Spotkanie „Wspólne inspiracje” odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak. W przemiłych okolicznościach wolontariusze bielańskich szkół i seniorzy mieli okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń i inspiracji. Tworzyliśmy wspólne dzieła, słuchaliśmy opowieści starszych pokoleń i cieszyliśmy się chwilą pełną radości i wzajemnego zrozumienia.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem świętowania jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W bieżącym roku przewodnie hasło brzmi „Poznajmy się w bibliotece”. Z okazji święta biblioteka zorganizowała konkurs czytelniczy ze znajomości lektury Krystyny Drzewieckiej „Piątka z Zakątka”. Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce: Ewa Dziewulska klasa 3b
2 miejsce ex aequo: Jan Pulukowski i Julia Filipiak klasa 3a
3 miejsce: Julia Pielak klasa 3a
Uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich
W sobotę 26 października w Szkole Podstawowej nr 385 w Warszawie – Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. Organizatorem mistrzostw był Mazowiecki Związek Szachowy i Uczniowski Klub Sportowy Gambit Wesoła. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 10 minut plus 5 sekund na każdego zawodnika. Do rywalizacji stanęły 62 zespoły z województwa mazowieckiego.
Drużyny naszej szkoły w składzie: Antoni Chromiński 8d, Artur Brzeziński 4b, Mateusz Dymek 8d, Ewa Kozłowska 7c oraz Michał Grzeszuk 7b, Krzysztof Obuchowicz 7b, Jędrzej Weronko 7a, Jaśmina Jarek 8c walczyły jak równy z równym z najlepszymi szachistami szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, zajmując odpowiednio 6 i 41 miejsce w rankingu drużynowym. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej na 264 zawodników Mateusz Dymek zajął bardzo wysokie 13 miejsce ( 4 miejsce na szachownicy nr 3).
Ogromnie gratulujemy wszystkim uczestniczącym i cieszymy się, że nasza szachowa tradycja dalej trwa. Życzymy kolejnych sukcesów!
Składamy również podziękowania rodzicom uczniów oraz Radzie Rodziców za wsparcie udziału w Mistrzostwach.
Szkolne Miasteczko Zawodów
Od poniedziałku 14 października do piątku 25 października br. Pani Anna Szumel zorganizowała w naszej szkole imprezę z zakresu orientacji zawodowej i doradztwa zawodowego skierowaną dla uczniów wszystkich poziomów klas pod nazwą „Szkolne miasteczko zawodów”. Przedsięwzięcie wpisało się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku obchodzony był pod hasłem: Pasja - Motywacja - Odwaga.
W ramach realizacji projektu znalazło się wiele inicjatyw. Najpierw uczniowie wszystkich klas przebierali się za przedstawicieli różnych profesji. Celem tej inicjatywy było poznanie świata zawodów. Ponadto dla młodzieży z klas 8 odbył się quiz wiedzy o zawodach, rynku pracy i zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, w którym I miejsce zdobyła klasa 8a, II miejsce przyznano ex aequo klasom: 8c i 8d, zaś III miejsce przypadło klasie 8b. Wśród kolejnych przedsięwzięć znalazł się konkurs plastyczny skierowany dla młodszych uczniów z klas 1-3 - „Mój zawód w przyszłości”, gdzie I miejsce zdobył Antek z klasy 3a, II miejsce Franek z klasy 1c, natomiast III miejsce osiągnęła Zosia z klasy 2a. Dzieci ze świetlicy przygotowały kolorowanki o zawodach, a także uczestniczyły w pogadance na temat pasji, motywacji i odwagi w dążeniu do celu. Następnie ich prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Ostatnią inicjatywą, skierowaną dla uczniów klas siódmych, było przygotowanie w aplikacji Canva ulotek informacyjnych dotyczących tego, co warto brać pod uwagę, wybierając szkołę ponadpodstawową. Efekty ich pracy można zobaczyć na korytarzu szkoły.
Oprócz wymienionych projektów, wszystkie dzieci mogą na bieżąco korzystać z szerokich informacji na temat propozycji lektur i poradników z zakresu doradztwa zawodowego znajdujących się na gazetce ściennej jednego z pięter szkoły.
Jesienny Turniej Szachowy
W dniu 17 października w naszej szkole odbył się Jesienny Turniej Szachowy. W pierwszej grupie, czyli dzieci z klas 1-3 wystartowało 16 uczestników, którzy zagrali 5 rund tempem 10 minut na zawodnika. Całe podium przypadło uczniom z klasy 2c. Zwycięzcą turnieju został Jakub Batycki, drugie miejsce zajął Fabian Mamaj, a trzecie Antoni Orłowski.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 42 uczestników, którzy rozegrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Antoni Chromiński z klasy 8 d, drugie miejsce zajął Mateusz Dymek również z klasy 8 d, a trzecie Ewa Kozłowska z klasy 7c.
Najlepszą zawodniczką w klasach 1-3 została Wiktoria Krzyczkowska z klasy 3b, a w klasach 4-8 - Ewa Kozłowska z klasy 7c.
Po zakończonych zmaganiach Pani Dyrektor Iwona Krupińska wszystkim uczestnikom turnieju wręczyła dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Jesienny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Sukces w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej!
Nasi uczniowie ponownie uczestniczyli w rywalizacjach sportowych. Tym razem ci, którzy zajęli czołowe miejsca w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w indywidualnych biegach przełajowych, wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Reprezentacja składała się z następujących uczniów: Jerzy Strzałkowski-klasa 5a, Jan Jędruszuk-klasa 6a, Wanda Drumlewska-klasa 7c, Ewa Kozłowska-klasa 7c, Patryk Sumiński-klasa 8c i Patrycja Jurek-klasa 8d. Trasa biegu była niezwykle trudna, a rywalizacja bardzo zacięta. Z naszego zespołu najlepszy wynik osiągnął Patryk Sumiński, zajmując VI miejsce i tym samym zakwalifikował się na Igrzyska Mazowieckie, które odbędą się w kwietniu.
Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za udział w zawodach i życzymy powodzenia Patrykowi!
System RESQL dla klas 6-8
W roku szkolnym 2024-2025 uczennice i uczniowie klas 6-8 naszej szkoły mogą korzystać z systemu wsparcia Resql (dla klas 7-8 jest to kontynuacja z poprzedniego roku szkolnego, klasy 6 dołączają jako nowe).
System Resql to system wspomagający rozwiązywanie problemów przemocy rówieśniczej . System RESQL realizuje działania profilaktyczne oraz interwencyjne. Część profilaktyczna obejmuje lekcję wprowadzającą i lekcje wychowawcze, przygotowane przez zespół specjalistów tworzących system Resql. Mają one na celu:
- uwrażliwienie uczniów na szkodliwość działania przemocy,
- przekazanie uczniom informacji, w jaki sposób powinni reagować na przemoc, miejsc oraz osób, do których uczeń może się zgłosić w razie potrzeby,
- ograniczenie występowania przypadków przemocy w szkole,
- zapewnienie komfortu psychicznego dziecku.
Część interwencyjna obejmuje aplikację mobilną, w której uczennice i uczniowie mogą zgłaszać niepokojące ich sytuacje rówieśnicze oraz panel interwenta, w którym wyznaczone osoby z grona pedagogicznego będą korespondowały z uczniami i na bieżąco reagowały na nadesłane zgłoszenia.
Więcej informacji można przeczytać na stronie naszej szkoły w zakładce Uczniowie – Resql oraz na stronie internetowej www.resql.pl
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują. Uroczystą akademię rozpoczęła Dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, która złożyła podziękowania dla wszystkich nauczycieli i wychowawców za przekazywanie uczniom niewyczerpanego bogactwa wiedzy, za ukazywanie prawdy i ukierunkowanie na dobro oraz złożyła życzenia spokoju, radości, a także satysfakcji z pracy. Słowa uznania skierowała także do pracowników administracji i obsługi za codzienną pracę na rzecz placówki.
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole został uświetniony obecnością przedstawicieli zarządu dzielnicy: Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Grzegorza Pietruczuka, wraz z zastępcami: Panią Iloną Popławską oraz Panem Włodzimierzem Piątkowskim. Wśród gości była obecna radna Dzielnicy Bielany, Pani Monika Szadkowska, a także przedstawicielka Prezydium Rady Rodziców, Pani Sylwia Traczyk. Goście wyrazili podziękowania nauczycielom za wysiłek, obowiązkowość, a przede wszystkim okazywane dzieciom ciepło, natomiast reprezentantka rodziców naszej szkoły złożyła na ręce pani dyrektor kosz ze słodkim upominkiem. Do składanych podziękowań dołączyli także uczniowie klas drugich, którzy w barwnym przedstawieniu słowno-muzycznym wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom, natomiast najmłodsze dzieci, z klasy 1a, zaprezentowały układ z piłkami. Podniosły nastrój spotkania zapewniła barwna dekoracja przygotowana przez wychowawców świetlicy.
Na koniec spotkania Pani Iwona Krupińska, wraz z wicedyrektorami: Panią Beatą Chrzanowską oraz Panem Piotrem Śmiałkowskim wręczyli nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły, życząc wszystkim, aby czuli się dumni z faktu, iż od wielu lat są drogowskazami dla kolejnych pokoleń młodych ludzi w wyborze własnej drogi, ukazując im sens życia w dążeniu do szeroko pojętego szczęścia.
Akcja BohaterON
W dniu 10 października uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcą i opiekunem wolontariatu zaangażowali się w akcję BohaterON. Dzieci posprzątały kwatery powstańcze i zapalili znicze. Następnie udali się na cmentarz Stare Powązki, gdzie z przewodnikiem spacerowali szlakiem osobowości Warszawy z XVIII i XIX wieku.
"Branie wypełnia ręce, a dawanie wypełnia serce!"
Dziś odbyło się spotkanie organizatorów Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" oraz opiekunów Klubów Ośmiu z Warszawy! To był wyjątkowy czas na wymianę doświadczeń, omówienie planów i przygotowanie się do nadchodzącej edycji konkursu. Przed nami mnóstwo wyzwań, ale i inspirujących inicjatyw, które będą wspierać rozwój wolontariatu w naszym mieście.
Wyniki konkursu na projekt koszulki promującej naukę innych języków
We wrześniu z inicjatywy nauczycieli języków obcych ogłoszono konkurs na projekt koszulki promującej naukę innych języków. Zwyciężył projekt Adama z klasy 7B. Drugie miejsce to projekt Basi z klasy 4A, a trzecie miejsce projekt Jagody z klasy 4B. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za kreatywność i zaangażowanie.
BohaterON – włącz historię!
To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i docenienie działań uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W ramach tego projektu w naszej szkole realizowano różnorodne przedsięwzięcia. Zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze na temat Powstania Warszawskiego, według określonego scenariusza zajęć. Dzieci, przy współpracy ze szkolnym wolontariatem, sprzątały groby Powstańców na Cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie, a ponadto wzięły udział w przedstawieniu słowno-muzycznym upamiętniającym 63 dni Powstania Warszawskiego pt. „Bo chcieli być wolni i sobie wolność zawdzięczać". Uczniowie klas starszych obejrzeli tematyczny dokument w Bielańskim Ośrodku Kultury oraz film pt. "Fajna ferajna, czyli powstanie oczyma dzieci", jak również spotkali się z panem Bogusławem Kamolą ps. Hipek (ur. w 1930 r.), który w czasie powstania był w drużynie 400 plutonu harcerskiego 227 Szarych Szeregów na Żoliborzu - Zgrupowania Żyrafa II. Ciekawą inicjatywą było wykonanie na lekcjach informatyki ulotek i afiszów informacyjnych - "Pamiętajmy o Powstańcach", które zostały rozdane mieszkańcom z okolicznych osiedli. Poza tym przygotowano gazetkę ścienną o Powstaniu Warszawskim, którą można było obejrzeć na szkolnym korytarzu.
Realizowany w naszej szkole projekt był wsparciem w wychowaniu patriotycznym dzieci i młodzieży, a także z pewnością przyczynił się do wzmacniania poczucia tożsamości narodowej, krzewienia postaw patriotycznych oraz budowania wrażliwości społecznej.
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Dyrektor Szkoły informuje, że po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 będą:
31 października 2024r.
2, 3 stycznia 2025r.
2 maja 2025r.
13, 14, 15 maja 2025r. (egzamin ósmoklasisty)
20 czerwca 2025 r. - zostanie odpracowany 24 maja 2025r. - piknik rodzinny - współpraca ze społecznością lokalną.
Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w sztafetach przełajowych
W dniu 1 października br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w sztafetach przełajowych. Zawody odbywały się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w kategoriach dzieci i młodzież.
Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w kategorii dzieci - chłopcy oraz III miejsce w kategorii młodzież - dziewczęta.
Drużynę chłopców, czyli srebrnych medalistów reprezentowali:
Piotr Spólnicki,
Franciszek Śliwiński,
Jerzy Strzałkowski,
Filip Jasik,
Filip Pabis,
Jan Jędruszuk.
Brązowe medalistki, czyli reprezentację dziewcząt tworzyły:
Kornelia Rydel,
Patrycja Jurek,
Oliwia Kozłowska,
Wanda Drumlewska,
Ewa Kozłowska,
Nina Luto.
Życzymy zawodnikom dalszych sukcesów w sporcie!
Szkolny konkurs z okazji Dnia Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs, który miał wyłonić mistrza odbijania piłeczki pingpongowej. Do rywalizacji stanęli uczniowie na poziomach klas IV-VI i VII-VIII. Jury, pod czujnym okiem Pani Katarzyny Kowalskiej, nadzorowało prawidłowy przebieg rywalizacji i skrupulatnie liczyło wszystkie podbicia piłeczek.
Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju okazał się Kuba z klasy VIIIa, odbijając piłeczkę 3790 razy, 2. miejsce zajął Bartek z klasy VIIa, uzyskując wynik 3026 podbić, natomiast miejsce 3. przypadło Antoniemu z klasy VIIc, którego piłeczka odbiła się od rakietki 600 razy.
W klasach IV- VI zwyciężył Franek z klasy Va, 2. miejsce zajął Mikołaj z klasy VIb, na 3. miejscu podium uplasował się Kacper – uczeń klasy VIc.
Słowa uznania należą się również najmłodszym uczestnikom z klas czwartych: Michałowi i Ryszardowi, którzy dzielnie rywalizowali ze swoimi starszymi kolegami.
Europejski Dzień Języków
W dniu 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie mogli zaangażować się w różne działania. Na lekcjach informatyki przy użyciu programu Canva szukali odpowiedzi dlaczego warto uczyć się języków. Podczas długich przerw chętnie odpowiadali na pytania losowane w corocznym quizie językowym, a na wybranych lekcjach rozwiązywali quizy i grali w gry. Ponadto, został zorganizowany konkurs na projekt koszulki promującej naukę języków obcych. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona wkrótce.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia
Tegoroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 26 września br. Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkimi opisami swoich zainteresowań oraz planów. Po podliczeniu głosów przez komisję, okazało się, że funkcję przewodniczącej będzie pełniła Hanna Donat, która uzyskała ich największą liczbę, zaś Natalia Hołubowicz pełnić będzie funkcję wiceprzewodniczącej samorządu.
Nowo wybranemu prezydium Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Jednocześnie, tego samego dnia, odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. W głosowaniu oddano 311 ważnych głosów, a zwycięzcą został Pan Mariusz Seń, uzyskując 131 głosów.
Serdecznie gratulujemy!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Dnia 29 września 2024 roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszym kraju to święto ma już wieloletnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 r. Nadrzędnym celem święta jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z tej okazji biblioteka szkolna w dniu 27 września zorganizowała w klasach pierwszych akcję czytelniczą. Uczennice klasy 7a czytały książkę Isolde Stark „O jeżu, który chciał być kimś innym” . Najmłodsi słuchacze w skupieniu i zaciekawieniu słuchali historii jeżyka, który naśladując inne zwierzęta chciał zostać kimś innym niż był w rzeczywistości. Akcja czytelnicza sprawiła obu stronom wiele radości i zadowolenia.
Ze względu na korzyści, jakie wynikają z głośnego czytania dziecku, można obchodzić to Święto każdego dnia − wystarczy 20 minut czytania !
Sprawne rączki
Uczniowie klasy 3a bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki”. Tworząc piękne prace, ćwiczą sprawność dłoni i motorykę małą. Tym razem, dzięki ich zwinnym paluszkom, powstało różnokolorowe, wyplecione z resztek materiałów, włóczek i koralików, wakacyjne koło, które będzie pozwalało na chwilę wrócić dzieciom wspomnieniami do minionych wakacji.
Jasełka
Wigilia i jasełka, koncert kolęd i upominki w szkole to szczególny czas dla całej społeczności. Świąteczny nastrój zagościł już od środy i trwał do piątku, kiedy to wychowawcy, przy wsparciu rodziców, zorganizowali klasowe Wigilie i jasełka, podczas których uczniowie z białym opłatkiem w ręku, w swoich salach, składali sobie bożonarodzeniowe życzenia.
Wśród tych świątecznych uroczystości na szczególną uwagę zasługują najmłodsi uczniowie z klasy 0A, którzy pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Graczyk zaprezentowali uwspółcześnione przedstawienie bożonarodzeniowe. Było ono przede wszystkim skierowane do kadry pracowniczej naszej placówki. Najmłodsi aktorzy zaskoczyli widzów swoją dojrzałością i wrażeniem artystycznym podczas ogrywania ról, a także pięknego śpiewania kolęd i pastorałek.
Ostatni dzień nauki w tym roku kalendarzowym przebiegał w niecodziennej atmosferze, którą stworzyły wystawione przez klasę VI D jasełka podziwiane przez wszystkich uczniów, dyrekcję i wychowawców. Swoją obecnością zaszczycił nas również radny Dzielnicy Bielany Pan Ryszard Zakrzewski. Przygotowaniem przedstawienia zajmował się Pan Witold Hunek, zaś o oprawę muzyczną zadbała Pani Monika Hass wraz ze swoją klasą II C i szkolnym chórem. Wszyscy w pięknych strojach, z wielkim przejęciem, zaangażowaniem i wdziękiem odegrali swoje role. Na scenie zagościli aniołowie i pasterze, zaś zgodnie z tradycją, do Dzieciątka przybyli Trzej Królowie... Mogliśmy zatem po raz kolejny wspólnie przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się pozostać w stajence.
Po zakończonych spotkaniach wszyscy udali się do domów z przekonaniem, że Wigilia to nie tylko czas, gdy jest prezentów moc, to nie tylko czas, gdy potraw sto na stole. Lecz Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas, gdy siedzimy wszyscy w kole, i mamy bliskich przy stole.
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego 2015 Roku!!!
Świetlicowy przegląd kolęd i pastorałek.
Dnia 17.12.2014r. odbył się w naszej szkole zorganizowany przez świetlicę szkolną PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK. Wychowawcy świetlicy przy wsparciu kierownika świetlicy p. Ewy Kwaśny z wyprzedzeniem czasowym przygotowywali dzieci do tej imprezy. Z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością podchodzili do tego zadania ucząc dzieci wybranych kolęd i pastorałek.
PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK odbył się w sali gimnastycznej. Sala była pięknie udekorowana. W czasie przeglądu były obecne wicedyrektorki szkoły, nauczyciele, rodzice, oraz goście. Gośćmi byli uczniowie z Chin uczący się w Polsce, którzy z wielką przyjemnością i zainteresowaniem przyglądali się polskiej kulturze, tradycji, związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.
Prowadzącą przegląd była p. Ewa Kwaśny, która w sposób bardzo atrakcyjny zapowiadała występy poszczególnych grup świetlicowych.
Zapowiadane przez prowadzącą grupy świetlicowe wraz ze swoimi wychowawcami wychodziły na „scenę” w sali gimnastycznej i prezentowały widzom przygotowane utwory.
Kolędy i pastorałki rozbrzmiewały do podkładów muzycznych i dźwięków gitary.
Wspaniałe stroje wychowanków odpowiednio dobrane do słów kolędy i pastorałki budziły zachwyt widzów.
Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami budząc wśród uczniów bardzo pozytywne emocje i zachowania. Po zakończonej prezentacji utworów każda grupa świetlicowa wraz z wychowawcami w nagrodę za piękne występy otrzymała od kierownika świetlicy słodkości.
Po rozejściu się do sal świetlicowych dzieci długo opowiadały jeszcze o pozytywnych przeżyciach związanych z występami ich kolegów oraz ich samych.
PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK bardzo się podobał wszystkim biorącym w nim udział oraz obecnym gościom.
Finał Konkursu Prymus
W piątek, 27 lutego 2015 roku, w naszej szkole odbył się finał XIII edycji konkursu „PRYMUS, czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”. Organizatorami turnieju był zespół nauczycieli bloku matematyczno - przyrodniczego.
Do zmagań konkursowych mogli przystąpić uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych dzielnicy Bielany, którzy oprócz wiedzy zdobytej podczas zajęć lekcyjnych, mogli zaprezentować wiadomości z innych kręgów tematycznych. Finaliści wyłonieni podczas dwóch etapów konkursu mieli za zadanie odpowiadać na losowo wybrane pytania w obecności publiczności.
Tym razem wyłoniono czterech laureatów. Pierwsze miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 53 im. gen. Mariusza Zaruskiego, drugie zdobył przedstawiciel Szkoły Podstawowej nr 209 im. Hanki Ordonówny, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej nr 289 im. Henryka Sienkiewicza uplasowali się odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w XIV edycji konkursu.
Warsztaty bębniarskie
Dnia 23 lutego dzieci sześcioletnie z klasyIe i If oraz zerówki uczestniczyły w pierwszym z pięciu zaplanowanych spotkań z Panem Michałem Szulc w ramach warsztatów bębniarskich. Celem tych spotkań będzie odbycie „Wielkiego Rejsu do Afryki”, przeżycie wielu przygód, a przede wszystkim poznanie etnicznych instrumentów perkusyjnych pochodzących z wielu miejsc kuli ziemskiej – Afryki, Brazylii, Kuby i Peru oraz nauka gry na tych instrumentach, głównie bębnach.
Podczas pierwszego spotkania nasz gość zaczarował uczestników swoją muzyką i wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w proponowanych przez niego zabawach i wspólnym muzykowaniu. Nauczyły się zagrać na bębnach „Kipi kasza, kipi groch”, poznały instrumenty naśladujące odgłosy natury.
Po odbyciu tej wspaniałej przygody dzieci opowiedzą, o niej swoim rodzicom podczas specjalnego występu.
Dzień Babci i Dziadka w 1 B
Uczniowie z klasy IB wspólnie ze swoimi wychowawczyniami przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości drobnymi upominkami oraz zaprosiły na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
Dnia 19 lutego o godzinie 16.30 dzieci z oddziału przedszkolnego „z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości” przywitały Babcie i Dziadków w progach swojej sali. Na samym początku zapewniły, że pamiętały o ich święcie oraz zaprosiły na niespodziankę w postaci występu artystycznego.
Dzieci pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki, wesoło tańczyły. Zaprezentowanym ruchem, gestem, mimiką oczarowały widzów. W formie humorystycznych wierszyków złożyły Dziadkom życzenia, a także wręczyły własnoręcznie zrobione upominki. Podczas spotkania goście się nie nudzili i bardzo mocno brawa wnukom bili.
Dziadkowie z radością i wzruszeniem oglądali wystawę wcześniej przygotowanych przez dzieci drzew genealogicznych oraz na pamiątkę robili na ich tle rodzinne zdjęcia.
Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
Lekcja matematyki w 5 B
Dnia 19 czerwca 2015 roku klasa V b obejrzała prezentację zdjęć z Konkursu Matematycznego „Matematyka wokół nas” zorganizowanego przez nauczycielkę matematyki ZS nr 35 im. Zofii Jaroszewicz „Kasi” w Warszawie. Prezentację przedstawiła organizatorka konkursu wraz ze swoją uczennicą. Pokaz zdjęć był okazją do powtórzenia wiadomości oraz dowiedzenia się czegoś nowego z zakresu matematyki. Po prezentacji uczniowie klasy V b od gości otrzymali upominki: drewniane „Tangramy” oraz czekolady. Z „Tangramów” układali wiele ciekawych wzorów m.in. kota, piechura, łódkę, … Lekcja była bardzo ciekawa.
Sport Generacja
Dnia 16 czerwca 2015 w Parku Olszyna odbyła się impreza z cyklu Sport Generacja o Puchar Fundacji Caroline B. Le Fra. Impreza odbywa się w ramach programu Fundacji Wychowanie przez Sport, którego głównym celem jest zachęcenie dzieciaków do większej aktywności fizycznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV b, V d oraz VI b.
Imprezę otworzył z-ca Burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk oraz Sebastian Michał Chmara polski lekkoatleta, halowy mistrz Europy i halowy mistrz świata.
Kulminacyjnym punktem programu był Waterrr Run, czyli bieg dla dzieci w wieku 10 - 12 lat.
Na koniec odbyło się losowanie dwóch cennych nagród. Jednym ze szczęściarzy okazał się uczeń klasy 6b, Jakub Bzura, który wrócił do domu z rowerem górskim.
Budżet partycypacyjny na rok 2016
Kajetan Markowski z 3a
Dnia 13 czerwca 2015r. w Muzeum Pałacu w Wilanowie odbyło się wręczenie nagród laureatom miejskiego konkursu ekologicznego realizowanego w ramach programu „Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m. st. Warszawy” .
Miło nam poinformować , iż laureatem konkursu zatytułowanego „W warszawskim parku” z Dzielnicy Bielany został uczeń naszej szkoły KAJETAN MARKOWSKI z klasy 3a, który zaprezentował bardzo wysoki poziom swojej pracy literackiej.
Kajetan GRATULUJEM Ci wyróżnienia i nagrody oraz życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym.
Zabawa dla mam i dzieci w klasie IV a
W dniu 11 czerwca br., z inicjatywy wychowawcy klasy IVA, Pani Mirosławy Jeziorskiej, została zorganizowana zabawa z udziałem mam i dzieci tejże klasy. Podczas wspólnie spędzonego czasu, w rodzinnej atmosferze, wszyscy umilali spotkanie różnorodnymi zabawami, tańcami i konkurencjami. Śmiechom nie było końca. Niejednokrotnie dały się słyszeć słowa: Już dawno tak się dobrze nie bawiłam!- co utwierdziło wychowawcę klasy, że pomysł na świętowanie Dnia Matki i Dnia Dziecka w takiej formie był właściwy.
Na koniec dzieci wręczyły mamom piękne, własnoręcznie wykonane róże techniką origami, które z pewnością będą długo przypominać to niezwykłe wydarzenie.
Udział w próbie Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
26 maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy If wzięły udział w próbie Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Od samego początku uwagę dzieci przykuł strój artystów, którym były stylizowane mundury z epoki Księstwa Warszawskiego. Dzieci zachwycała i zadziwiała ich różnorodność, bogactwo zdobień i kolorystyka.
Specjalnie dla małych widzów przygotowany został bardzo interesujący program artystyczny, podczas którego dzieci miały możliwość poznania wyglądu i brzmienia różnych instrumentów wchodzących w skład Orkiestry, wysłuchania prezentowanych utworów, sprawdzenia swojej znajomości utworów z popularnych bajek podczas prezentowanych zagadek słuchowych. Po koncercie dzieci mogły podejść do instrumentu, który najbardziej zwrócił ich uwagę, porozmawiać o nim z muzykiem, a także spróbować na nim zagrać.
Wizyta ta dostarczyła dzieciom ciekawych doświadczeń oraz wiele radości.
Obrady "Parlamentu Europejskiego"
W dniu 27 maja 2015 roku w ramach zajęć koła europejskiego odbyły się obrady „Parlamentu Europejskiego” poświęcone ochronie środowiska w krajach Unii Europejskiej. Wystąpienia zostały przygotowane pod nadzorem opiekunek, Pani Elżbiety Jezierskiej i Pani Sylwii Kowalczyk. Referowali je uczniowie klas IV - VI a w wśród zaproszonych gości byli obecni: wicedyrektorzy, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz uczniowie z koła przyrodniczego.
Stanisław Mroczek z 3C
Stanisław Mroczek z klasy 3c w roku szkolnym 2014/2015 brał udział w wielu konkursach zdobywając wyróżnienia, nagrody i pochwały. Jego szczególnym osiągnięciem jest zajęcie trzeciego miejsca na etapie warszawskim w konkursie „Mała Olimpiada Matematyczna” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz.
Rozstrzygnięcie konkursu „Grać każdy może”
8 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Bielańskim Konkursie Muzycznym „Grać każdy może”. Przygotowały i zaprezentowały dwa utwory: Tarantella – taniec z tamburynami oraz zaśpiewały piosenkę „Słowo Mama” z akompaniamentem instrumentów.
28 maja odbył się finał tegoż konkursu, podczas którego reprezentacja grupy odebrała dyplom oraz statuetkę za udział w konkursie.
PIKNIK RODZINNY
W sobotę 23 maja w naszej szkole, po raz trzeci, odbył się piknik rodzinny. Podobnie jak w ubiegłych latach impreza służyła promowaniu szkoły w środowisku lokalnym, zaangażowaniu uczniów i ich rodziców w podjęcie dodatkowych zadań na rzecz szkoły i środowiska, a przede wszystkim miała na celu zacieśnienie więzi emocjonalnej rodziców ze swoimi dziećmi poprzez atrakcyjne spędzanie wolnego czasu w miejscu nauki.
Tym razem kapryśna pogoda spowodowała, że większość atrakcji zostało przygotowanych w gmachu szkoły, ale nie przeszkodziło to przybyciu ogromnej ilości gości.
Podczas trwającego ponad trzy godziny pikniku, dzieci i ich rodziny miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się samochód, jakim jeździli nasi pradziadkowie, a także motocykl jednego z rodziców. Dzięki uprzejmości ich właścicieli, chętne osoby mogły wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Poza wymienioną atrakcją, dzieci miały okazję pomalować sobie buzię oraz skorzystać z zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej klanzy. Ponadto uczniowie i ich rodzice chętnie korzystali z warsztatów rękodzieła, gdzie własnoręcznie wykonywali, m.in. elementy biżuterii, jak również z zajęć ceramicznych.
Jak zwykle, nieodzownym elementem pikniku były zmagania sportowe dla dziewcząt klas IV - VI oraz turniej piłki nożnej chłopców również dla klas IV-VI, natomiast zainteresowani obserwowali pokazy sztuki walki.
Organizatorzy zadbali także o stronę gastronomiczną festynu. Wszyscy z wielką ochotą kosztowali smakołyków kuchni regionalnych naszego kraju, a także charakterystycznych rarytasów dla wybranych państw Unii Europejskiej. Stoiska nie tylko zwracały uwagę swoim oryginalnym wyglądem, ale również zachęcały gości przyjemnym zapachem do kosztowania znajdujących się na nich pyszności.
Czas festynu umilały występy wokalne, instrumentalne, a także taneczne naszych uczniów.
Podobnie jak w roku ubiegłym, dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.
Trzeci piknik rodzinny przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Jego organizacja była możliwa dzięki inicjatywie własnej dyrekcji szkoły, pomocy nauczycieli, dużemu zaangażowaniu i kreatywności rodziców, a przede wszystkim uczniów naszej placówki. Wszystkim gorąco dziękujemy za ogrom włożonej pracy i z niecierpliwością czekamy na maj 2016 roku.
Dzień Mamy i Taty
22 maja dzieci z klas Ie, If oraz zerówki świętowały Dzień Mamy i Taty. W tym dniu podzieliły się z Rodzicami wrażeniami z odbytego wielkiego oceanicznego rejsu do Afryki, który miał miejsce w ramach spotkań podczas warsztatów bębniarskich.
Dzieci wkroczyły do sali w rytmach afrykańskich bębnów. Następnie przedstawiły opowieść o podróży na Czarny Ląd. Przy pomocy instrumentów zilustrowały burzę, falę, deszcz, niebezpieczeństwo, słońce oraz psotnego potworka Wah-Wah – przyjaciela, który im towarzyszył, przybywał z pomocą w chwilach zagrożenia. Podczas podróży nie zabrakło marynarzy, kapitana, pięknych syren oraz piratów. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w różnych układach tanecznych, pląsach, wspólnym śpiewie.
Na zakończenie dzieci zagrały rytmicznie na bębnach „Kipi kasza, kipi groch” i zaśpiewały piosenkę „Słowo Mama” w rytmach afrykańskich. Słowami wiersza podkreśliły jak bardzo ważni dla nich są Rodzice. Były emocje, trema i wielka radość, kiedy rozległy się już głośne brawa.
Podsumowanie Turnieju Wiedzy o Języku Polskim oraz Konkursu Języka Angielskiego „Brain Teaser”
W dniu 20 maja 2015 roku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród finalistom oraz laureatom dwóch konkursów: X edycji Turnieju Wiedzy o Języku Polskim, a także IV edycji Konkursu Języka Angielskiego „Brain Teaser”, które po raz kolejny zorganizowano i przeprowadzono w naszej szkole. Zebranych powitała Dyrektor, Pani Barbara Warda. Podziękowała nauczycielom z dziesięciu bielańskich szkół podstawowych za przygotowanie uczniów do udziału w niełatwych zmaganiach konkursowych, zaś ich podopiecznym pogratulowała wspaniałych wyników. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, także dzięki krótkiemu, ale bardzo efektownemu programowi artystycznemu. Mamy nadzieję, że podobne święto młodych filologów odbędzie się za rok.
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie