Spotkanie „Wspólne inspiracje” odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak. W przemiłych okolicznościach wolontariusze bielańskich szkół i seniorzy mieli okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń i inspiracji. Tworzyliśmy wspólne dzieła, słuchaliśmy opowieści starszych pokoleń i cieszyliśmy się chwilą pełną radości i wzajemnego zrozumienia.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem świętowania jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W bieżącym roku przewodnie hasło brzmi „Poznajmy się w bibliotece”. Z okazji święta biblioteka zorganizowała konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Krystyny Drzewieckiej „Piątka z Zakątka”. Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce: Ewa Dziewulska klasa 3b
2 miejsce ex aequo: Jan Pulukowski i Julia Filipiak klasa 3a
3 miejsce: Julia Pielak klasa 3a
Uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich
W sobotę 26 października w Szkole Podstawowej nr 385 w Warszawie – Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. Organizatorem mistrzostw był Mazowiecki Związek Szachowy i Uczniowski Klub Sportowy Gambit Wesoła. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 10 minut plus 5 sekund na każdego zawodnika. Do rywalizacji stanęły 62 zespoły z województwa mazowieckiego.
Drużyny naszej szkoły w składzie: Antoni Chromiński 8d, Artur Brzeziński 4b, Mateusz Dymek 8d, Ewa Kozłowska 7c oraz Michał Grzeszuk 7b, Krzysztof Obuchowicz 7b, Jędrzej Weronko 7a, Jaśmina Jarek 8c walczyły jak równy z równym z najlepszymi szachistami szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, zajmując odpowiednio 6 i 41 miejsce w rankingu drużynowym. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej na 264 zawodników Mateusz Dymek zajął bardzo wysokie 13 miejsce ( 4 miejsce na szachownicy nr 3).
Ogromnie gratulujemy wszystkim uczestniczącym i cieszymy się, że nasza szachowa tradycja dalej trwa. Życzymy kolejnych sukcesów!
Składamy również podziękowania rodzicom uczniów oraz Radzie Rodziców za wsparcie udziału w Mistrzostwach.
Szkolne Miasteczko Zawodów
Od poniedziałku 14 października do piątku 25 października br. Pani Anna Szumel zorganizowała w naszej szkole imprezę z zakresu orientacji zawodowej i doradztwa zawodowego skierowaną dla uczniów wszystkich poziomów klas pod nazwą „Szkolne miasteczko zawodów”. Przedsięwzięcie wpisało się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku obchodzony był pod hasłem: Pasja - Motywacja - Odwaga.
W ramach realizacji projektu znalazło się wiele inicjatyw. Najpierw uczniowie wszystkich klas przebierali się za przedstawicieli różnych profesji. Celem tej inicjatywy było poznanie świata zawodów. Ponadto dla młodzieży z klas 8 odbył się quiz wiedzy o zawodach, rynku pracy i zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, w którym I miejsce zdobyła klasa 8a, II miejsce przyznano ex aequo klasom: 8c i 8d, zaś III miejsce przypadło klasie 8b. Wśród kolejnych przedsięwzięć znalazł się konkurs plastyczny skierowany dla młodszych uczniów z klas 1-3 - „Mój zawód w przyszłości”, gdzie I miejsce zdobył Antek z klasy 3a, II miejsce Franek z klasy 1c, natomiast III miejsce osiągnęła Zosia z klasy 2a. Dzieci ze świetlicy przygotowały kolorowanki o zawodach, a także uczestniczyły w pogadance na temat pasji, motywacji i odwagi w dążeniu do celu. Następnie ich prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Ostatnią inicjatywą, skierowaną dla uczniów klas siódmych, było przygotowanie w aplikacji Canva ulotek informacyjnych dotyczących tego, co warto brać pod uwagę, wybierając szkołę ponadpodstawową. Efekty ich pracy można zobaczyć na korytarzu szkoły.
Oprócz wymienionych projektów, wszystkie dzieci mogą na bieżąco korzystać z szerokich informacji na temat propozycji lektur i poradników z zakresu doradztwa zawodowego znajdujących się na gazetce ściennej jednego z pięter szkoły.
Jesienny Turniej Szachowy
W dniu 17 października w naszej szkole odbył się Jesienny Turniej Szachowy. W pierwszej grupie, czyli dzieci z klas 1-3 wystartowało 16 uczestników, którzy zagrali 5 rund tempem 10 minut na zawodnika. Całe podium przypadło uczniom z klasy 2c. Zwycięzcą turnieju został Jakub Batycki, drugie miejsce zajął Fabian Mamaj, a trzecie Antoni Orłowski.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 42 uczestników, którzy rozegrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Antoni Chromiński z klasy 8 d, drugie miejsce zajął Mateusz Dymek również z klasy 8 d, a trzecie Ewa Kozłowska z klasy 7c.
Najlepszą zawodniczką w klasach 1-3 została Wiktoria Krzyczkowska z klasy 3b, a w klasach 4-8 - Ewa Kozłowska z klasy 7c.
Po zakończonych zmaganiach Pani Dyrektor Iwona Krupińska wszystkim uczestnikom turnieju wręczyła dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Jesienny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Sukces w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej!
Nasi uczniowie ponownie uczestniczyli w rywalizacjach sportowych. Tym razem ci, którzy zajęli czołowe miejsca w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w indywidualnych biegach przełajowych, wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Reprezentacja składała się z następujących uczniów: Jerzy Strzałkowski-klasa 5a, Jan Jędruszuk-klasa 6a, Wanda Drumlewska-klasa 7c, Ewa Kozłowska-klasa 7c, Patryk Sumiński-klasa 8c i Patrycja Jurek-klasa 8d. Trasa biegu była niezwykle trudna, a rywalizacja bardzo zacięta. Z naszego zespołu najlepszy wynik osiągnął Patryk Sumiński, zajmując VI miejsce i tym samym zakwalifikował się na Igrzyska Mazowieckie, które odbędą się w kwietniu.
Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za udział w zawodach i życzymy powodzenia Patrykowi!
System RESQL dla klas 6-8
W roku szkolnym 2024-2025 uczennice i uczniowie klas 6-8 naszej szkoły mogą korzystać z systemu wsparcia Resql (dla klas 7-8 jest to kontynuacja z poprzedniego roku szkolnego, klasy 6 dołączają jako nowe).
System Resql to system wspomagający rozwiązywanie problemów przemocy rówieśniczej . System RESQL realizuje działania profilaktyczne oraz interwencyjne. Część profilaktyczna obejmuje lekcję wprowadzającą i lekcje wychowawcze, przygotowane przez zespół specjalistów tworzących system Resql. Mają one na celu:
- uwrażliwienie uczniów na szkodliwość działania przemocy,
- przekazanie uczniom informacji, w jaki sposób powinni reagować na przemoc, miejsc oraz osób, do których uczeń może się zgłosić w razie potrzeby,
- ograniczenie występowania przypadków przemocy w szkole,
- zapewnienie komfortu psychicznego dziecku.
Część interwencyjna obejmuje aplikację mobilną, w której uczennice i uczniowie mogą zgłaszać niepokojące ich sytuacje rówieśnicze oraz panel interwenta, w którym wyznaczone osoby z grona pedagogicznego będą korespondowały z uczniami i na bieżąco reagowały na nadesłane zgłoszenia.
Więcej informacji można przeczytać na stronie naszej szkoły w zakładce Uczniowie – Resql oraz na stronie internetowej www.resql.pl
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują. Uroczystą akademię rozpoczęła Dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, która złożyła podziękowania dla wszystkich nauczycieli i wychowawców za przekazywanie uczniom niewyczerpanego bogactwa wiedzy, za ukazywanie prawdy i ukierunkowanie na dobro oraz złożyła życzenia spokoju, radości, a także satysfakcji z pracy. Słowa uznania skierowała także do pracowników administracji i obsługi za codzienną pracę na rzecz placówki.
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole został uświetniony obecnością przedstawicieli zarządu dzielnicy: Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Grzegorza Pietruczuka, wraz z zastępcami: Panią Iloną Popławską oraz Panem Włodzimierzem Piątkowskim. Wśród gości była obecna radna Dzielnicy Bielany, Pani Monika Szadkowska, a także przedstawicielka Prezydium Rady Rodziców, Pani Sylwia Traczyk. Goście wyrazili podziękowania nauczycielom za wysiłek, obowiązkowość, a przede wszystkim okazywane dzieciom ciepło, natomiast reprezentantka rodziców naszej szkoły złożyła na ręce pani dyrektor kosz ze słodkim upominkiem. Do składanych podziękowań dołączyli także uczniowie klas drugich, którzy w barwnym przedstawieniu słowno-muzycznym wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom, natomiast najmłodsze dzieci, z klasy 1a, zaprezentowały układ z piłkami. Podniosły nastrój spotkania zapewniła barwna dekoracja przygotowana przez wychowawców świetlicy.
Na koniec spotkania Pani Iwona Krupińska, wraz z wicedyrektorami: Panią Beatą Chrzanowską oraz Panem Piotrem Śmiałkowskim wręczyli nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły, życząc wszystkim, aby czuli się dumni z faktu, iż od wielu lat są drogowskazami dla kolejnych pokoleń młodych ludzi w wyborze własnej drogi, ukazując im sens życia w dążeniu do szeroko pojętego szczęścia.
Akcja BohaterON
W dniu 10 października uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcą i opiekunem wolontariatu zaangażowali się w akcję BohaterON. Dzieci posprzątały kwatery powstańcze i zapalili znicze. Następnie udali się na cmentarz Stare Powązki, gdzie z przewodnikiem spacerowali szlakiem osobowości Warszawy z XVIII i XIX wieku.
"Branie wypełnia ręce, a dawanie wypełnia serce!"
Dziś odbyło się spotkanie organizatorów Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" oraz opiekunów Klubów Ośmiu z Warszawy! To był wyjątkowy czas na wymianę doświadczeń, omówienie planów i przygotowanie się do nadchodzącej edycji konkursu. Przed nami mnóstwo wyzwań, ale i inspirujących inicjatyw, które będą wspierać rozwój wolontariatu w naszym mieście.
Wyniki konkursu na projekt koszulki promującej naukę innych języków
We wrześniu z inicjatywy nauczycieli języków obcych ogłoszono konkurs na projekt koszulki promującej naukę innych języków. Zwyciężył projekt Adama z klasy 7B. Drugie miejsce to projekt Basi z klasy 4A, a trzecie miejsce projekt Jagody z klasy 4B. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za kreatywność i zaangażowanie.
BohaterON – włącz historię!
To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i docenienie działań uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W ramach tego projektu w naszej szkole realizowano różnorodne przedsięwzięcia. Zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze na temat Powstania Warszawskiego, według określonego scenariusza zajęć. Dzieci, przy współpracy ze szkolnym wolontariatem, sprzątały groby Powstańców na Cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie, a ponadto wzięły udział w przedstawieniu słowno-muzycznym upamiętniającym 63 dni Powstania Warszawskiego pt. „Bo chcieli być wolni i sobie wolność zawdzięczać". Uczniowie klas starszych obejrzeli tematyczny dokument w Bielańskim Ośrodku Kultury oraz film pt. "Fajna ferajna, czyli powstanie oczyma dzieci", jak również spotkali się z panem Bogusławem Kamolą ps. Hipek (ur. w 1930 r.), który w czasie powstania był w drużynie 400 plutonu harcerskiego 227 Szarych Szeregów na Żoliborzu - Zgrupowania Żyrafa II. Ciekawą inicjatywą było wykonanie na lekcjach informatyki ulotek i afiszów informacyjnych - "Pamiętajmy o Powstańcach", które zostały rozdane mieszkańcom z okolicznych osiedli. Poza tym przygotowano gazetkę ścienną o Powstaniu Warszawskim, którą można było obejrzeć na szkolnym korytarzu.
Realizowany w naszej szkole projekt był wsparciem w wychowaniu patriotycznym dzieci i młodzieży, a także z pewnością przyczynił się do wzmacniania poczucia tożsamości narodowej, krzewienia postaw patriotycznych oraz budowania wrażliwości społecznej.
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dyrektor Szkoły informuje, że po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 będą:
31 października 2024r.
2, 3 stycznia 2025r.
2 maja 2025r.
13, 14, 15 maja 2025r. (egzamin ósmoklasisty)
20 czerwca 2025 r. - zostanie odpracowany 24 maja 2025r. - piknik rodzinny - współpraca ze społecznością lokalną.
Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w sztafetach przełajowych
W dniu 1 października br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w sztafetach przełajowych. Zawody odbywały się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w kategoriach dzieci i młodzież.
Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w kategorii dzieci - chłopcy oraz III miejsce w kategorii młodzież - dziewczęta.
Drużynę chłopców, czyli srebrnych medalistów reprezentowali:
Piotr Spólnicki,
Franciszek Śliwiński,
Jerzy Strzałkowski,
Filip Jasik,
Filip Pabis,
Jan Jędruszuk.
Brązowe medalistki, czyli reprezentację dziewcząt tworzyły:
Kornelia Rydel,
Patrycja Jurek,
Oliwia Kozłowska,
Wanda Drumlewska,
Ewa Kozłowska,
Nina Luto.
Życzymy zawodnikom dalszych sukcesów w sporcie!
Szkolny konkurs z okazji Dnia Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs, który miał wyłonić mistrza odbijania piłeczki pingpongowej. Do rywalizacji stanęli uczniowie na poziomach klas IV-VI i VII-VIII. Jury, pod czujnym okiem Pani Katarzyny Kowalskiej, nadzorowało prawidłowy przebieg rywalizacji i skrupulatnie liczyło wszystkie podbicia piłeczek.
Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju okazał się Kuba z klasy VIIIa, odbijając piłeczkę 3790 razy, 2. miejsce zajął Bartek z klasy VIIa, uzyskując wynik 3026 podbić, natomiast miejsce 3. przypadło Antoniemu z klasy VIIc, którego piłeczka odbiła się od rakietki 600 razy.
W klasach IV- VI zwyciężył Franek z klasy Va, 2. miejsce zajął Mikołaj z klasy VIb, na 3. miejscu podium uplasował się Kacper – uczeń klasy VIc.
Słowa uznania należą się również najmłodszym uczestnikom z klas czwartych: Michałowi i Ryszardowi, którzy dzielnie rywalizowali ze swoimi starszymi kolegami.
Europejski Dzień Języków
W dniu 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie mogli zaangażować się w różne działania. Na lekcjach informatyki przy użyciu programu Canva szukali odpowiedzi dlaczego warto uczyć się języków. Podczas długich przerw chętnie odpowiadali na pytania losowane w corocznym quizie językowym, a na wybranych lekcjach rozwiązywali quizy i grali w gry. Ponadto, został zorganizowany konkurs na projekt koszulki promującej naukę języków obcych. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona wkrótce.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia
Tegoroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 26 września br. Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkimi opisami swoich zainteresowań oraz planów. Po podliczeniu głosów przez komisję, okazało się, że funkcję przewodniczącej będzie pełniła Hanna Donat, która uzyskała ich największą liczbę, zaś Natalia Hołubowicz pełnić będzie funkcję wiceprzewodniczącej samorządu.
Nowo wybranemu prezydium Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Jednocześnie, tego samego dnia, odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. W głosowaniu oddano 311 ważnych głosów, a zwycięzcą został Pan Mariusz Seń, uzyskując 131 głosów.
Serdecznie gratulujemy!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Dnia 29 września 2024 roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszym kraju to święto ma już wieloletnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 r. Nadrzędnym celem święta jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z tej okazji biblioteka szkolna w dniu 27 września zorganizowała w klasach pierwszych akcję czytelniczą. Uczennice klasy 7a czytały książkę Isolde Stark „O jeżu, który chciał być kimś innym” . Najmłodsi słuchacze w skupieniu i zaciekawieniu słuchali historii jeżyka, który naśladując inne zwierzęta chciał zostać kimś innym niż był w rzeczywistości. Akcja czytelnicza sprawiła obu stronom wiele radości i zadowolenia.
Ze względu na korzyści, jakie wynikają z głośnego czytania dziecku, można obchodzić to Święto każdego dnia − wystarczy 20 minut czytania !
Sprawne rączki
Uczniowie klasy 3a bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki”. Tworząc piękne prace, ćwiczą sprawność dłoni i motorykę małą. Tym razem, dzięki ich zwinnym paluszkom, powstało różnokolorowe, wyplecione z resztek materiałów, włóczek i koralików, wakacyjne koło, które będzie pozwalało na chwilę wrócić dzieciom wspomnieniami do minionych wakacji.
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w klasach I - VII
W piątek, 26 czerwca br., na dwa miesiące pożegnały się ze szkołą dzieci uczące się w klasach I–VII. W związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, rozdawanie świadectw na koniec roku szkolnego obywało się w oddzielnych, wcześniej wyznaczonych miejscach dla każdej z klas. Wychowawcy dziękowali uczniom za ciężką pracę w minionym roku szkolnym oraz podkreślali, że ostatni dzień pobytu w szkole przed wakacjami to czas otrzymania zapłaty za cały rok wytężonej pracy. Ponadto życzyli im, by wakacje były miłym i bezpiecznym czasem odpoczynku podczas słonecznej pogody oraz czasem nabrania sił fizycznych i psychicznych do zdobywania wiedzy w następnej klasie.
„Lato, lato, lato czeka/Razem z latem czeka rzeka/Razem z rzeką czeka las/A tam ciągle nie ma nas!”
Wesołych i bezpiecznych wakacji!!!
Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice
Dobiegł końca niezwykle trudny dla nas wszystkich rok szkolny. Był to czas wytężonej pracy i wielu wyzwań. Kolejny rok biegu po wiedzę i nowe umiejętności.
Po dziesięciu miesiącach nauki i ciężkiej zdalnej pracy, nadszedł czas wytchnienia i zasłużonego odpoczynku.
Drodzy Uczniowie, gratulujemy dobrych ocen i wzorowego zachowania. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Życzymy Wam niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo.
Szanowni Rodzice dziękujemy za wspólną pracę, za wysiłek, za udział we procesie edukacyjnych Waszych dzieci - naszych uczniów. Dziękujemy za Wasz ogromny trud.
Życzymy Wam, aby wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć.
Dyrekcja i grono pedagogiczne
Szkoły Podstawowej nr 293
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Wszystkie informacje na temat zakończenia roku szkolnego znajdują się w dzienniku elektronicznym na tablicy ogłoszeń.
Egzamin ósmoklasisty
Pamiętaj kolego, że hejt to nic dobrego!
Pamiętaj kolego, że hejt to nic dobrego!
Jeśli kogoś hejtujesz , bardzo źle się zachowujesz!
Ze zjawiskiem hejtu, niestety, spotykamy się w życiu bardzo często.
Są to zachowania, gesty, słowa, które obrażają, zasmucają, a często też zastraszają osoby do których są skierowane. Hejterzy ulegają złudnemu przeświadczeniu, że za ekranem komputera są bezkarni i dlatego szczególnie dużo przypadków hejtowania pojawia się właśnie w wirtualnym świecie.
Hejt jest zjawiskiem bardzo powszechnym, ale to nie znaczy, że nie można nic z tym zrobić.
Jak pokazują uczniowie z klas piątych, należy przeciwstawić się temu zjawisku.
Swoje opinie na ten temat zaprezentowali w postaci plakatów, głośno nawołując: STOP HEJT!
Zaprezentowane prace powstały podczas lekcji plastyki pod kierunkiem Pani Mirosławy Jeziorskiej.
„Wspaniałe Wolontariuszki” i „Wspaniały Klub Ośmiu”
Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy podzielić się informacją, że Amelia Jędrzejczyk z klasy 7B oraz Inga Szacka z klasy 8B są laureatkami XXVII Bielańskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałychw kategorii „Ósemki Junior”, natomiast Klub Wolontariatu z naszej szkoły reprezentowany również przez Amelię i Ingę, a także Paulinę Chen z klasy 8B oraz Weronikę Ślepowrońską i Weronikę Jaguś z klasy 7D uzyskał tytuł „Wspaniały Klub Ośmiu”.
Sukces ten jest efektem zaangażowania uczennic i uczniów w niesieniu pomocy innym, które z dużym powodzeniem rozbudzają w dzieciach opiekunki wolontariatu, Pani Anna Łachańska razem z Panią Annę Szumel.
Wolontariusze naszej szkoły uczestniczą w licznych akcjach. Systematycznie współpracują z różnymi instytucjami, np. przedszkolami, starając się urozmaicić zajęcia dzieciom z poszczególnych grup wiekowych. Często czytają różnego rodzaju książki, a także organizują konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych.
Ponadto, wśród licznych przedsięwzięć przez nich podejmowanych, znalazły się m.in. akcje charytatywne, z których dochód był przeznaczanyna pomoc potrzebującym dzieciom z domów dziecka, podopiecznych Fundacji „Świat na Tak”, Fundacji „Zdążyć z pomocą”, zwierzętom ze schronisk. Wolontariusze brali również udział w Andrzejkowych Balach Integracyjnych w MDK przy ul. Andersena 4, na które przygotowywali słodkie poczęstunki, czy porządkowali salę po balu.
Jak sami mówią, pomagając innym, czują się lepszymi ludźmi. Pomoc niesiona drugiemu człowiekowi jest dla nich formą spełnienia i zaspokojenia własnego sumienia, a radość i uśmiech dzieci, szczególnie tych najmłodszych, największą nagrodą.
Wielkie gratulacje dla naszych wolontariuszek!
Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu "Od geografii do chemii"
W związku ze wstrzymaniem konkursu „Od geografii do chemii” z powodu pandemii koronawirusa, Komisja Konkursowa podjęła decyzję o odwołaniu II etapu Konkursu i przyjęciu rozstrzygnięcia, że wyniki z I etapu będą wynikami końcowymi.
Z powyższym, miło nam poinformować, że
I miejsce zajął uczeń klasy VII a Wojciech Lamecki.
Gratulujemy!
Dzień szalonych fryzur oraz żółty dzień - podsumowanie
Kolorowy zawrót głowy…
1 czerwca odbyły się obchody Dnia Szalonych Fryzur w naszej szkole. Uczniowie puścili wodze fantazji i mogliśmy podziwiać kunsztowne upięcia włosów dziewcząt. Pomysł z eksperymentowaniem na głowie spodobał się, na szczęście były to jednodniowe metamorfozy…
Za udział w zabawie dziękujemy:
Tosi Gromadzkiej z klasy 2b
Oli Gromadzkiej z klasy 5b
Wiktorii Józefiak z klasy 3d
Kornelii Rydel z klasy 3c
Niektóre fryzury to wręcz mistrzowskie arcydzieła!Zapraszamy do naszej szkolnej galerii!
ŻÓŁTY DZIEŃ – inspirowany Dniem Słońca. Dlaczego i do czego potrzebujemy słońca? Na prośbę o wykonanie pracy plastycznej odpowiedziała
Oliwia Piechocka z klasy 1a.
Dziękujemy Oliwce za piękną pracę.
Wyniki konkursu Wielka Liga Czytelników
Z radością informujemy o sukcesie naszych uczniów, którzy wzięli udział w finale konkursu Wielka
Liga Czytelników. Wyniki testu powiatowego:
klasy 1 - 4
Kacper Gołąbek 4b - Mistrz Powiatu
Katarzyna Dziedzic 3d - I Wicemistrz Powiatu
klasy 5 - 8
Nina Kaczkan 5f - Mistrz Powiatu
Hanna Dziedzic 7c - Mistrz Powiatu
Zofia Karwacka 5c - I Wicemistrz Powiatu
Gratulujemy wszystkim laureatom !
Wybieram życie bez uzależnień
To temat trudny, ale też bardzo ważny. Niełatwo rozmawiać o uzależnieniach i ich konsekwencjach z młodym człowiekiem. Jednak w myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, należy rozmawiać, przestrzegać, pokazywać co można stracić, gdy wpadnie się w sidła uzależnienia.
Z tym tematem zmierzyli się uczniowie klas piątych w ramach lekcji plastyki. Zobaczcie jak sobie poradzili z tym niełatwym tematem.
„Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat”
Obchodząc Dzień Dziecka, w głowach wychowawców świetlicy zaświtał pewien pomysł. Poprosiliśmy, aby rodzice naszych uczniów, uchwycili w obiekcie aparatu, ten najpiękniejszy dla każdego rodzica moment, a mianowicie uśmiech i radość swojego dziecka, gdyż jak wszyscy wiemy, nie ma nic piękniejszego niż szczęśliwe dziecko. Rodzice nadesłali nam przepiękne zdjęcia swoich pociech. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w naszej akcji.
Lista uczestników:
Milena Tor kl. 3b
Julian Kobus kl. 6 e
Nikola Boczula kl. 1 b
Matylda Boczula kl. 5e
Igor Duralski kl. 5c
Mikołaj Grochowski kl. 4a
Tosia Gromadzka kl. 2b
Ola Gromadzka kl. 5b
Oliwia Piechocka kl. 1a
Maciej Kowalczyk kl. 0b
Mikołaj Kowalczyk kl. 5b
Zuzia Walczyk kl. 3b
WIĘCEJ>>
Prace uczniów klas I - III podczas kształcenia na odległość
KLASA 1A
KLASA 1C
KLASA 2A
Lapbooki - Warszawa moje miasto
KLASA 2B
Ogród, plac zabaw moich marzeń
KLASA 2C
Miejsce, które chciałbym zwiedzić
KLASA 2D
Lapbooki - Warszawa moje miasto
Ilustracja do utworu muzycznego
KLASA 3B
Plama, plama, plama, co za pech!
Pech? A może jednak nie.
Uczniowie z klas piątych „bezkarnie” i z zapałem sami robili przeróżne plamy, wykorzystując w tym celu nie tylko farby, ale również kawę , herbatę, sok wiśniowy czy nawet świeże warzywa i owoce. Niczym podczas lekcji kleksografii w Akademii Pana Kleksa, szukali ukrytych w plątaninie kolorów i kształtów, niezwykłych obrazów. Udało się ich odnaleźć bardzo dużo i rzeczywiście były zaskakujące: smoki, helikoptery, przedziwne ryby, żółw z konewką na głowie, zielony piesek na gałęzi, hamujący słoń, struś Pędziwiatr, różowe kotki, uśmiechnięte bakterie, samolot bojowy i wiele, wiele innych.
W naszej Galerii, każdy może znaleźć coś innego, coś swojego, bo jak powiedział poeta Julian Tuwim: Wyobraźnia nie ma granic. Oglądajcie więc, szukajcie, bawcie się, ponieważ wyobraźnię należy również ćwiczyć.
Do zabawy z plamami uczniów zachęciła Pani Mirosława Jeziorska w ramach lekcji plastyki.
Puszkowe Bielany
Trwa zbiórka żywności na rzecz społeczności lokalnej w akcji "Puszkowe Bielany". Nasi uczniowie i pracownicy szkoły ruszyli z pomocą i wsparli Pomocne Bielany w tym szczytnym działaniu. Cieszymy się, że dzieci i młodzież angażują się tak chętnie w akcję pomocy sąsiadom z Bielan. Dzięki naszej ofiarności będzie można przygotować posiłki dla potrzebujących. Dziękujemy.
W naszej szkole zbiórka odbywa się we wtorki, środy i czwartki w godzinach 9.00 – 15.00.
Razem możemy zrobić coś dobrego dla innych.
Zachęcamy do udziału w akcji.
Podsumowanie Akcji „Świetlicowy Rowerowy Maj”
Planując kolejne wyzwanie, wszyscy wychowawcy świetlicy z ogromną przyjemnością wyruszyli w trasy rowerowej odkrywali dla Was ciekawe i zielone zaułki Warszawy.
Dziękujemy za nadesłane przez Was relacje z wypraw, prezentacje oraz mapki przejazdu. Rośnie nam następne pokolenie dziennikarzy - podróżników! Brawo!!
Projekt Warszawa – moje miasto
Chociaż tyle w świecie miast,
więcej niż na niebie gwiazd,
tu najpiękniej płynie czas,
najbliższa sercu jest Warszawa.Projekt Warszawa – moje miasto był realizowany w klasach I – III w roku szkolnym 2019/2020 i w roku szkolnym 2018/2019. Działania podejmowane w ubiegłym roku dotyczyły poznawania Dzielnicy Bielany, odkrywania jej historii, najciekawszych i ulubionych miejsc. Uczniowie poznawali legendy warszawskie i wykonywali do nich ilustracje i prezentacje. W tym roku szkolnym odwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki stolicy, wspaniałe muzea, teatry, poznaliśmy niesamowite postacie i symbole naszego miasta. Zostały zorganizowane dwa konkursy: informatyczno - plastyczny pt. W Warszawie nad Wisłą i literacki, który polegał na napisaniu krótkiego wiersza zachęcającego do odwiedzenia stolicy. Projekt będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym. Chcielibyśmy wszystkim przybliżyć piękno warszawskich parków i ogrodów.
Życzenia z okazji Dnia Dziecka
Wszystkim Dzieciom z okazji ich święta składamy życzenia zdrowia,
spokojnego i beztroskiego dzieciństwa,
entuzjazmu i motywacji do rozwijania swoich talentów,
najpiękniejszych chwil z najbliższymi
oraz wielu powodów do radości w każdym dniu.
Życzymy „ Wam przyjaciół najlepszych na świecie i wszystkiego, wszystkiego, co chcecie.”
Dyrekcja SP 293 wraz z pracownikami.
Konkurs "Projekt koszulki"
W kwietniu odbył się zdalny konkurs na projekt koszulki, którego logo miało nawiązywać skojarzeniami do kraju Niemcy. Pierwsze miejsce zdobyła Inga Szacka z klasy VIII B, drugie miejsce Nadia Lech z klasy VIII B, a trzecie miejsce zajęła Paulina Olek z klasy VII A.
Gratulujemy
Podsumowanie konkursu Maraton matematyczny- VII edycja
W dniu 31.01.2020r. uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w bielańskim konkursie matematycznym organizowanym przez XXXIX Liceum Ogólnokształcące im. Lotnictwa Polskiego. Zestaw konkursowy zawierał 50 zadań o różnym stopniu trudności. W konkursie wzięło udział 78 uczniów szkół bielańskich.
Miło nam poinformować, że uczeń Tomasz Rumiński uzyskał tytuł laureata.
Także pozostali uczniowie uplasowali się na wysokich miejscach.
Gratulujemy! BRAWO WY!
Projekt pt.: "W świecie ciszy"
Drodzy Uczniowie,
Chcemy, abyście wzbogacili swoją wiedzę o osobach głuchych. W ramach akcji informacyjnej: W świecie ciszy, przygotowana została dla Was prezentacja multimedialna. Zawarte w niej treści oraz filmiki pomogą Wam zrozumieć jak żyją osoby głuche. Dowiecie się z niej, min. jak śpiewają osoby głuche oraz poznacie podstawy Polskiego Języka Migowego (PJM). Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie