Informujemy, że w okresie przerwy świątecznej stołówka szkolna LINIA Promocja Zdrowego Stylu Życia będzie nieczynna.
Wielkanocny Turniej Szachowy
W dniu 15 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli uczniów z klas 1-3 wystartowało 24 uczestników, którzy zagrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Hubert Duda z klasy 2c. Drugie miejsce zajął Antoni Orłowski z klasy 2c, a trzecie Daniel Brzeziński z klasy 3b.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 35 uczestników, którzy rozegrali również 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Zwycięzcą turnieju został Julian Obuchowicz z klasy 7b, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Mateusz Dymek z klasy 8d, a trzecie Jędrzej Weronko z klasy 7a. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jaśmina Jarek z klasy 8c.
Po zakończonych zmaganiach dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska uczestnikom turnieju wręczyły dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Rozmowy na temat elektromagnetyzmu...
Uczniowie klas: 5b i 5d mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pogadance na temat elektromagnetyzmu! Temat ten jest niezwykle fascynujący i ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w kontekście działania telefonów komórkowych.
Podczas spotkania piątoklasiści mogli dowiedzieć się, że telefon komórkowy działa dzięki falom elektromagnetycznym, wysyłając i odbierając sygnały radiowe. Te z kolei przenoszą informacje w postaci dźwięku, tekstu czy obrazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią anteny i przekaźniki telefoniczne, umożliwiające komunikację między użytkownikami.
Dodatkowo uświadomili sobie jak w codziennym życiu zjawiska przyrodnicze łączą się z takimi pojęciami, jak elektrostatyka i magnetyzm. Uczniowie poszerzyli wiedzę o zjawiskach związanych z ładunkami elektrycznymi, które mogą przyciągać lub odpychać inne naładowane obiekty oraz o właściwościach magnetycznych materiałów, które są wykorzystywane w różnych urządzeniach, takich jak głośniki czy silniki elektryczne.
Takie pogadanki inspirują uczniów do dalszego zgłębiania tajników świata fizyki i technologii, a także pobudzają ich ciekawość do odkrywania wpływu nauki na otaczający nas świat. To doskonała okazja do zainspirowania młodych fizyków do myślenia o przyszłości i możliwościach, jakie niesie ze sobą rozwój technologii opartych na zasadach elektromagnetyzmu.
Wielkanocne Spotkanie z Seniorami Osiedla „Piaski”
Wielkanoc to jedno z najbardziej radosnych świąt, poprzedzone wieloma przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Ten okres skłania do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w dniu 9 kwietnia 2025 roku, odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne, na które przybyli Seniorzy z Osiedla „Piaski”. Jego organizatorami byli: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany, Samorząd Mieszkańców Osiedla „Piaski” oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 293.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, pełnej życzliwości, atmosferze, której atrakcją była inscenizacja o życiu seniorów w dzisiejszym świecie. Przy pięknych dekoracjach i ozdobach stołów, w towarzystwie wyjątkowych gości, wśród rozmów i wzruszeń wszyscy celebrowali zbliżające się Święta Wielkanocne.
Spotkanie było okazją do integracji i wzmocnienia poczucia wspólnoty wśród mieszkańców dzielnicy Bielany, a także miłym wypełnieniem wolnego czasu seniorów.
Zajęcia „Sprawne rączki”
Kolejnym przedsięwzięciem podjętym przez uczniów klasy 3a na zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki” było uszycie kolorowych rybek. Filcowe ozdoby będą przypominały im o zbliżających się wakacjach. Własnoręcznie wykonane, różnobarwne zabawki sprawiły wszystkim wiele radości.
Laboratoria Przyszłości to doskonała okazja do ćwiczenia sprawności manualnych.
Serdeczne podziękowania!
Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i udział w akcji wolontariatu – zbiórce dla Fundacji Rodakom na Kresach.
Dzięki Waszej otwartości, życzliwości i chęci niesienia pomocy udało się zebrać potrzebne dary, które trafią do Polaków mieszkających na Kresach.
Wasza pomoc ma ogromne znaczenie – pokazuje, że razem możemy więcej.
Akcja Wolontariatu
Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 293 oraz Szkoły Podstawowej nr 364 przy wsparciu świetlicy szkolnej zorganizował wspólnie wiosenny kiermasz bransoletek. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – uczniowie, nauczyciele i rodzice z zaangażowaniem wspierali akcję. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, wspierając tym samym najmłodszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim za udział i wielkie serce!
Podsumowanie konkursu czytelniczego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy. Laureatami konkursu zostali:
-
Aleksandra Gal kl. 1B
-
Maria Krzywicka kl. 3B
-
Wiktor Obliński kl. 4B
-
Filip Gumowski kl. 5D
-
Zuzanna Witosławska kl. 7A
Serdecznie gratulujemy!
-
Bielańskie Targi Edukacyjne
W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVI Bielańskich Targach Edukacyjnych. Zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 35 przy ul. S. Żeromskiego, a ich celem było promowanie kształcenia i osiągnięć edukacyjnych bielańskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, zainteresowani kontynuowaniem nauki na Bielanach, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz zapoznania się z prezentowanymi zawodami oferowanymi przez bielańskie szkoły zawodowe - ZS nr 10, ZS nr 18 oraz ZS nr 35. Na uczestników targów czekały także testy z zakresu predyspozycji i preferencji zawodowych, które przygotowali dla uczniów doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10.
Rowerowy Maj
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: link
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Szkolne Pole Nadziei znów zakwitło!
Nasze żonkilowe pole to nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim symbol nadziei i wsparcia dla osób potrzebujących opieki paliatywnej. W ramach tej wyjątkowej akcji wolontariusze z naszego “Klubu Ośmiu” aktywnie współpracują z: Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej na Bielanach, Ośrodkiem Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i wielkie serca!
Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się dzielnicowy etap 48. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły wyróżnienie:
W kategorii klas IV-VI: Veronika Karpińska i Antonina Kozioł
W kategorii klas VII-VIII: Urszula Mędrzecka i Oliwia Kozłowska
Dziewczynki zachwyciły jury wspaniałą recytacją wierszy, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie uczennic jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników z 17 szkół bielańskich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich!
Góra Grosza
Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując, m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną oraz rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tę inicjatywę. Szczególne gratulacje należą się klasie 4a za zajęcie pierwszego miejsca oraz dla klas: 5a i 5c za zdobycie kolejnych lokat. Wspólnie zebrana kwota 162,51 zł to dowód na to, jak ważne jest wsparcie i solidarność.
Serdeczne podziękowania uczestnikom akcji za ich wysiłek i poświęcenie!
Kartka wielkanocna dla Hospicjum Dziecięcego
Wolontariat szkolny wraz ze świetlicą szkolną włączył się w akcję zorganizowaną przez Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Wolontariusze przygotowali kolorowe, kreatywne kartki wielkanocne dla dzieci. To wspaniała inicjatywa, która ma na celu sprawienie radości i pokazanie wsparcia dla osób przebywających w hospicjum. Takie gesty niosą nie tylko otuchę, ale także przypomnienie o tym, jak ważna jest troska o innych w trudnych chwilach.
Dziękujemy!
Lodowce i woda w Arktyce
21 marca 2025 obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Lodowców, a 22 marca od lat Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b podczas zajęć fizyki mieli okazję uczestniczyć w lekcji na żywo z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami dotyczącymi lodowców i zasobów wodnych Ziemi oraz dowiedzieli się, jak wygląda dostęp do wody w surowych warunkach Arktyki i co stanowi jej główne źródło na stacji polarnej.
Transmisja z ekspertem w zakresie badań polarnych i nauk o Ziemi była dostarczona przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu EDU-ARCTIC, mającego na celu angażowanie uczniów w edukację STEM poprzez badania Arktyki.
„Zorza polarna w objęciach fizyki”
W dniu 20 marca odbył się finał konkursu wojewódzkiego plastyczno-fizycznego „Fraktal”. Celem konkursu było stworzenie pracy plastycznej nawiązującej do zjawiska, teorii lub prawa fizycznego oraz jego naukowe wyjaśnienie.
Michał podczas prezentacji swojej pracy „Zorza polarna w objęciach fizyki” wykazał, że fizyka i sztuka są ze sobą powiązane - zarówno fizycy, jak i artyści starają się zrozumieć i zinterpretować otaczający nas świat.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Powitanie wiosny
Przyszła do nas wiosna - wiosenka
Zielona panienka - panienka
Przyszła o poranku
W sasankowym wianku...
Słowa tej piosenki, tak chętnie śpiewanej przez dzieci, doskonale nawiązują do wydarzeń naszej szkoły z 21 marca, kiedy to cała uczniowska brać powitała wiosnę. To szczególna pora roku, która napawa wszystkich optymizmem, a jej pierwszy dzień jest jednym z najbardziej wyczekiwanych po długiej i szarej zimie. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Wszyscy chętni uczniowie przyszli ubrani na zielono, a tradycyjny plecak lub tornister zamienili na inne nosidło. Książki, zeszyty i przybory szkolne zostały przyniesione, m.in. w walizkach, poszewkach, koszykach, koszach, tekturowych pudełkach, garnkach, a nawet... w sejfie. Ponadto dzieci i młodzież włączyli się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, solidaryzując się z osobami z zespołem Downa. Przedsięwzięcie polegało na założeniu na siebie tych elementów garderoby – w różnych barwach na każdą nogę oraz pokolorowaniu papierowej skarpetki i zawieszeniu jej na drzwiach swojej pracowni lub na specjalnie przygotowanych do tego celu sznurach, by po raz kolejny pobić rekord utworzenia najdłuższego sznura wyjątkowych skarpetek.
Następnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było zaproszenie przez przedstawicielki prezydium Samorządu Uczniowskiego reprezentantów poszczególnych klas przebranych za Panie Wiosny w celu wyłonienia najbardziej oryginalnego stroju. Największym uznaniem wśród oceniającej komisji, której przewodniczył wicedyrektor, Pan Piotr Śmiałkowski, cieszyły się „wiosenki” z klas: 5a i 8c.
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegły w radosnej i przyjemnej atmosferze. Po tak mile spędzonym czasie uczniowie żywią nadzieję, że ta piękna pora roku bardzo szybko zawita do szkolnych sal i będzie dla wszystkich źródłem dodatkowej energii.
Sukces w XX Olimpiadzie Matematycznej Juniorów
Miło nam poinformować, że Stanisław Krzywicki uczeń klasy 8B został finalistą XX Olimpiady Matematycznej Juniorów. Dzięki temu osiągnięciu Stanisław uzyskał uprawnienia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz przyjęcia w pierwszej kolejności do szkoły ponadpodstawowej.
GRATULUJEMY!!!
Sukces sportowy naszych uczniów
W dniach 10-14 marca 2025 r., w Szkole Podstawowej nr 352 przy ul. Conrada 6, odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w kategorii młodzieży szkół podstawowych o Mistrzostwo Dzielnicy Bielany. Organizatorem imprezy był Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany Urzędu m. st. Warszawy.
Na zawody zgłosiło się 13 bielańskich szkół podstawowych, które drogą losowania zostały podzielone na 4 grupy. Grając systemem „każdy z każdym”, wyłoniono kolejność w poszczególnych grupach. Za wygrany mecz zespół otrzymywał 2 pkt., za przegrany 1 pkt. Mecze rozgrywano do 2 wygranych setów – każdy do 25 pkt.
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce, a reprezentowali ją chłopcy z klas 7-8:
Patryk Sumiński z klasy 8c, Maciej Daniszenko z klasy 8d, Mateusz Dymek z klasy 8d, Michał Krasnodębski z klasy 8c, Maciej Paluch z klasy 7b, Antoni Bartczak z klasy 7c, Wiktor Krzyżanowski z klasy 7c, Aleksander Kopka z klasy 8c, Nikodem Kucisz z klasy 8b, Filip Saniewski z klasy 8c.
Gratulacje dla naszych siatkarzy !!!
Wyniki Konkursu walentynkowego z języka angielskiego "Share the love'
Dnia 15.02.2021r. został rozstrzygnięty konkurs walentynkowy z języka angielskiego ‘Share the love’. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:
1. Klasy 1-3: Zadaniem uczniów było wykonanie kartki walentynkowej z krótkimi życzeniami w języku angielskim.
I miejsce: Tosia Andrychowska 1d
II miejsce: Olga Pankiv 1b
III miejsce: Ola Kukulska 1a
Wyróżnienie: Zoja Drzewek 3d
Wyróżnienie: Karolina Tarasiuk 3b
Klasy 4-8 zostały podzielone na dwie kategorie: 4-6 oraz 7-8. Zadaniem uczniów było wykonanie słowniczka walentynkowego w formie plakatu A3 przedstawiającego symbole walentynkowe wraz z podpisami w języku angielskim lub idiomy i wyrażenia związane z przyjaźnią lub miłością (np. head over heels in love). Wyniki są następujące:
2. Klasy 4-6:
I miejsce: Franek Bińkowski 6c
II miejsce: Igor Kamyk 5a
III miejsce: Szymon Głębocki 6f oraz Piotr Galatowicz 6b
Wyróżnienie: Matylda Piątek 6a
Wyróżnienie: Sonia Makowska 4d
Dyplom uznania: Zuzia Burdziakowska 6d
Dyplom uznania: Lena Podsiadło 4c
Dyplom uznania: Ola Gromadzka 6b
Dyplom uznania: Wiktoria Józefiak 4d
3. Klasy 7-8:
I miejsce: Amelia Jędrzejczyk 8b
II miejsce: Kamil Szymborski 7d
III miejsce: Maja Filipiak 8a
Wyróżnienie: Agata Andrychowska 8c
Wyróżnienie: Julian Kobus 7e
Dziękujemy za wszystkie prace i gratulujemy uczestnikom konkursu! Uczniom zostaną wręczone dyplomy.
Kupujemy oszczędne energetycznie urządzenia
Uczniowie klas ósmych na lekcji fizyki realizowali projekt „Kupujemy oszczędne energetycznie urządzenia”. Każdy z uczniów miał wybrać sobie jeden typ urządzenia domowego (np. pralka, lodówka), które chciałby „kupić“. W tym celu należało odwiedzić online sklepy specjalizujące się w sprzedaży sprzętu domowego i poszukać produkty najbardziej efektywne energetycznie oraz najmniej. Podsumowując projekt uczniowie mieli odpowiedzieć między innymi na poniższe pytania: Czy prawdą jest, że najbardziej oszczędne energetycznie produkty są również najdroższe? Co Wasi opiekunowie robią ze starymi urządzeniami, które czerpią prąd elektryczny, gdy wymieniają je na nowe?
Oto niektóre z projektów:
Projekt Daria Matysiak klasa 8d
Projekt Amelia Jędrzejczyk klasa 8b
Poczta Walentynkowa
Dzień świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają
Że chcą kochać i kochają!
W naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Walentynki. Przez cały tydzień poprzedzający dzień św. Walentego działała Poczta Walentynkowa zorganizowana przez Mały Samorząd Uczniowski. Dzieci z klas 1-3 okazywały sympatię innym poprzez wrzucanie do specjalnej skrzynki walentynkowych kartek. Przesyłki zostały doręczone adresatom 12 lutego. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Naszą szkołę wypełniła atmosfera życzliwości i przyjaźni.
Życzymy wszystkim, by Walentynki trwały przez cały rok.
Walentynkowe wybory najsympatyczniejszych uczniów
Tegoroczne Walentynki były świetną okazją do wyrażenia swojej sympatii wobec kolegów i koleżanek z klasy. Uczniowie wybierali najsympatyczniejszą Walentynę i Walentego klasy.
Gratulujemy sympatii kolegów i koleżanek oraz życzymy wielu "walentynkowych" sukcesów w przyszłości!
Zwycięzcy otrzymają nagrodę w postaci „Dzień bez pytania” (nie obowiązuje sprawdzianu i zapowiedzianej kartkówki).
Oto klasowi zwycięzcy - najsympatyczniejsza Walentyna i Walenty:
4a
Lena Markowicz
Franciszek Baranowski4b
Natalia Hołubowicz
EkeneEze4c
Hanna Donat
Jan Rosołowski
4 d
Oliwia Kozłowska
Maciej Daniszenko5a
Oliwia Wróblewska
Maciej Zabawa
5 b
Maja Węglarz
Kacper Gołąbek
6 a
Maja Górska
Nikodem Kowalski
6 b
Patrycja Parys
Aleksander Lachowski6 c
Maria Krupa
Filip Pszkit
6 d
Antonia Frydrychewicz
Aleksander Zadrożny6 e
Kalina Sobczyńska
Bartosz Kicki
6f
Kajetan Mędyk
Nina Kaczkan
6 g
Łucja Lewkowicz
Antek Surgiel
7 a
Gabriela Lewandowska
Bartosz Zalewski
7 b
Julia Jarząbek
Bartosz Burzyński7 c
Klaudia Urbańska
Aleksander Wielocha
7 d
Amelia Koryńska
Stanisław Beśka
7 e
Martyna Pingwara
Jakub Tomczyk
7 f
Patryk Krzyżanowski
Katarzyna Włoch8a
Zofia Socha
Mateusz Prusak8b
Maja Wnuk
Kacper Kuczmarski
8 c
Zuzanna Lomott
Wiktor Sochocki
8 d
Amelia Chmielewska
Kajetan Kaczmarczyk
Walentynka dla seniora
W tym roku pandemia uniemożliwiła świetliczakom spotkania z seniorami. Chcąc sprawić im odrobinę przyjemności w tak trudnym czasie, dzieci z klas I- III uczęszczające do świetlicy przygotowały dla nich małą niespodziankę na walentynki. Samodzielnie wykonały piękne serduszka, dowolną techniką plastyczną. W dniu 12 lutego zostały one przekazane do Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 1. Cieszymy się, że udało nam się sprawić trochę radości i wywołać uśmiech na twarzach seniorów.
Valentinstag - Walentynki w Niemczech
14 lutego nasi zachodni sąsiedzi obchodzą od wielu lat Walentynki. Święto znane było już w średniowieczu (Mittelalter). Dziś symbolem Walentynek w Niemczech są przede wszystkim czerwone róże (die roten Rosen), które mówią o miłości oraz słodycze w kształcie serca. Obowiązkiem niemal stała się uroczysta kolacja (Abendessen) walentynkowa z bliską osobą oraz składanie sobie życzeń walentynkowych. Z okazji Walentynek chętni uczniowie klas VII i VIII przygotowali kartki z życzeniami w języku niemieckim. Zapraszamy do oglądania prac uczniów w galerii zdjęć.
Wyjątkowy sukces Hanny Dziedzic!
W minioną środę, 10 lutego br., Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli ogłosiło wyniki Konkursu Przedmiotowego Mazowieckiego Kuratora Oświaty z języka polskiego. Dzień ten okazał się bardzo szczęśliwy dla uczennicy klasy VIIIC – Hanny Dziedzic, która uzyskała najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników etapu wojewódzkiego, co jest równoznaczne z przyznaniem tytułu laureata. Wart podkreślenia jest fakt, że w tym etapie wzięło udział aż 80 uczniów z województwa mazowieckiego. Sukces Hani to również ogromna satysfakcja dla jej rodziców, dyrektora szkoły oraz jej nauczycielki, Pani Wioletty Krawczyk. To także powód do dumy dla całej społeczności szkolnej.
Hanna Dziedzic, przystępując do konkursu kuratoryjnego, stanęła przed ogromnym wyzwaniem, bowiem wymagania ogólne turnieju obejmowały wiadomości i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego w części dotyczącej języka polskiego w drugim etapie edukacyjnym (klasy IV-VIII) oraz integrację treści języka polskiego z zagadnieniami pochodzącymi z innych przedmiotów. Zakres merytoryczny obejmował ponadto znajomość dzieł literackich oraz dzieł malarskich i filmowych, zgodnych z tematem przewodnim każdego z trzech etapów. Hania w każdym z nich wykazała się wyjątkowym poziomem wiedzy i umiejętności, osiągając prawie najwyższe wyniki.
Sukces ten uprawnia uczennicę do otrzymania rocznej oceny celującej z języka polskiego, zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku. Najistotniejszą korzyścią dla laureatki jest zapewne przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadpodstawowej.
Ogromne gratulacje i życzenia sukcesów w … wybranej przez siebie szkole!!!
Dni otwarte
Zapraszamy na dni otwarte kandydatów do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.
Chętni rodzice z dziećmi, którzy chcieliby zwiedzić szkołę
w dniach 15, 16, 17 lutego w godz. 16.30 – 17.30,
proszeni są o umówienie się telefoniczne z sekretariatem szkoły (22 633 13 77).
Pierwsza pomoc w świetlicy
W dniach 8-12 luty w świetlicy szkolnej w klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nagłym wypadkom. Zajęcia zostały przeprowadzone w reżimie sanitarnym i miały charakter w dużej mierze teoretyczny.
Podczas zajęć uczniowie poznawali numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji oraz nauczyli się jak przeprowadzić rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc. Na podstawie filmu instruktażowego uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz układać ją w bezpiecznej pozycji bocznej ustalonej.
Na podsumowanie zajęć dzieci wykonały indywidualne prace plastyczne jak również powstały ciekawe plakaty, które można było podziwiać na zorganizowanej w szkole wystawie. Bez problemu rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zagadki.
Pozytywnym efektem podjętych przez nas działań jest to, że już od najmłodszych lat dzieci oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy ich odpowiedzialności za siebie i innych.
Tłusty czwartek w klasie 3a
„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła” - głosi staropolskie przysłowie.
Tłusty Czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Zgodnie z tradycją tego dnia dozwolone jest objadanie się słodkościami - pączkami i faworkami, czyli cienkimi, kruchymi ciastkami w kształcie wstążek smażonymi w tłuszczu. Nazywamy je także chrustem.
Uczniowie klasy 3a przed skosztowaniem słodkości poznali legendę o Combrowym Czwartku – to jest Tłustym Czwartku. Następnie, żeby tradycji stało się zadość zajadali się pysznymi pączkami i faworkami. Mimo tego, że pączki każdego dnia są dostępne, smaczne i słodkie, to w Tłusty Czwartek smakują zupełnie inaczej i jemy je z większym apetytem.Ależ było smacznie! 😊
Wyniki "Ogólnopolskiego Konkursu Pingwin"
GRATULUJEMY Naszym uczniom wysokich not w Ogólnopolskim Konkursie PINGWIN 2020 z języka angielskiego. Grawerowane dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca, nagrody, dyplomy wyróżnienia i uznania czekają na was w szkole.
Będziecie poinformowani poprzez Librusa kiedy i jak je odbierzecie.
Tak trzymać!!!
Lista nagrodzonych:
Klasa 4
- Nikodem Kucisz 3 miejsce Dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Mateusz Dymek 9 miejsce Dyplom wyróżnienia
Klasa 6
- Aleksandra Starnawska 1miejsce Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Mateusz Szczepański 3 miejsce Dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Bruno Rekowski 3 miejsce Dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Matylda Piątek 7 miejsce Dyplom wyróżnienia
- Franciszek Bińkowski 9 miejsce Dyplom wyróżnienia
Klasa 7
- Julian Kobus 3 miejsce Dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Robert Mikulski 3 miejsce Dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Mateusz Grzeszuk 5 miejsce Dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Anna Kraśniewicz 7 miejsce Dyplom wyróżnienia
- Michał Śmiech 7 miejsce Dyplom wyróżnienia
- Jakub Daniszenko 9 miejsce Dyplom wyróżnienia
- Aleksandra Zieniewicz 9 miejsce Dyplom wyróżnienia
Klasa 8
- Iga Elbe 1 miejsce Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Inga Baj 1 miejsce Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Zofia Socha 1 miejsce Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Justyna Melaniuk 1 miejsceGrawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Stanisław Kołodziński 2 miejsceDyplom laureata, Nagroda książkowa
- Zuzanna Lomott 3 miejsceDyplom laureata, Nagroda książkowa
- Wojciech Lamecki 3 miejsce Dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Anna Kalmus 3 miejsce Dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Amelia Jędrzejczyk 5miejsce Dyplom laureata, Nagroda książkowa
- Jan Jagiełło 7miejsce Dyplom wyróżnienia
- Maja Wnuk 7miejsce Dyplom wyróżnienia
- Daria Matysiak 7miejsce Dyplom wyróżnienia
- Marek Oczkowski 7miejsce Dyplom wyróżnienia
- Karolina Ciechomska 7miejsce Dyplom wyróżnienia
- Zuzanna Kiersnowska 9 miejsce Dyplom wyróżnienia
Sukces naszych uczniów w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty
Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów i Muzeum Niepodległości w Warszawie już po raz 17. zaprosili uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim, organizowanym pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jego celem było rozwijanie twórczych pasji, oswajanie z aktualnymi tematami związanymi z życiem w czasach pandemii oraz upamiętnienie setnej rocznicy urodzin wybitnych poetów: Tadeusza Różewicza i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Uczniowie klas IV - VIII stanęli przed wyzwaniem zredagowania form wypowiedzi, tj. kartka z pamiętnika, opowiadanie, rozprawka, wypowiedź argumentacyjna, esej, dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej oraz związanych z twórczością poetów pokolenia Kolumbów.Z ogromna radością informujemy, że laureatami zmagań konkursowych zostało aż 6 uczniów z naszej szkoły:
Uczniowie klas IV — VI
Laureat- Igor Kamyk – klasa VA
Uczniowie klas VII — VIII
II miejsce - Aleksandra Bańkowska – klasa VIIIC
II miejsce – Amelia Jędrzejczyk – klasa VIIIB
Laureat- Hanna Dziedzic – klasa VIIIC
Laureat- Zuzanna Lomott – klasa VIIIC
Laureat- Aleksandra Zieniewicz – klasa VIIB
Mamy nadzieję, że niezaprzeczalny sukces naszych uczniów będzie dla nich inspiracją i motywacją do dalszej pracy. Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i nieustannego rozwijania talentów literackich!
Zerówka w szkole jest fajna!
Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym zaprezentowała się nasza grupa oddziału przeszkolnego 0a wraz z Panią Eweliną Leśniewską.
Pomponowo kolorowo
Za oknem pięknie, biało i zimowo, a w świetlicy pomponowe szaleństwo. Kolorowe włóczki, sprawne ręce i pompon gotowy. Prace sprawiają świetliczakom dużo radości i satysfakcji z efektów. Pompon, kilka korali, sznurek i powstaje ozdobna zawieszka do plecaka lub kluczy.
Akcja czytelnicza „Bilet powrotny do biblioteki”
Po okresie nauki zdalnej powitaliśmy w bibliotece szkolnej uczniów klas I-III akcją czytelniczą „Bilet powrotny do biblioteki”. Zasady udziału w tej akcji są proste: dzieci otrzymały specjalne bilety z ikonkami, które są kasowane podczas zwracania książek. Uczniowie, którzy wybiorą się w podróż z tym biletem poprzez stacje: Nuda – Wyobraźnia – Przygoda i skasują cały bilet będą miały wręczone dyplomy.
Mamy już pierwsze osoby, które odebrały swoje dyplomy.
Akcja nadal trwa. Zapraszamy do udziału.
Konkurs fotograficzny „Dzień Babci i Dziadka”
W styczniu nasi ukochani Dziadkowie obchodzili swoje święto. Dzień Babci i Dzień Dziadka to idealna chwila, by podziękować im za ich bezcenne rady, troskę i ciepło, którym nas otaczają. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs fotograficzny.
Dziękujemy za zdjęcia, które przedstawiały Was z Dziadkami realizujących wspólne pasje, międzypokoleniowe przekazywanie wiedzy lub umiejętności.
Oto zwycięzcy konkursu:
Antoni Długołęcki klasa 1 C
Antoni z babcią uwielbiają bawić się i grać w różne gry, natomiast z dziadkiem interesują się motoryzacją.
Kalina Kuzawińska klasa 1 C
Majsterkowanie z babcią to najlepsza rozrywka Kaliny.
Szymon Głębocki klasa 6 F
Dziadek Szymona przekazał mu tajniki gry w badmintona. Do dzisiaj jest to ulubiona dyscyplina sportowa Szymona.
Aleksander Lachowski klasa 6 B
Aleksander od najmłodszych lat spędza mile czas, gotując z babcią.
Julian Kobus klasa 7 E
Julian uwielbia wspólne spacery z babcią i dziadkiem.
Pokazaliście, że macie najlepszych Dziadków na świecie! Dziękujemy!
Der Winter ist da... Nadeszła zima..
W styczniu i w lutym w ramach lekcji języka niemieckiego uczniowie klas VII i VIII pracowali zdalnie z wykorzystaniem aplikacji multimedialnych i tworzyli chmurki wyrazowe z zakresu słownictwa o zimie. Ta nietypowa forma pracy pozwoliła nam w nietypowy sposób powtórzyć zagadnienia leksykalne. Powstały też ciekawe projekty graficzne. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Piszą o nas...
WOŚP - my też pomagaliśmy...
Od 29 lat Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadza zbiórki, których celem jest niesienie pomocy w zakresie ochrony zdrowia, polegającej na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci oraz działaniu na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, a także promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.
W tym roku WOŚP, pod hasłem przewodnim „Finał z głową”, zagrała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w zakresie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Był to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.
Mały Samorząd Uczniowski wspólnie ze Szkolnym Wolontariatem zorganizowali i przeprowadzili w naszej szkole zbiórkę datków do puszek. W akcję promocyjną oraz wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyli się również uczniowie, rodzice oraz wychowawca klasy 8d. Młodzież wykonała własnoręcznie plakaty, które rozwiesiła na terenie dzielnicy Bielany. W ten sposób zachęcali społeczność lokalną do wsparcia tej szczytnej inicjatywy. Efektem naszego zaangażowania było zebranie kwoty 2004,61 zł, którą przekazaliśmy do sztabu nr: 2635 Fundacji WOŚP znajdującego się w PRZEDSZKOLU NR 308 "KRASNALA HAŁABAŁY".
I choć w tym roku nie mogliśmy Wszyscy spotkać się w szkolnych murach i kwestować, jak to na ogół bywało, to i tak wszystkich serca grały z Orkiestrą w myśl słów Jurka Owsiaka „do końca świata i o jeden dzień dłużej!”.
Pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom!
Archiwum Aktualności