Informujemy, że w okresie przerwy świątecznej stołówka szkolna LINIA Promocja Zdrowego Stylu Życia będzie nieczynna.
Wielkanocny Turniej Szachowy
W dniu 15 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli uczniów z klas 1-3 wystartowało 24 uczestników, którzy zagrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Hubert Duda z klasy 2c. Drugie miejsce zajął Antoni Orłowski z klasy 2c, a trzecie Daniel Brzeziński z klasy 3b.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 35 uczestników, którzy rozegrali również 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Zwycięzcą turnieju został Julian Obuchowicz z klasy 7b, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Mateusz Dymek z klasy 8d, a trzecie Jędrzej Weronko z klasy 7a. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jaśmina Jarek z klasy 8c.
Po zakończonych zmaganiach dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska uczestnikom turnieju wręczyły dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Rozmowy na temat elektromagnetyzmu...
Uczniowie klas: 5b i 5d mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pogadance na temat elektromagnetyzmu! Temat ten jest niezwykle fascynujący i ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w kontekście działania telefonów komórkowych.
Podczas spotkania piątoklasiści mogli dowiedzieć się, że telefon komórkowy działa dzięki falom elektromagnetycznym, wysyłając i odbierając sygnały radiowe. Te z kolei przenoszą informacje w postaci dźwięku, tekstu czy obrazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią anteny i przekaźniki telefoniczne, umożliwiające komunikację między użytkownikami.
Dodatkowo uświadomili sobie jak w codziennym życiu zjawiska przyrodnicze łączą się z takimi pojęciami, jak elektrostatyka i magnetyzm. Uczniowie poszerzyli wiedzę o zjawiskach związanych z ładunkami elektrycznymi, które mogą przyciągać lub odpychać inne naładowane obiekty oraz o właściwościach magnetycznych materiałów, które są wykorzystywane w różnych urządzeniach, takich jak głośniki czy silniki elektryczne.
Takie pogadanki inspirują uczniów do dalszego zgłębiania tajników świata fizyki i technologii, a także pobudzają ich ciekawość do odkrywania wpływu nauki na otaczający nas świat. To doskonała okazja do zainspirowania młodych fizyków do myślenia o przyszłości i możliwościach, jakie niesie ze sobą rozwój technologii opartych na zasadach elektromagnetyzmu.
Wielkanocne Spotkanie z Seniorami Osiedla „Piaski”
Wielkanoc to jedno z najbardziej radosnych świąt, poprzedzone wieloma przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Ten okres skłania do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w dniu 9 kwietnia 2025 roku, odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne, na które przybyli Seniorzy z Osiedla „Piaski”. Jego organizatorami byli: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany, Samorząd Mieszkańców Osiedla „Piaski” oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 293.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, pełnej życzliwości, atmosferze, której atrakcją była inscenizacja o życiu seniorów w dzisiejszym świecie. Przy pięknych dekoracjach i ozdobach stołów, w towarzystwie wyjątkowych gości, wśród rozmów i wzruszeń wszyscy celebrowali zbliżające się Święta Wielkanocne.
Spotkanie było okazją do integracji i wzmocnienia poczucia wspólnoty wśród mieszkańców dzielnicy Bielany, a także miłym wypełnieniem wolnego czasu seniorów.
Zajęcia „Sprawne rączki”
Kolejnym przedsięwzięciem podjętym przez uczniów klasy 3a na zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki” było uszycie kolorowych rybek. Filcowe ozdoby będą przypominały im o zbliżających się wakacjach. Własnoręcznie wykonane, różnobarwne zabawki sprawiły wszystkim wiele radości.
Laboratoria Przyszłości to doskonała okazja do ćwiczenia sprawności manualnych.
Serdeczne podziękowania!
Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i udział w akcji wolontariatu – zbiórce dla Fundacji Rodakom na Kresach.
Dzięki Waszej otwartości, życzliwości i chęci niesienia pomocy udało się zebrać potrzebne dary, które trafią do Polaków mieszkających na Kresach.
Wasza pomoc ma ogromne znaczenie – pokazuje, że razem możemy więcej.
Akcja Wolontariatu
Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 293 oraz Szkoły Podstawowej nr 364 przy wsparciu świetlicy szkolnej zorganizował wspólnie wiosenny kiermasz bransoletek. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – uczniowie, nauczyciele i rodzice z zaangażowaniem wspierali akcję. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, wspierając tym samym najmłodszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim za udział i wielkie serce!
Podsumowanie konkursu czytelniczego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy. Laureatami konkursu zostali:
-
Aleksandra Gal kl. 1B
-
Maria Krzywicka kl. 3B
-
Wiktor Obliński kl. 4B
-
Filip Gumowski kl. 5D
-
Zuzanna Witosławska kl. 7A
Serdecznie gratulujemy!
-
Bielańskie Targi Edukacyjne
W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVI Bielańskich Targach Edukacyjnych. Zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 35 przy ul. S. Żeromskiego, a ich celem było promowanie kształcenia i osiągnięć edukacyjnych bielańskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, zainteresowani kontynuowaniem nauki na Bielanach, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz zapoznania się z prezentowanymi zawodami oferowanymi przez bielańskie szkoły zawodowe - ZS nr 10, ZS nr 18 oraz ZS nr 35. Na uczestników targów czekały także testy z zakresu predyspozycji i preferencji zawodowych, które przygotowali dla uczniów doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10.
Rowerowy Maj
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: link
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Szkolne Pole Nadziei znów zakwitło!
Nasze żonkilowe pole to nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim symbol nadziei i wsparcia dla osób potrzebujących opieki paliatywnej. W ramach tej wyjątkowej akcji wolontariusze z naszego “Klubu Ośmiu” aktywnie współpracują z: Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej na Bielanach, Ośrodkiem Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i wielkie serca!
Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się dzielnicowy etap 48. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły wyróżnienie:
W kategorii klas IV-VI: Veronika Karpińska i Antonina Kozioł
W kategorii klas VII-VIII: Urszula Mędrzecka i Oliwia Kozłowska
Dziewczynki zachwyciły jury wspaniałą recytacją wierszy, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie uczennic jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników z 17 szkół bielańskich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich!
Góra Grosza
Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując, m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną oraz rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tę inicjatywę. Szczególne gratulacje należą się klasie 4a za zajęcie pierwszego miejsca oraz dla klas: 5a i 5c za zdobycie kolejnych lokat. Wspólnie zebrana kwota 162,51 zł to dowód na to, jak ważne jest wsparcie i solidarność.
Serdeczne podziękowania uczestnikom akcji za ich wysiłek i poświęcenie!
Kartka wielkanocna dla Hospicjum Dziecięcego
Wolontariat szkolny wraz ze świetlicą szkolną włączył się w akcję zorganizowaną przez Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Wolontariusze przygotowali kolorowe, kreatywne kartki wielkanocne dla dzieci. To wspaniała inicjatywa, która ma na celu sprawienie radości i pokazanie wsparcia dla osób przebywających w hospicjum. Takie gesty niosą nie tylko otuchę, ale także przypomnienie o tym, jak ważna jest troska o innych w trudnych chwilach.
Dziękujemy!
Lodowce i woda w Arktyce
21 marca 2025 obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Lodowców, a 22 marca od lat Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b podczas zajęć fizyki mieli okazję uczestniczyć w lekcji na żywo z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami dotyczącymi lodowców i zasobów wodnych Ziemi oraz dowiedzieli się, jak wygląda dostęp do wody w surowych warunkach Arktyki i co stanowi jej główne źródło na stacji polarnej.
Transmisja z ekspertem w zakresie badań polarnych i nauk o Ziemi była dostarczona przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu EDU-ARCTIC, mającego na celu angażowanie uczniów w edukację STEM poprzez badania Arktyki.
„Zorza polarna w objęciach fizyki”
W dniu 20 marca odbył się finał konkursu wojewódzkiego plastyczno-fizycznego „Fraktal”. Celem konkursu było stworzenie pracy plastycznej nawiązującej do zjawiska, teorii lub prawa fizycznego oraz jego naukowe wyjaśnienie.
Michał podczas prezentacji swojej pracy „Zorza polarna w objęciach fizyki” wykazał, że fizyka i sztuka są ze sobą powiązane - zarówno fizycy, jak i artyści starają się zrozumieć i zinterpretować otaczający nas świat.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Powitanie wiosny
Przyszła do nas wiosna - wiosenka
Zielona panienka - panienka
Przyszła o poranku
W sasankowym wianku...
Słowa tej piosenki, tak chętnie śpiewanej przez dzieci, doskonale nawiązują do wydarzeń naszej szkoły z 21 marca, kiedy to cała uczniowska brać powitała wiosnę. To szczególna pora roku, która napawa wszystkich optymizmem, a jej pierwszy dzień jest jednym z najbardziej wyczekiwanych po długiej i szarej zimie. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Wszyscy chętni uczniowie przyszli ubrani na zielono, a tradycyjny plecak lub tornister zamienili na inne nosidło. Książki, zeszyty i przybory szkolne zostały przyniesione, m.in. w walizkach, poszewkach, koszykach, koszach, tekturowych pudełkach, garnkach, a nawet... w sejfie. Ponadto dzieci i młodzież włączyli się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, solidaryzując się z osobami z zespołem Downa. Przedsięwzięcie polegało na założeniu na siebie tych elementów garderoby – w różnych barwach na każdą nogę oraz pokolorowaniu papierowej skarpetki i zawieszeniu jej na drzwiach swojej pracowni lub na specjalnie przygotowanych do tego celu sznurach, by po raz kolejny pobić rekord utworzenia najdłuższego sznura wyjątkowych skarpetek.
Następnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było zaproszenie przez przedstawicielki prezydium Samorządu Uczniowskiego reprezentantów poszczególnych klas przebranych za Panie Wiosny w celu wyłonienia najbardziej oryginalnego stroju. Największym uznaniem wśród oceniającej komisji, której przewodniczył wicedyrektor, Pan Piotr Śmiałkowski, cieszyły się „wiosenki” z klas: 5a i 8c.
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegły w radosnej i przyjemnej atmosferze. Po tak mile spędzonym czasie uczniowie żywią nadzieję, że ta piękna pora roku bardzo szybko zawita do szkolnych sal i będzie dla wszystkich źródłem dodatkowej energii.
Sukces w XX Olimpiadzie Matematycznej Juniorów
Miło nam poinformować, że Stanisław Krzywicki uczeń klasy 8B został finalistą XX Olimpiady Matematycznej Juniorów. Dzięki temu osiągnięciu Stanisław uzyskał uprawnienia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz przyjęcia w pierwszej kolejności do szkoły ponadpodstawowej.
GRATULUJEMY!!!
Sukces sportowy naszych uczniów
W dniach 10-14 marca 2025 r., w Szkole Podstawowej nr 352 przy ul. Conrada 6, odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w kategorii młodzieży szkół podstawowych o Mistrzostwo Dzielnicy Bielany. Organizatorem imprezy był Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany Urzędu m. st. Warszawy.
Na zawody zgłosiło się 13 bielańskich szkół podstawowych, które drogą losowania zostały podzielone na 4 grupy. Grając systemem „każdy z każdym”, wyłoniono kolejność w poszczególnych grupach. Za wygrany mecz zespół otrzymywał 2 pkt., za przegrany 1 pkt. Mecze rozgrywano do 2 wygranych setów – każdy do 25 pkt.
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce, a reprezentowali ją chłopcy z klas 7-8:
Patryk Sumiński z klasy 8c, Maciej Daniszenko z klasy 8d, Mateusz Dymek z klasy 8d, Michał Krasnodębski z klasy 8c, Maciej Paluch z klasy 7b, Antoni Bartczak z klasy 7c, Wiktor Krzyżanowski z klasy 7c, Aleksander Kopka z klasy 8c, Nikodem Kucisz z klasy 8b, Filip Saniewski z klasy 8c.
Gratulacje dla naszych siatkarzy !!!
Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
Zajęcia z bębnami
Piątek 29 stycznia był w naszej szkole dniem głośnym ale pełnym rytmu i radości. Uczniowie klasy ID, IF i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w muzycznych warsztatach bębniarskich. Pan Michał Szulc zaprezentował uczniom jeden z najstarszych instrumentów świata – bęben. Dzieci zapoznały się z wyglądem i brzmieniem oryginalnych afrykańskich bębnów. Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności gry i pracy w zespole, a przede wszystkim kształcenie poczucia rytmu, przydatnego w muzyce, jak i w nauce czytania. Okazało się, że każdy z uczestników jest doskonałym bębniarzem. To była niezwykła lekcja muzyki.
Koło europejskie
Corocznie, zgodnie z tradycją szkolnego koła europejskiego,organizowane są zajęcia kulinarne. Tym razem taka nietypowa lekcja odbyła się przed feriami zimowymi. Pod nadzoremopiekunek koła: Pani Elżbiety Jezierskiej i Pani Sylwii Kowalczykuczniowie klas IV-VIprzygotowywali potrawy rożnych państw należących do Unii Europejskiej, a w szczególności Polski, Węgier, Czech, Austrii, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Na stołach pojawiły się wykwintne sałatki, smaczne pierożki oraz ciasteczka, a wszystko to można było popić prawdziwą angielską herbatą.Na stołach każde danie symbolizowały flagi poszczególnych krajów europejskich. W gronie osób degustujących znalazły się m.in. Pani dyrektorBarbara Warda wraz z wicedyrektorem Panią Beatą Chrzanowską, a także zaproszeni nauczyciele, którzy w godzinach popołudniowych prowadzili jeszcze zajęcia.
Wyjątkowy smak, doskonale prezentujące się potrawy, a przede wszystkim pochwała gości, zachęciły uczestników koła zainteresowań do zorganizowania takich zajęć również w przyszłym roku szkolnym.
Podsumowanie konkursu "Flora i fauna w obiektywie".
Nasi uczniowie wzięli udział w II Bielańskim Konkursie Fotograficznym „Flora i fauna w obiektywie”.
W kategorii klas pierwszych I miejsce zajął Adrian Szymański z klasy 1d.
W kategorii klas drugich i trzecich II miejsce zajęła Martyna Pingwara z klasy 2e.
Wyróżnienie otrzymała Kinga Kołakowska z klasy 2d.
Gratulujemy laureatom!
Bal karnawałowy 2016
Dzień 22 stycznia 2016r. od rana zapowiadał się niezwykle, gdyż począwszy od godziny 9.00 odbywały się dla poszczególnych klas bale karnawałowe. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy była „KRAINA LODU”, w którą na piątkowy dzień zmieniła się sala gimnastyczna. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, a także uczniów, wszyscy mogli się bawić w przepięknej scenerii śnieżynek, lodowych sopli, bałwanków, gwiazdek znajdujących się wśród biało-niebieskich balonów. Urok wystroju magicznej krainy został pogłębiony przez różnobarwne stroje uczestników balu przypominające bajkowych bohaterów. Prowadzenie zabawy powierzono firmie „CRAZY PARTY”, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców polskich jak i zagranicznych, a także efektach specjalnych, tj. dym, bańki mydlane i kolorowe światła, dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi koleżankami i kolegami, jak również z rodzicami oraz nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach oraz emocjonujące konkursy z nagrodami. Podczas zabawy wszyscy uczniowie mieli zapewniony poczęstunek przygotowany przez rodziców w poszczególnych klasach. Ponadto uczestnicy piątkowego balu mieli wykonywane pamiątkowe fotografie, które na długo nie pozwolą zapomnieć tej niepowtarzalnej atmosfery.
"Proszę Państwa oto Rok!"
MALI – uczniowie idą do szkoły
Nasza szkoła przystępuje do projektu UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”. Koordynatorami projektu są p. Patrycja Symkowska – Wydra oraz p. Ewa Kwaśny.
Naszym celem jest uświadomienie dzieciom jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie oraz włączanie w działalność charytatywną.
Podczas zajęć informatyki uczniowie obejrzą dwie prezentacje multimedialne oraz film obrazujący problem braku edukacji na świecie, oraz sytuację dzieci w Mali. Wychowawcy świetlicy przeprowadzą zajęcia i pogadanki w ramach zajęć świetlicowych, będą również tworzyć z dziećmi książki, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy w szkole. Każdy uczeń będzie mógł wybrać sobie książkę w zamian za przekazanie darowizny, dzięki której dzieci w Mali będą mogły pójść do szkoły.
Zachęcamy rodziców i dzieci do tworzenia książek, które przyniosą korzyść innym dzieciom. Każdy może stworzyć dowolną książkę - krótką opowieść przygodowa, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami.
Książki należy dostarczać do świetlicy szkolnej do dnia 16 marca.
Dodatkowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej UNICEF w zakładce „Współpraca ze szkołami” – „Akcje”.
Ewa Kwaśny
kierownik świetlicy
Jasełka i klasowe spotkania opłatkowe
Na 22 grudnia wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły czekali z utęsknieniem, bowiem był to ostatni dzień nauki w 2015 r., ale także dzień, w którym uczniowie klasy 5E pod kierunkiem Pana Witolda Hunka zaprezentowali jasełka dla kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Scenariusz jasełek nawiązywał swoją treścią do tradycyjnego przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej. Młodzi aktorzy odegrali role Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków, którzy przybyli do Betlejem oraz trzech Mędrców szukających nowo narodzonego Zbawiciela. Podczas występu zabrzmiały tradycyjne kolędy oraz pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru przy akompaniamencie instrumentów, które wywołały pozytywne emocje i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. W podobnej atmosferze przebiegały klasowe spotkania opłatkowe. Przy pięknie udekorowanych stołach zasiedli uczniowie i wychowawcy, podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zaśpiewali kolędy.
Konkurs kolęd klas IV - VI
Wśród nocnej ciszy…, Gdy śliczna panna…, Przybieżeli do Betlejem…, Do szopy, hej pasterze… oraz wiele innymi kolęd i pastorałek było można usłyszeć w naszej szkole w środę – 16 grudnia. Pod nadzorem Pani Agnieszki Szumnej odbył się II przegląd kolęd i pastorałek. Wykonawcami byli uczniowie z poziomu klas 4-6. Przy ocenie występujących brano pod uwagę znajomość tekstu, śpiew oraz ogólne wrażenie artystyczne. Widzowie oraz jury w składzie: wicedyrektor Pani Anna Janiec i Pan Witold Hunek byli zachwyceni poziomem wykonania utworów. Tym razem pierwsze miejsce przypadło klasom 4c i 5a. Na drugim miejscu uplasowały się zespoły klasowe 4a, 5b, 5d, 6d. Trzecie miejsce zdobyły klasy 5f, 6b i 6c. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na świąteczne kolędowanie za rok.
Kiermasz świąteczny
Przedstawienie o Kubusiu Puchatku w języku angielskim
W dniu 10.12. 2015 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie w języku angielskim o przygodach Kubusia Puchatka, zorganizowane z myślą o Dniu Pluszowego Misia, który obchodzony jest corocznie 25 listopada. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pani Marty Budzińskiej. Scenariusz przedstawienia powstał w oparciu o znaną i lubianą książkę autorstwa A. Milne, oraz opowieści filmowe Walta Disneya.
Uczniowie klasy 5B świetnie odegrali aktorskie role, w których wcielili się w bohaterów powieści. W przygotowanych scenkach w zabawny sposób przedstawili perypetie Kubusia i gromadki jego przyjaciół, wzbogacając dialogi elementami tańca i śpiewu. Oprawą dla przedstawienia była bogata scenografia.
Widzowie z dużym zainteresowaniem przyjęli występ swoich koleżanek i kolegów. Oglądając przedstawienie, mieli okazję do dodatkowego kontaktu z językiem angielskim, oraz sprawdzenia swoich umiejętności językowych.
Wizyta Św. Mikołaja
Dobry, święty Mikołaju
Wszystkie dzieci Cię kochają.
Usiądź sobie między nami.
Obdarz dzieci prezentami.
Cały długi rok czekamy.
Cieszymy się wszyscy.
Chcemy Ciebie tu przywitać
w dzień tak uroczysty.
Zazwyczaj dzień Świętego Mikołaja, jako wspomnienie Świętego Mikołaja - biskupa Miry, tradycyjnie jest obchodzony 6 grudnia. Tego jakże wyczekiwanego dnia dzieci znajdują upominki ukryte pod poduszką, w butach lub w innym miejscu specjalnie przeznaczonym na ten cel. Mikołaj, jako starzec z okazałą, siwą brodą, zawitał do naszej szkoły już w piątek 4 grudnia. W towarzystwie śnieżynek, z workiem pełnym prezentów, odwiedził wszystkie klasy. Na ten niezwykły i magiczny dzień z nieskrywaną niecierpliwością czekało każde dziecko, zarówno z klas młodszych jak i klas 4-6, a także i nauczyciele, bo któż z nas nie lubi być obdarowywany?
Oczekiwany od roku gość przybył zapewne na wezwania zawarte w skierowanych do niego przez dzieci listach. Zanim wręczył prezenty, sprawdził, czy wszystkie dzieci były grzeczne, posłuszne rodzicom i czy pilnie się uczyły. W niektórych klasach spotkała go miła niespodzianka w postaci deklamowanych na jego cześć wierszyków i wyśpiewanych piosenek. Święty był oczarowany tak miłym powitaniem wyrażonym radością uczniów i ich roześmianymi twarzami. Otrzymał podziękowania oraz życzenia długiego zdrowia.
Żegnając się z społecznością szkolną niezwykły gość podziękował za tak wdzięczne i miłe przyjęcie, a także zapowiedział, że na pewno wróci za rok i przywiezie mnóstwo prezentów dla tak serdecznych dzieciaków. Do zobaczenia w grudniu 2016 roku!
Andrzejkowy zawrót głowy w świetlicy
Z okazji tegorocznych (2015r.) Andrzejek, będących elementem polskiej wielowiekowej i bogatej tradycji, w naszej świetlicy odbyło się wiele pomysłowych zabaw dla dzieci. Z dużą troską i inwencją przygotowywali je wychowawcy świetlicowi. Była to okazja do poznawania dawnych zwyczajów ludowych oraz do integracji, wspólnego śmiechu i wyrażania dobrych emocji. Uczniowie mogli bawić się w radosnej atmosferze przy ulubionej muzyce i poczęstunku. Pod koniec dnia wrócili do domów pełni pozytywnej energii, miłych wspomnień i nowych wrażeń do opowiedzenia najbliższym. Może również trochę bardziej dumni ze swoich korzeni?
Pasowanie na Świetliczaka
W ostatnim tygodniu listopada w naszej świetlicy atmosfera była szczególnie ciepła. Odbyła się wyjątkowa uroczystość - Pasowanie Na Świetliczaka. Wydarzeniu towarzyszyły różne gry, zabawy i niespodzianki. Uczestnicy musieli wykazać się rozmaitymi sprawnościami; m.in. śpiewali, tańczyli, gimnastykowali się i recytowali. Wykazali się niemałą wiedzą o regulaminie świetlicowym, naszej szkole i jej patronie.
Na koniec odbyło się uroczyste pasowanie i wszyscy otrzymali na pamiątkę piękne dyplomy Wesołego Świetliczaka. Uśmiech towarzyszył każdej minucie zabawy, nawet po wypiciu Eliksiru Świetliczaka (soku z cytryny). Dzięki temu wyjątkowemu świętu pierwszoklasiści mogą się poczuć ważni i potrzebni dla szkolnej wspólnoty. Jest to niezbędne, by nabierali pewności siebie i mogli się uczyć w przyszłości odpowiedzialności za społeczeństwo.
Zdobyliśmy 3. miejsce w Mazowieckim Konkursie „Obycie umila życie”
Już po raz XII w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury "Włochy" zorganizowano Konkurs Savoir Vivre „Obycie umila życie”, którego adresatami były dzieci i młodzież z mazowieckich szkół.
Celem rywalizacji było propagowanie zasad kulturalnego zachowania w różnych życiowych sytuacjach oraz podczas oficjalnych spotkań. Ponadto organizatorzy zwrócili uwagę na popularyzację wartości, takich jak wychowanie, kultura osobista i obycie towarzyskie.
W finałowych zmaganiach naszą szkołę, pod opieką Pani Mirosławy Jeziorskiej, reprezentowali uczniowie klasy 5A: Weronika Lomott, Zofia Łukasiewicz i Adrian Olszyna oraz uczniowie z klasy 5D: Sara Brzezińska i Oliwia Wyrzykowska.
Ten etap konkursu, w którym wzięły udział trzy najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach, łączył wiedzę teoretyczną z praktyką i odbył się z udziałem publiczności. Naszych przedstawicieli dzielnie wspierali uczniowie klasy 5A. Jesteśmy dumni z takiego osiągnięcia i czekamy na kolejne sukcesy uczniów naszej szkoły!
Jesienne inspiracje teatralne pierwszaków
Mija już trzeci miesiąc pobytu w szkole najmłodszych naszych uczniów klas pierwszych. Dzieci dzielnie uczą się i bawią pod opieką nauczycieli i wychowawców. Poznają litery, liczby, a także nabywają umiejętności trudnej na początku sztuki czytania i pisania. Ostatnio podczas cyklu zajęć „ W teatrze” pierwszaki poznały pracę lalkarza oraz rodzaje lalek teatralnych. Końcowym etapem nauki było samodzielne wykonanie pracy- lalki z drewnianej łyżki, co sprawiło im ogromną radość. Wśród wykonanych postaci dominowały królewny, wróżki, królowie, nie zabrakło również policjanta, ulubionego piłkarza, czy też bohatera bajkowego. Po skończonej pracy był czas na prawdziwą zabawę w teatr. Radości i emocji było bardzo dużo. Na zdjęciach uczniowie klasy 1 b , którzy wykonali lalki na zajęciach technicznych ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Pakułą. Zapraszamy do obejrzenia.
Loteria Pluszaków
W czwartek 19 listopada, z inicjatywy opiekuna szkolnego wolontariatu, Pani Anny Łachańskiej, w naszej szkole odbyła się loteria pluszaków. Podobnie jak w ubiegłych latach, wolontariusze przeprowadzili zbiórkę maskotek, które następnie zostały przeznaczone na loterięz udziałem uczniów poszczególnych klas. Honorowymi jej uczestnikami byli również wychowankowie Przedszkola nr 105, którzy także włączyli się w zbieranie maskotek. Akcja miała na celu wsparcie Domu Dziecka „Julin” w Kaliskach, podopiecznych Fundacji „Świat na Tak” oraz dzieci z „Gniazd”. Dziękujemy za okazane serce w niesieniu pomocy innym.
Dzień tolerancji
Dnia 18 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tolerancji. Było pięknie i kolorowo, ponieważ już od poniedziałku korytarze szkolne przystrojono łańcuchami tolerancji.
Na godzinach wychowawczych wszyscy wychowawcy przeprowadzili lekcje, na których omówiono zagadnienia związane z szacunkiem, życzliwością, akceptacją. Pedagodzy podkreślili, że jak bardzo ważne jest też używanie miłych słów w codziennym życiu. Na lekcjach historii nasi wychowankowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat tolerancji przygotowaną przez panią Sylwię Kowalczyk.
Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się akcja „Napisz miłe słówko”. Przeprowadzili ją uczniowie z klasy V b. Podczas każdej przerwy rozdawali oni uczniom, rodzicom, a także nauczycielom zielone karteczki, na których każdy mógł zapisać coś życzliwego.
Mamy nadzieję, że po tym dniu miłych słów nie będziemy używać tylko od święta, a słowa takie jak tolerancja, szacunek nie będą nam obce.
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
Jak co roku jesienią, tym razem 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 53 miało miejsce spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy Bielany m.st. WarszawyPanem Tomaszem Menciną w ramach akcji „Zdrowe jedzenie na Bielanach”. Celem spotkania było promowanie zdrowego i smacznego jedzenia z jednoczesnym ograniczeniem soli i zastąpienie jej smacznymi ziołami i wonnymi przyprawami.
Wśród bielańskich placówek oświatowych na poziomie szkół podstawowych nasza szkoła zaprezentowała stoisko pod hasłem „Smaczne i zdrowe ciasteczka ziołowe”. Nasi uczniowie wraz z rodzicami przygotowali wypieki różnorodnych ciasteczek z czarnuszką, sezamem, kminkiem, a także oryginalne dipy z aromatycznymi ziołami, tj. lubczykiem, majerankiem, tymiankiem, estragonem, rozmarynem i miętą.
Reprezentację szkoły stanowili uczniowie klasy 5A: Zosia Łukasiewicz, Małgorzata Ptaszyńska i Mateusz Chmiel. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani dyrektor Barbara Warda oraz Pani Mirosława Jeziorska i Pani Krystyna Cywińska.Dzięki tego typu akcjom, mamy nadzieję, że coraz więcej uczniów przekona się do prawidłowego odżywiania w naszym codziennym życiu.
Piątek 13-stego
Jak jesteś przebrany, nie jesteś pytany! To hasło przyświecające zabawie uczniów naszej szkoły w piątek 13 listopada. Tego dnia mieliśmy przyjść na zajęcia w dowolnych przebraniach. Szkolne korytarze i sale lekcyjne wypełniały dzieci w kolorowych strojach, na których twarzach dominował uśmiech. Można było spotkać kowboja, Beduina, zwierzęta, dziewczynki o różowych włosach, chłopców w barwnych kapeluszach. Zadaniem każdego zespołu klasowego było wybranie swojego najoryginalniej przebranego reprezentanta, który uczestniczył w wielkiej paradzie na terenie szkoły. Miniony piątek trzynastego, dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego, dostarczył wielu emocji zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
Archiwum Aktualności