• PIKNIK RODZINNY - FAJER NA TRAWIE

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców
            zapraszają na 
            "Piknik rodzinny - Fajer na trawie"

            który odbędzie się 
            25 maja 2024 r. – sobota w godz. 10:00 – 13:00 
            na boisku szkolnym.

            Na uczestników czeka wiele atrakcji:
            - występy artystyczne w wykonaniu uczniów oraz iluzjonisty KACPRA MYSIORKA; 
            - zabawy integracyjne;
            - turniej "Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora";
            - Rodzinny Turniej Szachowy;
            - wyścigi w układaniu na czas Kostki Rubika;
            - spacer z alpakami;
            - giełda kwiatowa;
            - pchli targ;
            - kawiarenki, a w nich – ciasta, napoje, potrawy kuchni europejskich.


            I WIELE, WIELE INNYCH ATRAKCJI!!!
             

        • 22 kwietnia - Dzień Ziemi
          • 22 kwietnia - Dzień Ziemi

            W poniedziałek 22 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, któremu przyświecało przewodnie hasło: Planeta vs. Plastik. Na zajęciach z wychowawcami młodzież dyskutowała na temat recyklingu i segregacji odpadów. Uczniowie starali się odpowiedzieć na zasadnicze pytania: Czy rzeczywiście przywiązujemy wagę do tych zagadnień? Czy zdajemy sobie sprawę, jak faktycznie wpływamy na środowisko? Czy mamy świadomość, że kilka pozytywnych zmian w codziennych nawykach może znacznie przyczynić się do ochrony środowiska?

            Dodatkowo uczniowie klas IV i V przygotowali EKO-Ludki, na których złożyli swoje obietnice o planowanych działaniach ekologicznych, które będą podejmować dla dobra Ziemi. Natomiast klasy VI-VIII przygotowały plakat pod hasłem: Co mogę zrobić dla Ziemi? Ponadto młodzież w tym dniu ubrała się na zielono.

            Święto to jest wspaniałą okazją, by promować proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budować wspólną odpowiedzialność za naszą planetę.

        • Polscy nobliści – warto Ich znać.
          • Polscy nobliści – warto Ich znać.

            Uczniowie z klasy 3b przygotowując projekt, poznali najważniejsze fakty z życia, twórczości i dokonań polskich laureatów Nagrody Nobla. To zaszczytne wyróżnienie jest przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi na rzecz pokoju na świecie. Zespoły w krótkich wystąpieniach zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom ciekawostki z życia wybitnych Polaków: Marii Skłodowskiej - Curie, Wisławy Szymborskiej, Olgi Tokarczuk, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy. Przygotowane prezentacje w formie lapbooków i plakatów zostały umieszczone na wystawie w klasie.

            WIĘCEJ

        • Ostatnie pożegnanie
          • Ostatnie pożegnanie

            „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

            ks. Jan Twardowski

             

            Z głębokim smutkiem i  żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci nauczycielki Wiesławy Zaborskiej, wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży, naszej koleżanki.

            Odszedł wspaniały człowiek i nauczyciel przez kilkadziesiąt lat związany z bielańską oświatą. Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkoły Podstawowej nr 293 w Warszawie

        • Szkolny Konkurs "Mam Talent"
          • Szkolny Konkurs "Mam Talent"

            17 kwietnia w naszej szkole odbył się finał III edycji szkolnego konkursu „Mam Talent” dla klas I-III oraz IV-VIII. Różnorodność występów była bardzo duża. Trzynastu finalistów zaprezentowało m.in. gimnastykę, akrobatykę, śpiew, grę na instrumentach.

            Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy uczestnicy konkursu pokazali nieprzeciętny talent, a wspaniała publiczność dopingowała i wspierała ze wszystkich sił.

            Wybór najlepszych był bardzo trudny, z uwagi na wysoki poziom artystyczny, jaki prezentował każdy z uczestników. Ostatecznie jury po wspólnych obradach wyłoniło zwycięzców, którymi zostali:

            - w kategorii klas I-III

            I miejsce – zespół taneczny MARIO - taniec

            II miejsce – Florentyna Maniewska z klasy 1b – akrobatyka

            III miejsce – Adrian Kołodziejczyk 3b - gra na saksofonie

            - w kategorii klas IV- VIII

            I miejsce – Veronika Karpińska z klasy 4b - śpiew

            II miejsce – Julianna Pulikowska z klasy 7b – śpiew

            III miejsce – Antonina Kozioł z klasy 4b - śpiew

            Słowa uznania i statuetki laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor Iwony Krupińskiej. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wytrwałości w doskonaleniu swoich nieprzeciętnych zdolności.

            Ogromne podziękowania niezastąpionej Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w zakupie nagród dla zwycięzców konkursu oraz wszystkich finalistów i innych uczestników.

            Jak widać wzajemne wsparcie daje ogrom radości dzieciom i poczucie, że RAZEM możemy więcej.

            https://drive.google.com/.../1UVGVRu5rzZBSQ8hgQrf.../view...

            WIĘCEJ

        • Warsztaty w klasach ósmych
          • Warsztaty w klasach ósmych

            W środę 10.04 klasy 8a i 8b wzięły udział w warsztatach o dawstwie krwi i szpiku, które przygotowały uczennice liceum ogólnokształcącego im. J. Lelewela, prowadzące projekt społeczny: ,,Prezent na 18-stkę" w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii". Dziewczęta pokazały, że czas 18 urodzin nie musi kojarzyć się tylko z zabawą, ponieważ dorosłość daje nam ogromny przywilej pomocy innym. Opowiedziały o nowotworze krwi zwanym białaczką oraz lekarstwie na nią zawartym w naszym szpiku - krwiotwórczych komórkach macierzystych krwi. Przedstawiły jak ważne jest zapisanie się do bazy fundacji DKMS, dzięki czemu możemy uratować życie naszemu bliźniakowi genetycznemu.
            Zostanie dawcą krwi oraz szpiku może być naszym prezentem dla innych ludzi i świata (nie tylko na osiemnastkę).
             

        • Wielkanocny Turniej Szachowy
          • Wielkanocny Turniej Szachowy

            W dniu 4 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli dzieci z klas 1-3 wystartowało 18 uczestników, którzy zagrali 5 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został  Wiktor Obliński z klasy 3b z dorobkiem 5 punktów. Drugie miejsce zajął Jan Zajdel z klasy 3b, a trzecie Jan Machciński z klasy 3c. 

            W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 36 uczestników, którzy rozegrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.

            Zwycięzcą turnieju został Daniel Bereza z klasy 8a, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Antoni Chromiński z klasy 7 d, a trzecie Julian Obuchowicz  z klasy 6b. Najlepszą zawodniczką turnieju została  Jaśmina Jarek z klasy 7c.

            Po zakończonych zmaganiach Pani Dyrektor Iwona Krupińska wszystkim uczestnikom turnieju wręczyła dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary oraz gry planszowe.

            Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!

            WIĘCEJ

        • Góra Grosza
          • Góra Grosza

            Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Została zorganizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, a jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swoich rodzinach.

            Dzieci z naszej szkoły nie pozostały obojętne na krzywdę innych, przynosząc monety na tak szczytny cel. Po zakończeniu akcji prezydium Samorządu Uczniowskiego zważyło oraz podliczyło wszystkie pieniądze. Udało się zebrać ponad 53,6 kg monet o nominałach od 1 grosza do 5 złotych na rekordową kwotę 993,53 zł. To prawie trzykrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

            Wszystkim darczyńcom gorąco dziękujemy za zaangażowanie w przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania należą się dla oddziału przedszkolnego, który zebrał 15,79 kg, dla klasy 6A, której uczniowie zebrali 7,13 kg oraz dla klasy 4A za przyniesienie 5,82 kg bilonu.

            Pieniądze zostały wysłane na adres organizatora.

            Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy, mając nadzieję, że w następnej edycji nasi uczniowie też chętnie wezmą w niej udział.

        • Dzień Na TAK
          • Dzień Na TAK

            21 marca to dla Wolontariuszy ważny dzień. W ramach obchodów "Dnia na Tak" rozdawali słodkości i umilali dzień dobrym słowem całej społeczność szkolnej. Tego dnia również grupa wolontariuszy razem z Fundacją „Świat na Tak” wzięła udział w warsztatach kulinarnych. Pod okiem szefów kuchni przygotowywali wielkanocne dania. Poznali również zasady savoir vivre’u. Na zakończenie warsztatów była uczta dla podniebienia z przygotowanych przez wolontariuszy dań.

            WIĘCEJ

        • Sprawne rączki
          • Sprawne rączki

            W kolejnym cyklu zajęć w ramach programu „Sprawne rączki”, uczennice klasy 2a uszyły kolorowe, filcowe portfeliki. Zostały ozdobione przepięknymi, barwnymi guziczkami. Słonecznozłote obszycia ich boków sprawiły, że wyglądały niezwykle ładnie i ciekawie. Zapewne będą służyły do przechowywania drobnych pieniędzy lub malutkich skarbów.

        • Sukces Daniela Berezy w OMJ
          • Sukces Daniela Berezy w OMJ

          • Miło nam poinformować, że Daniel Bereza z klasy 8a został laureatem XIX Olimpiady Matematycznej Juniorów.
            To wielki sukces Daniela, ponieważ:


            1 Laureaci i finaliści OMJ są przyjmowani w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych wymienionych w art. 132 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. 2021 poz. 1082). 
            oraz 
            2 Laureaci i finaliści OMJ są zwolnieni na podstawie art. 44zx ustawy o systemie oświaty (Dz. U. 2022 poz. 2230) z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

            Link do wyników:
            https://omj.edu.pl/laureacifinalisci-xix

            Link do zawodów:
            https://omj.edu.pl/

            Serdecznie gratulujemy !!!

        • Powitanie wiosny
          • Powitanie wiosny

          • Nareszcie przyszła do nas wiosna. Nie dało się tego nie zauważyć w naszej szkole. Wszyscy uczniowie i nauczyciele tego wyjątkowego dnia przyszli do szkoły ubrani na zielono.

            W klasach 4-8 zorganizowano wybory najpiękniejszej Pani Wiosny. Zwyciężyły dwie zjawiskowe postacie, reprezentanci klas 4a i 7c, które w najbarwniejszych strojach najlepiej zaprezentowały się przed jury. Miejsce drugie zajęli przedstawiciele z klas: 6b i 7b. Do grona najpiękniejszych dołączyła także Wiosna z klasy 4d.

            Nie zapomniano również o przypadającym 21 marca Dniu Kolorowej Skarpetki. Solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa, uczniowie założyli skarpetki nie do pary. Szkolne korytarze udekorowane były ponad 830 elementami tej garderoby, które uczniowie zaprojektowali i pokolorowali według własnych pomysłów. Zamiast na wagary, dzieci przyszły do szkoły bez plecaków, a niezbędne przybory zapakowali do różnych „nosideł”.

            Pierwszy dzień wiosny okazał się radosny i pełen atrakcji.

            WIĘCEJ

          • Konkurs Kręcenia Kołem Hula-Hop

          • W ramach obchodów Dnia Kobiet, Samorząd Uczniowski zorganizował Konkurs Kręcenia Kołem Hula-Hop. Uczestniczki z klas 4-8 wykazały niesamowitą wolę walki. Najwięcej emocji dostarczyły najmłodsze uczennice z klas czwartych. Po zaciętej rywalizacji zwyciężczynią została Patrycja z klasy 4a. Mistrzyni utrzymała obręcz na wysokości pasa przez prawie 10 minut. Drugie miejsce zajęła Julka z klasy 4d a trzecie Hania z 4b.

            Dziękujemy wszystkim dziewczynkom za wykazanie się odwagą i dostarczenie mnóstwa wrażeń.

        • 25.rocznica przystąpienia Polski do NATO
          • 25.rocznica przystąpienia Polski do NATO

          • 12 marca – w 25. rocznicę przystąpienia Polski do NATO - uczniowie klasy III c rozmawiali o krajach, które wchodzą w jego skład. Dodatkowo, na mapie z krajami członkowskimi, pokolorowali te kraje, które przystąpiły do Sojuszu w ostatnim czasie. Na pamiątkę tego wydarzenia trzecioklasiści otrzymali smycze Wojsko Polskie.

            WIĘCEJ

        • Mój ulubiony sportowiec
          • Mój ulubiony sportowiec

          • Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie klasy III c realizowali Projekt „Mój ulubiony sportowiec”. Każdy z uczniów prezentował wcześniej przygotowany plakat z informacjami na temat wybranego sportowca. Wśród nich znaleźli się piłkarze: Neymar, Zinedine Zidane, David Beckham, Mohamed Salah, Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappe. Byli także kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, skoczek narciarski Adam Małysz, siatkarz Michał Winiarski, pływak Paweł Korzeniowski, lekkoatletka Irena Szewińska. Wśród zaprezentowanych sportowców znaleźli się także mniej znane osoby, które pasjonują uczniów m. in., Aleksandra Mirosław, Aleksandra Kowalczuk, Sebastian Kawa. Byli również ukraińscy sportowcy Jana Kłoczkowa, Lilija Podkopajewa, Mychayło Mudryk. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie nie zapominają, że wśród wyjątkowych sportowców są Rodzice, wujek – sędzia piłkarski, kuzyn – koszykarz NBA Jeremy Sochan.

            WIĘCEJ

        • Projekt – 7 cudów świata współczesnego
          • Projekt – 7 cudów świata współczesnego

          • Projekt – 7 cudów świata współczesnego

            Przez ostatnie tygodnie, uczniowie klasy III c realizowali Projekt „7 cudów świata współczesnego”. Wychowawczyni przygotowała szereg niespodzianek, zadań i wyzwań, dzięki którym trzecioklasiści mogli poszerzyć swoją wiedzę. Pierwszym przystankiem było Koloseum w Rzymie. Wizytówka i symbol Wiecznego Miasta i jedyny z 7 cudów świata znajdujący się na terenie Europy. Kolejnym obiektem, który poznaliśmy była Chichen Itza - prekolumbijskie miasto Majów w Meksyku. Dalej udaliśmy się do Peru, aby obejrzeć Machu Picchu - zaginione miasto Inków ukryte w Andach. Kolejny przystanek, to Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio, wzniesiony na szczycie granitowej góry i zarazem największy tego typu posąg na świecie. Aby odwiedzić kolejne miejsce musieliśmy udać się na inny kontynent. Zwiedzaliśmy Petrę - ruiny starożytnego miasta wykutego w stromych wapiennych skałach, zabarwionych odcieniami różu i czerwieni. Następny, wyjątkowy, obiekt, to Tadż Machal „Indyjska świątynia miłości” - zbudowana z białego marmuru. Ostatnim, jednak największym, cudem świata stworzonym przez człowieka jest Wielki Mur Chiński.

            Podczas naszej wyprawy uczniowie poznali szereg przydatnych informacji, które mogą towarzyszyć podróżnym, m.in. tablice informacyjne na dworcach kolejowych, na lotniskach, terminy związane z transportem lotniczym. Pracowali z mapą świata i globusami, aby określić położenie tych zabytków. Rozwijali umiejętności związane z tworzeniem tekstów użytkowych. Pisali pozdrowienia z Rzymu, Machu Picchu. Adresowali kartki. Opisywali pomnik Chrystusa Odkupiciela z Rio de Janeiro. Zapisywali zaproszenie i ogłoszenie. Ułożone zostały specjalne opowiadania matematyczne, które podczas zajęć rozwiązywali. Trzecioklasiści malowali i rysowali prace plastyczne, z których powstała wystawa. Uczniowie obejrzeli specjalnie przygotowaną dla nich prezentację, dzięki której mogli zobaczyć zdjęcia i filmy poznanych obiektów. Dodatkowo utworzyli książki kucharskie z przepisami z poznanych zakątków. Zwieńczeniem tego projektu była praca pisemna, w której uczniowie opisywali swój cud - miejsce, które jest dla niego ważne i wyjątkowe.

            Projekt I

        • Ósmoklasiści w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Limanowskiego
          • Ósmoklasiści w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Limanowskiego

          • W dniu 04.03. uczniowie klasy VIII A i VIII B udali się na wycieczkę do I Liceum  Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Limanowskigo, zorganizowaną przez doradcę zawodowego. Uczniowie spotkali się z nauczycielem wychowania fizycznego panem Piotrem Kaczmarczykiem oraz uczniami klas I i II, którzy zapoznali naszą młodzież z budynkiem szkoły i opowiedzieli o niej. Ósmoklasistom przedstawiona zostala oferta edukacyjna liceum oraz zasady obowiązujące w trakcie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wizyta zakończyła się spotkaniem z Dyrektorem, panem Andrzejem Janem Wyrozembskim.

            WIĘCEJ

        • Wolontariusze naszej szkoły w Sejmie RP
          • Wolontariusze naszej szkoły w Sejmie RP

          • W dniu 26 lutego br. wolontariusze i opiekunowie szkolnego Klubu Ośmiu wzięli udział w uroczystości wręczenia podziękowań i okolicznościowych medali za pomoc w organizacji XXVI Integracyjnego Balu Karnawałowego Fundacji "Świat na Tak". Spotkanie miało miejsce w Sali Kolumnowej Sejmu RP, a po nim uczniowie mieli niecodzienną okazję zwiedzić salę plenarną.

            Dzięki ofiarności naszych uczniów, pracy wolontariuszy, jak również wielkiemu zaangażowaniu opiekunek szkolnego wolontariatu: Pani Renaty Wojdy, Pani Anny Szumel, Pani Małgorzaty Badeńskiej-Onyśk i Pani Aleksandry Stopyra Klub Ośmiu w znaczącym stopniu włączył się w organizację balu dla 180 osób z niepełnosprawnościami.

            Ogromnie podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich zaangażowanych w tak szlachetne przedsięwzięcie!

            WIĘCEJ

        • Podsumowanie „Tygodnia z Łamigłówką”
          • Podsumowanie „Tygodnia z Łamigłówką”

          • W dniach 19 - 23 lutego br., z inicjatywy nauczycieli matematyki naszej szkoły, po raz drugi został zorganizowany "Tydzień z Łamigłówką". Tegoroczna akcja skierowana była nie tylko do uczniów klas IV - VIII, ale również do nauczycieli, a także rodziców. 

            Uczniowie codziennie mieli za zadanie, na długich przerwach, rozwiązać jedną z łamigłówek: W poniedziałek był to "Parkiet", we wtorek - "Architekt", w środę - "Od 0 do 9", w czwartek - "Wąż prosty" i na koniec, w piątek, "Wielokropka". Stawka była wysoka, bo każdy uczeń, który prawidłowo rozwiązał wszystkie zadania, otrzymywał z matematyki dodatkową ocenę celującą. Natomiast za cztery poprawne rozwiązania - ocenę bardzo dobrą, zaś za trzy prawidłowo wykonane łamigłówki - ocenę dobrą. Do zadań przystąpiło 113 uczniów, którzy przynajmniej raz uczestniczyli w konkursie.
            Zmaganiom matematycznym towarzyszyły ogromne emocje, codziennie pod salą 213 i 214 uczniowie rozmawiali na temat sposobów rozwiązywania łamigłówek, tłumaczyli sobie wzajemnie zasady obliczania oraz ćwiczyli na wcześniej udostępnionych materiałach.
            Również nauczyciele i rodzice mieli codzienny dostęp do łamigłówki poprzez dziennik elektroniczny Librus. Już od wczesnych godzin porannych pojawiały się rozwiązania. Emocje towarzyszące uczniom, udzieliły się także dorosłym. W matematycznej zabawie wzięło udział 35 rodziców oraz 19 nauczycieli.

            Podsumowanie: 
            Najwięcej uczniów (88%) wzięło udział z klasy 8a.
            Najłatwiejszą łamigłówką okazała się ta, która przypadła na czwartek - rozwiązało je 95% uczestników, natomiast najtrudniejsza była w środę - poprawne rozwiązania stanowiły 71%.
            Dodatkową ocenę celującą z matematyki otrzymało 34 uczniów, 29 - bardzo dobrą, 14 - dobrą.
            Rozwiązywanie łamigłówek cieszyło się dużym zainteresowaniem i dlatego uczestnicy turnieju z niecierpliwością czekają na jego kolejną edycję.

            Uczniowie, którzy rozwiązali wszystkie łamigłówki:
            1.    Maciej Kowalczyk - klasa 4a
            2.    Jagoda Sobczyńska - klasa 4a
            3.    Bartosz Mamaj - klasa 5a
            4.    Piotr Orłowski - klasa 5a
            5.    Antoni Lechowicz - Zalewski - klasa 5b
            6.    Filip Pabis - klasa 5b
            7.    Kinga Baran - klasa 6a
            8.    Maria Leszczyńska - klasa 6a
            9.    Nina Luto - klasa 6a
            10.    Zuzanna Witosławska - klasa 6a
            11.    Julian Obuchowicz - klasa 6b
            12.    Otylia Sugiera - klasa 6b
            13.    Dawid Czarnecki - klasa 6c
            14.    Wanda Drumlewska - klasa 6c
            15.    Maja Kułakowska - klasa 6c
            16.    Jan Wardak - klasa 7a
            17.    Natalia Hołubowicz - klasa 7b
            18.    Marta Joachimiak - klasa 7b
            19.    Stanisław Krzywicki - klasa 7b
            20.    Jan Opyrchał - klasa 7b
            21.    Julianna Pulikowska - klasa 7b
            22.    Liliana Różycka - klasa 7b
            23.    Michał Sroczyński - klasa 7b
            24.    Aleksander Dryjański - klasa 7c
            25.    Katarzyna Dziedzic - klasa 7d
            26.    Patrycja Jurek - klasa 7d
            27.    Hanna Bednarczyk - klasa 8a
            28.    Daniel Bereza - klasa 8a
            29.    Maciej Bidziński - klasa 8a
            30.    Aleksander Jedynasty - klasa 8a
            31.    Krzysztof Krasoń - klasa 8a
            32.    Michał Rajkowski - klasa 8a
            33.    Oliwia Wróblewska - klasa 8a
            34.    Viktoria Zahykharko - klasa 8b

            Rodzice, którzy rozwiązali wszystkie łamigłówki:
            1.    Pani Karolina Dobrzycka
            2.    Pani Ewelina Grzesiuk - Mazurek
            3.    Pani Małgorzata Gumowska
            4.    Pani Karina Jasińska
            5.    Pani Małgorzata Józefiak
            6.    Pani Anna Kostecka
            7.    Pani Małgorzata Kowalczyk
            8.    Pani Agnieszka Kowalska
            9.    Pani Małgorzata Krajewska
            10.    Pan Igor Kruk
            11.    Pan Marcin Kukulski
            12.    Pani Katarzyna Kwiatkowska
            13.    Pan Arkadiusz Zalewski
            14.    Pani Joanna Lewecka
            15.    Pani Renata Łaskowska
            16.    Pani Monika Mamaj
            17.    Pani Paulina Olejarczyk
            18.    Pani Urszula Parszewska
            19.    Pani Marta Piechocka
            20.    Pani Anna Polnicka
            21.    Pan Rafał Polnicki
            22.    Pani Agnieszka Siemaszko
            23.    Pani Aneta Sobczyńska
            24.    Pan Rafał Zagalski
            25.    Pani Małgorzata Wszędyrówny

            Nauczyciele, którzy rozwiązali wszystkie łamigłówki:
            1.    Pani Dyrektor Iwona Krupińska
            2.    Pani Małgorzata Badeńska - Onyśk
            3.    Pani Maryla Dąbrowska
            4.    Pani Agata Idzikowska
            5.    Pani Barbara Jastrzębska
            6.    Pani Anna Łachańska
            7.    Pani Eliza Łyżwińska
            8.    Pani Renata Piłat
            9.    Pani Anna Stankowska
            10.    Pani Joanna Strzałkowska
            11.    Pani Magdalena Szumowska
            12.    Pani Beata Trybulska
            13.    Pani Paulina Wiśniewska
            14.    Pani Renata Wojda

            Gratulacje dla tych, którzy zmierzyli się z tak trudnym wyzwaniem!
            Wszyscy uczestnicy "Tygodnia z Łamigłówką" otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszych był zeszyt z łamigłowkami. 

        • Uczniowie klas 1-3 Solidarni z Ukrainą
          • Uczniowie klas 1-3 Solidarni z Ukrainą

          • W tych trudnych czasach wojny każdy na swój sposób wspiera Ukrainę. 23 lutego br., w ramach obchodów drugiej rocznicy inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę, Mały Samorząd Uczniowski ogłosił ten dzień „Dniem Solidarności z Ukrainą”. Od samego rana dużo się działo. Dzieci założyły ubrania w barwach flagi ukraińskiej. Z włóczki, krepiny i kolorowych paseczków wykonały „Łańcuch Solidarności z Ukrainą”. Sprzedawały babeczki udekorowane żółto-niebieskimi oraz biało-czerwonymi ozdobami. W zespołach klasowych pracowały plastycznie nad plakatem „Solidarni z Ukrainą”, aby przystroić drzwi sal lekcyjnych. W ten sposób uczniowie, przy wsparciu nauczycieli, okazali symboliczny gest pamięci z graniczącym z nami państwem, który nieustannie walczy o swoją wolność z tak wielką odwagą i determinacją.

            Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom za wsparcie działań Małego Samorządu Uczniowskiego, które okazały się również doskonałą okazją do integracji.

            WIĘCEJ

        • Projekt Parki Narodowe
          • Projekt Parki Narodowe

          • W lutym klasy 3b i 3c przygotowały projekt – Polskie Parki Narodowe. Uczniowie pracując w zespołach dowiedzieli się w jakim celu powstają parki narodowe, poznali ich nazwy, położenie i symbole. Utrwalili zasady zachowania w parkach narodowych i rezerwatach przyrody. Wszyscy przekonali się, że parki narodowe to obszary niezwykle cenne. Są one siedliskiem wielu zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt, zachwycają pięknem przyrody. Musimy je chronić, aby przyszłe pokolenia również mogły podziwiać różnorodność naturalnych krajobrazów Polski.

            WIĘCEJ

        • "Ich liebe dich"
          • "Ich liebe dich"

          • Hasło: "Ich liebe dich" królowało dziś na lekcjach języka niemieckiego. Uczniowie poznali historię słowa " der Valentinstag", a także tradycje związane ze świętem zakochanych w krajach niemieckiego obszaru językowego.

            WIĘCEJ

        • Szkolna WYprawa. 4. Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich
          • Szkolna WYprawa. 4. Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich

          • Tematem dzisiejszej debaty, zorganizowanej przez Warszawski Rzecznik Praw Uczniowskich, w której wzięli udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, było prawo dzieci do życia w czystym i zdrowym środowisku. Po wystąpieniach otwierających i eksperckich odbyły się spotkania w grupach, gdzie uczennice i uczniowie wspólnie wypracowali propozycje, jak szkoły mogą wspierać ich aktywności na rzecz ochrony klimatu.

            Solidarność, wspólnota, bycie razem może wzmacniać emocjonalną więź z przyrodą. Zmiany wokół nas zależą w dużej mierze od naszego aktywnego podejścia, potrzeb i chęci zmian na rzecz przyjaznego otoczenia i edukacji.

            W 4. Szkolnej WYprawie, czyli kolejnej debacie poświęconej prawom uczniowskim wzięli udział m. in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Rady m.st. Warszawy oraz specjalistki z organizacji pozarządowych działających na rzecz ochrony klimatu.

            WIĘCEJ

        • Kawiarenka walentynkowa
          • Kawiarenka walentynkowa

          • Szkolny wolontariat nie zwalnia tempa! Z inicjatywy naszej wolontariuszki Basi z kl. 7C został zorganizowany walentynkowy kiermasz słodkości. Nasze ciasta i ciasteczka zniknęły bardzo szybko. Zebrane pieniążki  zostaną przeznaczone na leczenie Natana, chorego na dziecięce porażenie mózgowe.

            Dziękujemy za Wasze wsparcie

        • Bal karnawałowy
          • Bal karnawałowy

          • Karnawał to czas licznych zabaw i wesołych przeżyć, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Zawsze dostarcza wiele radości i wywołuje uśmiech na twarzy. Tak też było w dniu 9 lutego 2023r., który od rana zapowiadał się niezwykle, gdyż począwszy od godziny 9.00 odbywały się bale karnawałowe, stanowiące swoistą tradycję naszej szkoły. Motywem przewodnim towarzyszącym tegorocznej zabawie był „Zimowy park”, w który zmieniła się w piątek sala gimnastyczna. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli plastyki i techniki, rodziców, a także uczniów, wszyscy mogli się bawić w przepięknej scenerii, pełnej ośnieżonych drzew, śnieżynek, bałwanków oraz gwiazdek, znajdujących się wśród setek biało-niebieskich balonów. Urok wystroju zimowego parku został pogłębiony przez kolorowe i pomysłowe stroje uczestników balu. Przy dźwiękach muzyki, dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach ze szkolnymi koleżankami i kolegami w towarzystwie dyrekcji, nauczycieli i wychowawców. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże oraz tańce w parach, a nawet wybory królowej i króla balu. Szaleństwo na parkiecie wyczerpywało siły tancerzy, dlatego też uczniowie mieli zapewniony poczęstunek przygotowany przez rodziców w poszczególnych klasach. Ponadto młodsi uczestnicy piątkowego balu mieli wykonywane pamiątkowe fotografie, które uświetniły ten dzień i zapewne nie pozwolą zapomnieć tej niepowtarzalnej atmosfery.

            oddział przedszkolny

            klasy I - IV

            klasy V - VI

        • Tłusty czwartek
          • Tłusty czwartek

          • Tłusty czwartek to zdecydowanie najsłodszy dzień w roku, w którym królują pączki i faworki. Jak nakazuje tradycja, w tym dniu obowiązkowo należy zjeść przynajmniej jednego pączka. Spożycie słodkiej przekąski ma zagwarantować pomyślność przez resztę roku.

            Wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły obchodzili ten dzień zgodnie z tradycją - delektowali się pysznymi pączkami z różaną konfiturą i lukrową polewą.