• Turniej czytelniczo-językowy
          • Turniej czytelniczo-językowy

            17 kwietnia 2023 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w trzecim etapie Turnieju czytelniczo-językowego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie. Rozstrzygnięcie okazało się pomyślne dla naszych uczestniczek. Hanna Kwiatkowska z klasy 2c zdobyła 2. miejsce na poziomie klas 2., Anna Zagalska z klasy 3c - 3. miejsce na poziomie klas 3, Natalia Rokita z klasy 3d oraz Maria Kamińska z klasy 2c zostały wyróżnione za jedne z najlepszych prac plastycznych.

            WIĘCEJ

        • Wiosna w kwadratach i trójkątach
          • Wiosna w kwadratach i trójkątach

            Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursie plastycznym "Wiosna w kwadratach i trójkątach". Celem konkursu było m.in: rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonanie pięknych prac, które mozna obejrzeć na pierwszym piętrze. Jury wyłoniło laureatów biorąc pod uwagę: kreatywność, zgodność pracy z tematem konkursu, walory estetyczne, jakość wykonanej pracy oraz oryginalność. Poniżej przedstawiamy laureatów: 1 miejsce: Bartosz O. klasa 2b oraz Wiktoria K. klasa 1b 2 miejsce: Oliwier J. klasa 2b oraz Wiktora S. klasa 2b 3 miejsce: Alicja C. klasa 2b Gratulujemy i zachęcamy do udziału u kolejnych konkursach!

            WIĘCEJ

        • Wielkanocny Turniej Szachowy
          • Wielkanocny Turniej Szachowy

            W czwartek, 13 kwietnia br., od wczesnych godzin porannych trwały zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli dzieci z klas 1-4, wystartowało 18 uczestników, którzy rozegrali 5 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Artur Brzeziński z klasy 2b z dorobkiem 5 punktów. Drugie miejsce zajął Bartosz Mamaj z klasy 4a, a trzecie Wiktor Obliński z klasy 2b. Najlepszą zawodniczką klas 1-4 okazała się Oliwia Piechocka z klasy 4a.

            W drugiej grupie, czyli starszych uczniów z klas 5-8, wzięło udział aż 42 uczestników, którzy rozegrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Pierwsza dwójka osiągnęła identyczny wynik 5,5 punktów z 6 partii, a o miejscach na podium zadecydowała punktacja dodatkowa. Zwycięzcą zawodów został Julian Obuchowicz z klasy 5b, drugie miejsce zajął Jędrzej Weronko z klasy 5a, a trzecie Ignacy Sałek z klasy 8a. W grupie klas 5-8 tytuł najlepszej zawodniczki przypadł Zoi Poręckiej z klasy 8g.

            Po zakończonych zmaganiach wicedyrektorzy, Pani Beata Chrzanowska oraz Pan Piotr Śmiałkowski wręczyli wszystkim uczestnikom turnieju dyplomy, słodki „zajączkowy” upominek, a zwycięzcom puchary.

            Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki zaangażowaniu Pana Mariusza Senia i Pani Żanety Kołodzińskiej oraz wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

            Wielkie brawa dla zwycięzców!

            WIĘCEJ

          • Sukces Urszuli Mędrzeckiej w 46. Konkursie Recytatorskim

            Miło nam poinformować o wyróżnieniu, jakie otrzymała w dzielnicowym etapie 46. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” uczennica klasy 6C, Urszula MĘDRZECKA. Ula wzruszyła i zaintrygowała jury wspaniałą recytacją wiersza Juliana Tuwima, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie szóstoklasistki jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników.

            Serdecznie gratulujemy Uli sukcesu oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich.

        • Wystawa prac uczniów uzdolnionych
          • Wystawa prac uczniów uzdolnionych

            Pragniemy poinformować, że na klatce schodowej pomiędzy parterem a pierwszym piętrem została przygotowana kolejna wystawa prac uczniów objętych Programem „Wars i Sawa”, nawiązująca do tematu: „Ekologia to jest wszystko, dbaj o swoje środowisko”. Jest to również jedna z form realizacji warszawskich priorytetów edukacyjnych uwzględnionych w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie, poprzez swoje prace literackie z języka polskiego i języka angielskiego, zadania matematyczne oraz logiczne, jak również prace przyrodnicze i artystyczne zaprezentowali różne sposoby dbania o środowisko. Ponadto w tym roku szkolnym prace uczniów uzdolnionych będzie można znaleźć w XI publikacji pt. „Pars pro toto, czyli Szkoła Podstawowa nr 293 w miniaturze”.

            Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

            WIĘCEJ

        • Loteria fantowa w szkolnej bibliotece
          • Loteria fantowa w szkolnej bibliotece

            Co roku, 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie, zapadają głęboko w pamięć i zostają w niej przez całe dorosłe życie.

            Z tej okazji nauczycielki biblioteki, Pani Anna Zięba oraz Pani Renata Wojda zorganizowały, 3 kwietnia br., loterię fantową dla uczniów pierwszych i drugich klas. Z „zaczarowanego pudełka” dzieci ciągnęły losy, które skrywały nagrody w postaci książeczki lub zakładki do książki.

            Loteria cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i sprawiła jej uczestnikom wiele radości, szczególnie tym, którym dopisało szczęście.

            WIĘCEJ

        • Spotkanie wielkanocne z bielańskimi Seniorami
          • Spotkanie wielkanocne z bielańskimi Seniorami

            "To są znaki tradycyjnej Wielkanocy

            Kiedy życie się odradza do swej mocy

            To są znaki rozbudzonej świeżo wiosny

            Świat się staje znów zielony i radosny

            Świat radosny

            Radosny

            Świat radosny"

             

            3 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie wielkanocne z Seniorami, zorganizowane przez Radę i Zarząd Dzielnicy Bielany, Samorząd Osiedla "Piaski" oraz Społeczność SP 293. Na uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli Zarządu Dzielnicy Bielany – burmistrza, Pana Grzegorza Pietruczuka, jego zastępcy, Pana Włodzimierza Piątkowskiego oraz radnej, Pani Moniki Szadkowskiej, którzy wraz z dyrektor szkoły, Panią Iwoną Krupińską, złożyli wszystkim uczestnikom świąteczne życzenia. Była to kolejna, sprzyjająca okazja do spotkania kilku pokoleń w jednym miejscu.

            W wiosenny, wielkanocny nastrój wprowadził gości występ dzieci realizujących zajęcia "Laboratoria Przyszłości", podczas których uczą się, m.in. rytmiki i muzyki. Efekty swojej pracy zaprezentowały bielańskim Seniorom. Po części oficjalnej na wszystkich czekał pyszny poczęstunek.

            Dziękujemy za spotkanie i jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt!

            WIĘCEJ

        • Warsztaty chemiczne w klasie 2c
          • Warsztaty chemiczne w klasie 2c

             

            Już po raz kolejny w klasie II c odbyły się warsztaty chemiczne prowadzone przez mamę jednego z uczniów. Na początku marca uczniowie przygotowywali świeczki, które były wspaniałym prezentem z okazji Dnia Kobiet. Pod koniec miesiąca zastanawialiśmy się, co było najpierw: Jajko czy kura? Braliśmy udział w wielu eksperymentach. Sprawdzaliśmy wytrzymałość jajka, badaliśmy, jak można rozpoznać, czy jajko jest świeże oraz które jest ugotowane, a które surowe.

            Jak zawsze, zajęcia bardzo się podobały i już nie możemy się doczekać kolejnych.

            WIĘCEJ

        • Lekcja fizyki i chemii w Instytucie Chemii Fizycznej PAN
          • Lekcja fizyki i chemii w Instytucie Chemii Fizycznej PAN

            Dnia 3 kwietnia uczniowie klasy 8 a i 8 c uczestniczyli w lekcji pokazowej „Gazy, ciecze i ciała stałe” w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. Lekcja opierała się na licznych doświadczeniach przygotowanych przez pracownika instytutu dr Romana Luboradzkiego: skraplanie tlenu zawartego w powietrzu za pomocą ciekłego azotu, nadmuchiwanie balonika za pomocą suchego lodu, chłodzenia baloników wypełnionych CO2, powietrzem i helem oraz zmiany zabarwienia roztworu pod wpływem dodawania kwasu lub zasady.

            Uczniowie z chęcią asystowali podczas doświadczeń poznając w ten sposób właściwości suchego lodu, ciekłego azotu oraz helu.

            WIĘCEJ

        • Zabytki polskich miast - projekt klas drugich
          • Zabytki polskich miast - projekt klas drugich

            W marcu w klasach drugich został zrealizowany projekt edukacyjny ,, Zabytki polskich miast’’. Uczniowie poznali takie miasta jak: Warszawa, Łódź, Toruń, Gdańsk, Poznań, Wrocław oraz Kraków. Projekt miał na celu rozwijanie zainteresowania historią naszego kraju, architekturą, zdobyczami kultury, a także budowanie dziecięcej wiedzy o otaczającym nas świecie. Dzieci uczyły się twórczego działania w zespołach oraz umiejętności prezentacji zdobytej wiedzy swoim rówieśnikom. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli się tego zadania.

            WIĘCEJ

        • Finał  XX edycji Bielańskiego Konkursu  
          • Finał  XX edycji Bielańskiego Konkursu  

            „Prymus czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”


            Dwadzieścia lat minęło to piękny wiek,
            Dwadzieścia lat i może jeden dzień?!

            30 marca w  Szkole Podstawowej nr 293 odbył się finał XX edycji Bielańskiego Konkursu „Prymus czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”. Po dwóch etapach eliminacyjnych do finału przystąpiło 15 uczniów z siedmiu bielańskich szkół podstawowych. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby cały konkurs przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze oraz stał się okazją do rzetelnego sprawdzenia wiadomości i umiejętności uczestników. Wszyscy uczniowie biorący udział w finale z rąk wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 293 pana Piotra Śmiałkowskiego otrzymali dyplomy oraz upominki, a laureaci cenne narody w formie kart podarunkowych ufundowane przez burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Pana Grzegorza Pietruczuka.

            W czasie, kiedy komisja konkursowa zliczała punkty z II etapu pisemnego oraz finału  na scenie zaprezentowały się uczennice klasy 7a i 4c recytując wiersze.

            Oto najlepsi z najlepszych: 

            I miejsce Zoja P. ze  Szkoły Podstawowej nr 293 

            II miejsce Zofia S. ze Szkoły Podstawowej nr 209

            III miejsce Jakub H. ze Szkoły Podstawowej nr 223

             

            Wszystkim życzymy powodzenia w osiąganiu wielu sukcesów!

             

            Organizatorzy

            WIĘCEJ

        • GALA KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”
          • GALA KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

            30 marca 2023r. odbyła się Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”W tegorocznej edycji konkursu statuetki i dyplomy „Wspaniała Bielan” otrzymały: Nina Traczyk z klasy 6a, z klasy 6c Hania Donat, Basia Daszczuk, Kornelia Rydel oraz Hania Bednarczyk z klasy 7a. Gratulując laureatom odniesionych sukcesów. Zachęcamy do dalszego wysiłku i zaangażowania.

            Wielkie gratulacje dla naszych wolontariuszy!

            WIĘCEJ

        • Spotkanie z dziennikarzem
          • Spotkanie z dziennikarzem

            Szkolne Koło Dziennikarskie rozpoczęło działalność we wrześniu i nieustannie stara się udoskonalać swój warsztat pracy. W ostatnim czasie narodził się pomysł zasięgnięcia porady znanego specjalisty, którego dziennikarski kunszt można podziwiać każdego dnia na szklanym ekranie.

            W dniu 21 marca br. uczniowie mieli sposobność uczestniczyć w niezwykle interesującym spotkaniu z panem Igorem Sokołowskim, dziennikarzem Polsat News. W trakcie zajęć dzieci chętnie nawiązały dialog z panem Igorem, dzięki czemu zapoznały się z tajnikami pracy dziennikarza, a także pozyskały cenne informacje o funkcjonowaniu współczesnych mediów. Poza tym uczniowie otrzymali wiele istotnych wskazówek dotyczących prowadzenia i redagowania szkolnej gazetki. Nie zabrakło również anegdot z życia wziętych!

            Młodzi dziennikarze wyrażają wdzięczność panu Igorowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

            WIĘCEJ

          • Memoriał Urszuli Marciniak

            Dnia 25 marca 2023 odbył się finał konkursu Memoriału Urszuli Marciniak. W zawodach zmierzyło się ponad 150 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Zadania finałowe zawierały rozmaite łamigłówki diagramowe, algebrafy i zadania logiczne, w tym łamigłówki geometryczne, topologiczne i strategiczne.  Miło nam poinformować, że w kategorii młodzików 3 miejsce zdobyła Nina Luto. Natomiast w kategorii juniorów 1 miejsce zdobył Marcin Jaźwiński, a 2 miejsce Daniel Bereza.

            Gratulujemy!

          • PIKNIK RODZINNY - FAJER NA TRAWIE

          • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców
            zapraszają na 
            "Piknik rodzinny - Fajer na trawie"

            który odbędzie się 
            25 maja 2024 r. – sobota w godz. 10:00 – 13:00 
            na boisku szkolnym.

            Na uczestników czeka wiele atrakcji:
            - występy artystyczne w wykonaniu uczniów oraz iluzjonisty KACPRA MYSIORKA; 
            - zabawy integracyjne;
            - turniej "Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora";
            - Rodzinny Turniej Szachowy;
            - wyścigi w układaniu na czas Kostki Rubika;
            - spacer z alpakami;
            - giełda kwiatowa;
            - pchli targ;
            - kawiarenki, a w nich – ciasta, napoje, potrawy kuchni europejskich.


            I WIELE, WIELE INNYCH ATRAKCJI!!!
             

        • XV Bielańskie Targi Edukacyjne
          • XV Bielańskie Targi Edukacyjne

          • 24 kwietnia klasy ósme odwiedziły XV Bielańskie Targi Edukacyjne. Przyszli absolwenci naszej szkoły zapoznali się z ofertami szkół ponadpodstawowych. Ponadto odbyły się spotkania z doradcami zawodowymi, spotkania przedstawiające różne zawody.

            WIĘCEJ

          • Wynik Konkursu Logicznego Myślenia 2024

          • Miło nam poinformować, że w Konkursie  Logicznego Myślenia

            Dyplom „Mistrza Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Katarzyna Dziedzic z klasy 7d
            Stanisław Krzywicki z klasy 7b

            Dyplomy „Eksperta Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Dorota Spólnicka z klasy 4c
            Mikołaj Szczepański z klasy 5b
            Lena Kruk z klasy 5b
            Michał Grzeszuk z klasy 6b

            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

        • 22 kwietnia - Dzień Ziemi
          • 22 kwietnia - Dzień Ziemi

          • W poniedziałek 22 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, któremu przyświecało przewodnie hasło: Planeta vs. Plastik. Na zajęciach z wychowawcami młodzież dyskutowała na temat recyklingu i segregacji odpadów. Uczniowie starali się odpowiedzieć na zasadnicze pytania: Czy rzeczywiście przywiązujemy wagę do tych zagadnień? Czy zdajemy sobie sprawę, jak faktycznie wpływamy na środowisko? Czy mamy świadomość, że kilka pozytywnych zmian w codziennych nawykach może znacznie przyczynić się do ochrony środowiska?

            Dodatkowo uczniowie klas IV i V przygotowali EKO-Ludki, na których złożyli swoje obietnice o planowanych działaniach ekologicznych, które będą podejmować dla dobra Ziemi. Natomiast klasy VI-VIII przygotowały plakat pod hasłem: Co mogę zrobić dla Ziemi? Ponadto młodzież w tym dniu ubrała się na zielono.

            Święto to jest wspaniałą okazją, by promować proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budować wspólną odpowiedzialność za naszą planetę.

        • Polscy nobliści – warto Ich znać.
          • Polscy nobliści – warto Ich znać.

          • Uczniowie z klasy 3b przygotowując projekt, poznali najważniejsze fakty z życia, twórczości i dokonań polskich laureatów Nagrody Nobla. To zaszczytne wyróżnienie jest przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi na rzecz pokoju na świecie. Zespoły w krótkich wystąpieniach zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom ciekawostki z życia wybitnych Polaków: Marii Skłodowskiej - Curie, Wisławy Szymborskiej, Olgi Tokarczuk, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy. Przygotowane prezentacje w formie lapbooków i plakatów zostały umieszczone na wystawie w klasie.

            WIĘCEJ

        • Ostatnie pożegnanie
          • Ostatnie pożegnanie

          • „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

            ks. Jan Twardowski

             

            Z głębokim smutkiem i  żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci nauczycielki Wiesławy Zaborskiej, wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży, naszej koleżanki.

            Odszedł wspaniały człowiek i nauczyciel przez kilkadziesiąt lat związany z bielańską oświatą. Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkoły Podstawowej nr 293 w Warszawie

        • Szkolny Konkurs "Mam Talent"
          • Szkolny Konkurs "Mam Talent"

          • 17 kwietnia w naszej szkole odbył się finał III edycji szkolnego konkursu „Mam Talent” dla klas I-III oraz IV-VIII. Różnorodność występów była bardzo duża. Trzynastu finalistów zaprezentowało m.in. gimnastykę, akrobatykę, śpiew, grę na instrumentach.

            Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy uczestnicy konkursu pokazali nieprzeciętny talent, a wspaniała publiczność dopingowała i wspierała ze wszystkich sił.

            Wybór najlepszych był bardzo trudny, z uwagi na wysoki poziom artystyczny, jaki prezentował każdy z uczestników. Ostatecznie jury po wspólnych obradach wyłoniło zwycięzców, którymi zostali:

            - w kategorii klas I-III

            I miejsce – zespół taneczny MARIO - taniec

            II miejsce – Florentyna Maniewska z klasy 1b – akrobatyka

            III miejsce – Adrian Kołodziejczyk 3b - gra na saksofonie

            - w kategorii klas IV- VIII

            I miejsce – Veronika Karpińska z klasy 4b - śpiew

            II miejsce – Julianna Pulikowska z klasy 7b – śpiew

            III miejsce – Antonina Kozioł z klasy 4b - śpiew

            Słowa uznania i statuetki laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor Iwony Krupińskiej. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wytrwałości w doskonaleniu swoich nieprzeciętnych zdolności.

            Ogromne podziękowania niezastąpionej Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w zakupie nagród dla zwycięzców konkursu oraz wszystkich finalistów i innych uczestników.

            Jak widać wzajemne wsparcie daje ogrom radości dzieciom i poczucie, że RAZEM możemy więcej.

            https://drive.google.com/.../1UVGVRu5rzZBSQ8hgQrf.../view...

            WIĘCEJ

        • Sukces Daniela Berezy z klasy 8a
          • Sukces Daniela Berezy z klasy 8a

          • Miło nam poinformować, że Daniel Bereza z klasy 8a został laureatem przedmiotowego konkursu z matematyki, którego organizatorem jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
            Link do wyników.
            Gratulujemy!

        • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo- plastycznego „ Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”
          • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo- plastycznego „ Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”

          • Dnia 5 kwietnia 2024 roku został rozstrzygnięty konkus czytelniczo-plastyczny „Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-4. Do wybranego przez siebie wiersza wykonali ilustrację. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody książkowe:

            klasy 1 wyróżnienia: Antoni Orłowski kl.1c Franciszek Liwacz kl.1a

            klasy 2 1 miejsce Julia Filipiak kl.2a 2 miejsce Maria Krzywicka kl.2b 3 miejsce Jakub Lewecki i Mikita Siniauski kl.2a wyróżnienie Kaja Gajewska kl.2b

            klasa 4 wyróżnienie Elizaveta Makarevich kl.4b

            Gratulujemy!

            WIĘCEJ

        • Warsztaty w klasach ósmych
          • Warsztaty w klasach ósmych

          • W środę 10.04 klasy 8a i 8b wzięły udział w warsztatach o dawstwie krwi i szpiku, które przygotowały uczennice liceum ogólnokształcącego im. J. Lelewela, prowadzące projekt społeczny: ,,Prezent na 18-stkę" w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii". Dziewczęta pokazały, że czas 18 urodzin nie musi kojarzyć się tylko z zabawą, ponieważ dorosłość daje nam ogromny przywilej pomocy innym. Opowiedziały o nowotworze krwi zwanym białaczką oraz lekarstwie na nią zawartym w naszym szpiku - krwiotwórczych komórkach macierzystych krwi. Przedstawiły jak ważne jest zapisanie się do bazy fundacji DKMS, dzięki czemu możemy uratować życie naszemu bliźniakowi genetycznemu.
            Zostanie dawcą krwi oraz szpiku może być naszym prezentem dla innych ludzi i świata (nie tylko na osiemnastkę).
             

        • Finał  XXI edycji Bielańskiego Konkursu  „Prymus czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”
          • Finał  XXI edycji Bielańskiego Konkursu  „Prymus czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”

          • 9 kwietnia w  Szkole Podstawowej nr 293 odbył się finał XXI edycji Bielańskiego Konkursu „Prymus czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”. Po dwóch etapach eliminacyjnych do finału przystąpiło 16 uczniów z dziesięciu bielańskich szkół podstawowych. Konkurs przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze oraz stał się okazją do rzetelnego sprawdzenia wiadomości i umiejętności uczestników.

             

            Wszyscy uczniowie biorący udział w finale z rąk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 293 Pani Iwony Krupińskiej otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Pana Grzegorza Pietruczuka.

            Oto najlepsi z najlepszych: 

            I miejsce Igor B. ze  Szkoły Podstawowej nr 209 

            II miejsce Mikołaj K. ze Szkoły Podstawowej nr 53

            III miejsce Nina Sz. ze Szkoły Podstawowej nr 80

             

            Wszystkim życzymy powodzenia w osiąganiu wielu sukcesów!

            Organizatorzy

            WIĘCEJ

        • Wielkanocny Turniej Szachowy
          • Wielkanocny Turniej Szachowy

          • W dniu 4 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli dzieci z klas 1-3 wystartowało 18 uczestników, którzy zagrali 5 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został  Wiktor Obliński z klasy 3b z dorobkiem 5 punktów. Drugie miejsce zajął Jan Zajdel z klasy 3b, a trzecie Jan Machciński z klasy 3c. 

            W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 36 uczestników, którzy rozegrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.

            Zwycięzcą turnieju został Daniel Bereza z klasy 8a, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Antoni Chromiński z klasy 7 d, a trzecie Julian Obuchowicz  z klasy 6b. Najlepszą zawodniczką turnieju została  Jaśmina Jarek z klasy 7c.

            Po zakończonych zmaganiach Pani Dyrektor Iwona Krupińska wszystkim uczestnikom turnieju wręczyła dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary oraz gry planszowe.

            Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!

            WIĘCEJ

        • Góra Grosza
          • Góra Grosza

          • Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Została zorganizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, a jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swoich rodzinach.

            Dzieci z naszej szkoły nie pozostały obojętne na krzywdę innych, przynosząc monety na tak szczytny cel. Po zakończeniu akcji prezydium Samorządu Uczniowskiego zważyło oraz podliczyło wszystkie pieniądze. Udało się zebrać ponad 53,6 kg monet o nominałach od 1 grosza do 5 złotych na rekordową kwotę 993,53 zł. To prawie trzykrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

            Wszystkim darczyńcom gorąco dziękujemy za zaangażowanie w przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania należą się dla oddziału przedszkolnego, który zebrał 15,79 kg, dla klasy 6A, której uczniowie zebrali 7,13 kg oraz dla klasy 4A za przyniesienie 5,82 kg bilonu.

            Pieniądze zostały wysłane na adres organizatora.

            Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy, mając nadzieję, że w następnej edycji nasi uczniowie też chętnie wezmą w niej udział.

        • Dzień Na TAK
          • Dzień Na TAK

          • 21 marca to dla Wolontariuszy ważny dzień. W ramach obchodów "Dnia na Tak" rozdawali słodkości i umilali dzień dobrym słowem całej społeczność szkolnej. Tego dnia również grupa wolontariuszy razem z Fundacją „Świat na Tak” wzięła udział w warsztatach kulinarnych. Pod okiem szefów kuchni przygotowywali wielkanocne dania. Poznali również zasady savoir vivre’u. Na zakończenie warsztatów była uczta dla podniebienia z przygotowanych przez wolontariuszy dań.

            WIĘCEJ

        • Sprawne rączki
          • Sprawne rączki

          • W kolejnym cyklu zajęć w ramach programu „Sprawne rączki”, uczennice klasy 2a uszyły kolorowe, filcowe portfeliki. Zostały ozdobione przepięknymi, barwnymi guziczkami. Słonecznozłote obszycia ich boków sprawiły, że wyglądały niezwykle ładnie i ciekawie. Zapewne będą służyły do przechowywania drobnych pieniędzy lub malutkich skarbów.