Informujemy, że w okresie przerwy świątecznej stołówka szkolna LINIA Promocja Zdrowego Stylu Życia będzie nieczynna.
Wielkanocny Turniej Szachowy
W dniu 15 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli uczniów z klas 1-3 wystartowało 24 uczestników, którzy zagrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Hubert Duda z klasy 2c. Drugie miejsce zajął Antoni Orłowski z klasy 2c, a trzecie Daniel Brzeziński z klasy 3b.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 35 uczestników, którzy rozegrali również 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Zwycięzcą turnieju został Julian Obuchowicz z klasy 7b, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Mateusz Dymek z klasy 8d, a trzecie Jędrzej Weronko z klasy 7a. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jaśmina Jarek z klasy 8c.
Po zakończonych zmaganiach dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska uczestnikom turnieju wręczyły dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Rozmowy na temat elektromagnetyzmu...
Uczniowie klas: 5b i 5d mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pogadance na temat elektromagnetyzmu! Temat ten jest niezwykle fascynujący i ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w kontekście działania telefonów komórkowych.
Podczas spotkania piątoklasiści mogli dowiedzieć się, że telefon komórkowy działa dzięki falom elektromagnetycznym, wysyłając i odbierając sygnały radiowe. Te z kolei przenoszą informacje w postaci dźwięku, tekstu czy obrazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią anteny i przekaźniki telefoniczne, umożliwiające komunikację między użytkownikami.
Dodatkowo uświadomili sobie jak w codziennym życiu zjawiska przyrodnicze łączą się z takimi pojęciami, jak elektrostatyka i magnetyzm. Uczniowie poszerzyli wiedzę o zjawiskach związanych z ładunkami elektrycznymi, które mogą przyciągać lub odpychać inne naładowane obiekty oraz o właściwościach magnetycznych materiałów, które są wykorzystywane w różnych urządzeniach, takich jak głośniki czy silniki elektryczne.
Takie pogadanki inspirują uczniów do dalszego zgłębiania tajników świata fizyki i technologii, a także pobudzają ich ciekawość do odkrywania wpływu nauki na otaczający nas świat. To doskonała okazja do zainspirowania młodych fizyków do myślenia o przyszłości i możliwościach, jakie niesie ze sobą rozwój technologii opartych na zasadach elektromagnetyzmu.
Wielkanocne Spotkanie z Seniorami Osiedla „Piaski”
Wielkanoc to jedno z najbardziej radosnych świąt, poprzedzone wieloma przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Ten okres skłania do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w dniu 9 kwietnia 2025 roku, odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne, na które przybyli Seniorzy z Osiedla „Piaski”. Jego organizatorami byli: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany, Samorząd Mieszkańców Osiedla „Piaski” oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 293.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, pełnej życzliwości, atmosferze, której atrakcją była inscenizacja o życiu seniorów w dzisiejszym świecie. Przy pięknych dekoracjach i ozdobach stołów, w towarzystwie wyjątkowych gości, wśród rozmów i wzruszeń wszyscy celebrowali zbliżające się Święta Wielkanocne.
Spotkanie było okazją do integracji i wzmocnienia poczucia wspólnoty wśród mieszkańców dzielnicy Bielany, a także miłym wypełnieniem wolnego czasu seniorów.
Zajęcia „Sprawne rączki”
Kolejnym przedsięwzięciem podjętym przez uczniów klasy 3a na zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki” było uszycie kolorowych rybek. Filcowe ozdoby będą przypominały im o zbliżających się wakacjach. Własnoręcznie wykonane, różnobarwne zabawki sprawiły wszystkim wiele radości.
Laboratoria Przyszłości to doskonała okazja do ćwiczenia sprawności manualnych.
Serdeczne podziękowania!
Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i udział w akcji wolontariatu – zbiórce dla Fundacji Rodakom na Kresach.
Dzięki Waszej otwartości, życzliwości i chęci niesienia pomocy udało się zebrać potrzebne dary, które trafią do Polaków mieszkających na Kresach.
Wasza pomoc ma ogromne znaczenie – pokazuje, że razem możemy więcej.
Akcja Wolontariatu
Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 293 oraz Szkoły Podstawowej nr 364 przy wsparciu świetlicy szkolnej zorganizował wspólnie wiosenny kiermasz bransoletek. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – uczniowie, nauczyciele i rodzice z zaangażowaniem wspierali akcję. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, wspierając tym samym najmłodszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim za udział i wielkie serce!
Podsumowanie konkursu czytelniczego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy. Laureatami konkursu zostali:
-
Aleksandra Gal kl. 1B
-
Maria Krzywicka kl. 3B
-
Wiktor Obliński kl. 4B
-
Filip Gumowski kl. 5D
-
Zuzanna Witosławska kl. 7A
Serdecznie gratulujemy!
-
Bielańskie Targi Edukacyjne
W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVI Bielańskich Targach Edukacyjnych. Zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 35 przy ul. S. Żeromskiego, a ich celem było promowanie kształcenia i osiągnięć edukacyjnych bielańskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, zainteresowani kontynuowaniem nauki na Bielanach, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz zapoznania się z prezentowanymi zawodami oferowanymi przez bielańskie szkoły zawodowe - ZS nr 10, ZS nr 18 oraz ZS nr 35. Na uczestników targów czekały także testy z zakresu predyspozycji i preferencji zawodowych, które przygotowali dla uczniów doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10.
Rowerowy Maj
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: link
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Szkolne Pole Nadziei znów zakwitło!
Nasze żonkilowe pole to nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim symbol nadziei i wsparcia dla osób potrzebujących opieki paliatywnej. W ramach tej wyjątkowej akcji wolontariusze z naszego “Klubu Ośmiu” aktywnie współpracują z: Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej na Bielanach, Ośrodkiem Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i wielkie serca!
Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się dzielnicowy etap 48. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły wyróżnienie:
W kategorii klas IV-VI: Veronika Karpińska i Antonina Kozioł
W kategorii klas VII-VIII: Urszula Mędrzecka i Oliwia Kozłowska
Dziewczynki zachwyciły jury wspaniałą recytacją wierszy, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie uczennic jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników z 17 szkół bielańskich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich!
Góra Grosza
Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując, m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną oraz rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tę inicjatywę. Szczególne gratulacje należą się klasie 4a za zajęcie pierwszego miejsca oraz dla klas: 5a i 5c za zdobycie kolejnych lokat. Wspólnie zebrana kwota 162,51 zł to dowód na to, jak ważne jest wsparcie i solidarność.
Serdeczne podziękowania uczestnikom akcji za ich wysiłek i poświęcenie!
Kartka wielkanocna dla Hospicjum Dziecięcego
Wolontariat szkolny wraz ze świetlicą szkolną włączył się w akcję zorganizowaną przez Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Wolontariusze przygotowali kolorowe, kreatywne kartki wielkanocne dla dzieci. To wspaniała inicjatywa, która ma na celu sprawienie radości i pokazanie wsparcia dla osób przebywających w hospicjum. Takie gesty niosą nie tylko otuchę, ale także przypomnienie o tym, jak ważna jest troska o innych w trudnych chwilach.
Dziękujemy!
Lodowce i woda w Arktyce
21 marca 2025 obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Lodowców, a 22 marca od lat Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b podczas zajęć fizyki mieli okazję uczestniczyć w lekcji na żywo z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami dotyczącymi lodowców i zasobów wodnych Ziemi oraz dowiedzieli się, jak wygląda dostęp do wody w surowych warunkach Arktyki i co stanowi jej główne źródło na stacji polarnej.
Transmisja z ekspertem w zakresie badań polarnych i nauk o Ziemi była dostarczona przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu EDU-ARCTIC, mającego na celu angażowanie uczniów w edukację STEM poprzez badania Arktyki.
„Zorza polarna w objęciach fizyki”
W dniu 20 marca odbył się finał konkursu wojewódzkiego plastyczno-fizycznego „Fraktal”. Celem konkursu było stworzenie pracy plastycznej nawiązującej do zjawiska, teorii lub prawa fizycznego oraz jego naukowe wyjaśnienie.
Michał podczas prezentacji swojej pracy „Zorza polarna w objęciach fizyki” wykazał, że fizyka i sztuka są ze sobą powiązane - zarówno fizycy, jak i artyści starają się zrozumieć i zinterpretować otaczający nas świat.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Powitanie wiosny
Przyszła do nas wiosna - wiosenka
Zielona panienka - panienka
Przyszła o poranku
W sasankowym wianku...
Słowa tej piosenki, tak chętnie śpiewanej przez dzieci, doskonale nawiązują do wydarzeń naszej szkoły z 21 marca, kiedy to cała uczniowska brać powitała wiosnę. To szczególna pora roku, która napawa wszystkich optymizmem, a jej pierwszy dzień jest jednym z najbardziej wyczekiwanych po długiej i szarej zimie. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Wszyscy chętni uczniowie przyszli ubrani na zielono, a tradycyjny plecak lub tornister zamienili na inne nosidło. Książki, zeszyty i przybory szkolne zostały przyniesione, m.in. w walizkach, poszewkach, koszykach, koszach, tekturowych pudełkach, garnkach, a nawet... w sejfie. Ponadto dzieci i młodzież włączyli się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, solidaryzując się z osobami z zespołem Downa. Przedsięwzięcie polegało na założeniu na siebie tych elementów garderoby – w różnych barwach na każdą nogę oraz pokolorowaniu papierowej skarpetki i zawieszeniu jej na drzwiach swojej pracowni lub na specjalnie przygotowanych do tego celu sznurach, by po raz kolejny pobić rekord utworzenia najdłuższego sznura wyjątkowych skarpetek.
Następnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było zaproszenie przez przedstawicielki prezydium Samorządu Uczniowskiego reprezentantów poszczególnych klas przebranych za Panie Wiosny w celu wyłonienia najbardziej oryginalnego stroju. Największym uznaniem wśród oceniającej komisji, której przewodniczył wicedyrektor, Pan Piotr Śmiałkowski, cieszyły się „wiosenki” z klas: 5a i 8c.
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegły w radosnej i przyjemnej atmosferze. Po tak mile spędzonym czasie uczniowie żywią nadzieję, że ta piękna pora roku bardzo szybko zawita do szkolnych sal i będzie dla wszystkich źródłem dodatkowej energii.
Sukces w XX Olimpiadzie Matematycznej Juniorów
Miło nam poinformować, że Stanisław Krzywicki uczeń klasy 8B został finalistą XX Olimpiady Matematycznej Juniorów. Dzięki temu osiągnięciu Stanisław uzyskał uprawnienia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz przyjęcia w pierwszej kolejności do szkoły ponadpodstawowej.
GRATULUJEMY!!!
Sukces sportowy naszych uczniów
W dniach 10-14 marca 2025 r., w Szkole Podstawowej nr 352 przy ul. Conrada 6, odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w kategorii młodzieży szkół podstawowych o Mistrzostwo Dzielnicy Bielany. Organizatorem imprezy był Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany Urzędu m. st. Warszawy.
Na zawody zgłosiło się 13 bielańskich szkół podstawowych, które drogą losowania zostały podzielone na 4 grupy. Grając systemem „każdy z każdym”, wyłoniono kolejność w poszczególnych grupach. Za wygrany mecz zespół otrzymywał 2 pkt., za przegrany 1 pkt. Mecze rozgrywano do 2 wygranych setów – każdy do 25 pkt.
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce, a reprezentowali ją chłopcy z klas 7-8:
Patryk Sumiński z klasy 8c, Maciej Daniszenko z klasy 8d, Mateusz Dymek z klasy 8d, Michał Krasnodębski z klasy 8c, Maciej Paluch z klasy 7b, Antoni Bartczak z klasy 7c, Wiktor Krzyżanowski z klasy 7c, Aleksander Kopka z klasy 8c, Nikodem Kucisz z klasy 8b, Filip Saniewski z klasy 8c.
Gratulacje dla naszych siatkarzy !!!
Finał konkursu "Prymus"
W piątek, 7 marca 2014 roku, w naszej szkole odbył się finał XII edycji konkursu „PRYMUS, czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”. Organizatorami turnieju był zespół nauczycieli bloku matematyczno-przyrodniczego.
Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VI wszystkich szkół podstawowych dzielnicy Bielany. Do udziału przystąpiło 12 placówek, z których wyłoniono poprzez 2 etapy konkursu, 14 uczestników ścisłego finału. Finaliści odpowiadali na losowo wybrane pytania w obecności publiczności.
Zdobywcą I miejsca okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 53, II miejsce przypadło uczniowi Szkoły Podstawowej nr 133, natomiast III miejsce zdobył chłopiec z Szkoły Podstawowej nr 289. Laureaci otrzymali nagrody, zaś uczestnicy finału dyplomy oraz pamiątkowe znaczki. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w XIII edycji konkursu.
Przedstawienie dotyczące wartości
Dzięki uprzejmości księdza proboszcza parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego, w dniu 31 stycznia br. uczniowie klasy 5A, pod opieką wychowawcy klasy – pani Wioletty Krawczyk oraz psycholog – pani Katarzyny Andersson wystawili przedstawienie dotyczące wartości, jakie powinny towarzyszyć w życiu codziennym każdego z nas. Inscenizacji towarzyszył chór pod kierunkiem pani Moniki Hass.
Mali aktorzy i chórzyści skierowali swój występ dla przedstawicieli Ośrodka Wsparcia dla Seniorów Nr 1 w Warszawie oraz swoich rodzin. Dzięki temu spotkaniu nasi goście mogli miło spędzić czas oraz wspólnie zaśpiewać kolędy. Na pamiątkę tego wydarzenia, zarówno seniorzy jak i uczniowie wzajemnie obdarowali się upominkami. Z wdzięczności za zaproszenie i miłe spędzanie czasu, zostaliśmy zaproszeni przez seniorów do ich ośrodka.Z wielką niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnego spotkania z naszymi jakże sympatycznymi gośćmi.
Laureaci konkursów ogólnopolskich
24 stycznia 2014 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom oraz finalistom dwóch ogólnopolskich konkursów, które zostały objęte honorowym patronatem przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów, zaprosili do udziału uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Naszą szkołę wspaniale reprezentowały trzy uczennice. W X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego pt. Poetyckie zauroczenia twórczością Juliana Tuwima oraz O tych, którzy zachowali się, jak trzeba, czyli dzieje Polaków walczących o niepodległość Zofia Buczyło z klasy VI b zajęła II miejsce, zaś jej młodsza koleżanka, Aleksandra Kaźmierczak z klasy V c otrzymała dyplom finalisty. Natomiast Justyna Zaręba, uczennica klasy Vc, zajęła I miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. Poetyckie zauroczenia twórczością Juliana Tuwima.
Zbiórka dla bezdomnych zwierząt
Zima to najtrudniejsza pora roku dla dzikich zwierząt spowodowana zimnem i brakiem pokarmu. Ciężko jest również zwierzętom
w schroniskach. Samorząd Uczniowski postanowił odpowiedzieć na apel wolontariuszy ze schroniska w Józefowie i zorganizował zbiórkę dla psów . Zebrano koce, kołdry, suchy pokarm i wszystko to, co może polepszyć warunki życia czworonogom. W tym roku dary ze zbiórki osobiście przekaże wicedyrektor, Pani Anna Janiec. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom zwierząt za okazaną pomoc.
Finał VI Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Prawach Dziecka
Dnia 28 listopada w SP nr 42 w Warszawie odbył się finał VI Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Prawach Dziecka „Niech się wreszcie każdy dowie…” pod patronatem m. in. Rzecznika Praw Dziecka, Unesco. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas szóstych: Aleksandra Frączek z klasy 6b, Justyna Grzesiewska z klasy 6c oraz Maciej Michalski z klasy 6a. Uczniowie ci zdobyli wyróżnienie. Uroczyste posumowanie konkursu odbyło się 15 stycznia. Cenne nagrody i dyplomy laureatom wręczał osobiście Senator RP Marek Borowski oraz prezes Fundacji „Mamy Prawa”. Na uroczystości obecny był także autor wiersza pt. "O prawach dziecka..."
Jasełka
Boże Narodzenie to święta, które nierozerwalnie łączą się z polską tradycją wystawiania jasełek. Zapoczątkował je już św. Franciszek z Asyżu. W naszej szkole cieszą się one wielką popularnością i są chętnie oglądane przez całą społeczność uczniowską. Tym razem pod opieką Pani Renaty Wojdy, klasa VIC przygotowała widowisko, któremu towarzyszył chór szkolny pod kierunkiem Pani Agnieszki Szumnej. Wątkiem głównym przedstawienia było Narodzenie Pana Jezusa oraz zdarzenia dotyczące losów Świętej Rodziny.Jasełka odbyły się w trzech turach, aby umożliwić ich obejrzenie wszystkim uczniom. Dzięki nim mieliśmy okazję wprowadzić się w świąteczny nastrój, a także podtrzymać piękną tradycję śpiewania kolęd.
Szkolny Konkurs Kolęd
Do szopy, hej pasterze…, Gdy śliczna panna…, Przybieżeli do Betlejem… oraz wieloma innymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów klas 4-6 rozbrzmiewała nasza szkoła w dniu 19 grudnia. Zarówno jedne, jak i drugie stały się tematem zmagań konkursowych. Widzowie oraz jury byli zachwyceni poziomem wykonania utworów oraz wrażeniem artystycznym wszystkich wykonawców.
Jasełka w Domu Seniora
Dnia 13.12.2013r. uczniowie kl. VIc pod opieką p. Renaty Wojdy byli w Domu Seniora przy ul. Elekcyjnej z przedstawieniem Jasełek. Towarzyszył im chór szkolny pod opieką p. Agnieszki Szumnej. Pensjonariusze Domu Seniora z radością przyjęli przedstawienie, które wprowadziło świąteczny nastrój.
Piątek trzynastego...
Kto przebrany, ten nie pytany! Takie hasło przyświecało uczniom naszej szkoły w piątek 13 grudnia. Zgodnie z tradycją, powstałą z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, tego dnia mieliśmy przyjść na zajęcia w przebraniach. Kolorowy, barwny strój był „przepustką do spokoju” na lekcjach, czyli nieodpytywania przez nauczycieli. Każda klasa wybierała swojego najoryginalniej przebranego reprezentanta, który uczestniczył w konkursie na najciekawszy strój. Jego wyniki poznamy podczas apelu Samorządu Uczniowskiego przed feriami zimowymi. Wielką atrakcją tego dnia była parada uczestników konkursu na terenie szkoły. Rzadko kiedy zdarza się, aby piątek był trzynastym dniem miesiąca, w związku z czym, poza wymienionymi już atrakcjami, uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności poetyckich, uczestnicząc w konkursie na napisanie wiersza pt. „Piątek 13…”.
Uczniowie niecierpliwie czekają na rok, w którym jeden z piątków w każdym miesiącu będzie 13-go. Szkoda, że to niemożliwe.
Mikołajki
Ma czerwone szaty, białą, długą brodę i czekają na niego wszystkie dzieci! To oczywiście święty Mikołaj! Dzisiaj odwiedził naszą szkołę i w towarzystwie prześlicznych Śnieżynek obdarowywał wszystkich prezentami. Cóż to była za radość, gdy z zakamarków ozdobnej torebki wyłaniał się wreszcie oczekiwany upominek.Już dawno nie widzieliśmy tylu radosnych uśmiechów jednocześnie.
W świątecznym nastroju...
Święta tuż, tuż. W naszej szkole to widać i czuć. Widać piękne ozdoby choinkowe i czuć piernikowy zapach.A wszystko to podczas corocznego kiermaszu ozdób choinkowych wykonanych przez uczniów podczas zajęć artystycznych. W tym roku największym powodzeniem cieszyły się ozdoby z makaronu. Jak widać na zdjęciach można z niego wyczarować prawdziwe cudeńka. Tradycyjnie wszystkie zebrane podczas kiermaszu pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.
Konkurs "Moja mała Ojczyzna"
Pierwsze miejsce na Bielanach
26 listopada w Szkole Podstawowej nr 80 miała miejsce III edycja Bielańskiego Konkursu „Moja mała Ojczyzna”. Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych gminy Bielany. W tym roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Gabriela Strycharska (kl.3f), Weronika Lomott (kl.3a), Adam Stankowski (kl.3c) oraz Maciej Mystkowski (kl.3d) zdobyła I miejsce. Gratulujemy sukcesu.
Loteria pluszaków
W dniach 22 i 25 listopada, z inicjatywy opiekuna szkolnego wolontariatu, Pani Anny Łachańskiej, w naszej szkole odbyła się loteria pluszaków. Podobnie jak w roku ubiegłym, wolontariusze przeprowadzili zbiórkę maskotek, które następnie zostały przeznaczone na loterię dla uczniów poszczególnych klas. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na cel charytatywny. Dziękujemy za okazane serce w niesieniu pomocy innym.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień uchwalono w 1973 r. w USA, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Święto to obchodzimy w naszym kraju dopiero od 2006 r. To jeden z takich dni w roku, w którym wszyscy powinni być dla siebie mili, pomocni i uśmiechnięci. Wystarczy powiedzieć serdeczne "dzień dobry!" do przypadkowego przechodnia, ustąpić miejsca w tramwaju starszej osobie czy po prostu pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje. A wtedy lepsze samopoczucie gwarantowane. W naszej szkole na kilka dni przed 21 listopada, z inicjatywy opiekuna Samorządu Uczniowskiego, Pani Elżbiety Jezierskiej uczniowie klas IV-VI przygotowują tematyczne plakaty, które ozdabiają wszystkie drzwi na poszczególnych piętrach szkoły.
Bielański Festiwal Smaków
15 listopada wzięliśmy udział w bielańskich obchodach Warszawskiego Dnia Dobrego Jedzenia. Organizatorem i sponsorem corocznej imprezy był burmistrz Bielan. W tym roku gospodarzem Festiwalu Smaków, pod hasłem „Na marchewki urodziny zeszły się owoce i jarzyny”, była Szkoła Podstawowa nr 209. Uczestników imprezy stanowili przedstawiciele wszystkich bielańskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z uczennic klasy 6a: Alicji Kucharskiej, Marianny Brzezińskiej i Wiktorii Kacak. Dzieciom towarzyszyła dyrektor szkoły, Pani Barbara Warda oraz pani Bożena Imasz. Delegacje miały za zadanie przedstawienie przyniesionych gotowych potraw z wylosowanego wcześniej warzywa lub owocu. Reprezentacja naszej szkoły promowała walory gruszki, poprzez wykonanie z jej użyciem potraw: sałatki, rogalików, ciasta, galaretki, soku, a także tematycznego plakatu, wierszyka a nawet zagadki. Zainteresowane osoby mogły również skorzystać z przepisów na poszczególne dania.Warty podkreślenia jest fakt, że nasze dziewczynki wystąpiły w strojach przypominających gruszkę, a stoisko było kolorowe i wzbudzające zainteresowanie innych. Festiwal Smaków zakończył się degustacją dań oraz obdarowaniem uczestników upominkami.
Gry i zabawy ruchowe II miejsce dla naszej reprezentacji
Czternastoosobowa drużyna naszej szkoły, w skład której weszli uczniowie klas II – IV, zdobyła srebrny medal podczas zorganizowanych 14 listopada 2013 roku Mistrzostw Dzielnicy Bielany miasta stołecznego Warszawy w Grach i Zabawach Ruchowych. Zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 51, gdzie nasi sportowcy zmagali się aż z ośmioma konkurencjami. W zawodach wzięło udział szesnaście szkół bielańskich, dlatego sukces naszej reprezentacji jest bardzo dużym osiągnięciem. Rozgrywki te stanowią nieodzowną część programu „Od zabawy do sportu” i są jednocześnie przedsięwzięciem propagującym ruch i sport wśród najmłodszych w oparciu o zabawy i gry ruchowe.
Dziewczynka z zapałkami
Szanowni Rodzice
Samorząd Uczniowski oraz pedagog szkolny uprzejmie informują, że pieniądze zebrane podczas akcji „Dziewczynka z zapałkami” w trakcie zebrań z rodzicami w dniach 06 XI i 07 XI 2013r. w kwocie 1746,-zł zostaną wykorzystane na pomoc dla uczniów naszej szkoły, których rodziny mają trudną sytuację materialną.
Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania!!!!
Święto Niepodległości
W piątek, 8 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Inscenizacja przygotowana pod kierunkiem pani Elżbiety Milej przy udziale pani Agnieszki Szumnej i pani Małgorzaty Pakuły przybliżyła uczniom klas I-VI okoliczności utraty niepodległości. Przypomniała też działania podejmowane przez patriotów walczących o odzyskanie suwerenności, a także przełomowe w dziejach narodu zdarzenia z roku 1918. Poetyckiej gawędzie towarzyszyła poruszająca muzyka. Widzowie usłyszeli wiele utworów, które nierozerwalnie wiążą się z dramatycznymi momentami w historii ojczyzny. Niepowtarzalny nastrój tych chwil tworzyła także scenografia. Trudno było oprzeć się wrażeniu, że zarówno artyści, jak i widzowie zasiedli razem wokół harcerskiego ogniska, by snuć opowieść o Tej, co nie zginęła.
Festiwal zdrowego jedzenia
„Jem kolorowo – żyję zdrowo” pod takim hasłem, we wtorek 29 października 2013 r. został zorganizowany Festiwal Zdrowego Jedzenia. Inicjatorkami przedsięwzięcia były Panie Mirosława Jeziorska i Krystyna Cywińska, które opracowały jego szczegółowy harmonogram.
W wyniku losowania każda z klas IV-VI miała przypisaną konkretną grupę kolorystyczną warzyw i owoców, w nawiązaniu do której uczniowie byli zobowiązani do wykonania plakatu promującego zdrowe jedzenie. Uczestnicy prześcigali się w pomysłach, jednakże największe uznanie znalazł plakat klasy VA, który został powieszony w zaszczytnym miejscu szkoły, pełniąc jednocześnie funkcję zaproszenia do udziału w kulminacyjnej części festiwalu – kiermaszu zdrowych przekąsek. Ten miał miejsce na korytarzu drugiego piętra naszej szkoły. Przepięknie przygotowane stoiska zachęcały uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców do zakupienia i skosztowania zdrowych smakołyków, a ozdoby wykonane z warzyw i owoców wprowadzały w zachwyt kupujących. Atrakcją trwającego prawie 6 godzin kiermaszu było rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy i zarazem najzabawniejszy strój nawiązujący do wylosowanej kolorystki i tematu. Jury podziwiało koleżanki i kolegów przebranych za warzywa, owoce a nawet za … ketchup! To uczniowie klasy VA wpadli na pomysł, aby wystąpić w duecie pomidor i efekt jego przetworzenia. Za ten oryginalny pomysł Wojtek Jechowski i Maja Krasowska zdobyli I miejsce dla klasy. W nagrodę otrzymali dyplom oraz pozwolenie na jeden dzień bez pytania i sprawdzianów dla wszystkich uczniów. II miejsce przypadło klasie VB, z której Krzyś Szczepaniak przebrał się za kalafiora.
Zamknięcie festiwalu nastąpi po przeprowadzeniu przez wychowawców klas lekcji poświęconej zdrowemu odżywianiu. Dyrekcja szkoły oraz pomysłodawczynie festiwalu jednomyślnie stwierdziły,że organizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu przede wszystkim dzieci i ich rodziców, a także wychowawców oraz pracowników administracyjnych szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Uzyskany z kiermaszu dochód zostanie przeznaczony na dodatkowe wyposażenie pracowni plastycznej.Mamy wielką nadzieję, że festiwal na stałe wpisze się w kalendarz naszej szkoły, natomiast zdobyte podczas niego doświadczenie umożliwi naszej reprezentacji odnieść sukces podczas Bielańskich Obchodów Warszawskiego Dnia Dobrego Jedzenia, który odbędzie się w listopadzie.
Ślubowanie klas pierwszych
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w październiku miała miejsce uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.
To niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. Uczniowie w galowych strojach, trochę przejęci uroczystością, recytowali wiersze i śpiewali wesołe piosenki. Z ogromną powagą przyjęli sztandar szkoły i głośno powtarzali słowa przysięgi.Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły, Pani Barbara Warda. Nowo pasowani, z rąk swoich wychowawców, otrzymali swój pierwszy dokument - legitymację szkolną oraz pamiątkowy Dyplom Pasowania Ucznia.Cała uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, a pierwszoklasiści od tej pory mogą czuć się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Archiwum Aktualności