniel Brzeziński z klasy 3b.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 35 uczestników, którzy rozegrali również 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Zwycięzcą turnieju został Julian Obuchowicz z klasy 7b, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Mateusz Dymek z klasy 8d, a trzecie Jędrzej Weronko z klasy 7a. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jaśmina Jarek z klasy 8c.
Po zakończonych zmaganiach dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska uczestnikom turnieju wręczyły dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Rozmowy na temat elektromagnetyzmu...
Uczniowie klas: 5b i 5d mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pogadance na temat elektromagnetyzmu! Temat ten jest niezwykle fascynujący i ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w kontekście działania telefonów komórkowych.
Podczas spotkania piątoklasiści mogli dowiedzieć się, że telefon komórkowy działa dzięki falom elektromagnetycznym, wysyłając i odbierając sygnały radiowe. Te z kolei przenoszą informacje w postaci dźwięku, tekstu czy obrazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią anteny i przekaźniki telefoniczne, umożliwiające komunikację między użytkownikami.
Dodatkowo uświadomili sobie jak w codziennym życiu zjawiska przyrodnicze łączą się z takimi pojęciami, jak elektrostatyka i magnetyzm. Uczniowie poszerzyli wiedzę o zjawiskach związanych z ładunkami elektrycznymi, które mogą przyciągać lub odpychać inne naładowane obiekty oraz o właściwościach magnetycznych materiałów, które są wykorzystywane w różnych urządzeniach, takich jak głośniki czy silniki elektryczne.
Takie pogadanki inspirują uczniów do dalszego zgłębiania tajników świata fizyki i technologii, a także pobudzają ich ciekawość do odkrywania wpływu nauki na otaczający nas świat. To doskonała okazja do zainspirowania młodych fizyków do myślenia o przyszłości i możliwościach, jakie niesie ze sobą rozwój technologii opartych na zasadach elektromagnetyzmu.
Wielkanocne Spotkanie z Seniorami Osiedla „Piaski”
Wielkanoc to jedno z najbardziej radosnych świąt, poprzedzone wieloma przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Ten okres skłania do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w dniu 9 kwietnia 2025 roku, odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne, na które przybyli Seniorzy z Osiedla „Piaski”. Jego organizatorami byli: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany, Samorząd Mieszkańców Osiedla „Piaski” oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 293.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, pełnej życzliwości, atmosferze, której atrakcją była inscenizacja o życiu seniorów w dzisiejszym świecie. Przy pięknych dekoracjach i ozdobach stołów, w towarzystwie wyjątkowych gości, wśród rozmów i wzruszeń wszyscy celebrowali zbliżające się Święta Wielkanocne.
Spotkanie było okazją do integracji i wzmocnienia poczucia wspólnoty wśród mieszkańców dzielnicy Bielany, a także miłym wypełnieniem wolnego czasu seniorów.
Zajęcia „Sprawne rączki”
Kolejnym przedsięwzięciem podjętym przez uczniów klasy 3a na zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki” było uszycie kolorowych rybek. Filcowe ozdoby będą przypominały im o zbliżających się wakacjach. Własnoręcznie wykonane, różnobarwne zabawki sprawiły wszystkim wiele radości.
Laboratoria Przyszłości to doskonała okazja do ćwiczenia sprawności manualnych.
Serdeczne podziękowania!
Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i udział w akcji wolontariatu – zbiórce dla Fundacji Rodakom na Kresach.
Dzięki Waszej otwartości, życzliwości i chęci niesienia pomocy udało się zebrać potrzebne dary, które trafią do Polaków mieszkających na Kresach.
Wasza pomoc ma ogromne znaczenie – pokazuje, że razem możemy więcej.
Akcja Wolontariatu
Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 293 oraz Szkoły Podstawowej nr 364 przy wsparciu świetlicy szkolnej zorganizował wspólnie wiosenny kiermasz bransoletek. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – uczniowie, nauczyciele i rodzice z zaangażowaniem wspierali akcję. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, wspierając tym samym najmłodszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim za udział i wielkie serce!
Podsumowanie konkursu czytelniczego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy. Laureatami konkursu zostali:
-
Aleksandra Gal kl. 1B
-
Maria Krzywicka kl. 3B
-
Wiktor Obliński kl. 4B
-
Filip Gumowski kl. 5D
-
Zuzanna Witosławska kl. 7A
Serdecznie gratulujemy!
-
Bielańskie Targi Edukacyjne
W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVI Bielańskich Targach Edukacyjnych. Zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 35 przy ul. S. Żeromskiego, a ich celem było promowanie kształcenia i osiągnięć edukacyjnych bielańskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, zainteresowani kontynuowaniem nauki na Bielanach, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz zapoznania się z prezentowanymi zawodami oferowanymi przez bielańskie szkoły zawodowe - ZS nr 10, ZS nr 18 oraz ZS nr 35. Na uczestników targów czekały także testy z zakresu predyspozycji i preferencji zawodowych, które przygotowali dla uczniów doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10.
Rowerowy Maj
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: link
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Szkolne Pole Nadziei znów zakwitło!
Nasze żonkilowe pole to nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim symbol nadziei i wsparcia dla osób potrzebujących opieki paliatywnej. W ramach tej wyjątkowej akcji wolontariusze z naszego “Klubu Ośmiu” aktywnie współpracują z: Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej na Bielanach, Ośrodkiem Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i wielkie serca!
Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się dzielnicowy etap 48. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły wyróżnienie:
W kategorii klas IV-VI: Veronika Karpińska i Antonina Kozioł
W kategorii klas VII-VIII: Urszula Mędrzecka i Oliwia Kozłowska
Dziewczynki zachwyciły jury wspaniałą recytacją wierszy, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie uczennic jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników z 17 szkół bielańskich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich!
Góra Grosza
Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując, m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną oraz rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tę inicjatywę. Szczególne gratulacje należą się klasie 4a za zajęcie pierwszego miejsca oraz dla klas: 5a i 5c za zdobycie kolejnych lokat. Wspólnie zebrana kwota 162,51 zł to dowód na to, jak ważne jest wsparcie i solidarność.
Serdeczne podziękowania uczestnikom akcji za ich wysiłek i poświęcenie!
Kartka wielkanocna dla Hospicjum Dziecięcego
Wolontariat szkolny wraz ze świetlicą szkolną włączył się w akcję zorganizowaną przez Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Wolontariusze przygotowali kolorowe, kreatywne kartki wielkanocne dla dzieci. To wspaniała inicjatywa, która ma na celu sprawienie radości i pokazanie wsparcia dla osób przebywających w hospicjum. Takie gesty niosą nie tylko otuchę, ale także przypomnienie o tym, jak ważna jest troska o innych w trudnych chwilach.
Dziękujemy!
Lodowce i woda w Arktyce
21 marca 2025 obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Lodowców, a 22 marca od lat Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b podczas zajęć fizyki mieli okazję uczestniczyć w lekcji na żywo z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami dotyczącymi lodowców i zasobów wodnych Ziemi oraz dowiedzieli się, jak wygląda dostęp do wody w surowych warunkach Arktyki i co stanowi jej główne źródło na stacji polarnej.
Transmisja z ekspertem w zakresie badań polarnych i nauk o Ziemi była dostarczona przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu EDU-ARCTIC, mającego na celu angażowanie uczniów w edukację STEM poprzez badania Arktyki.
„Zorza polarna w objęciach fizyki”
W dniu 20 marca odbył się finał konkursu wojewódzkiego plastyczno-fizycznego „Fraktal”. Celem konkursu było stworzenie pracy plastycznej nawiązującej do zjawiska, teorii lub prawa fizycznego oraz jego naukowe wyjaśnienie.
Michał podczas prezentacji swojej pracy „Zorza polarna w objęciach fizyki” wykazał, że fizyka i sztuka są ze sobą powiązane - zarówno fizycy, jak i artyści starają się zrozumieć i zinterpretować otaczający nas świat.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Powitanie wiosny
Przyszła do nas wiosna - wiosenka
Zielona panienka - panienka
Przyszła o poranku
W sasankowym wianku...
Słowa tej piosenki, tak chętnie śpiewanej przez dzieci, doskonale nawiązują do wydarzeń naszej szkoły z 21 marca, kiedy to cała uczniowska brać powitała wiosnę. To szczególna pora roku, która napawa wszystkich optymizmem, a jej pierwszy dzień jest jednym z najbardziej wyczekiwanych po długiej i szarej zimie. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Wszyscy chętni uczniowie przyszli ubrani na zielono, a tradycyjny plecak lub tornister zamienili na inne nosidło. Książki, zeszyty i przybory szkolne zostały przyniesione, m.in. w walizkach, poszewkach, koszykach, koszach, tekturowych pudełkach, garnkach, a nawet... w sejfie. Ponadto dzieci i młodzież włączyli się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, solidaryzując się z osobami z zespołem Downa. Przedsięwzięcie polegało na założeniu na siebie tych elementów garderoby – w różnych barwach na każdą nogę oraz pokolorowaniu papierowej skarpetki i zawieszeniu jej na drzwiach swojej pracowni lub na specjalnie przygotowanych do tego celu sznurach, by po raz kolejny pobić rekord utworzenia najdłuższego sznura wyjątkowych skarpetek.
Następnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było zaproszenie przez przedstawicielki prezydium Samorządu Uczniowskiego reprezentantów poszczególnych klas przebranych za Panie Wiosny w celu wyłonienia najbardziej oryginalnego stroju. Największym uznaniem wśród oceniającej komisji, której przewodniczył wicedyrektor, Pan Piotr Śmiałkowski, cieszyły się „wiosenki” z klas: 5a i 8c.
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegły w radosnej i przyjemnej atmosferze. Po tak mile spędzonym czasie uczniowie żywią nadzieję, że ta piękna pora roku bardzo szybko zawita do szkolnych sal i będzie dla wszystkich źródłem dodatkowej energii.
Sukces w XX Olimpiadzie Matematycznej Juniorów
Miło nam poinformować, że Stanisław Krzywicki uczeń klasy 8B został finalistą XX Olimpiady Matematycznej Juniorów. Dzięki temu osiągnięciu Stanisław uzyskał uprawnienia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz przyjęcia w pierwszej kolejności do szkoły ponadpodstawowej.
GRATULUJEMY!!!
Sukces sportowy naszych uczniów
W dniach 10-14 marca 2025 r., w Szkole Podstawowej nr 352 przy ul. Conrada 6, odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w kategorii młodzieży szkół podstawowych o Mistrzostwo Dzielnicy Bielany. Organizatorem imprezy był Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany Urzędu m. st. Warszawy.
Na zawody zgłosiło się 13 bielańskich szkół podstawowych, które drogą losowania zostały podzielone na 4 grupy. Grając systemem „każdy z każdym”, wyłoniono kolejność w poszczególnych grupach. Za wygrany mecz zespół otrzymywał 2 pkt., za przegrany 1 pkt. Mecze rozgrywano do 2 wygranych setów – każdy do 25 pkt.
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce, a reprezentowali ją chłopcy z klas 7-8:
Patryk Sumiński z klasy 8c, Maciej Daniszenko z klasy 8d, Mateusz Dymek z klasy 8d, Michał Krasnodębski z klasy 8c, Maciej Paluch z klasy 7b, Antoni Bartczak z klasy 7c, Wiktor Krzyżanowski z klasy 7c, Aleksander Kopka z klasy 8c, Nikodem Kucisz z klasy 8b, Filip Saniewski z klasy 8c.
Gratulacje dla naszych siatkarzy !!!
Szkolne Pole Nadziei ponownie zakwitło
W minionym roku szkolnym włączyliśmy się do akcji promocji idei wolontariatu i niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zasadzili wspólnie żonkile, które utworzyły serce symbolizujące nasze szkolne Pole Nadziei. Wolontariat zorganizował akcję pomocy na rzecz podopiecznych Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej w Warszawie. W tym roku szkolnym mimo pandemii wsparliśmy również działania ośrodka, a nasze szkolne serce żonkili ponownie zakwitło. Żółte kwiaty symbolizują nadzieję w walce z chorobami nowotworowymi i przypominają, że każdy z nas może wspomóc chorych i potrzebujących.
Projekt „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?”
Klasy 4B, 4C, 4D oraz 5A wzięły udział w projekcie „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” realizowany w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Projekt ten realizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa.
Podczas zajęć uczniowie zaznajomili się bliżej z dziedzictwem archeologicznym, sposobem jego ochrony, dokonaniami polskiej archeologii oraz zawodem samego archeologa.
W trakcie zajęć młodzi adepci archeologii uświadomili sobie, że wbrew pozorom zawód ten nie wygląda jak przygoda słynnego filmowego Indiany Jonsa, tylko jest powolnym, niekiedy żmudnym acz ciekawym procesem odkrywania przeszłości ukrytej na wyciągnięcie ręki. Wiele cennych zabytków odnaleziono w lesie na spacerze, na polu prawnym czy w trakcie drogi do szkoły.
By lepiej zrozumieć czym jest praca archeologa uczniowie sami zostali małymi odkrywcami i jako archeolodzy wykonali kartę ewidencji znalezionego przez siebie zabytku. Wszyscy młodzi archeolodzy wspaniale spisali się w trakcie swojej ciężkiej pracy.
Kolejne sukcesy plastyczne naszych uczniów
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że został rozstrzygnięty Mazowiecki Konkurs Plastyczny „Mikrokosmos”. Inspiracją turnieju był poetycki dokument filmowy o tym samym tytule z 1996 roku, autorstwa Claude’a Nuridsany i Marie Perennou, ukazujący jeden dzień z życia najmniejszych mieszkańców łąki oraz film „Wielka cisza” autorstwa Jennifer Allora i Guillermo Calzadilla.
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej prezentującej świat małych zwierząt i przyrody, którego być może, na co dzień nie dostrzegamy.
Wśród tych, którzy odnieśli sukces znaleźli się :
Klasy 0-3
Laureatka III miejsca: Maria Lyubashenko z klasy 1b
Klasy 4-6
Laureatka II miejsca: Julianna Pulikowska z klasy 4b
Wyróżnienie: Kinga Daniluk z klasy 4b, Milena Tor z klasy 4b, Matylda Piątek z klasy 6a, Igor Duralski z klasy 6c
Klasy 7-8
Laureatka I miejsca: Julia Bieniek z klasy 7e
Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych, pięknych i poruszających dzieł i życzymy dalszych sukcesów, a Pani Żanecie Kołodzińskiej i Panu Mariuszowi Seniowi składamy podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.
Film na poprawę humoru
Uczennice z klasy VI g, Zoja Poręcka i Klara Kamińska, w ramach dodatkowej pracy dla chętnych, którą było nagranie filmiku pokazującego w jaki sposób można spędzić czas wolny w ramach urozmaicenia nauki zdalnej, zrobiły coś wspaniałego, czym chciałabym się podzielić z innymi.
Zachęcamy do obejrzenia, ponieważ dziewczynki z niezwykłym poczuciem humoru podeszły do tematu nauki zdalnej, wychwytując typy uczniów na zajęciach on-line. Ich gra aktorska, pomysły, kostiumy, umiejętność zmontowania filmiku w całość, zasługują na uznanie.
Easter Bonnet
Bardzo dziękujemy za odwagę i kreatywność uczennicom
Laurze Zajbt z klasy 4c
Milenie Tor z klasy 4b
Zosi Golonka z klasy 6g,
które uczestniczyły w konkursie świątecznym – Easter Bonnet.Wyobraźnia dziewczyn była nieograniczona i dzięki niej powstały wspaniałe i niepowtarzalne kapelusze świąteczne. Zapraszamy do galerii, gdzie uczennice wesoło prezentują swoje okazałe nakrycia głowy. Laureatki otrzymają dyplom i cząstkową ocenę celującą z języka angielskiego.
Gratulujemy pomysłów.
Finał konkursu literackiego „MOJE WŁASNE ZAKOŃCZENIE”
W marcu 2021r. odbył się szkolny konkurs literacki „MOJE WŁASNE ZAKOŃCZENIE”. Uczestnicy konkursu mieli nie lada wyzwanie! Przedmiotem konkursu było napisanie nowego, zaskakującego zakończenia jednej z wybranych Baśni braci Grimm w formie opowiadania lub opowiadania z dialogiem, utrzymanego w konwencji baśniowej.
Konkurs miał na celu przede wszystkim rozwijanie zdolności pisarskich, popularyzację twórczości literackiej oraz wspieranie działań twórczych uczniów. Konkurs ten miał również zachęcić uczniów klas II i III do podejmowania prób własnej działalności pisarskiej oraz rozwijać kreatywne myślenie.
I miejsce w konkursie zajął Bartosz Mamaj - uczeń klasy IIa.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Sukcesy uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus
Olimpiady przedmiotowe w sesji zimowej przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII.Każdy z przygotowanych testów składał się z 30 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Na podstawie uzyskanej przezuczestnika liczby punktów z danego przedmiotu, przyznawane są nagrody i dyplomy.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach!
Przyroda
Klasa 4
Nikodem Kucisz - miejsce 5 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Zuzanna Walczyk - miejsce 5 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Jan Opyrchał - miejsce 5 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Lena Podsiadły - miejsce 10 - Dyplom laureata
Biologia
Klasa 6
Matylda Piątek - miejsce 2 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Paulina Chudzyńska - miejsce 5 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Aleksandra Starnawska - miejsce 9 - Dyplom laureata
Fizyka
Klasa 8
Stanisław Kołodziński - miejsce 9 - Dyplom laureata
Geografia
Klasa 5
Kazimierz Korsak - miejsce 3 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Klasa 8
Stanisław Kołodziński - miejsce 3 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Matematyka
Klasa 4
Nikodem Kucisz - miejsce 8 - Dyplom laureata
Jan Opyrchał - miejsce 8 - Dyplom laureata
Klasa 6
Jakub Szczypek - miejsce 3 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Jeremi Rosiński - miejsce 7 - Dyplom laureata
Klasa 7
Rafał Fiedor - miejsce 9 - Dyplom laureata
Klasa 8
Antoni Kucisz - miejsce 1 - Grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa
Stanisław Kołodziński - miejsce 3 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Zuzanna Kiersnowska - miejsce 4 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Zuzanna Lomott - miejsce 5 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Michał Niestrzębski - miejsce 6 - Dyplom laureata
Język angielski
Klasa 4
Stanisław Krzywicki - miejsce 8 - Dyplom laureata
Klasa 6
Mateusz Szczepański - miejsce 3 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Aleksandra Starnawska - miejsce 3 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Matylda Piątek - miejsce 5 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Jakub Szczypek - miejsce 7 - Dyplom laureata
Klasa 7
Zofia Kucińska - miejsce 3 - Dyplom laureata, nagroda książkowa
Anna Kraśniewicz - miejsce 9 - Dyplom laureata
Klasa 8
Inga Baj - miejsce 1 - Grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa
Stanisław Kołodziński - miejsce 7 - Dyplom laureata
Daria Matysiak - miejsce 9 - Dyplom laureata
Szlachetne zdrowie
„Szlachetne zdrowie,
nikt się nie dowie,
jako smakujesz
aż się zepsujesz”
Co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W obecnych czasach to święto ma szczególny charakter. Z tej okazji uczennica klasy 4a - Nina Traczyk - napisała wiersz o zdrowiu zaczynający się od słów fraszki patrona naszej szkoły Jana Kochanowskiego – „Szlachetne zdrowie”.
Pamiętajmy o tym, że dbanie o zdrowie to poważne zadanie, szczególnie w obecnych czasach.
Z pozdrowieniami,
Samorząd Szkolny
WIRUS–ŚWIRUS
Szlachetne zdrowie...
wiele kosztuję,
każdy je szanuje,
aż się rozchoruje...
Dopadł nas koronawirus,
każdy w domu jest jak świrus.
Skąd ten wirus tu zawitał?
Chyba przyszedł od Chińczyka.
Nie wychodzę dziś do sklepu,
bo na niego nie ma leku.
Kurier bułki niesie z rana,
sąsiad krzyczy: „Gdzie śmietana?”.
Przez Internet edukacja,
w szkole może po wakacjach.
Wirus-Świrus, ach ten wirus,
po co nagle nam tu wyrósł!
Nina Traczyk
Klasa 4A
Zakończenie zbiórki nakrętek dla Nikodema
W imieniu Małego Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za aktywne uczestnictwo w zbiórce korków dla Nikodema chorego na SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Wspólnymi siłami udało się Nam zebrać 10 dużych worków nakrętek. Fundusze przekazane na leczenie będą wsparciem dla małego "wojownika" w walce z chorobą.
„Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą”.
Przygotowania wielkanocne
Dziękujemy za wszystkie zdjęcia. Dzięki Waszym świątecznym dekoracjom w domach zagościła świąteczna atmosfera, w powietrzu unosił się zapach rzeżuchy i wielkanocnych bab, a na stole znajdowały się kolorowe pisanki. Mamy nadzieję, że przygotowania świąteczne dostarczyły Wam wiele pozytywnych emocji.
Samorząd szkolny
Wielkanoc w Niemczech
Uczniowie klas VII i VIII w ramach poznawania tradycji i zwyczajów wielkanocnych w krajach niemieckiego obszaru językowego wzięli udział w projekcie "Frohe Ostern - Wesołych Świąt Wielkanocnych". Najpierw poznaliśmy słownictwo związane z Wielkanocą, obejrzeliśmy filmy o tradycjach świątecznych w Niemczech, a chętni uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne do tematu "Ostern". Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne o tematyce świątecznej, które opisane były w języku niemieckim. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i życzymy Wesołych Świąt.
Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I- III
Puk, puk, puk Wiosna idzie
Powitanie wiosny to dla każdego wyjątkowe wydarzenie. Także dla naszych uczniów klas I – III, tym bardziej, że Pani Wiosna odwiedziła ich osobiście. Nie było to zwykłe spotkanie, a prośba Pani Wiosny skierowana do uczniów, by wspólnie przegonić zimę na dobre. Dzieci otrzymały zadania i aktywności, takie jak krzyżówki, zagadki, kolorowanki, puzzle, czy też piosenki. Nie zabrakło filmu edukacyjnego o oznakach wiosny, ćwiczeń gimnastycznych, a także prac plastycznych. Czy uczniom się udało? – zdecydowanie TAK!
„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”
„Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka"
Podczas lekcji fizyki uczniowie klas ósmych uczestniczyli w programie edukacyjnym „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka". Dzięki ciekawym eksperymentom dowiedzielisię, jak połączyć elementy obwodu elektrycznego, tak żeby mógł płynąć prąd oraz jaka jest różnica pomiędzy połączeniem szeregowym a równoległym.
Uczniowie pogłębili swoją wiedzę z zakresu energii elektrycznej oraz nauczyli się, jak bezpiecznie korzystać z prądu i urządzeń elektrycznych oraz poznali zagrożenia z nim związane.
Warsztaty z zakresu profilaktyki problemów zdrowia psychicznego
W ramach projektu „Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę - projekt zintegrowany - Dzielnica Bielany m.st. Warszawa” w lutym i marcu w klasach siódmych i ósmych naszej szkoły zostały przeprowadzone warsztaty on-line o charakterze edukacyjno-profilaktycznym z zakresu profilaktyki problemów zdrowia psychicznego.
Uczniowie zaproszeni zostali do uczestnictwa w dwóch 2-godzinnych warsztatach psychoedukacyjnych ukierunkowanych na profilaktykę zdrowia psychicznego i rozwijanie kompetencji związanych z radzeniem sobie ze stresem.
Celem spotkań było rozpowszechnianie i rozwijanie wśród uczniów wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego i kryzysów psychicznych:
- przekonań na temat zaburzeń psychicznych (mity),
- jakie są pierwsze niepokojące objawy kryzysów psychicznych, jak je rozpoznać,
- gdzie i jak szukać pomocy,
- jak rozpoznawać stres i jak sobie z nim radzić.Również rodzice uczniów mogli uczestniczyć w spotkaniu psychoedukacyjnym on-line „Jak wspierać zdrowie psychiczne dzieci?” podczas, którego uzyskali wiedzę o tym jakie są niepokojące objawy kryzysów psychicznych u dzieci, jak wspierać dzieci przeżywające kryzysy psychiczne, gdzie szukać wsparcia.
Warsztaty w klasach oraz spotkanie psychoedukacyjne dla rodziców poprowadzone zostały przez panie psycholog, trenerki z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy ze Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego w Dzielnicy Warszawa Bielany.
W sytuacjach niepokojących zachęcamy również rodziców i opiekunów uczniów do korzystania z oferty Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa Bielany– www.sczp.med.pl
PROJEKT "AKTYWNIE ZARAŻENI"
Katedra nauczycieli wychowania fizycznego zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w projekcie „Aktywnie zarażeni”. W każdy poniedziałek otrzymacie informację, zadanie lub wyzwanie związane ze zdrowym stylem życia. Zależy nam abyśmy wspólnie zadbali o swoje zdrowie, sprawność fizyczną i dobre samopoczucie.
Naszym zadaniem priorytetowym jest kształtowanie postaw prozdrowotnych uczniów, w tym nabywanie nawyków higienicznych oraz uczenie zachowań bezpiecznych dla zdrowia własnego i innych osób.
W okresie epidemii nowego znaczenia nabierają działania podejmowane na rzecz kształtowania postaw i nawyków prawidłowego odżywiania oraz uświadamianie korzyści płynących z aktywności fizycznej.
Śledźcie ogłoszenia w Librusie.
Zachęcamy Was do podejmowania wyzwań i wykonywania zaproponowanych zadań.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Nauczyciele w-f.
"Wspaniała Bielan"
W XXVIII Bielańskiej Edycji Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" w kategorii "Ósemka" tytuł "Wspaniała Bielan" otrzymała Weronika Ślepowrońska z klasy 8D.
GRATULUJEMY!
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY), aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców. Coroczne obchody organizuje inne państwo. Polska, pod hasłem przewodnim: „Książka moim oknem na świat‘’, organizowała święto w 1977 roku. W związku ze zbliżającym się świętem biblioteka szkolna zachęca do obejrzenia prezentacji na temat życia i twórczości Hansa Christiana Andersena.
Rozstrzygnięcie konkursu "Aktywnie zarażeni"
WITAJCIE AKTYWNIE ZARAŻENI!!!
Nasz konkurs na logo projektu Aktywnie Zarażeni dobiegł końca.
Bardzo dziękujemy wszystkim tym uczniom, którzy zadali sobie trud, stworzyli logo i przesłali nam swoje prace. Wszystkie były piękne i fascynujące.
BRAWO!!!
Mamy nadzieje, iż tworzenie swoich prac poza walorem edukacyjnym sprawiło wszystkim uczestnikom odrobinę radości w tych ciężkich dla nas czasach.
Wyzwanie podjęło 29 uczniów z klas IV-VIII.
Po długich obradach zespół nauczycieli wychowania fizycznego wyłonił zwycięską pracę oraz nadał czterem projektom wyróżnienia.
Kryteria, którymi się kierowaliśmy to:
- znak będący symbolem logo,
- forma graficzna, służąca do identyfikacji projektu,
- napis,
- oryginalność- czytelność, prostota,
- pozytywne emocje, które wzbudza,
- jasność przekazu,
- spójność ze sportem.
Zwycięzcą okazało się logo wykonane przez uczennicę klasy 7f – Katarzynę Włoch, natomiast wyróżnienia otrzymali:
- Bieńkowska Oliwia klasa 5 a
- Kamyk Igor klasa 5 a
- Kawala Jakub kasa 5 b
- Wróblewska Oliwia klasa 5 a
Zwycięska praca będzie towarzyszyła Projektowi „Aktywnie Zarażeni” w wyzwaniach i zadaniach i zawsze z nim kojarzona.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i pomysłowości.
Z dalszymi życzeniami sukcesów
Zespól nauczycieli wychowania fizycznego S.P. 293.
Międzynarodowy projekt edukacyjny "EMOCJA”
W roku szkolnym 2020/2021 w świetlicy szkolnej realizowany jest międzynarodowy program zajęć z zakresu edukacji społeczno-emocjonalnej „Emocja”. Zajęcia prowadzone są w klasie II a.
Scenariusze zajęć zostały opracowane zgodnie z założeniami rocznego planu pracy świetlicy. Program składa się z czterech modułów, w trakcie których omawiane są kolejno emocje towarzyszące dzieciom każdego dnia. Za nami zajęcia dotyczące dziecięcej kreatywności, magii mocy słów, wyobraźni czy też równości. Uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Kropki , Dnia Kolorowej Skarpetki, systematycznie oglądamy relacje przygotowane przez zdalnego psychologa Michała Borkowskiego, takie jak dokuczanie, gniew czy złość…dzieci je uwielbiają.
Podstawowym elementem zajęć są różnorodne zabawy z wykorzystaniem bajkoterapii, zabawy dydaktyczne, integracyjne, zabawy ruchowe, zabawy z elementem dramy, prace plastyczne, oraz rozmowy z wykorzystaniem ilustracji.
Zachęcamy do obejrzenia, krótkiej prezentacji zdjęć z realizacji programu, znajdującej się na stronie internetowej szkoły.
Kartki z życzeniami dla Seniorów
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczna Wielkanoc nie będzie jednak typowa. Z obawy o swoje zdrowie wielu Seniorów spędzi te dni samotnie lub w wąskim gronie najbliższych. Aby te święta były jednak przepełnione atmosferą wzajemnego wsparcia, nadziei na lepsze jutro i radości, uczniowie naszej szkoły przygotowali własnoręcznie kartki z życzeniami dla podopiecznych z zaprzyjaźnionego Bielańskiego Ośrodka Wsparcia Seniorów. Dziękujemy za zaangażowanie w akcję i życzymy by kolejne święta można było spędzić wspólnie z rodziną, w spokoju i zdrowiu.
Archiwum Aktualności