Majowe Święta
Dzień Kultury Niemieckiej
Uczniowie klasy 7c brali udział w projekcie i zorganizowali quiz dotyczący zwyczajów i tradycji w krajach niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie klas młodszych rozwiązywali zadania, szukali jajeczek z czekolady w labiryntach oraz kolorowali pisanki. Uczniowie klas starszych udzielali odpowiedzi w quizach wiedzy. Wydarzenie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat kultury Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii, a także rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim. Uczestnicy quizu musieli wykazać się znajomością świąt, potraw, zwyczajów oraz ciekawostek związanych z życiem codziennym w krajach niemieckojęzycznych. Atmosfera była pełna zaangażowania i dobrej zabawy, a uczniowie udowodnili, że nauka może być przyjemna i inspirująca.
Finał szkolnego konkursu „Mam Talent”
Z inicjatywy Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego, we wtorek 29 kwietnia, w naszej szkole odbył się finał szkolnego konkursu „Mam Talent” dla klas I-III oraz IV-VIII. Publiczność miała niepowtarzalną okazję dopingować i nagradzać brawami różnorodne występy aż 15 finalistów, którzy zaprezentowali talenty, tj. taniec, popisy akrobatyczne i wokalne oraz grę na instrumentach.
Wybór najlepszych był ogromnie trudny, z uwagi na bardzo wysoki poziom umiejętności, jaki prezentował każdy z uczestników. Ostatecznie jury ogłosiło zwycięzców szkolnego konkursu „Mam Talent”.
Kategoria klas I-III
I miejsce – Iryna Dikusar (taniec towarzyski )
II miejsce – Valerie Karpińska (wokal)
III miejsce – Izabela Witos (instrument klawiszowy)
Kategoria klas IV- VIII
I miejsce - Róża Nowicka (gimnastyka artystyczna z obręczą)
II miejsce – Zuzanna Smolińska (wokal)
III miejsce – Weronika Karpińska (wokal)
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Dyrektor szkoły, Pani Iwony Krupińskiej, dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców, natomiast zwycięzcom wręczono puchary. Podziękowania należą się także Panu Zbyszkowi Starnawskiemu za wspaniałą oprawę muzyczną, Pani Ewie Kwaśny za wystrój sali, konferansjerom - Basi Daszczuk i Patrykowi Sumińskiemu z klasy 8c, a przede wszystkim Pani Małgorzacie Graczyk, która poprowadziła galę finałową „Mam talent”.
Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu i życzenia wytrwałości w doskonaleniu nieprzeciętnych zdolności.
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – wyjątkowe święto, które przypomina nam, jak ważna jest troska o naszą planetę. Tego dnia ludzie na całym świecie podejmują działania na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałania dalszemu niszczeniu naszej wspólnej Matki – Ziemi. Do grona tych, którym nie są obojętne losy globu, dołączyli również uczniowie naszej szkoły.
Z tej okazji nauczycielki naszej szkoły przygotowały szereg aktywności, dzięki którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i świadomość ekologiczną. Młodsze dzieci rozwiązywały łamigłówki, kolorowały tematyczne ilustracje i uczyły się poprzez zabawę. Uczniowie klas IV–VIII zmierzyli się z nieco trudniejszymi zadaniami – rozwiązywali quizy, krzyżówki i przyrodnicze wykreślanki. Najstarsi uczestnicy stanęli przed ambitnymi wyzwaniami matematyczno-przyrodniczymi, takimi jak obliczenie wagi przeciętnej chmury, ilości tlenu produkowanego przez lasy Amazonii czy skrajnych temperatur zanotowanych na Ziemi.
To był dzień pełen zaangażowania, wiedzy i refleksji nad tym, jak każdy z nas może dbać o przyszłość naszej planety.
Gigathon – Ogólnopolski Konkurs Programistyczny
Informujemy, że ruszyły zapisy do Gigathonu – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, który pozwoli dzieciom i młodzieży sprawdzić swoje umiejętności w programowaniu, informatyce i nowoczesnych technologiach! Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Zapisy trwają od 24 marca do 18 maja 2025 r.
Rejestracja dostępna na stronie linkUdział w konkursie jest całkowicie bezpłatny!
Dla kogo? Uczestnicy w wieku 7-18 lat, podzieleni na cztery grupy wiekowe:
🔹 7-9 lat – programowanie w Minecraft Education
🔹 10-12 lat – programowanie w Scratch
🔹 13-15 lat – programowanie w Python, C# lub C++
🔹 16-18 lat – programowanie w Python, C# lub C++Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): uczestnicy rozwiązują test sprawdzający ich wiedzę. Liczy się liczba poprawnych odpowiedzi i czas!
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników spotka się na hackathonie, gdzie będą rywalizować o atrakcyjne nagrody!Dlaczego warto?
1. Konkurs rozwija zainteresowanie programowaniem i nowymi technologiami.
2. Uczestnicy zdobywają cenne umiejętności cyfrowe, które przydadzą się w przyszłości.
3. Rywalizacja motywuje do nauki i kreatywnego rozwiązywania problemów.
4. Atrakcyjne nagrody! (konsole, sprzęt komputerowy, smartfony, kursy i obozy programistyczne, gadżety gamingowe i edukacyjne, dyplomy konkursowe dla wszystkich uczestników).Zachęcamy do zapisów i wspólnego odkrywania świata programowania!
Wielkanocny Turniej Szachowy
W dniu 15 kwietnia od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się zmagania uczniów naszej szkoły w Wielkanocnym Turnieju Szachowym. W pierwszej grupie, czyli uczniów z klas 1-3 wystartowało 24 uczestników, którzy zagrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Hubert Duda z klasy 2c. Drugie miejsce zajął Antoni Orłowski z klasy 2c, a trzecie Daniel Brzeziński z klasy 3b.
W drugiej grupie, starszych uczniów z klas 4-8 wzięło udział 35 uczestników, którzy rozegrali również 6 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Zwycięzcą turnieju został Julian Obuchowicz z klasy 7b, z wynikiem 6 punktów z 6 partii. Drugie miejsce zajął Mateusz Dymek z klasy 8d, a trzecie Jędrzej Weronko z klasy 7a. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jaśmina Jarek z klasy 8c.
Po zakończonych zmaganiach dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor Pani Beata Chrzanowska uczestnikom turnieju wręczyły dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcom puchary.
Wielkanocny Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody. Dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wielkie brawa dla zwycięzców!
Rozmowy na temat elektromagnetyzmu...
Uczniowie klas: 5b i 5d mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pogadance na temat elektromagnetyzmu! Temat ten jest niezwykle fascynujący i ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w kontekście działania telefonów komórkowych.
Podczas spotkania piątoklasiści mogli dowiedzieć się, że telefon komórkowy działa dzięki falom elektromagnetycznym, wysyłając i odbierając sygnały radiowe. Te z kolei przenoszą informacje w postaci dźwięku, tekstu czy obrazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią anteny i przekaźniki telefoniczne, umożliwiające komunikację między użytkownikami.
Dodatkowo uświadomili sobie jak w codziennym życiu zjawiska przyrodnicze łączą się z takimi pojęciami, jak elektrostatyka i magnetyzm. Uczniowie poszerzyli wiedzę o zjawiskach związanych z ładunkami elektrycznymi, które mogą przyciągać lub odpychać inne naładowane obiekty oraz o właściwościach magnetycznych materiałów, które są wykorzystywane w różnych urządzeniach, takich jak głośniki czy silniki elektryczne.
Takie pogadanki inspirują uczniów do dalszego zgłębiania tajników świata fizyki i technologii, a także pobudzają ich ciekawość do odkrywania wpływu nauki na otaczający nas świat. To doskonała okazja do zainspirowania młodych fizyków do myślenia o przyszłości i możliwościach, jakie niesie ze sobą rozwój technologii opartych na zasadach elektromagnetyzmu.
Wielkanocne Spotkanie z Seniorami Osiedla „Piaski”
Wielkanoc to jedno z najbardziej radosnych świąt, poprzedzone wieloma przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Ten okres skłania do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w dniu 9 kwietnia 2025 roku, odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne, na które przybyli Seniorzy z Osiedla „Piaski”. Jego organizatorami byli: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany, Samorząd Mieszkańców Osiedla „Piaski” oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 293.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej, pełnej życzliwości, atmosferze, której atrakcją była inscenizacja o życiu seniorów w dzisiejszym świecie. Przy pięknych dekoracjach i ozdobach stołów, w towarzystwie wyjątkowych gości, wśród rozmów i wzruszeń wszyscy celebrowali zbliżające się Święta Wielkanocne.
Spotkanie było okazją do integracji i wzmocnienia poczucia wspólnoty wśród mieszkańców dzielnicy Bielany, a także miłym wypełnieniem wolnego czasu seniorów.
Zajęcia „Sprawne rączki”
Kolejnym przedsięwzięciem podjętym przez uczniów klasy 3a na zajęciach pozalekcyjnych „Sprawne rączki” było uszycie kolorowych rybek. Filcowe ozdoby będą przypominały im o zbliżających się wakacjach. Własnoręcznie wykonane, różnobarwne zabawki sprawiły wszystkim wiele radości.
Laboratoria Przyszłości to doskonała okazja do ćwiczenia sprawności manualnych.
Serdeczne podziękowania!
Dziękujemy z całego serca za zaangażowanie i udział w akcji wolontariatu – zbiórce dla Fundacji Rodakom na Kresach.
Dzięki Waszej otwartości, życzliwości i chęci niesienia pomocy udało się zebrać potrzebne dary, które trafią do Polaków mieszkających na Kresach.
Wasza pomoc ma ogromne znaczenie – pokazuje, że razem możemy więcej.
Akcja Wolontariatu
Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 293 oraz Szkoły Podstawowej nr 364 przy wsparciu świetlicy szkolnej zorganizował wspólnie wiosenny kiermasz bransoletek. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – uczniowie, nauczyciele i rodzice z zaangażowaniem wspierali akcję. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, wspierając tym samym najmłodszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim za udział i wielkie serce!
Podsumowanie konkursu czytelniczego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy. Laureatami konkursu zostali:
-
Aleksandra Gal kl. 1B
-
Maria Krzywicka kl. 3B
-
Wiktor Obliński kl. 4B
-
Filip Gumowski kl. 5D
-
Zuzanna Witosławska kl. 7A
Serdecznie gratulujemy!
-
Bielańskie Targi Edukacyjne
W dniu 3 kwietnia br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w XVI Bielańskich Targach Edukacyjnych. Zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 35 przy ul. S. Żeromskiego, a ich celem było promowanie kształcenia i osiągnięć edukacyjnych bielańskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, zainteresowani kontynuowaniem nauki na Bielanach, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz zapoznania się z prezentowanymi zawodami oferowanymi przez bielańskie szkoły zawodowe - ZS nr 10, ZS nr 18 oraz ZS nr 35. Na uczestników targów czekały także testy z zakresu predyspozycji i preferencji zawodowych, które przygotowali dla uczniów doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10.
Rowerowy Maj
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: link
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
Szkolne Pole Nadziei znów zakwitło!
Nasze żonkilowe pole to nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim symbol nadziei i wsparcia dla osób potrzebujących opieki paliatywnej. W ramach tej wyjątkowej akcji wolontariusze z naszego “Klubu Ośmiu” aktywnie współpracują z: Zespołem Domowej Opieki Paliatywnej na Bielanach, Ośrodkiem Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów i Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie i wielkie serca!
Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się dzielnicowy etap 48. konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1. Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zdobyły wyróżnienie:
W kategorii klas IV-VI: Veronika Karpińska i Antonina Kozioł
W kategorii klas VII-VIII: Urszula Mędrzecka i Oliwia Kozłowska
Dziewczynki zachwyciły jury wspaniałą recytacją wierszy, które oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienie uczennic jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na zgłoszenie się do konkursu aż 89 uczestników z 17 szkół bielańskich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich!
Góra Grosza
Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując, m.in. pomoc specjalistyczną, pracę z rodziną biologiczną oraz rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tę inicjatywę. Szczególne gratulacje należą się klasie 4a za zajęcie pierwszego miejsca oraz dla klas: 5a i 5c za zdobycie kolejnych lokat. Wspólnie zebrana kwota 162,51 zł to dowód na to, jak ważne jest wsparcie i solidarność.
Serdeczne podziękowania uczestnikom akcji za ich wysiłek i poświęcenie!
Kartka wielkanocna dla Hospicjum Dziecięcego
Wolontariat szkolny wraz ze świetlicą szkolną włączył się w akcję zorganizowaną przez Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek. Wolontariusze przygotowali kolorowe, kreatywne kartki wielkanocne dla dzieci. To wspaniała inicjatywa, która ma na celu sprawienie radości i pokazanie wsparcia dla osób przebywających w hospicjum. Takie gesty niosą nie tylko otuchę, ale także przypomnienie o tym, jak ważna jest troska o innych w trudnych chwilach.
Dziękujemy!
Podziękowanie
Lodowce i woda w Arktyce
21 marca 2025 obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Lodowców, a 22 marca od lat Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b podczas zajęć fizyki mieli okazję uczestniczyć w lekcji na żywo z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami dotyczącymi lodowców i zasobów wodnych Ziemi oraz dowiedzieli się, jak wygląda dostęp do wody w surowych warunkach Arktyki i co stanowi jej główne źródło na stacji polarnej.
Transmisja z ekspertem w zakresie badań polarnych i nauk o Ziemi była dostarczona przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu EDU-ARCTIC, mającego na celu angażowanie uczniów w edukację STEM poprzez badania Arktyki.
Konkurs fotograficzny „Dzień Babci i Dziadka”
W styczniu nasi ukochani Dziadkowie obchodzili swoje święto. Dzień Babci i Dzień Dziadka to idealna chwila, by podziękować im za ich bezcenne rady, troskę i ciepło, którym nas otaczają. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs fotograficzny.
Dziękujemy za zdjęcia, które przedstawiały Was z Dziadkami realizujących wspólne pasje, międzypokoleniowe przekazywanie wiedzy lub umiejętności.
Oto zwycięzcy konkursu:
Antoni Długołęcki klasa 1 C
Antoni z babcią uwielbiają bawić się i grać w różne gry, natomiast z dziadkiem interesują się motoryzacją.
Kalina Kuzawińska klasa 1 C
Majsterkowanie z babcią to najlepsza rozrywka Kaliny.
Szymon Głębocki klasa 6 F
Dziadek Szymona przekazał mu tajniki gry w badmintona. Do dzisiaj jest to ulubiona dyscyplina sportowa Szymona.
Aleksander Lachowski klasa 6 B
Aleksander od najmłodszych lat spędza mile czas, gotując z babcią.
Julian Kobus klasa 7 E
Julian uwielbia wspólne spacery z babcią i dziadkiem.
Pokazaliście, że macie najlepszych Dziadków na świecie! Dziękujemy!
Der Winter ist da... Nadeszła zima..
W styczniu i w lutym w ramach lekcji języka niemieckiego uczniowie klas VII i VIII pracowali zdalnie z wykorzystaniem aplikacji multimedialnych i tworzyli chmurki wyrazowe z zakresu słownictwa o zimie. Ta nietypowa forma pracy pozwoliła nam w nietypowy sposób powtórzyć zagadnienia leksykalne. Powstały też ciekawe projekty graficzne. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Piszą o nas...
WOŚP - my też pomagaliśmy...
Od 29 lat Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadza zbiórki, których celem jest niesienie pomocy w zakresie ochrony zdrowia, polegającej na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci oraz działaniu na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, a także promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.
W tym roku WOŚP, pod hasłem przewodnim „Finał z głową”, zagrała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w zakresie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Był to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.
Mały Samorząd Uczniowski wspólnie ze Szkolnym Wolontariatem zorganizowali i przeprowadzili w naszej szkole zbiórkę datków do puszek. W akcję promocyjną oraz wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyli się również uczniowie, rodzice oraz wychowawca klasy 8d. Młodzież wykonała własnoręcznie plakaty, które rozwiesiła na terenie dzielnicy Bielany. W ten sposób zachęcali społeczność lokalną do wsparcia tej szczytnej inicjatywy. Efektem naszego zaangażowania było zebranie kwoty 2004,61 zł, którą przekazaliśmy do sztabu nr: 2635 Fundacji WOŚP znajdującego się w PRZEDSZKOLU NR 308 "KRASNALA HAŁABAŁY".
I choć w tym roku nie mogliśmy Wszyscy spotkać się w szkolnych murach i kwestować, jak to na ogół bywało, to i tak wszystkich serca grały z Orkiestrą w myśl słów Jurka Owsiaka „do końca świata i o jeden dzień dłużej!”.
Pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom!
Mały Samorząd Uczniowski_rozdanie dyplomów i nagród za konkursy
Z dniem 18 stycznia wróciliśmy do nauki stacjonarnej w szkole. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią uczniom, którzy w czasie nauki zdalnej wzięli udział w konkursach organizowanych przez Mały Samorząd Uczniowski zostały wręczone dyplomy i nagrody. Przypomnijmy, że były to konkursy: „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” oraz „Polska - moja ojczyzna”.
Dziękujemy za Waszą aktywność!
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach 😊
Życzenia dla Babci i Dziadka wierszem pisane
Nasze Babcie i Dziadkowie to skarbnica rodzinnych wspomnień. Chętnie dzielą się z wnukami zdobytym doświadczeniem i cenną wiedzą. Nie szczędzą cierpliwości i miłości.
Z okazji Święta Babci i Dziadka uczniowie klas I – III tworzyli rymowane życzenia. Pisanie wierszy nie jest łatwe, ale gdy życzenia płyną prosto z serca to rymy układają się szybko.
Dla Babci mam życzenia z serca całego.
Życzę Tobie wszystkiego najlepszego.
Teraz spełnię Twoje marzenie.
Przyjdę do Ciebie z laurką i kwiatkiem.
Ze słodką malinką i uśmiechniętą minką.
Dla Dziadka mam życzenia z serca całego.
Życzę Tobie wszystkiego najlepszego.
Niech się spełnią wszystkie Twoje marzenia.
Dużo zdrówka, miłości i do zobaczenia.
Maja Wołoszczak klasa 3b
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.
Uczniowie wyróżnieni: Maja Wołoszczak 3b, Antonina Gromadzka 3b, Aleksandra Lewandowska 3b, Otylia Sugiera 3b.
Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym
Z ogromną przyjemnością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Daria Matysiak zdobyła I miejsce, natomiast Amelia Jędrzejczyk II miejsce. Obie uczennice w kategorii uczniów klas VII i VIII.
Miło nam jest też poinformować, że uczeń klasy V Igor Kamyk został wyróżniony w kategorii uczniów klas IV-VI.
XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego organizowanego pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty nawiązywała do przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin poetów Kamila Krzysztofa Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza.
Obaj poeci zapisali się na kartach historii II wojny światowej.
Uczniowie w kategorii klas podstawowych mogli wybrać z dwóch tematów. Pierwszy polegał na przygotowaniu przemówienia na temat pamięci o powstańcach warszawskich, którzy oddali swoje młode życie walcząc za Ojczyznę. Inspiracją była biografia oraz utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W drugim należało odwołać się do wierszy Tadeusza Różewicza i przygotować wystąpienie na temat roli poety w życiu narodu.
Warto podkreślić, że przy ocenie wystąpień brane były pod uwagę m.in.: temat, kunszt oratorki, pamięciowe opanowanie tekstu.
Daria, Amelia i Igor świetnie poradzili sobie z tremą oraz z tematami, zdobywając miejsca na podium lub wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie czytają poezję. Ich postawa świadczy o patriotyzmie i jest godna naśladowania.
Dzień Babci i Dziadka w 2a
Klasa 2a z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonała oprócz pięknych laurek, które zostały samodzielnie zaadresowane - obrazki z piasku. Podczas pracy uczniowie wykorzystując kolorowy piasek stworzyli wizerunek pieska. Praca uczniów wymagała od nich wiele precyzji, cierpliwości i zaangażowania. Powstałe obrazki oraz laurki sprawiły wielką radość dla każdej babci i każdego dziadka.
Świetlicowe zabawy na śniegu
Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych
Dzień Babci i Dziadka
Wszystkim Babciom i Dziadkom
życzymy dużo zdrowia,
młodzieńczej energii
oraz pociechy z wnuków.
Nadziei w to, że każdy dzień
będzie lepszy.
Świetliczaki
Podziękowanie za udział w akcji "Razem na święta"
HO! HO! HO! KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ!
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w Konkursie Piosenki Świątecznej. Każdy występ budził ogromne emocje.
Oto lista zwycięzców:
Julian Obuchowicz z klasy 3b - „Gdy śliczna Panna”
Julianna Pulikowska z klasy 4b - „Jest taki dzień"
Nina Kaczkan z klasy 6f- „Jingle Bells”
Rozstrzygnięcie konkursu „Zakładka do książki”
Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów. Wpłynęło wiele ciekawych zakładek wykonanych przy wykorzystaniu różnych technik i materiałów plastycznych. Komisja konkursowa miała trudne zadanie przy ocenie prac. Przyznano pierwsze miejsca w następujących kategoriach:
gr. „0” – kl. I
Julia Stępień „0”a
kl. II – IV
Milena Tor 4b
kl. V – VIII
Aleksander Lachowski 6b
Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłowości.
Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Pingwin
Konkurs Pingwin przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII.
Każdy z przygotowanych testów składał się z 30 pytań o zróżnicowany stopniu trudności.Na podstawie uzyskanej przez uczestnika liczby punktów, przyznawane są nagrody i dyplomy. Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach!
Przyroda
Klasa 4
Jan Opyrchał 1 miejsce - Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
Nikodem Kucisz 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Biologia
Klasa 6
Aleksandra Starnawska 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Mateusz Szczepański 10 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Fizyka
Klasa 8
Stanisław Kołodziński 4 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Geografia
Klasa 6
Bruno Rekowski 5 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Aleksandra Starnawska 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Klasa 8
Stanisław Kołodziński 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Matematyka
Klasa 4
Nikodem Kucisz 3 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Jan Opyrchał 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Klasa 5
Daniel Bereza 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Klasa 8
Iga Elbe 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Stanisław Kołodziński 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Język angielski
Klasa 4
Nikodem Kucisz 3 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Mateusz Dymek9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Klasa 6
Aleksandra Starnawska 1 miejsce - Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
Mateusz Szczepański 3 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Bruno Rekowski 3 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Matylda Piątek 7 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Franciszek Bińkowski 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Klasa 7
Julian Kobus 3 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Robert Mikulski3 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Mateusz Grzeszuk 5 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Anna Kraśniewicz 7 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Michał Śmiech 7 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Jakub Daniszenko 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Aleksandra Zieniewicz 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Klasa 8
Iga Elbe 1 miejsce - Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
Inga Baj 1 miejsce - Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
Zofia Socha 1 miejsce - Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
Justyna Melaniuk 1 miejsce - Grawerowany dyplom laureata, Nagroda książkowa
Stanisław Kołodziński 2 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Zuzanna Lomott 3 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Wojciech Lamecki 3 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Anna Kalmus 3 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Amelia Jędrzejczyk 5 miejsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Jan Jagiełło 7 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Maja Wnuk 7 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Daria Matysiak 7 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Marek Oczkowski 7 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Karolina Ciechomska 7 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Zuzanna Kiersnowska 9 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Powrót uczniów klas I - III do szkoły
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję, iż:
a) od 18 stycznia 2021r. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w szkołach; organizacja pracy odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym zgodnie z procedurami wprowadzonymi w placówce 31 sierpnia 2020 r. i uzupełnionymi zasadami zawartymi w Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych z dnia 11 stycznia 2021r.,
b) w dalszym ciągu uczniowie klas IV-VIII uczestniczą w nauce zdalnej, zgodnie z zasadami określonymi od 26 października 2020r.,
c) oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian zgodnie z procedurami wprowadzonymi 31 sierpnia 2020r., w pełnym reżimie sanitarnym.Z poważaniem dyrektor szkoły Iwona Krupińska
Powrót uczniów klas I - III do szkoły
Noc Bibliotek
10 października 2020 roku po raz VI odbyła się ogólnopolska akcja Noc Bibliotek, która przebiegała pod hasłem „Klimat na czytanie”. Noc Bibliotek to wielkie święto biblioteki i czytania. Wydarzenie ma na celu zachęcenie do czytania i korzystania z zasobów bibliotek. W ramach tej akcji nasza biblioteka zaproponowała szereg działań, m.in. quizy, zadania do wykonania, gry, spotkania autorskie, film udostępniony przez CEO. Z pewnością każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystko odbywało się w przestrzeni wirtualnej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować tę akcję w pomieszczeniu biblioteki, a uczestnicy będą mogli przekonać się, że w naszej bibliotece panuje idealny klimat na czytanie.
Archiwum Aktualności