• Dzień Edukacji Narodowej na Bielanach

            Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel,

            który potrafi sprawić,

            że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.

            Albert Einstein

             

            W dniu 11 października 2022r., w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Szegedyńskiej, odbyła się dzielnicowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycją, jej gospodarzami byli  Burmistrz Dzielnicy Bielany, Pan Grzegorz Pietruczuk i Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pani Sylwia Lacek. Uroczystą galę wręczenia nagród poprzedził koncert polskiej wokalistki - Katarzyny Kowalskiej.

            W drugiej części uroczystości, Burmistrz Dzielnicy Bielany Pan Grzegorz Pietruczuk, wraz ze swoimi zastępcami oraz przedstawicielami Rady Dzielnicy, wręczył nagrody wyróżniającym się dyrektorom i nauczycielom za osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty bielańskiej, składając jednocześnie gratulacje i życzenia pomyślności oraz spełnienia wszelkich planów i pragnień zawodowych. W tym zaszczytnym gronie znalazła się dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska oraz nauczycielka fizyki, Pani Żaneta Kołodzińska. W dalszej kolejności na scenę poproszono osoby uhonorowane przez dzieci i młodzież tytułem Nauczyciela Roku, którym nagrodzono nauczycielkę wychowania fizycznego, Panią Katarzynę Kowalską. Na zakończenie uroczystości Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania, Pani Zofia Gajewicz złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji.​

          • Zgadnij kto to? Rozpoznaj nauczycieli SP 293

            Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie Zgadnij kto to? Rozpoznaj nauczycieli SP 293. Tablica ze zdjęciami nauczycieli z lat młodości wraz z kartami konkursowymi znajdują się obok sekretariatu szkoły. Wspólnie bawimy się do 14.10. W przyszłym tygodniu zostaną ogłoszone wyniki, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

            Zapraszamy do podjęcia wyzwania.

            Mały Samorząd Uczniowski i Samorząd Uczniowski klas starszych.

        • Dzień Gier Planszowych w klasie 2c
          • Dzień Gier Planszowych w klasie 2c

            10 października obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Uczniowie klasy 2 c podczas zajęć lekcyjnych mieli okazję wziąć udział w Klasowym Turnieju. Dzięki „planszówkom” mogliśmy rozwijać wyobraźnię, uczyliśmy się przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play. Klasowe rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy. To był przyjemny, radosny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

            WIĘCEJ

        • Mistrzostwa dzielnicy Bielany w piłce ręcznej chłopców.
          • Mistrzostwa dzielnicy Bielany w piłce ręcznej chłopców.

            W dniach 5-6 października 2022 r na hali CRS Bielany ul Lindego odbyły się Mistrzostwa dzielnicy Bielany w piłce ręcznej chłopców.  

            W rozgrywkach brało udział 10 szkół podzielonych na grupy.  Nasza szkoła znalazła się w czwórce najlepszych drużyn. W półfinale pokonaliśmy szkołę 289, dzięki czemu awansowaliśmy do finału. W finale graliśmy ze szkołą nr 77, ale zabrakło nam trochę szczęścia. Zajęliśmy drugie miejsce z czego bardzo się cieszymy. Nasza męska drużyna dobrze rokuje na przyszłość i w przyszłym sezonie zamierzamy sięgnąć po złoto :) 

            WIĘCEJ

        • Konkurs informatyczno-plastyczny "Bezpieczna droga do szkoły"
          • Konkurs informatyczno-plastyczny "Bezpieczna droga do szkoły"

            Już drugi miesiąc uczniowie każdego dnia pokonują drogę z domu do szkoły. Niezwykle ważne jest, aby była to droga bezpieczna. Na spotkaniach z wychowawcami, Strażą Miejską poruszany był temat „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Podsumowaniem tego tematy był konkurs informatyczno-plastyczny dla klas I – III, w którym uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa oraz niezwykłe umiejętności pracy w programie graficznym. Najpiękniejsze prace wykonali:

            Mikita Sieniauski 1a

            Maria Krzywicka 1b

            Barbara Mierzejewska 2a

            Bartosz Onyśk 2b

            Patrycja Bednarz 3a

            Zofia Olechniewicz 3a

            Anna Zagalska 3c

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

            WIĘCEJ

        • Akcja Małego Samorządu Uczniowskiego - Dary jesieni
          • Akcja Małego Samorządu Uczniowskiego - Dary jesieni

            W nawiązaniu do zbliżającego się Światowego Dnia Owoców i Warzyw w piątek 30.09.2022 r. Mały Samorząd Uczniowski we współpracy z Samorządem Uczniowskim klas starszych przygotował poczęstunek. 
            Dary jesieni w postaci dużych, rumianych jabłek i słodkich, dojrzałych gruszek przyjechały do naszej szkoły prosto z ekologicznych, polskich sadów. Przez cały dzień wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli częstować się jesiennymi odmianami owoców. 
            Ten dzień w SP 293 był bardzo smaczny, a przede wszystkim zdrowy! W tym jesiennym czasie zadbaliśmy o to aby nasza szkolna społeczność wzbogaciła swoje organizmy w naturalne witaminy pochodzące ze zdrowych, lokalnych owoców!


            WIĘCEJ

        • Biegi przełajowe
          • Biegi przełajowe

            4 października 2022r na terenie AWF Warszawa odbyły się Mistrzostwa Warszawy w biegach przełajowych. Był to kolejny etap po rywalizacji na szczeblu dzielnicowym, gdzie nasi uczniowie w liczbie 40 osób godnie reprezentowali SP 293.

            Do WOM (Warszawskiej Olimpiady Młodzieży) awansowali uczniowie z 10 najlepszymi wynikami z Mistrzostw dzielnicy Bielany w swojej kategorii wiekowej. Byli to:

            Wanda Drumlewska I miejsce

            Maja Wojno III miejsce

            Bartosz Kicki IV miejsce

            Wojciech Bidziński VII miejsce

            Patryk Sumiński VII miejsce

            Oliwia Wróblewska VII miejsce

            Kinga Daniluk X miejsce

            Szymon Godlewski IX miejsce

            Zuzanna Burdziakowska X miejsce

            Podczas rywalizacji na szczeblu miejskim z wyżej wymienionych uczniów, zajmując 4 miejsce do Mistrzostw Mazowsza awans uzyskała Wanda Drumlewska.

            Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy !!!

            Nauczyciele wychowania fizycznego

            WIĘCEJ

        • Dzień Chłopaka w 5A
          • Dzień Chłopaka w 5A

            Tegoroczny Dzień Chłopaka w klasie V A okazał się prawdziwym świętem. Z tej okazji dziewczynki udekorowały salę, w której miała się odbyć lekcja z wychowawczynią. Rozsunęły też ławki na boki, a krzesła ustawiły w kręgu. Gdy wszystko było gotowe, zaprosiły chłopców do klasy. Mile zaskoczeni koledzy najpierw wysłuchali życzeń, a później wzięli udział w zabawie przygotowanej przez dziewczynki. Każdy z chłopców losował zadanie do wykonania. Były tam wyścigi samochodzików, zagadki matematyczne, zagwozdki logiczne, zadania zręcznościowe a nawet taneczne w rytm przeboju pt. „Kaczuchy”. Wisienką na torcie okazał się słodki poczęstunek. Nie dziwi zatem, że czas przeznaczony na świętowanie upłynął tak szybko. Jedno jest pewne – V A potrafi się doskonale bawić.

            WIĘCEJ

        • Dzień Chłopaka
          • Dzień Chłopaka

            Dzień Chłopaka obchodzony w Polsce 30 września był doskonałą okazja, aby nieco zwolnić szkolny pęd i spędzić miło czas. W tym dniu Samorząd Uczniowski przygotował ciekawe atrakcje, które wprowadziły uczniów w radosną atmosferę. Jedną z nich był konkurs o tytuł „Mistrza pompek”, w którym wzięli udział wytypowani przedstawiciele klas IV-VIII.  Jury konkursu, na czele którego stała Pani Katarzyna Kowalska, skrupulatnie liczyło wykonywane pompki. 

            Tytuł „mistrzowski” otrzymali:

            Kacper Kowalski – klasa 4c

            Igor Fligiel-Staszewski – klasa 5a

            Patryk Sumiński – klasa 6c 

            Kacper Gołabek – klasa 7b

            Vadym Smalii – klasa 8d 

            Koledzy i koleżanki w żarliwy sposób dopingowali wszystkich uczestników. Na koniec laureaci konkursu otrzymali dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodki upominek dla uzupełnienia straconych w rywalizacji kalorii.
            Dzień Chłopaka upłynął pod hasłem „Kto ma dziś krawat i koszulę, ten nie jest pytany w ogóle”. Uczniowie, którzy założyli koszulę, a do niej krawat zwolnieni byli z odpytywania.  Do wspólnego świętowania dołączyli również nauczyciele. Wszyscy prezentowali się wyjątkowo wytwornie. Przy okazji przypomnieliśmy sobie, jak ważny jest elegancki wygląd podczas uroczystości czy świąt.
            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy! 

            Samorząd Uczniowski

            WIĘCEJ

        • Dzień Głośnego Czytania
          • Dzień Głośnego Czytania

            29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. W celu promocji czytelnictwa wśród najmłodszych  biblioteka szkolna przeprowadziła lekcje biblioteczne . W klasie pierwszej po krótkiej pogadance bibliotekarz przeczytał książkę Katarzyny Szostak  Zaginął Tygrys. Po omówieniu lektury uczniowie kolorowali wizerunek głównego bohatera - kota o imieniu Tygrys. Następnie uczestniczyli w zabawie - loterii książkowej , gdzie pod wygranymi losami czekały niespodzianki - książki z serii Matii.W klasach drugich bibliotekarz czytał książkę estońskiego autora Anti Saar Mati i śliwki i również zorganizował loterię książkową. Uczniom klas trzecich książki czytały uczennice z klasy 6A. Na świetlicy wychowawcy również celebrowali ten dzień czytając głośno dzieciom książeczki z serii Już czytam.Podczas lekcji zachęcano uczniów do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej, który w ostatnim czasie został wzbogacony o nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Młodym czytelnikom podobały się zajęcia i aktywnie w nich uczestniczyli.

            WIĘCEJ

        • "Pola Nadziei"
          • "Pola Nadziei"

            Akcja "Pola Nadziei" to międzynarodowa akcja pomocy hospicjom, w którą angażują się nie tylko pracownicy placówek medycznych, ale także młodzież szkolna. Celem akcji jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób cierpiących, a także szerzenie idei niesienia bezinteresownej pomocy. 29 września przed budynkiem naszej szkoły posadzone zostały żonkile, które są międzynarodowym symbolem pamięci i nadziei. W bieżącym roku szkolnym koło wolontariatu przeprowadzi akcje na rzecz podopiecznych warszawskich domów opieki paliatywnej. Zachęcamy do wspierania podopiecznych hospicjów!

            WIĘCEJ

        • Obchody Europejskiego Dnia Języków
          • Obchody Europejskiego Dnia Języków

            W dniu 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.  Z tej okazji podczas dwóch długich przerw uczniowie klas 4-8 brali udział w quizie językowym. Każdy uczeń chcący wziąć udział w zabawie pobierał specjalny bilecik, na którym mógł zgromadzić trzy pieczątki , następnie losował jedno z  50 pytań. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi  każdy uczestnik zabawy otrzymywał pieczątkę  po czym udawał się do kolejnego stanowiska.

            Celem zabawy było zgromadzenie trzech pieczątek (po jednej z każdego stanowiska). Uczniowie, którym się to udało przekazali swoje podpisane bileciki do nauczycieli języka angielskiego i otrzymali oceny celujące z przedmiotu.

            Dodatkowo zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem uczniów prezentującego przywitania w różnych językach europejskich. 

            film

            WIĘCEJ

        • Dzień Śliwki
          • Dzień Śliwki

            Skórka fioletowa, a miąższ pod nią złoty, smakuje wybornie, wszyscy wiedzą o tym.

            23 września w naszej szkole był pachnący, a wszędzie królował kolor fioletowy i granatowy. Dzień Śliwki, który odbył się w ramach Szkolnego Festiwalu Owoców i Warzyw w klasach I-III był pretekstem do rozmów na temat zdrowego jedzenia i prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzieci poznawały walory smakowe świeżych i suszonych śliwek, pałaszowały tarty, placki i rogaliki. Niektórzy po raz pierwszy spróbowali śliwki w occie. Wszyscy przekonali się, że pyszne są śliwki zerwane prosto z drzewa, ale możemy robić z nich aromatyczne kompoty, powidła i desery. Sprawdzają się też w wersji wytrawnej.

            Uczniowie uświadomili sobie, jak pokaźną liczbę różnorodnych składników zawierają te pyszne owoce. Są to np. witaminy A, C, E, B6, K, potas, wapń, żelazo, fosfor, magnez, błonnik. Spożywając śliwki wspieramy swoje zdrowie.

            WIĘCEJ

             

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

            W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do chwili obecnej nasza biblioteka wzbogaciła się o 182 książki. Nowości sukcesywnie zostają włączane do naszego księgozbioru i udostępniane czytelnikom. Przystępując do programu szkoła została zobligowana do zrealizowania co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział. Harmonogram działań jest w trakcie tworzenia. Ponadto zostaną zorganizowane różne akcje, konkursy i imprezy promujące czytelnictwo. 

            WIĘCEJ

        • Pokaz doświadczeń z okazji Dnia Przedszkolaka
          • Pokaz doświadczeń z okazji Dnia Przedszkolaka

            Z okazji Dnia Przedszkolaka uczennice klasy 8 C przygotowały dla naszych milusińskich pokaz doświadczeń chemicznych. W wielu z nich asystowali młodsi koledzy. Odczarowywali tajemniczy atrament, bawili się chemicznym kameleonem, otrzymywali „szczekający” gaz. Koleżanki z klasy ósmej wykonały pastę dla słonia, „parową” lokomotywę a na koniec rozpaliły chemiczne ognisko bez użycia zapałek. Wszystkim bardzo podobały się eksperymenty, a za wspaniałą aktywność maluchy zostały nagrodzone słodkim upominkiem. Spotkanie dostarczyło wielu wrażeń i mamy nadzieję, że zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.

            WIĘCEJ

          • PIKNIK RODZINNY - FAJER NA TRAWIE

          • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców
            zapraszają na 
            "Piknik rodzinny - Fajer na trawie"

            który odbędzie się 
            25 maja 2024 r. – sobota w godz. 10:00 – 13:00 
            na boisku szkolnym.

            Na uczestników czeka wiele atrakcji:
            - występy artystyczne w wykonaniu uczniów oraz iluzjonisty KACPRA MYSIORKA; 
            - zabawy integracyjne;
            - turniej "Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora";
            - Rodzinny Turniej Szachowy;
            - wyścigi w układaniu na czas Kostki Rubika;
            - spacer z alpakami;
            - giełda kwiatowa;
            - pchli targ;
            - kawiarenki, a w nich – ciasta, napoje, potrawy kuchni europejskich.


            I WIELE, WIELE INNYCH ATRAKCJI!!!
             

        • Sukces trzecioklasistów w Małej Olimpiadzie Matematycznej
          • Sukces trzecioklasistów w Małej Olimpiadzie Matematycznej

          • 12 maja w Szkole Podstawowej nr 65 im. Władysława Orkana w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w Małej Olimpiadzie Matematycznej. Konkurs odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy.

            W Olimpiadzie brali udział uczniowie klas trzecich warszawskich szkół.

            Laureatką II miejsca została Joanna Gromiec z klasy III c.

            Wyróżnienie otrzymali: Zofia Kostecka oraz Antoni Opyrchał oboje z III c.

            Gratulujemy!

            WIĘCEJ

        • Sukces w Konkursie Kangur Matematyczny 2024
          • Sukces w Konkursie Kangur Matematyczny 2024

          • Miło nam poinformować, że w Konkursie Kangur Matematyczny 2024 tytuł laureata uzyskał Daniel Bereza z klasy 8a 
            oraz wyróżnienia otrzymali:
            Jan Pulikowski  klasa 2a
            Piotr Spólnicki  klasa 3a
            Hanna Majnert klasa 4a
            Anna Zagalska klasa 4c
            Kalina Kuzawińska klasa 4c
            Piotr Orłowski klasa 5a
            Mikołaj Szczepański klasa 5b
            Julian Obuchowicz klasa 6b
            Katarzyna Dziedzic klasa 7d
            Stanisław Krzywicki Klasa 7b.

            Gratulujemy!
             

        • Majowe, patriotyczne wyzwania.
          • Majowe, patriotyczne wyzwania.

          • Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W pierwszych trzech dniach tego miesiąca obchodzone są w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.

            1 maja obchodzimy Święto Pracy, a dokładniej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest świętem obchodzonym 2 maja. W tym dniu przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało – czerwonej flagi. Narodowe Święto Trzeciego Maja to święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 Maja. W naszej szkole postanowiliśmy upamiętnić te ważne daty. Już od samego rana, 10 maja uczniowie klas I – III wzięli udział w akcji pod hasłem „Serce dla Polski”. Były patriotyczne wyzwania: girlandy z biało - czerwonych serc, owocowa przekąska w barwach narodowych i wspólne śpiewanie piosenki pt. Jest takie miejsce – Polska.

            Z tej okazji również uczniowie klasy 3c przygotowali projekt „Kraje Unii Europejskiej”, bowiem w tym roku 1 maja obchodziliśmy 20 rocznicę wstąpienia Polski do tego stowarzyszenia. Trzecioklasiści prezentowali wybrane kraje. Opowiadali o stolicach tych państw, flagach i zabytkach.

            Te wydarzenia przypomniały nam wszystkim, jak ważne znaczenie mają symbole i barwy narodowe, a takie spotkania społeczności szkolnej pozwalają budować wspólnotową tożsamość.

            WIĘCEJ

        • Sprawne rączki
          • Sprawne rączki

          • W kolejnym cyklu zajęć w ramach programu „Sprawne rączki”, uczennice klasy 2a uszyły wiosenne, czerwone kwiatuszki z filcu. Zapewne będą służyły do ozdobienia okna, jak również mogą być wykorzystane jako broszka. Szycie i inne prace ręczne to doskonała zabawa oraz okazja do ćwiczenia sprawności ręki.

        • "Żywa Flaga" na Bielanach
          • "Żywa Flaga" na Bielanach

          • Od siedmiu lat na warszawskich Bielanach  obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w sposób wyjątkowy, ktorego pomysłodawcą jest Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie.  8 maja uczniowie klas trzecich reprezentowali naszą szkołę w projekcie patriotycznym „Żywa Flaga”.

            WIĘCEJ

        • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
          • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

          • W dniu 7 maja 2024r. odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież, na szczeblu dzielnicowym. Imprezę zorganizował Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

            Naszą szkołę reprezentowała 18 - osobowa drużyna dziewcząt i chłopców z klas VII i VIII. W rywalizacji sportowej wzięło udział 9 szkół podstawowych w tym szkoła sportowa.

            Uczniowie naszej szkoły zdobyli 8 medali w konkurencjach indywidualnych. Niestety, w tym roku nie udało się zdobyć medalu w biegach sztafetowych 4x100 i sztafecie olimpijskiej.

            W biegu na dystansie 200m złoty medal zdobyła Lena Markowicz (kl. 7a), a srebrny Nina Traczyk (kl.7a). Dwa medale nasi sportowcy zdobyli również na dystansie 300m – złoto wygrała Kinga Daniluk (kl.7b), a brąz Hanna Bednarczyk (kl.8a). Kolejne trofea wywalczyli uczniowie na dystansie 600m – złoto zdobył Patryk Sumiński (kl.7c), a brąz Gabriela Kucińska (kl.8a).

            W konkurencjach technicznych kolejne dwa srebrne medale przypadły Natalii Hołubowicz (kl.7b) w pchnięciu kulą i Kornelii Rydel (kl.7c) w skoku w dal.

            Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach, a medalistom gratulujemy awansu do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i życzymy dalszych sukcesów.

            WIĘCEJ

        • Podsumowanie bielańskich konkursów językowych: Turnieju Wiedzy o Frazeologizmach „Mądrej głowie dość dwie słowie” oraz Konkursu Języka Angielskiego „Grammar Genius”.
          • Podsumowanie bielańskich konkursów językowych: Turnieju Wiedzy o Frazeologizmach „Mądrej głowie dość dwie słowie” oraz Konkursu Języka Angielskiego „Grammar Genius”.

          • 9 maja 2024 r. odbyło się podsumowanie dwóch bielańskich konkursów organizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział uczestnicy VI edycji Turnieju Wiedzy o Frazeologizmach i I edycji konkursu języka angielskiego „ Grammar Genius”. Zebranych przywitała Dyrektor Szkoły, Pani Iwona Krupińska. Skierowała do nich słowa uznania za gotowość do podejmowania wyzwań i wytrwałość w dążeniu do celu. Następnie po krótkim programie artystycznym organizatorzy ogłosili wyniki. Laureaci otrzymali wartościowe nagrody, a finaliści i nauczyciele podziękowania za udział w konkursowych zmaganiach. Wśród osób nagrodzonych nie zabrakło także uczniów naszej szkoły. Stanisław Krzywicki z klasy VII b został laureatem I miejsca w konkursie „Grammar Genius”, natomiast w Turnieju Wiedzy o Frazeologizmach I miejsce zajęła Zuzanna Witosławska z klasy VI a. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów.

            WIĘCEJ

        • Dzielnicowy Turniej Czytelniczo-Językowy
          • Dzielnicowy Turniej Czytelniczo-Językowy

          • Dnia 22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 209 im. Hanki Ordonówny odbył się finał Dzielnicowego Turnieju Czytelniczo – Językowego. Trzecio- i drugoklasiści musieli wykazać się znajomością lektur oraz sprawnością ortograficzną. Tegoroczny temat konkursu to „Zwierzęta jako bohaterowie książek”. W tym roku odnieśliśmy duży sukces. II miejsce zajęła Zofia Witosławska z klasy III a, natomiast III miejsce Joanna Gromiec z klasy III c. Za interpretację plastyczną nagrodzona została Julia Filipiak z klasy II a.

            Laureatkom gratulujemy!

            WIĘCEJ

        • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"
          • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"

          • W dniu 7 maja w Szkole Podstawowej nr 369 im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego w Warszawie odbył się turniej szachowy "Złoty Skoczek" dla klas I-VIII. To wydarzenie zgromadziło pasjonatów szachów z różnych szkół naszej dzielnicy, którzy w duchu sportowej rywalizacji zmierzyli się ze sobą na szachownicach.

            W kategorii klas młodszych, nasza szkoła mogła poszczycić się imponującym sukcesem, gdyż wszystkie trzy czołowe miejsca zajęli uczniowie klasy 3b. Na najwyższym stopniu podium stanął Artur Brzeziński, który zdobył komplet punktów, prezentując przy tym znakomitą technikę i konsekwencję w grze. Drugie miejsce przypadło Wiktorowi Oblińskiemu, a na trzecim miejscu uplasował się Janek Zajdel.

            W kategorii klas starszych (4-8), drugie miejsce zajął Daniel Bereza, uczeń klasy 8a z minimalną stratą 0,5 punktu do zwycięzcy turnieju. Na trzecim miejscu znalazł się Julian Obuchowicz, a tuż za podium uplasował się Krzysztof Obuchowicz, obaj z klasy 6b.

            Wszyscy nasi zawodnicy zagrali wiele dobrych partii. Na szczególną uwagę zasługuje partia Antka Chromińskiego z klasy 7d, który jako jedyny zdołał odebrać 0,5 punktu zwycięzcy turnieju.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i pasji oraz życzymy dalszych sukcesów w szachowej rywalizacji.

            WIĘCEJ

        • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Dniu Trzeci Maja, dniu nam święty,
            Hołd ci należy nieść, choć dziś narodu cel wytknięty,
            Pamięci twojej cześć!

            W. Dalewska

             

            Konstytucja 3 Maja 1791 r. była pierwszą w Europie, zaś na świecie zyskała miano drugiej ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uczczenie 233. rocznicy jej uchwalenia podtrzymuje pamięć o kluczowych wydarzeniach dla historii naszego państwa.

            Dla przywołania tej ważnej daty w historii Polski, w naszej szkole została zorganizowana tematyczna wystawa, podkreślająca znaczenie Konstytucji Majowej dla państwowości polskiej. Ekspozycja zawiera również prace uczniów z klas 4-8, przygotowane w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego, w którym zadaniem było wykonanie historycznego lapbooka, komiksu czy plakatu pod hasłem "Konstytucja 3 Maja". Można w nich znaleźć informacje, m.in. na temat tego, czym jest Konstytucja, kiedy i w jakich okolicznościach doszło do jej uchwalenia, jakie zmiany  wprowadzała oraz kim byli jej twórcy, zwolennicy i przeciwnicy.

            Wystawa upamiętniająca tak istotne wydarzenie historyczne przypomina uczniom naszej szkoły, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa OJCZYZNA i PATRIOTYZM oraz to, czym jest WOLNOŚĆ.

            WIĘCEJ

          • Sukcesy w I Bielańskim Konkursie Druku 3D

          • W I BIELAŃSKIM KONKURSIE DRUKU 3D, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły jury doceniło najlepsze prace. W kategorii klas 4-5 trzecie miejsce ex aequo zajęły uczennice z klasy 5a: Zosia Krajewska i Kasia Jedynasty. Natomiast w kategorii klas 6-8 sukces osiągnęli uczniowie klasy 6b. Drugie miejsce zajęła Maja Wołoszczak, a Michał Grzeszuk otrzymał wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

            Wasze osiągnięcia są doskonałym przykładem talentu i zaangażowania.

            Dziękujemy za udział w konkursie i inspirujące prace.

        • Projekt językowo-informatyczny
          • Projekt językowo-informatyczny

          • Podczas dwóch kwietniowych lekcji uczniowie klasy 6B doskonalili swoje kompetencje informatyczno- językowe tworząc ulubione przepisy kulinarne w programie Canva. Praca w parach, poza utrwalaniem słownictwa poznanego podczas lekcji języka angielskiego, sprzyjała również rozwijaniu w uczniach kreatywności i pomysłowości.

            WIĘCEJ

        • XV Bielańskie Targi Edukacyjne
          • XV Bielańskie Targi Edukacyjne

          • 24 kwietnia klasy ósme odwiedziły XV Bielańskie Targi Edukacyjne. Przyszli absolwenci naszej szkoły zapoznali się z ofertami szkół ponadpodstawowych. Ponadto odbyły się spotkania z doradcami zawodowymi, spotkania przedstawiające różne zawody.

            WIĘCEJ

          • Wynik Konkursu Logicznego Myślenia 2024

          • Miło nam poinformować, że w Konkursie  Logicznego Myślenia

            Dyplom „Mistrza Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Katarzyna Dziedzic z klasy 7d
            Stanisław Krzywicki z klasy 7b

            Dyplomy „Eksperta Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Dorota Spólnicka z klasy 4c
            Mikołaj Szczepański z klasy 5b
            Lena Kruk z klasy 5b
            Michał Grzeszuk z klasy 6b

            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

        • 22 kwietnia - Dzień Ziemi
          • 22 kwietnia - Dzień Ziemi

          • W poniedziałek 22 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, któremu przyświecało przewodnie hasło: Planeta vs. Plastik. Na zajęciach z wychowawcami młodzież dyskutowała na temat recyklingu i segregacji odpadów. Uczniowie starali się odpowiedzieć na zasadnicze pytania: Czy rzeczywiście przywiązujemy wagę do tych zagadnień? Czy zdajemy sobie sprawę, jak faktycznie wpływamy na środowisko? Czy mamy świadomość, że kilka pozytywnych zmian w codziennych nawykach może znacznie przyczynić się do ochrony środowiska?

            Dodatkowo uczniowie klas IV i V przygotowali EKO-Ludki, na których złożyli swoje obietnice o planowanych działaniach ekologicznych, które będą podejmować dla dobra Ziemi. Natomiast klasy VI-VIII przygotowały plakat pod hasłem: Co mogę zrobić dla Ziemi? Ponadto młodzież w tym dniu ubrała się na zielono.

            Święto to jest wspaniałą okazją, by promować proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budować wspólną odpowiedzialność za naszą planetę.

        • Polscy nobliści – warto Ich znać.
          • Polscy nobliści – warto Ich znać.

          • Uczniowie z klasy 3b przygotowując projekt, poznali najważniejsze fakty z życia, twórczości i dokonań polskich laureatów Nagrody Nobla. To zaszczytne wyróżnienie jest przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi na rzecz pokoju na świecie. Zespoły w krótkich wystąpieniach zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom ciekawostki z życia wybitnych Polaków: Marii Skłodowskiej - Curie, Wisławy Szymborskiej, Olgi Tokarczuk, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy. Przygotowane prezentacje w formie lapbooków i plakatów zostały umieszczone na wystawie w klasie.

            WIĘCEJ

        • Ostatnie pożegnanie
          • Ostatnie pożegnanie

          • „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

            ks. Jan Twardowski

             

            Z głębokim smutkiem i  żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci nauczycielki Wiesławy Zaborskiej, wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży, naszej koleżanki.

            Odszedł wspaniały człowiek i nauczyciel przez kilkadziesiąt lat związany z bielańską oświatą. Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkoły Podstawowej nr 293 w Warszawie