Informujemy, że w okresie przerwy świątecznej stołówka szkolna LINIA Promocja Zdrowego Stylu Życia będzie nieczynna.
Wielkanocny Turniej Szachowy
W dniu 15 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli uczniów z klas 1-3 wystartowało 24 uczestników, którzy zagrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Hubert Duda z klasy 2c. Drugie miejsce zajął Antoni Orłowski z klasy 2c, a trzecie Daniel Brzeziński z klasy 3b.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 35 uczestników, którzy rozegrali również 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Zwycięzcą turnieju został Julian Obuchowicz z klasy 7b, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Mateusz Dymek z klasy 8d, a trzecie Jędrzej Weronko z klasy 7a. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jaśmina Jarek z klasy 8c.
Po zakończonych zmaganiach dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska uczestnikom turnieju wręczyły dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Rozmowy na temat elektromagnetyzmu...
Uczniowie klas: 5b i 5d mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pogadance na temat elektromagnetyzmu! Temat ten jest niezwykle fascynujący i ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w kontekście działania telefonów komórkowych.
Podczas spotkania piątoklasiści mogli dowiedzieć się, że telefon komórkowy działa dzięki falom elektromagnetycznym, wysyłając i odbierając sygnały radiowe. Te z kolei przenoszą informacje w postaci dźwięku, tekstu czy obrazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią anteny i przekaźniki telefoniczne, umożliwiające komunikację między użytkownikami.
Dodatkowo uświadomili sobie jak w codziennym życiu zjawiska przyrodnicze łączą się z takimi pojęciami, jak elektrostatyka i magnetyzm. Uczniowie poszerzyli wiedzę o zjawiskach związanych z ładunkami elektrycznymi, które mogą przyciągać lub odpychać inne naładowane obiekty oraz o właściwościach magnetycznych materiałów, które są wykorzystywane w różnych urządzeniach, takich jak głośniki czy silniki elektryczne.
Takie pogadanki inspirują uczniów do dalszego zgłębiania tajników świata fizyki i technologii, a także pobudzają ich ciekawość do odkrywania wpływu nauki na otaczający nas świat. To doskonała okazja do zainspirowania młodych fizyków do myślenia o przyszłości i możliwościach, jakie niesie ze sobą rozwój technologii opartych na zasadach elektromagnetyzmu.
Wielkanocne Spotkanie z Seniorami Osiedla „Piaski”
Wielkanoc to jedno z najbardziej radosnych świąt, poprzedzone wieloma przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Ten okres skłania do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w dniu 9 kwietnia 2025 roku, odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne, na które przybyli Seniorzy z Osiedla „Piaski”. Jego organizatorami byli: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany, Samorząd Mieszkańców Osiedla „Piaski” oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 293.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, pełnej życzliwości, atmosferze, której atrakcją była inscenizacja o życiu seniorów w dzisiejszym świecie. Przy pięknych dekoracjach i ozdobach stołów, w towarzystwie wyjątkowych gości, wśród rozmów i wzruszeń wszyscy celebrowali zbliżające się Święta Wielkanocne.
Spotkanie było okazją do integracji i wzmocnienia poczucia wspólnoty wśród mieszkańców dzielnicy Bielany, a także miłym wypełnieniem wolnego czasu seniorów.
Zajęcia „Sprawne rączki”
Kolejnym przedsięwzięciem podjętym przez uczniów klasy 3a na zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki” było uszycie kolorowych rybek. Filcowe ozdoby będą przypominały im o zbliżających się wakacjach. Własnoręcznie wykonane, różnobarwne zabawki sprawiły wszystkim wiele radości.
Laboratoria Przyszłości to doskonała okazja do ćwiczenia sprawności manualnych.
Serdeczne podziękowania!
Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i udział w akcji wolontariatu – zbiórce dla Fundacji Rodakom na Kresach.
Dzięki Waszej otwartości, życzliwości i chęci niesienia pomocy udało się zebrać potrzebne dary, które trafią do Polaków mieszkających na Kresach.
Wasza pomoc ma ogromne znaczenie – pokazuje, że razem możemy więcej.
Akcja Wolontariatu
Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 293 oraz Szkoły Podstawowej nr 364 przy wsparciu świetlicy szkolnej zorganizował wspólnie wiosenny kiermasz bransoletek. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – uczniowie, nauczyciele i rodzice z zaangażowaniem wspierali akcję. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, wspierając tym samym najmłodszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim za udział i wielkie serce!
Podsumowanie konkursu czytelniczego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy. Laureatami konkursu zostali:
-
Aleksandra Gal kl. 1B
-
Maria Krzywicka kl. 3B
-
Wiktor Obliński kl. 4B
-
Filip Gumowski kl. 5D
-
Zuzanna Witosławska kl. 7A
Serdecznie gratulujemy!
-
Bielańskie Targi Edukacyjne
W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVI Bielańskich Targach Edukacyjnych. Zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 35 przy ul. S. Żeromskiego, a ich celem było promowanie kształcenia i osiągnięć edukacyjnych bielańskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, zainteresowani kontynuowaniem nauki na Bielanach, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz zapoznania się z prezentowanymi zawodami oferowanymi przez bielańskie szkoły zawodowe - ZS nr 10, ZS nr 18 oraz ZS nr 35. Na uczestników targów czekały także testy z zakresu predyspozycji i preferencji zawodowych, które przygotowali dla uczniów doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10.
Rowerowy Maj
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: link
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Szkolne Pole Nadziei znów zakwitło!
Nasze żonkilowe pole to nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim symbol nadziei i wsparcia dla osób potrzebujących opieki paliatywnej. W ramach tej wyjątkowej akcji wolontariusze z naszego “Klubu Ośmiu” aktywnie współpracują z: Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej na Bielanach, Ośrodkiem Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i wielkie serca!
Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się dzielnicowy etap 48. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły wyróżnienie:
W kategorii klas IV-VI: Veronika Karpińska i Antonina Kozioł
W kategorii klas VII-VIII: Urszula Mędrzecka i Oliwia Kozłowska
Dziewczynki zachwyciły jury wspaniałą recytacją wierszy, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie uczennic jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników z 17 szkół bielańskich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich!
Góra Grosza
Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując, m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną oraz rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tę inicjatywę. Szczególne gratulacje należą się klasie 4a za zajęcie pierwszego miejsca oraz dla klas: 5a i 5c za zdobycie kolejnych lokat. Wspólnie zebrana kwota 162,51 zł to dowód na to, jak ważne jest wsparcie i solidarność.
Serdeczne podziękowania uczestnikom akcji za ich wysiłek i poświęcenie!
Kartka wielkanocna dla Hospicjum Dziecięcego
Wolontariat szkolny wraz ze świetlicą szkolną włączył się w akcję zorganizowaną przez Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Wolontariusze przygotowali kolorowe, kreatywne kartki wielkanocne dla dzieci. To wspaniała inicjatywa, która ma na celu sprawienie radości i pokazanie wsparcia dla osób przebywających w hospicjum. Takie gesty niosą nie tylko otuchę, ale także przypomnienie o tym, jak ważna jest troska o innych w trudnych chwilach.
Dziękujemy!
Lodowce i woda w Arktyce
21 marca 2025 obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Lodowców, a 22 marca od lat Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b podczas zajęć fizyki mieli okazję uczestniczyć w lekcji na żywo z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami dotyczącymi lodowców i zasobów wodnych Ziemi oraz dowiedzieli się, jak wygląda dostęp do wody w surowych warunkach Arktyki i co stanowi jej główne źródło na stacji polarnej.
Transmisja z ekspertem w zakresie badań polarnych i nauk o Ziemi była dostarczona przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu EDU-ARCTIC, mającego na celu angażowanie uczniów w edukację STEM poprzez badania Arktyki.
„Zorza polarna w objęciach fizyki”
W dniu 20 marca odbył się finał konkursu wojewódzkiego plastyczno-fizycznego „Fraktal”. Celem konkursu było stworzenie pracy plastycznej nawiązującej do zjawiska, teorii lub prawa fizycznego oraz jego naukowe wyjaśnienie.
Michał podczas prezentacji swojej pracy „Zorza polarna w objęciach fizyki” wykazał, że fizyka i sztuka są ze sobą powiązane - zarówno fizycy, jak i artyści starają się zrozumieć i zinterpretować otaczający nas świat.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Powitanie wiosny
Przyszła do nas wiosna - wiosenka
Zielona panienka - panienka
Przyszła o poranku
W sasankowym wianku...
Słowa tej piosenki, tak chętnie śpiewanej przez dzieci, doskonale nawiązują do wydarzeń naszej szkoły z 21 marca, kiedy to cała uczniowska brać powitała wiosnę. To szczególna pora roku, która napawa wszystkich optymizmem, a jej pierwszy dzień jest jednym z najbardziej wyczekiwanych po długiej i szarej zimie. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Wszyscy chętni uczniowie przyszli ubrani na zielono, a tradycyjny plecak lub tornister zamienili na inne nosidło. Książki, zeszyty i przybory szkolne zostały przyniesione, m.in. w walizkach, poszewkach, koszykach, koszach, tekturowych pudełkach, garnkach, a nawet... w sejfie. Ponadto dzieci i młodzież włączyli się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, solidaryzując się z osobami z zespołem Downa. Przedsięwzięcie polegało na założeniu na siebie tych elementów garderoby – w różnych barwach na każdą nogę oraz pokolorowaniu papierowej skarpetki i zawieszeniu jej na drzwiach swojej pracowni lub na specjalnie przygotowanych do tego celu sznurach, by po raz kolejny pobić rekord utworzenia najdłuższego sznura wyjątkowych skarpetek.
Następnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było zaproszenie przez przedstawicielki prezydium Samorządu Uczniowskiego reprezentantów poszczególnych klas przebranych za Panie Wiosny w celu wyłonienia najbardziej oryginalnego stroju. Największym uznaniem wśród oceniającej komisji, której przewodniczył wicedyrektor, Pan Piotr Śmiałkowski, cieszyły się „wiosenki” z klas: 5a i 8c.
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegły w radosnej i przyjemnej atmosferze. Po tak mile spędzonym czasie uczniowie żywią nadzieję, że ta piękna pora roku bardzo szybko zawita do szkolnych sal i będzie dla wszystkich źródłem dodatkowej energii.
Sukces w XX Olimpiadzie Matematycznej Juniorów
Miło nam poinformować, że Stanisław Krzywicki uczeń klasy 8B został finalistą XX Olimpiady Matematycznej Juniorów. Dzięki temu osiągnięciu Stanisław uzyskał uprawnienia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz przyjęcia w pierwszej kolejności do szkoły ponadpodstawowej.
GRATULUJEMY!!!
Sukces sportowy naszych uczniów
W dniach 10-14 marca 2025 r., w Szkole Podstawowej nr 352 przy ul. Conrada 6, odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w kategorii młodzieży szkół podstawowych o Mistrzostwo Dzielnicy Bielany. Organizatorem imprezy był Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany Urzędu m. st. Warszawy.
Na zawody zgłosiło się 13 bielańskich szkół podstawowych, które drogą losowania zostały podzielone na 4 grupy. Grając systemem „każdy z każdym”, wyłoniono kolejność w poszczególnych grupach. Za wygrany mecz zespół otrzymywał 2 pkt., za przegrany 1 pkt. Mecze rozgrywano do 2 wygranych setów – każdy do 25 pkt.
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce, a reprezentowali ją chłopcy z klas 7-8:
Patryk Sumiński z klasy 8c, Maciej Daniszenko z klasy 8d, Mateusz Dymek z klasy 8d, Michał Krasnodębski z klasy 8c, Maciej Paluch z klasy 7b, Antoni Bartczak z klasy 7c, Wiktor Krzyżanowski z klasy 7c, Aleksander Kopka z klasy 8c, Nikodem Kucisz z klasy 8b, Filip Saniewski z klasy 8c.
Gratulacje dla naszych siatkarzy !!!
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Portrety znanych kobiet".
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Portrety znanych kobiet” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z sylwetkami kobiet z różnych dziedzin życia, które miały wymierny wpływ na nasze życie dziś. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
NAGRODY OTRZYMALI:
Szkoła podstawowa nr 289
3 uczennice oraz 1 uczeń
Szkoła Podstawowa nr 247
Jakub Łachacz
Szkoła Podstawowa nr 369
- Lena Jankowska
- Z. N. (uczennica)
- Zuzanna Budek
- Liliannna Krawczyk
- Alicja Rzeczkowska
- Zuzanna Wąsiewicz
Szkoła Podstawowa nr 293
- Eliza Giżka
- Otylia Sugiera
- Matylda Kaczmarek
- Magda Świetlicka
- Nina Luto
WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:
Szkoła Podstawowa nr 289
7 uczennic oraz 2 uczniów
Szkoła Podstawowa nr 247
Urszula Michalczyk
Szkoła Podstawowa nr 369
- Sabina Hryckiewicz
- Zuzanna Budek
- Emilia Kowalnik
- Antoni Gula
Szkoła Podstawowa nr 293
- Antonina Gromadzka
- Jagoda Sobczyńska
- Blanka Siemiątkowska
- Magdalena Świetlicka
- Dawid Czarnecki
- Natalia Szymczyk
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Laureaci otrzymają dyplomy oraz upominki, które zostaną dostarczone do placówek.
Wychowawcy świetlicy
Rozstrzygnięcie konkursu „Pejzaż poetycki”
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas 4-8 konkurs literacko-plastyczny „Kolaż poetycki”. Do stworzenia pracy konkursowej należało wykorzystać twórczość wybranego przez siebie pisarza.
Pierwsze miejsca zajęła:
Milena Tor kl. 4b
Laureatka otrzyma dyplom i ocenę celującą z plastyki.
Gratulujemy!!!
Życzenia świąteczne od Seniorów
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, uczestnicy i pracownicy Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 1 w ramach współpracy z naszą świetlicą, dostarczyli własnoręcznie wykonane przez swoich podopiecznych pisanki świąteczne wraz z kartką z życzeniami. Jako dowód wdzięczności i współpracy otrzymaliśmy podziękowania, z których jesteśmy bardzo dumni. Świąteczne upominki i kartki z życzeniami zostały przygotowane również dla seniorów przez uczniów naszej szkoły.
Sukces uczniów
Amelia Jędrzejczyk i Stanisław Kołodziński z klasy 8B zostali finalistami tematycznego Konkursu Kuratoryjnego Jan Paweł II i jego orędzie do młodych" organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
Podsumowanie Skarpetkowego Wyzwania
Drodzy Uczniowie, Rodzice,
dziękujemy za udział SKARPETKOWYM WYZWANIU. Mamy nadzieję, że obchody DNIA KOLOROWEJ SKARPETKI poza oczywistym walorem edukacyjnym oraz wychowawczym sprawiły wszystkim uczestnikom odrobinę radości i przyczyniły się do dobrej rodzinnej zabawy.
Wyzwanie podjęli:
- Hania Bednarek klasa 5A
- Piotr Galatowicz klasa 6B
- Paulina Sumińska klasa 1A, Patryk Sumiński klasa 4C+ RODZICE
- Michał Sroczyński 4B
- Weronika Włodkowska 6B
- Franek Śliwiński + RODZICE 0A
- Filip Kochanowski
- Szymon Burdyło 1D
- Adam Sosna 6B
- Nina Dziarmakowska 3A
- Marcel Szymański 4A
- Kuba Krasnodębski 1C
- Natalia Rokita 1B
- Zosia i Marysia Kamińskie 0B
- Oliwia Bieńkowska 5A
- Ekene Eze 4B
- Amelia Pawłowska 1C
- Patrycja Parys 6B
- Milena Tor 4B
- Mikołaj Kowalczyk 6B
Zespół wychowawców świetlicy
Szkolna foto-budka
Z okazji Dnia Kobiet biblioteka współorganizowała z panią Renatą Wojdą fotobudkę. W tym dniu w szkolnej czytelni było bardzo wesoło. Każdy kto skierował tutaj swoje kroki mógł wykonać zdjęcie. Wystarczyło wybrać nakrycie głowy, śmieszne wąsy, maskę lub inny rekwizyt i pstryk, zdjęcie gotowe.
Wspólne fotografowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Efekty dobrej zabawy widać na zdjęciach, więc zachęcamy do uśmiechu przy oglądaniu galerii. Niestety, z uwagi na dużą ilość wykonanych zdjęć, nie wszystkie mogliśmy zamieścićna stronie internetowej szkoły. Cała galeria zdjęć jest dostępna w bibliotece.
Dziękujemy za wspólna zabawę.
Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 roku, obchodzone corocznie 22 marca.
W tym roku włączyliśmy się do działań z Polską Akcją Humanitarną. Hasło tegorocznego Światowego Dnia Wody to „Zróbmy szum wokół wody”. Celem projektu jest przekazanie wiedzy o globalnych zasobach wodnych i znaczeniu wody na świecie oraz uświadomienie problemu nierówności w dostępie i wykorzystaniu wody.
Na lekcjach chemii młodzież obejrzała animację „Oszczędzanie wody to za mało”, w aplikacji LearningApps łączyła wyzwania wodne z konkretnymi miejscami na świecie, sprawdzała swoje wiadomości w quizie „Woda jako globalne wyzwanie”, chętni uczniowie zmagali się z wodnym sudoku.
W tym wyjątkowym dniu klasa 5A wykonała kilka plakatów, abyście zwrócili uwagę Drodzy Uczniowie na to, jak ważna jest woda w życiu każdego z nas.
Pamiętajcie - oszczędzajcie wodę.
„PORTRETY ZNANYCH KOBIET” - wystawa
W marcu 2021r. w naszej szkole dużo uwagi poświęciliśmy sylwetkom znanych kobiet z różnych dziedzin życia, które osiągnęły bardzo wiele i zasługują na uznanie. Efektem naszych działań było zorganizowanie dwóch wystaw plastycznych, na których zostały zaprezentowane ich portrety. Wychowawcy świetlicy oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej prezentowali uczniom sylwetki znanych kobiet. Dzięki temu liczba prac, które wpłynęły była wyjątkowo duża. Mogliśmy podziwiać między innymi królową Elżbietę II, Wisławę Szymborską, Wandę Rutkiewicz, Igę Świątek, Coco Chanel, Fridę, Irenę Sendlerową, Emmę Watson, Annę Dymną, Marię Skłodowską - Curie, ale także Cleo, Viki Gabor, Roxi, Billie Eilish, Sanah.
W świetlicy szkolnej odbył się także konkurs plastycznypod hasłem „Portrety znanych kobiet”. Uczniowie mieli za zadanie dowolną techniką stworzyć portrety przedstawiające zarówno panie żyjące współcześnie jak i te sprzed lat. Ważne było, aby praca była pomysłowa, samodzielna i staranna. W tym przypadku zainteresowanie znacznie przerosło nasze oczekiwania. Wspaniałym jest fakt, że tak wielu uczniów chciało się zaangażować w nasze działania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Podsumowanie kiermaszu wielkanocnego
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,
dziękujemy za udział w naszym kiermaszu. Ze sprzedaży dekoracji świątecznych oraz innych drobiazgów udało nam się uzyskać sumę 1611 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na doposażenie pomieszczeń świetlicy szkolnej.
Zespół wychowawców świetlicy
21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki.
Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znaczenie symboliczne. Pokazują różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa.
Budzenie świadomości, tolerancji, empatii i zrozumienia drugiego człowieka powinno kształtować się już od najmłodszych lat. Nasze świetliczaki chcąc zaznaczyć swoją solidarność wobec osób z zespołem Downa bardzo chętnie przyłączyły się do akcji zakładając dwie różne skarpetki.
Podczas Tygodnia Kolorowej Skarpetki obchodzonego w murach naszej szkoły, dzieci uczestniczyły w pogadankach edukacyjnych, zapoznały się z opowiadaniem terapeutycznym „Tajemnica znikających ciasteczek”, szyły skarpetkowe pacynki, malowały i kolorowały skarpety według swoich indywidualnych pomysłów. Nie przeszkodziło nam również w realizacji akcji zdalne nauczanie. Uczniowie z zaangażowaniem przesyłali zdjęcia kolorowych skarpetek. Jedno jest pewne – ilości kolorowych skarpetek w naszej szkole nie dało się nie zauważyć.
Mały Samorząd Uczniowski przygotował dla klas I-III prezentację multimedialną, która zapoznała uczniów z tematyką dotyczącą osób z zespołem Downa. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowali oprawę plastyczną tego szczególnego dnia – kolorowe skarpetki powieszone na drzwiach sal lekcyjnych. Również podczas lekcji zdalnych na edukacji plastycznej uczniowie wykonali własnoręcznie piękne skarpetki nie do pary, a efekty prac przesłali wychowawcom w formie zdjęć.
Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa zakończyły się klasowym wyzwaniem dla wszystkich naszych uczniów. W geście solidarności nauczyciele i wychowankowie narysowali na swoich dłoniach linię prostą, symbolizującą bruzdę na dłoniach osób z zespołem Downa!
Nadeszła - WIOSNA - piękna i radosna
Z okazji nadejścia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawszy strój- Pana/Pani Wiosny. Budząca się do życia przyroda daje wiele możliwościna interesujące przebranie.Wasze stroje byłybardzo ciekawe, oryginalne iwspaniale symbolizują rozpoczynającą się porę roku. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem!
Wszystkie przebrania nam się bardzo podobały, dlatego postanowiliśmy nagrodzić każdego uczestnika.
Gratulujemy!
Samorząd Szkolny
Lidia Dryjeńska 1c
Paweł Weronko 1c
Natalia Rokita 1d
Oliwia Piechocka 2a
Jędrzej Weronko 3a
Milena Tor 4b
Lena Podsiadły 4c
Urszula Mędrzecka 4c
Wiktoria Józefiak 4d
Oliwia Wróblewska 5a
Hanna Bednarczyk 5a
Oliwia Bieńkowska 5a
Emilia Opęchowska 6c
Jan Bieńkowski 8b
Projekt – 7 cudów świata współczesnego
Przez ostatni miesiąc, uczniowie klas III b i III c realizowali Projekt „7 cudów świata współczesnego”. Wychowawczynie przygotowały szereg niespodzianek, zadań i wyzwań, dzięki którym ich podopieczni mogli poszerzyć swoją wiedzę. Pierwszym przystankiem było Koloseum w Rzymie. Wizytówka i symbol Wiecznego Miasta i jedyny z siedmiu cudów świata znajdujący się na terenie Europy. Kolejnym obiektem, który poznaliśmy była Chichen Itza - prekolumbijskie miasto Majów w Meksyku. Dalej udaliśmy się do Peru, aby obejrzeć Machu Picchu - zaginione miasto Inków ukryte w Andach. Kolejny przystanek, to Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio, wzniesiony na szczycie granitowej góry, największy tego typu posąg na świecie. Aby odwiedzić kolejne miejsce musieliśmy udać się na inny kontynent. Zwiedzaliśmy Petrę - ruiny starożytnego miasta wykutego w stromych wapiennych skałach, zabarwionych odcieniami różu i czerwieni. Następny, wyjątkowy obiekt, to Tadż Machal „Indyjska świątynia miłości” - zbudowana z białego marmuru. Ostatnim i największym cudem świata stworzonym przez człowieka jest Wielki Mur Chiński.
Podczas naszej wyprawy uczniowie poznali szereg przydatnych informacji, które mogą towarzyszyć podróżnym, m.in. tablice informacyjne na dworcach kolejowych, na lotniskach, terminy związane z transportem lotniczym. Pracowali z mapą świata i globusami, aby określić położenie tych zabytków. Rozwijali umiejętności związane z tworzeniem tekstów użytkowych. Pisali pozdrowienia z Rzymu, Machu Picchu. Adresowali kartki. Opisywali pomnik Chrystusa Odkupiciela z Rio de Janeiro. Zapisywali zaproszenie i ogłoszenie. Ułożone zostały specjalne opowiadania matematyczne, które podczas zajęć rozwiązywali. Trzecioklasiści malowali i rysowali prace plastyczne, z których powstała wystawa. Nasi uczniowie obejrzeli specjalnie przygotowaną dla nich prezentację i padlet, dzięki którym mogli zobaczyć zdjęcia i filmy poznanych obiektów, wysłuchali muzyki z tamtych rejonów światach. Dodatkowo utworzyli książki kucharskie zawierające przepisy na przysmaki z państw, w których znajdują się te niezwykłe zabytki. Zwieńczeniem projektu była praca pisemna, w której uczniowie opisywali swój cud - miejsce, które jest dla nich ważne i wyjątkowe.
Podziękowania za udział w akcji wolontariatu
W marcu uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w wielkanocną akcję zbiórki darów dla podopiecznych Fundacji "Świat na Tak". Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie oraz pomoc w dostarczeniu żywności i środków czystości do siedziby Fundacji. Wierzymy, że przekazane dary wywołają uśmiech na twarzach potrzebujących i będą nadzieją na lepsze jutro. Wesołych Świąt!
Klasa 2a tworzy lapbooki!
Uczniowie klasy 2a stworzyli lapbooki. To forma własnoręcznie wykonanych "książeczek", w których gromadzi się informacje na dowolny temat w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek lub ruchomych elementów. Klasa 2a wykonała lapbooki w formie zbioru wiadomości na temat wiosny. Uczniowie mogą swoje lapbooki stale rozbudowywać, wzbogacać o puzzle, gry, zagadki, krzyżówki, zdjęcia, itp. Pomagają one w usystematyzowaniu wiedzy. Ta kreatywna forma zaprezentowania informacji na temat wiosny wzbudziła zainteresowanie, zmotywowała do odkrywania ciekawostek, oraz ich gromadzenia.
Warsztaty historyczne
W dniach 17 i 18 marca uczniowie klas 2a, 2c, 3b i 3c wzięli udział w warsztatach historycznych pod hasłem „Początki państwa polskiego”. Uczestnicy zajęć mogli zapoznać się z historią Polski i pierwszych Piastów w odmienny, a zarazem bardzo interesujący sposób. Prowadzący w przebraniu średniowiecznego mieszkańca grodu przeniósł naszych uczniów w przeszłość. Zapoznał ich z wyposażeniem i uzbrojeniem dawnego wojownika, sposobami walki i wykorzystania poszczególnych rodzajów uzbrojenia. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym, jak wyglądało życie codzienne naszych przodków, z czego budowali domy, jak się ubierali i czy mieli jakieś rozrywki. Pytaniom nie było końca. Wszystkie rekwizyty były oczywiście dostępne dla uczestników zajęć. Każdy mógł wziąć do ręki gliniane naczynia, elementy ozdobne strojów, miecz, tarczę i inne rodzaje uzbrojenia. Wszyscy odważni mogli też krzesać iskry przy pomocy krzesiwa i krzemienia.
Dzięki takim warsztatom przeszłość staje się bliższa i barwniejsza.
Podziękowanie od WOŚP
Świetlicowy kiermasz wielkanocny
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele
zapraszamy na coroczny KIERMASZ WIELKANOCNY, który odbędzie się w dniach 15.03 - 19.03.
W pogodnie dni będziemy z naszym stanowiskiem przed szkołą.
Zachęcamy do udziału w naszym kiermaszu, mamy do zaproponowania piękne ozdoby świąteczne oraz upominki na każdą okazję.
Wyróżniają nas konkurencyjne ceny oraz oryginalne rękodzielnicze ozdoby t.j.:
- makramy oraz dżinsowe pióra - dekoracje ścienne
- drewniane zawieszki dekoracyjne wykonane techniką decoupage
- filcowe pisanki, kury wielkanocne oraz zawieszki
- pisanki wykonane techniką decoupage
- ceramiczne zajączki oraz baranki
- wielkanocne magnesy ceramiczne
- zakładki do książek
- szydełkowe podkładki na stół oraz zawieszki do plecaka
- druciane zawieszki świąteczne
- tiulowe zawieszki dekoracyjne
- wełniane pompony zawieszki oraz owieczki
- kartki wielkanocne
- wiosenne bileciki prezentowe
- ażurowe serduszka
Zespół wychowawców świetlicy
Warsztaty florystyczne
Najbardziej radosne święta tuż, tuż w związku z tym uczniowie klas 1c, 1b, 2a, 3a, 3b i 3c wzięli udział w zajęciach florystycznych. Zadaniem uczestników było skomponowanie, ułożenie i ozdobienie stroika Wielkanocnego. Oprócz rozwijania sprawności manualnych, wyobraźni twórczej oraz pomysłowości uczniowie poznali ciekawostki oraz tradycje związane ze świętowaniem Wielkanocy. Efektem zajęć było wykonanie przez każdego uczestnika własnoręcznej ozdoby, która będzie stanowiła piękny i świąteczny element w każdym mieszkaniu.
Realizujemy program "Wiem co jem"
Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne w osiąganiu sukcesów w nauce. W związku z tym klasy II oraz III przystąpiły do programu „Wiem, co jem”. Podczas cyklu trzech zajęć przeprowadzonych w formie on-line (Microsoft Teams), uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania oraz piramidę zdrowego żywienia. Na zajęciach warsztatowych stworzyli „zdrowe talerze”, które będą propozycją na śniadania w domu i w szkole. Prowadzące zajęcia zaproponowały szereg ćwiczeń, które uczniowie poznali i chętnie wykonywali wspólnie w klasach. Drugo i trzecioklasiści już wiedzą, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla zachowania zdrowia.
Rozstrzygnięcie konkursu „Kotki, koteczki”
W ramach obchodów Światowego Dnia Kotabiblioteka szkolna współorganizowała z panią Renatą Wojdą konkurs „Kotki, koteczki”. Konkurs skierowany był do dzieci z oddziału „0” oraz uczniów klas I-III.
Do konkursu zgłoszono wiele prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach:
Grupy „0” i klasy I
I miejsce-Aleksandra Kukulska 1a
II miejsce - Lidia Dryjańska 1c
III miejsce - Wiktoria Kułakowska1b
Wyróżnienia - Barbara Mierzejewska „0”
Zofia Olechniewicz 1a
Klasy II
I miejsce- Zuzanna Stelmach 2a
II miejsce- Karolina Myśliwiec 2b
III miejsce- Klaudia Godlewska 2a
Wyróżnienie - Pola Lubas 2b
Klasy III
I miejsce- Antonina Gromadzka 3b
II miejsce- Otylia Sugiera 3b
III miejsce- Maja Wołoszczak 3b
Wyróżnienia -Paulina Bednarz 3b
Magdalena Świetlicka 3b
Wszystkim dziękujemy za udział, a Laureatom gratulujemy.
Archiwum Aktualności