Informujemy, że w okresie przerwy świątecznej stołówka szkolna LINIA Promocja Zdrowego Stylu Życia będzie nieczynna.
Wielkanocny Turniej Szachowy
W dniu 15 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli uczniów z klas 1-3 wystartowało 24 uczestników, którzy zagrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Hubert Duda z klasy 2c. Drugie miejsce zajął Antoni Orłowski z klasy 2c, a trzecie Daniel Brzeziński z klasy 3b.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 35 uczestników, którzy rozegrali również 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Zwycięzcą turnieju został Julian Obuchowicz z klasy 7b, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Mateusz Dymek z klasy 8d, a trzecie Jędrzej Weronko z klasy 7a. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jaśmina Jarek z klasy 8c.
Po zakończonych zmaganiach dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska uczestnikom turnieju wręczyły dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Rozmowy na temat elektromagnetyzmu...
Uczniowie klas: 5b i 5d mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pogadance na temat elektromagnetyzmu! Temat ten jest niezwykle fascynujący i ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w kontekście działania telefonów komórkowych.
Podczas spotkania piątoklasiści mogli dowiedzieć się, że telefon komórkowy działa dzięki falom elektromagnetycznym, wysyłając i odbierając sygnały radiowe. Te z kolei przenoszą informacje w postaci dźwięku, tekstu czy obrazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią anteny i przekaźniki telefoniczne, umożliwiające komunikację między użytkownikami.
Dodatkowo uświadomili sobie jak w codziennym życiu zjawiska przyrodnicze łączą się z takimi pojęciami, jak elektrostatyka i magnetyzm. Uczniowie poszerzyli wiedzę o zjawiskach związanych z ładunkami elektrycznymi, które mogą przyciągać lub odpychać inne naładowane obiekty oraz o właściwościach magnetycznych materiałów, które są wykorzystywane w różnych urządzeniach, takich jak głośniki czy silniki elektryczne.
Takie pogadanki inspirują uczniów do dalszego zgłębiania tajników świata fizyki i technologii, a także pobudzają ich ciekawość do odkrywania wpływu nauki na otaczający nas świat. To doskonała okazja do zainspirowania młodych fizyków do myślenia o przyszłości i możliwościach, jakie niesie ze sobą rozwój technologii opartych na zasadach elektromagnetyzmu.
Wielkanocne Spotkanie z Seniorami Osiedla „Piaski”
Wielkanoc to jedno z najbardziej radosnych świąt, poprzedzone wieloma przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Ten okres skłania do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w dniu 9 kwietnia 2025 roku, odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne, na które przybyli Seniorzy z Osiedla „Piaski”. Jego organizatorami byli: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany, Samorząd Mieszkańców Osiedla „Piaski” oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 293.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, pełnej życzliwości, atmosferze, której atrakcją była inscenizacja o życiu seniorów w dzisiejszym świecie. Przy pięknych dekoracjach i ozdobach stołów, w towarzystwie wyjątkowych gości, wśród rozmów i wzruszeń wszyscy celebrowali zbliżające się Święta Wielkanocne.
Spotkanie było okazją do integracji i wzmocnienia poczucia wspólnoty wśród mieszkańców dzielnicy Bielany, a także miłym wypełnieniem wolnego czasu seniorów.
Zajęcia „Sprawne rączki”
Kolejnym przedsięwzięciem podjętym przez uczniów klasy 3a na zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki” było uszycie kolorowych rybek. Filcowe ozdoby będą przypominały im o zbliżających się wakacjach. Własnoręcznie wykonane, różnobarwne zabawki sprawiły wszystkim wiele radości.
Laboratoria Przyszłości to doskonała okazja do ćwiczenia sprawności manualnych.
Serdeczne podziękowania!
Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i udział w akcji wolontariatu – zbiórce dla Fundacji Rodakom na Kresach.
Dzięki Waszej otwartości, życzliwości i chęci niesienia pomocy udało się zebrać potrzebne dary, które trafią do Polaków mieszkających na Kresach.
Wasza pomoc ma ogromne znaczenie – pokazuje, że razem możemy więcej.
Akcja Wolontariatu
Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 293 oraz Szkoły Podstawowej nr 364 przy wsparciu świetlicy szkolnej zorganizował wspólnie wiosenny kiermasz bransoletek. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – uczniowie, nauczyciele i rodzice z zaangażowaniem wspierali akcję. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, wspierając tym samym najmłodszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim za udział i wielkie serce!
Podsumowanie konkursu czytelniczego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy. Laureatami konkursu zostali:
-
Aleksandra Gal kl. 1B
-
Maria Krzywicka kl. 3B
-
Wiktor Obliński kl. 4B
-
Filip Gumowski kl. 5D
-
Zuzanna Witosławska kl. 7A
Serdecznie gratulujemy!
-
Bielańskie Targi Edukacyjne
W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVI Bielańskich Targach Edukacyjnych. Zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 35 przy ul. S. Żeromskiego, a ich celem było promowanie kształcenia i osiągnięć edukacyjnych bielańskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, zainteresowani kontynuowaniem nauki na Bielanach, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz zapoznania się z prezentowanymi zawodami oferowanymi przez bielańskie szkoły zawodowe - ZS nr 10, ZS nr 18 oraz ZS nr 35. Na uczestników targów czekały także testy z zakresu predyspozycji i preferencji zawodowych, które przygotowali dla uczniów doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10.
Rowerowy Maj
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: link
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Szkolne Pole Nadziei znów zakwitło!
Nasze żonkilowe pole to nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim symbol nadziei i wsparcia dla osób potrzebujących opieki paliatywnej. W ramach tej wyjątkowej akcji wolontariusze z naszego “Klubu Ośmiu” aktywnie współpracują z: Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej na Bielanach, Ośrodkiem Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i wielkie serca!
Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się dzielnicowy etap 48. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły wyróżnienie:
W kategorii klas IV-VI: Veronika Karpińska i Antonina Kozioł
W kategorii klas VII-VIII: Urszula Mędrzecka i Oliwia Kozłowska
Dziewczynki zachwyciły jury wspaniałą recytacją wierszy, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie uczennic jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników z 17 szkół bielańskich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich!
Góra Grosza
Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując, m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną oraz rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tę inicjatywę. Szczególne gratulacje należą się klasie 4a za zajęcie pierwszego miejsca oraz dla klas: 5a i 5c za zdobycie kolejnych lokat. Wspólnie zebrana kwota 162,51 zł to dowód na to, jak ważne jest wsparcie i solidarność.
Serdeczne podziękowania uczestnikom akcji za ich wysiłek i poświęcenie!
Kartka wielkanocna dla Hospicjum Dziecięcego
Wolontariat szkolny wraz ze świetlicą szkolną włączył się w akcję zorganizowaną przez Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Wolontariusze przygotowali kolorowe, kreatywne kartki wielkanocne dla dzieci. To wspaniała inicjatywa, która ma na celu sprawienie radości i pokazanie wsparcia dla osób przebywających w hospicjum. Takie gesty niosą nie tylko otuchę, ale także przypomnienie o tym, jak ważna jest troska o innych w trudnych chwilach.
Dziękujemy!
Lodowce i woda w Arktyce
21 marca 2025 obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Lodowców, a 22 marca od lat Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b podczas zajęć fizyki mieli okazję uczestniczyć w lekcji na żywo z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami dotyczącymi lodowców i zasobów wodnych Ziemi oraz dowiedzieli się, jak wygląda dostęp do wody w surowych warunkach Arktyki i co stanowi jej główne źródło na stacji polarnej.
Transmisja z ekspertem w zakresie badań polarnych i nauk o Ziemi była dostarczona przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu EDU-ARCTIC, mającego na celu angażowanie uczniów w edukację STEM poprzez badania Arktyki.
„Zorza polarna w objęciach fizyki”
W dniu 20 marca odbył się finał konkursu wojewódzkiego plastyczno-fizycznego „Fraktal”. Celem konkursu było stworzenie pracy plastycznej nawiązującej do zjawiska, teorii lub prawa fizycznego oraz jego naukowe wyjaśnienie.
Michał podczas prezentacji swojej pracy „Zorza polarna w objęciach fizyki” wykazał, że fizyka i sztuka są ze sobą powiązane - zarówno fizycy, jak i artyści starają się zrozumieć i zinterpretować otaczający nas świat.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Powitanie wiosny
Przyszła do nas wiosna - wiosenka
Zielona panienka - panienka
Przyszła o poranku
W sasankowym wianku...
Słowa tej piosenki, tak chętnie śpiewanej przez dzieci, doskonale nawiązują do wydarzeń naszej szkoły z 21 marca, kiedy to cała uczniowska brać powitała wiosnę. To szczególna pora roku, która napawa wszystkich optymizmem, a jej pierwszy dzień jest jednym z najbardziej wyczekiwanych po długiej i szarej zimie. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Wszyscy chętni uczniowie przyszli ubrani na zielono, a tradycyjny plecak lub tornister zamienili na inne nosidło. Książki, zeszyty i przybory szkolne zostały przyniesione, m.in. w walizkach, poszewkach, koszykach, koszach, tekturowych pudełkach, garnkach, a nawet... w sejfie. Ponadto dzieci i młodzież włączyli się do akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, solidaryzując się z osobami z zespołem Downa. Przedsięwzięcie polegało na założeniu na siebie tych elementów garderoby – w różnych barwach na każdą nogę oraz pokolorowaniu papierowej skarpetki i zawieszeniu jej na drzwiach swojej pracowni lub na specjalnie przygotowanych do tego celu sznurach, by po raz kolejny pobić rekord utworzenia najdłuższego sznura wyjątkowych skarpetek.
Następnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było zaproszenie przez przedstawicielki prezydium Samorządu Uczniowskiego reprezentantów poszczególnych klas przebranych za Panie Wiosny w celu wyłonienia najbardziej oryginalnego stroju. Największym uznaniem wśród oceniającej komisji, której przewodniczył wicedyrektor, Pan Piotr Śmiałkowski, cieszyły się „wiosenki” z klas: 5a i 8c.
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegły w radosnej i przyjemnej atmosferze. Po tak mile spędzonym czasie uczniowie żywią nadzieję, że ta piękna pora roku bardzo szybko zawita do szkolnych sal i będzie dla wszystkich źródłem dodatkowej energii.
Sukces w XX Olimpiadzie Matematycznej Juniorów
Miło nam poinformować, że Stanisław Krzywicki uczeń klasy 8B został finalistą XX Olimpiady Matematycznej Juniorów. Dzięki temu osiągnięciu Stanisław uzyskał uprawnienia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz przyjęcia w pierwszej kolejności do szkoły ponadpodstawowej.
GRATULUJEMY!!!
Sukces sportowy naszych uczniów
W dniach 10-14 marca 2025 r., w Szkole Podstawowej nr 352 przy ul. Conrada 6, odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w kategorii młodzieży szkół podstawowych o Mistrzostwo Dzielnicy Bielany. Organizatorem imprezy był Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany Urzędu m. st. Warszawy.
Na zawody zgłosiło się 13 bielańskich szkół podstawowych, które drogą losowania zostały podzielone na 4 grupy. Grając systemem „każdy z każdym”, wyłoniono kolejność w poszczególnych grupach. Za wygrany mecz zespół otrzymywał 2 pkt., za przegrany 1 pkt. Mecze rozgrywano do 2 wygranych setów – każdy do 25 pkt.
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce, a reprezentowali ją chłopcy z klas 7-8:
Patryk Sumiński z klasy 8c, Maciej Daniszenko z klasy 8d, Mateusz Dymek z klasy 8d, Michał Krasnodębski z klasy 8c, Maciej Paluch z klasy 7b, Antoni Bartczak z klasy 7c, Wiktor Krzyżanowski z klasy 7c, Aleksander Kopka z klasy 8c, Nikodem Kucisz z klasy 8b, Filip Saniewski z klasy 8c.
Gratulacje dla naszych siatkarzy !!!
My Tiny School - wizyta rodziny z Belgii
Pewnego dnia pomyśleliśmy, że pęd współczesnego świata nie do końca nam odpowiada. Zapragnęliśmy podróży, odkrywania innych sposobów na życie. A gdyby tak wyjechać za granicę… Tak swoją opowieść rozpoczęli niezwykli goście, którzy 26 lutego 2018r. odwiedzili uczniów klasy 3b, 4b i 4c. Byli nimi belgijscy rodzice wraz z trojgiem dzieci, którzy przybyli do szkoły busem zaadaptowanym do realizacji innowacyjnego projektu My Tiny School, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza: „moja mała szkoła”. Zakłada on ich edukację na bazie własnych doświadczeń, kształtowaniu umiejętności odnajdywania się w różnych środowiskach oraz poznawaniu ludzi posługujących się innym językiem. Rodzice postanowili, że łącząc przyjemne z pożytecznym odbędą podróże obfitujące w ciekawe spotkania i wspaniałe wspomnienia. Wspólnie poznają nowe kultury, co będzie prawdziwą szkołą życia dla ich dzieci. Podczas spotkania Jean Francois pokazał uczniom całą trasę podroży po Europie, odwiedzone miejsca oraz piękne krajobrazy. W interesujący sposób opowiadał o planach związanych z dalszą realizacją programu na innym kontynencie. Ciekawym doświadczeniem dla uczniów uczestniczących w spotkaniu było obejrzenie wnętrza autobusu, który dla całej belgijskiej rodziny jest jednocześnie domem i szkołą.
Ta niecodzienna wizyta wzbudziła wśród dzieci ogromne zainteresowanie, czego wyrazem były liczne pytania i fascynacja niezwykłym środkiem transportu.
Spotkanie z policją w świetlicy
W szkolnej świetlicy nauczyciele kładą duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z jego przestrzeganiem. Z tego powodu, co roku, we wszystkich klasach pierwszych jest realizowany program edukacyjny pod nazwą „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Dla pierwszoklasistów Puchatek „przygotował” Ogólnopolski Wielki Test Wiedzy o Bezpieczeństwie, co stanowiło doskonałą okazję, by utrwalić zdobyte na zajęciach z wychowawcami świetlicy wiadomości.
W ramach uzupełnienia programu do szkolnej świetlicy została zaproszona pani policjantka. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o właściwym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówiła zasady bezpiecznej drogi do szkoły i do domu. Przypomniała również o korzyściach wynikających z noszenia elementów odblaskowych przy częściach garderoby bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy dziecko zaczepi obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się informacje o codziennej pracy Policji.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Pierwszoklasiści mogli przymierzyć czapkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną.
Na zakończenie spotkania każde dziecko dostało na pamiątkę swój odcisk palca. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się im, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
ŚWIETLICOWY KONKURS RODZINNY „ŚWIEŻAKI - PRZYTULAKI”
Serdecznie zapraszamy wszystkich
Świetliczaków wraz Rodzicami
do udziału w konkursie
„ŚWIEŻAKI - PRZYTULAKI”
Uczestnicy proszeni są o wykonanie własnej przytulanki z materiałów dowolnych (flanela, filc, włóczka, guziki, aplikacje itp.).
Przytulanka może mieć kształt dowolnego owocu lub warzywa, poduszki z aplikacja w/w motywu.
Wszelkie pomysły i własna wyobraźnia będą najlepszą wskazówką.
Wielkość przytulanki zależy od decyzji autora, jednak prosimy aby nie przekroczyły rozmiaru 40cm x 40 cm.
Przytulanki wykonujemy w domu, a gotowe prace przynosimy do świetlicy do dnia 23 lutego.
Każda przytulanka powinna mieć dołączoną metryczkę (kartka zawierająca następujące informacje: nazwa przytulaka imię , nazwisko i wiek dziecka, z kim została wykonana).
Przytulanki wezmą udział w szkolnej wystawie.
Spośród zgromadzonych prac wyłonione zostaną prace nagrodzone i wyróżnione.
Po wystawie prace zostaną zwrócone ich autorom.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej aktywności
wychowawcy świetlicy
Koło europejskie - potrawy
Corocznie, zgodnie z tradycją szkolnego koła europejskiego, organizowane są zajęcia kulinarne. Tym razem taka nietypowa lekcja odbyła się w połowie lutego 2018 roku. Pod nadzorem opiekunek koła: Pani Elżbiety Jezierskiej i Pani Sylwii Kowalczyk uczniowie klas IV-VII przygotowywali potrawy rożnych państw należących do Unii Europejskiej, a w szczególności: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Grecji, Włoch i Polski.
Na stołach pojawiły się wykwintne sałatki, pudding, dipy, smaczne gofry w różnym wydaniu oraz oscypki i ptasie mleczko, a wszystko to można było popić prawdziwą kawą frappé. Na stołach każde danie symbolizowały flagi poszczególnych krajów europejskich.
W gronie osób degustujących znalazły się m.in. Pani wicedyrektor Grażyna Kucharska, a także zaproszeni nauczyciele, którzy w godzinach popołudniowych prowadzili jeszcze zajęcia.
Wyjątkowy smak, doskonale prezentujące się potrawy, a przede wszystkim pochwała gości, zachęciły uczestników koła zainteresowań do zorganizowania takich zajęć również w przyszłym roku szkolnym.
Udział wolontariuszek w XX Integracyjnym Balu Karnawałowym
Jak co roku Fundacja „ŚWIAT NA TAK” jest organizatorem integracyjnego balu karnawałowego. Tym razem miał on miejsce 15 lutego 2018r. w Sali Kolumnowej gmachu Sejmu RP, a jego przewodnim motywem była „Kraina lodu”. W jego przygotowania włączył się również Klub Ośmiu z naszej szkoły. Wolontariuszki z klasy 6b: Marcelina Molenda i Inga Szacka z dużym zaangażowaniem pomagały w nakrywaniu i dekorowaniu stołów, co spotkało się z ogromnym uznaniem organizatorów.
Udział szóstoklasistek w przedsięwzięciu zapewne przyczynił się do niesienia radości ludziom, wobec których los okazał się nieprzychylny. Sprawił także, że choć na chwilę mogli opuścić swój dom i zapomnieć o chorobie oraz przywrócić im wiarę i nadzieję, że świat akceptuje ich takimi, jakimi są.
Walentynki w klasie 5d
Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To także niepowtarzalny sposób na rozgrzanie uczniowskich serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Tego dnia ludzie wysyłają bliskim „walentynkę”, w którym zamieszczają wiersz, podziękowanie lub wyznanie miłosne. Często obdarzają się także upominkami. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego.
Tak właśnie było w naszej szkole. Od samego rana wszystkim biły mocniej serca, gdyż z niecierpliwością czekali na walentynkową pocztę, która, jak co roku, spełniła swoje zadanie, sprawiając, że liściki dotarły do wskazanych adresatów. Jeszcze przyjemniej zrobiło się w klasie Vd podczas zajęć z wychowawcą, kiedy to na życzenie rodziców, uczniów odwiedził magik. Iluzjonista wystąpił z 35-minutowym pokazem, a następnie zrobił króciutkie warsztaty dla dzieci, w celu opanowania jednej ze sztuczek.
Dzień 14 lutego upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy z jednoczesnym podkreśleniem łączącej uczniów bliskości i chęci realizowania wspólnych przedsięwzięć.
Sukces Amelii Jędrzejczyk i Anny Wszoły w Bielańskim Konkursie dla Młodych Poetów "Bielany – moja mała ojczyzna"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie poetyckim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 209 im. H. Ordonówny w Warszawie. Jego celem, oprócz zainteresowania uczniów poezją, było zachęcenie do podjęcia twórczego wysiłku, promowanie i rozwijanie uzdolnień literackich oraz popularyzowanie wiedzy o Bielanach. Warunek uczestnictwa w konkursie stanowiło napisanie wiersza tematycznie związanego z warszawską dzielnicą Bielany. Wśród kilkudziesięciu nadesłanych przez naszą szkołę prac, z uznaniem jury spotkały się dwie z nich: wiersze Amelii Jędrzejczyk, laureatka 1. miejsca w kategorii klas IV-V oraz Anny Wszoły, zdobywczyni 3. miejsca w kategorii klas VI-VII.
Gratulacje dla dziewczynek z okazji udanego debiutu poetyckiego.
Trzynastka na wesoło - luty
„Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie,/U motylka plamek kilka służy ku ozdobie…” – chciałoby się zaśpiewać razem z Katarzyną Sobczyk w dniu trzynastego lutego 2018 roku, kiedy to uczniowie naszej szkoły, zgodnie z tradycją, mieli za zadanie zaprezentowanie swoich ubiorów tym razem z motywem kropek. Jednocześnie barwne stroje uświetniły ostatni dzień karnawału, zwany ostatkami. Do zabawy, oprócz uczniów, włączyli się zarówno wychowawcy klas, jak i nauczyciele, eksponując różnorodne ubiory zgodne z ustaloną przez Samorząd Uczniowski tematyką.
Na jaki pomysł wpadną opiekunowie samorządu 13 marca? Na razie pozostaje wielką niewiadomą…
Dzień otwarty dla kandydatów do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych
Bal karnawałowy 2018
Dzień 9 lutego 2018r. od rana zapowiadał się niezwykle, gdyż począwszy od godziny 9.00 poszczególne klasy oraz oddziały przedszkolne uczestniczyły w balu karnawałowym. Wszystkie dzieci zostały powitane przez dyrektor szkoły, Panią Iwonę Krupińską, która życzyła miłych wrażeń i radości ze wspólnie spędzonego czasu. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy był „Choinkowy zawrót głowy”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, a także wszystkich uczniów i przedszkolaków, sala gimnastyczna w piątkowy dzień przeobraziła się w magiczne miejsce, stworzone poprzez wykorzystanie tego wszystkiego, co można zawiesić na choinkach, czyli bombek, łańcuchów, Mikołajów, cukierków, śnieżnych choinek czy gwiazdek mieniących się wśród biało-zielono-niebieskich balonów. Urok wystroju został pogłębiony przez różnobarwne stroje uczestników balu przypominające bajkowych bohaterów. Prowadzący zabawę nikomu nie pozwolili się nudzić. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców polskich, jak i zagranicznych, a także z wykorzystaniem efektów specjalnych, tj. kolorowe światła, dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi koleżankami i kolegami. W wir tańca ruszyli również rodzice oraz nauczyciele. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach oraz emocjonujące konkursy. Podczas zabawy wszyscy uczniowie mieli zapewniony poczęstunek przygotowany przez rodziców z poszczególnych klas i oddziałów przedszkolnych. Ponadto uczestnicy balu mieli wykonywane pamiątkowe fotografie, które na długo nie pozwolą zapomnieć tej niepowtarzalnej atmosfery.
Choinkowy zawrót głowy
W czasie trwania zabawy wicedyrektor szkoły, Pani Anna Janiec, ogłosiła wyniki konkursu Choinkowy zawrót głowy, którego pomysłodawcami byli nauczyciele: zajęć technicznych - Pani Krystyna Cywińska i plastyki - Pan Mariusz Seń. Turniej polegał na przybraniu drzewka oryginalnymi, najlepiej wykonanymi własnoręcznie, ozdobami. Każda z 23 choinek została poddana ocenie jury, w składzie wicedyrektor, Pani Anny Janiec oraz Pana Mariusza Seń. Komisja brała pod uwagę przede wszystkim koncepcję dekoracji, wkład uczniów w jej wykonanie oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wart podkreślenia jest fakt, że każde z drzewek skrywało w sobie jakąś zagadkę.
W przypadku niektórych informację o jej właścicielach i tym samym o wychowawcy zdradzały ozdoby, np. dyskietki, angielskie budki telefoniczne czy opakowania po zdrowym jedzeniu. Wśród elementów dekoracji znalazły się ponadto: bombki wyklejone kolorowymi piórami, łańcuchy i dekoracje z produktów spożywczych, a nawet choinka ubrana w koszulę, marynarkę i krawat…Wyniki konkursu ogłoszono w 3 kategoriach:
klasy 1-3
I miejsce: klasa 3a
wyróżnienia: klasa 1b i klasa 3f
klasy 4-5
I miejsce: klasa 4c
II miejsce: klasa 4b
wyróżnienia: klasy: 4d, 4e, 5a, 5b, 5c
klasy 6-7
I miejsce: klasa 6a
wyróżnienia: klasa 6c i klasa 7d
Nagrodą w konkursie, oprócz satysfakcji, były dyplomy, a dla zdobywców pierwszego miejsca dodatkowo torba ze słodyczami.
Wielkie gratulacje!
Klub Młodych Chemików
W naszej szkole, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, powstało koło chemiczne. Spragnieni dodatkowej wiedzy i chęci poznania tajników chemii siódmoklasiści spotkają się na zajęciach laboratoryjnych, które odbywają się we wtorki. Ich celem jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań przedmiotem, rozbudzanie pasji badawczych oraz kształtowanie umiejętności projektowania i wykonywania eksperymentów chemicznych.
Pod czujnym okiem Pani Agnieszki Pawlak uczniowie samodzielnie wykonują doświadczenia chemiczne i sporządzają na ich podstawie wnioski. Dzięki stworzonym możliwościom, takim jak nowo urządzona i wyposażona pracownia, dzieci poznają chemię od strony praktycznej, poszerzają swoją wiedzę i uczą się bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi.
Klub Młodych Chemików gwarantuje okazję do zaspakajania ambicji i aspiracji naukowych, zachęca uczniów do kreatywności i samodzielności, co zapewne zaowocuje w późniejszym etapie ich rozwoju, a także ich przyszłym życiu zawodowym.
Mistrzostwa Dzielnicy Bielany Szkół Podstawowych i Gimnazjów w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców
W dniach 30.01. – 8.02.2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany Szkół Podstawowych i Gimnazjów w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Organizatorem turnieju był Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany Urzędu m.st. Warszawy. Zawody rozgrywane były w Szkole Podstawowej nr 352, przy ul. Conrada 6. W tym roku reprezentowały naszą szkołę drużyny z rocznika 2005 i młodsi oraz drużyny z rocznika 2004 i młodsi.
W zawodach piłki siatkowej chłopców z rocznika 2004 startowali: Gibała Bartek, Brewczak Michał, Tarsalewski Kacper, Endzel Filip, Wojdat Kacper, Borowiecki Jan, Kozłowski Szymon, Mystkowski Maciej, Szajewski Franciszek, Machczyński Mateusz, Luboń Arkadiusz.
W zawodach piłki siatkowej dziewcząt z rocznika 2004 i młodsze startowały: Janusz Aleksandra, Gebler Barbara, Machnacka Gabriela, Wiktorowicz Karolina, Koprowicz Gabriela, Matysiak Aleksandra, Durkiewicz Nikola, Paluch Zuzanna (r.2005), Jagiełło Wiktoria (r.2005), Konador Maria (r.2005).
W zawodach piłki siatkowej chłopców z rocznika 2005 i młodsi startowali: Wójcikiewicz Taulant, Jurek Mateusz, Oczkowski Marek, Siwek Krzysztof, Bieńkowski Jan, Olszyna Igor, Kucisz Antoni, Kuczmarski Kacper.
W zawodach piłki siatkowej dziewcząt z rocznika 2005 i młodsze startowały: Komorniczak Małgorzata, Paluch Zuzanna, Jagiełło Wiktoria, Pawlak Maria, Fryszer Maria, Krawczyk Michalina, Wiktorowicz Agata, Szacka Inga, Rymek Zuzanna, Konador Maria.
W zmaganiach o najlepszą drużynę dziewcząt z rocznika 2005 i młodsze zajęliśmy 4. miejsce na 13 szkół startujących. Chłopcom, niestety, nie udało się wyjść z grupy i ulegli rywalom, zajmując ostatecznie 7 - 9. miejsce na 10 drużyn. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że drużyna składała się w dużej części z chłopców klas V, którzy dzielnie stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu. Dziewczęta i chłopcy klas VII (r. 2004) stanęli do walki z kolegami z gimnazjów z rocznika 2003 i 2002. Rywalizacja ze starszymi kolegami dostarczyła im wiele doświadczeń i wytyczyła kierunki doskonalenia umiejętności w piłce siatkowej na kolejne lata.
Podziękowania dla wszystkich reprezentantów naszej szkoły.
Apel Samorządu Uczniowskiego - podsumowanie półrocza
Tuż po powrocie z zimowych ferii, w poniedziałek 29 stycznia 2018r., odbył się apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, na którym zostały zaprezentowane wyniki rywalizacji poszczególnych klas po I półroczu roku szkolnego 2017/18, a także zostali nagrodzeni laureaci konkursów wiedzowych i turniejów sportowych. Podczas spotkania członkowie prezydium samorządu: Oliwia Rudomina, Zuzanna Lewandowska oraz Antonina Janiec prezentowały dokonania w minionym okresie, zwracając jednocześnie uwagę na fakt, iż wydarzenia organizowane w szkole to zasługa wszystkich jej uczniów. W szczególności wymieniono, m.in. przeprowadzone akcje charytatywne, konkursy, zbiórki, plebiscyty, akademie. Na szczególną uwagę zasłużyły takie imprezy jak: góra grosza, zbiórka darów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz zbiórka baterii, współpraca z fundacjami: Pomóż i Ty, Czerwone Noski-Klaun w szpitalu, współpraca z Klubem Ośmiu Wspaniałych, Konkurs na najciekawszą kartę świąteczną, Światowy Dzień Tolerancji, Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Światowy Dzień Pluszowego Misia, mikołajki.
Ponadto uczniowie poznali ranking klas, które osiągnęły najwyższe wyniki, biorąc pod uwagę osiągnięcia w nauce, dyscyplinę oraz zaangażowanie w prace społeczne. Najlepsza okazała się klasa Vb, a kolejne miejsca zajęły odpowiednio klasy: IVc, IVb, VIIc oraz IVe. Wartym podkreślenia jest fakt, iż średnia ocen wszystkich klas wyniosła 4,4 zaś najwyższą średnią, bo aż 4,8 uzyskała klasa IVb.
Podczas drugiej części apelu, dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska wraz z wicedyrektor, Panią Anną Janiec, uhonorowała stypendiami szkolnymi uczniów za osiągnięcie bardzo dobrych wyników w nauce. Życzyła im wytrwałości oraz dalszych sukcesów, radości i zadowolenia ze zdobywania wiedzy. Następnie poszczególni nauczyciele oraz szkolna pielęgniarka, z wielką satysfakcją, wręczyli dyplomy i nagrody uczniom - laureatom konkursów organizowanych w I półroczu. Ich ilość była zdumiewająca, co zapewne jest najlepszą nagrodą dla wysiłku włożonego zarówno przez uczniów jak i pedagogów.
Spotkanie zakończyło się podziękowaniem za owocną współpracę .
Sukcesy naszych uczniów w XIV OGÓLNOPOLSKICH KONKURSACH: KRASOMÓWCZYM I LITERACKIM POD HONOROWYM PATRONATEM MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY
Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy już po raz 14. został zorganizowany przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów, Muzeum Niepodległości w Warszawie, doradców metodycznych we współpracy z władzami dzielnic/gmin oraz przewodniczącymi zespołów przedmiotowych dla upamiętnienia narodowych bohaterów: Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Uczniowie klas 7. szkół podstawowych, w X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej, mieli za zadanie wygładzenie przemówienia z pamięci na jeden z tematów: Józef Piłsudski - na czym polega fenom popularności Marszałka? lub Wydarzenia z życia Józefa Piłsudskiego, które zmieniły bieg historii.
Jury oceniało zalety merytoryczne przemówienia, kompozycję wystąpienia oraz kunszt oratorski. Laureatami konkursu zostali:
Franciszek Szajewski (klasa VIID) – zdobywca II miejsca
Zofia Łukasiewicz (klasa VIIA) – zdobywczyni wyróżnienia
Z uwagi na fakt, iż Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 22 czerwca 2016 r. ustanowił, rok 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki i Rokiem Józefa Piłsudskiego ww. organizatorzy przeprowadzili również 14. edycję konkursu literackiego o charakterze ogólnopolskim, którego celem było wykonanie samodzielnej, twórczej pracy: albumu – Józef Piłsudski - twórca Legionów Polskich, Naczelnik państwa polskiego, premier i marszałek, narodowy bohater lub albumu -Tadeusz Kościuszko - bohater dwóch narodów.
Laureatami tych zmagań konkursowych zostało aż 19 uczniów z naszej szkoły:
W kategorii klas IV
I miejsce — Alan Smoliński (klasa IVA)
II miejsce — Kinga Kołakowska (klasa IVD)
III miejsce — Bartosz Kozłowski (klasa IVF)Wyróżnienia
Anna Kraśniewicz (klasa IVA)
W kategorii klas V-VI
I miejsce — Maja Filipiak (klasa VA)
I miejsce — Kajetan Markowski (klasa VIA)
II miejsce — Jakub Kolimaga (klasa VD)
II miejsce — Lakhi Manik (klasa VIB)
II miejsce — Gabriela Wielocha (klasa VIA)Wyróżnienia
Antoni Bednarczyk (klasa VIB)
Alicja Retke (klasa VIB)
Aleksandra Stańczyk (klasa VIB)
W kategorii klas VII
I miejsce — Michalina Krawczyk (klasa VIIE)
II miejsce — Aleksandra Krzemińska (klasa VIIE)
III miejsce — Nikola Durkiewicz (klasa VIIB)
III miejsce — Daniel Groszkowski (klasa VIIA)Wyróżnienia
Weronika Lomott (klasa VIIA)
Mateusz Machczyński (klasa VIID)
Zuzanna Soćko (klasa VIIA)Uroczyste zakończenie obu konkursów z rozdaniem nagród i dyplomów odbędzie się 16 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 362 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego przy ulicy Waleriana Czumy 8 w Warszawie.
Brawo laureaci!
Lekcja fizyki w klasie 3e
9 stycznia 2018r. klasa 3e wraz z wychowawcą, Panią Katarzyną Grodzką gościła Panią Olgę Czerwiakową, pracownika Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Dzieci uczestniczyły w bezpłatnych zajęciach z fizyki „Rzucamy światło na prąd” w ramach projektu „Fizyczna karuzela”. Celem spotkania było uświadomienie i pokazanie uczniom czym jest prąd oraz jakie sposoby wymyślił człowiek, aby go wytworzyć. Uczestnicy pogadanki dowiedzieli się jak działa prądownica, baterie słoneczne i wiatraki. Na przykładzie miniaturowej elektrowni węglowej mogli zobaczyć w jaki sposób wytwarza prąd m. in. elektrociepłownia na Żeraniu. Niezwykłym zaskoczeniem dla młodych fizyków był prąd pozyskany z ziemniaka. Wszystkie dzieci były zachwycone zajęciami, zadawały dużo pytań, brały w nich aktywny udział, samodzielnie wykonywały doświadczenia.
Przegląd kolęd klas IV - VII
Mimo że okres Świąt Bożego Narodzenia został zakończony, to w naszej szkole nadal pozostaje świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą szkolnego przeglądu kolęd, który odbył się w dniu 8 stycznia 2018 roku. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia była Pani Agnieszka Szumna, nauczycielka muzyki, natomiast spotkanie poprowadziła wicedyrektor szkoły, Pani Anna Janiec. Celem przeglądu było przede wszystkim kultywowanie polskiej tradycji kolędowania, jak również uwrażliwienie młodych ludzi na jej piękno. W tym roku w popisach wokalnych, niejednokrotnie z wykorzystaniem instrumentów muzycznych, rekwizytów oraz barwnych, tematycznych strojów, wzięły udział prawie wszystkie klasy IV-VII. Dzięki takim przedsięwzięciom społeczność szkolna miała okazję po raz kolejny podziwiać talenty muzyczne swoich koleżanek i kolegów.
Spotkania ze Strażą Miejską
Tuż po rozpoczęciu nowego roku kalendarzowego, na zaproszenie pedagog szkoły, Pani Jolanty Orybkiewicz, odbyły się spotkania specjalistów ze Straży Miejskiej z uczniami niektórych klas. Pierwsze z nich na temat: „Bezpieczeństwo w sieci” miało miejsce 2 stycznia, a zorganizowane było w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły dla uczniów klas piątych. Poprowadzili je współpracujący od kilku lat ze szkołą funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy zapoznali uczniów z obowiązującymi przepisami w zakresie korzystania z Internetu. W myśl zasady „nieznajomość prawa szkodzi”, dzieciom zostały uświadomione zagrożenia oraz konsekwencje wynikające z beztroskiego używania sieci internetowych, prowadzące niejednokrotnie do popełniania czynów świadczących o demoralizacji oraz czynów karalnych. Natomiast 4 stycznia 2018r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w kolejnych zajęciach profilaktycznych pod hasłem: „Uczymy się żyć bez przemocy”. Celem spotkania było kształtowanie umiejętności komunikowania się z innymi zgodnie z normami społecznymi, konstruktywne sposoby radzenia sobie ze złością oraz w sytuacjach agresji i przemocy rówieśniczej. Dzięki temu dzieci nauczyły się rozpoznawać uczucia, które towarzyszą człowiekowi w różnych sytuacjach.
Cykliczne organizowanie tego rodzaju spotkań posłuży zapewne profilaktyce mającej na celu przede wszystkim ochronę uczniów przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami.
Świąteczny projekt językowo-plastyczny klas 5b i 5c
Święta Bożego Narodzenia do okazja do składania sobie ciepłych życzeń w gronie najbliższych, ale nie tylko. Uczniowie klas 5b i 5c postanowili złożyć życzenia swoim rówieśnikom z innego miasta na terenie Polski. Projekt miał na celu kształtowanie twórczej i aktywnej postawy dzieci wobec tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Wspólnie z wychowawcami, p.Pauliną Płatek i p. Małgorzatą Badeńską-Onyśk wykonali tradycyjne kartki świąteczne. Zadanie to, wprawiło wszystkich w doskonały nastrój, rozbudziło niezwykłą kreatywność u dzieci, ale także okazało się być wspaniałym pomysłem do spędzenia wspólnie czasu. Wszyscy niezwykle ambitnie podeszli do wykonania zadania, które było dla nich jednocześnie dużą przyjemnością. Każdy starał się, żeby jego kartka była wyjątkowa. Powstało kilkanaście pięknie ozdobionych kartek. Następnym krokiem było wpisanie życzeń świątecznych. Co ciekawe, wszystkie życzenia wpisane były w języku angielskim, co było doskonałym elementem poszerzającym znajomość słownictwa w tym języku.
Na początku grudnia nasze kartki zostały spakowane i powędrowały do adresatów, którymi byli rówieśnicy piątoklasistów ze szkoły podstawowej w Kijewie Królewskim, z którą wcześniej nawiązaliśmy współpracę. Tuż przed świętami otrzymaliśmy przesyłkę, w której znaleźliśmy wiele ciekawych kartek ze świątecznymi życzeniami, co wprawiło nas w doskonały nastrój i tylko potwierdziło, że święta Bożego Narodzenia są tak magicznym czasem, w którym wszyscy powinni się jednoczyć i składać sobie najlepsze życzenia nawet, jak było w tym wypadku, nie znając się wcześniej.
W przyszłym roku kartki świąteczne planujemy wysłać do członków rodziny królewskiej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.
Jasełka i spotkania opłatkowe
Trudno jest wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki, kolęd, szopki, Wigilii czy… jasełek. Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Początku ich powstania można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały już w średniowieczu. Sama nazwa „jasełka” pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.
22 grudnia 2017 r. w naszej szkole panowała niezwykle radosna atmosfera, nie tylko z powodu ostatniego dnia nauki przed świętami, ale także za sprawą jasełek przygotowanych przez uczniów klasy 7e, pod czujnym okiem nauczycielki religii, Pani Beaty Piszczatowskiej. Inscenizacja przybliżyła wszystkim dzieciom okoliczności narodzin Pana Jezusa. Przedstawienie wprowadziło wszystkich widzów w czas Bożego Narodzenia, pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Stanowiło lekcję wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. W tym dniu wszystkie klasy i oddziały przedszkolne uczestniczyły także w przygotowanych, niejednokrotnie z udziałem rodziców, spotkaniach opłatkowych, podczas których na pięknie udekorowanych stołach królowały tradycyjne, polskie potrawy wigilijne. Uczniowie śpiewali kolędy i składali sobie życzenia: Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok Dobrym Czasem.
Archiwum Aktualności