• Mały Samorząd Uczniowski pomaga zwierzętom
          • Mały Samorząd Uczniowski pomaga zwierzętom

            W tym roku, jak zazwyczaj, Mikołaj o nikim nie zapomniał. Szczególną opieką otoczył zwierzęta Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku, którym przekazał dary zebrane przez uczniów naszej szkoły. Wśród nich znalazło się wiele puszek z mokrą karmą, worki z suchą karmą, przysmaki i  legowisko. Wszystkie podarunki na pewno bardzo przydadzą się dla psiaków, szczególnie w okresie zimowym.Bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę. Zachęcamy do indywidualnego wsparcia schronisk, wyprowadzania psów na spacery oraz adopcji.

            WIĘCEJ

        • Zajęcia Sprawne rączki
          • Zajęcia Sprawne rączki

            Uczniowie klasy 1a bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych Sprawne rączki. Tworząc piękne prace, np. włóczkowe sowy, ćwiczą sprawność dłoni i motorykę małą. Dzięki zwinnym paluszkom powstają jesienne stwory z szyszek, żołędzi, kasztanów i plasteliny. Uczniowie stworzyli już pingwiny, węże, zające, króliki, motyle i jeże. Stwory wyglądają brawurowo - są piękne, niektóre groźne, a jeszcze inne śmieszne. W okresie świątecznym powstają cekinowe bombki i malowane gwiazdki. Wszystkie prace przepięknie błyszczą i mienią się w popołudniowym świetle zajęć. Uczniowie z radością zabierają wykonane przez siebie prace do domów.

            WIĘCEJ

        • Z wizytą „Na Paluchu”
          • Z wizytą „Na Paluchu”

            W piątek 16 grudnia klasa 6D dostarczyła wszystkie dary zebrane w naszej szkole dla zwierzaków ze Schroniska ”Na Paluchu”. Zbiórka na rzecz podopiecznych placówki, w ramach akcji wolontariatu, trwała cały listopad i udało nam się zebrać mnóstwo karmy i akcesoriów potrzebnych, aby zwierzęta mogły przetrwać ten trudny, zimowy okres. Wszystkim darczyńcom dziękujemy w imieniu psów i kotów z „Palucha”.

            WIĘCEJ

        • Paczki świąteczne 
          • Paczki świąteczne 

            W dniu 19 grudnia wolontariuszki z klas ósmych uczestniczyły w akcji przygotowania paczek dla osób potrzebujący z dzielnicy Bielany. Akcja zorganizowana była przy współpracy z Fundacją "Świat na Tak". Dary pakowane były w Młodzieżowym  Domu Kultury im. Marii Gwizdak. 

            WIĘCEJ

        • 13 grudnia - Dzień Elfa
          • 13 grudnia - Dzień Elfa

            W ten śnieżny i grudniowy dzień nasza szkoła zamieniła się w magiczną Krainę Elfów! Na korytarzach i w salach lekcyjnych roiło się od uroczych, małych elfików. Dziękujemy uczniom, że zechcieli zamienić się w pomocników Świętego Mikołaja. Dla wszystkich zaangażowanych Mały Samorząd Uczniowski przygotował drobny upominek - bransoletkę z dzwoneczkiem, który jest symbolem tych magicznych stworzeń. Wszystkiego Elfiastego na najbliższe Święta Bożego Narodzenia!

            Życzą Elfy z SP293.

            WIĘCEJ

        • Kwiatki czytelnicze, czyli sposób na motywowanie dzieci do czytania 
          • Kwiatki czytelnicze, czyli sposób na motywowanie dzieci do czytania 

            W ramach promocji czytelnictwa w klasie 3d pod opieką pani Katarzyny Grodzkiej i pani Katarzyny Domańskiej realizowany jest projekt „Kwiatek czytelniczy”. Przedsięwzięcie ma na celu wspieranie nawyków czytelniczych oraz propagowanie codziennego czytania jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania wszechstronnego rozwoju. Uczeń otrzymuje kwiatek czytelniczy. Jego zadaniem jest pokolorowanie jednego płatka za każde 15 min czytania w domu. Rodzice nadzorują czytanie i kolorowanie. W momencie gdy dziecko pokoloruje wszystkie płatki, przynosi kwiatek do szkoły. W nagrodę otrzymuje punkty motywacyjne oraz piątkę z edukacji polonistycznej.   

            WIĘCEJ

          • Wolontariusz Roku

            W dniu 8 grudnia w sali widowiskowej bielańskiego ratusza odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Wolontariuszom Roku. Jest nam niezmiernie miło, że w tak zaszczytnym gronie Laureatów, ludzi z pasją, niosących bezinteresowną pomoc, znalazła się nasza uczennica z klasy VI A -  Nina Traczyk. Gratulujemy sukcesu!

        • Wystawa prac uczniów uzdolnionych
          • Wystawa prac uczniów uzdolnionych

            Od 2011 roku w nasza szkoła posiada Certyfikat WARSA i SAWY, co jest równoznaczne z realizacją programu, który ma na celu przede wszystkim odkrywanie talentów dzieci i stwarzanie sprzyjających warunków do ich rozwoju. Trzy lata później Zespół Wspierania Uzdolnionych, dbając o promowanie działań i motywowanie do twórczego myślenia, zainicjował publikację pt. „Pars pro toto, czyli Szkoła Podstawowa nr 293 w miniaturze”, zawierającą zbiór prac uczniów uzdolnionych.

            W tym roku szkolnym, oprócz działań podejmowanych przez nauczycieli-opiekunów, udziału dzieci w konkursach, zespół przygotowuje kolejną, już XI publikację, zawierającą efekty działań uczniów objętych Programem. Tym razem tematyka prac będzie odnosiła się do tematu: „Ekologia to jest wszystko, dbaj o swoje środowisko” i stanowi jednocześnie jedną z form realizacji warszawskich priorytetów edukacyjnych uwzględnionych w roku szkolnym 2022/2023.

            Uczniowie objęci Programem „Wars i Sawa”, w swoich formach literackich z języka polskiego i angielskiego, zadaniach matematycznych oraz logicznych, jak również pracach przyrodniczych i artystycznych mają za zdanie wyrazić różne sposoby dbania o środowisko. W trakcie roku szkolnego zostaną przygotowane cztery wystawy nawiązujące do ekologii. Pierwszą z nich można już podziwiać na klatce schodowej pomiędzy parterem a pierwszym piętrem.

            Mamy nadzieję, że ten sposób promowania uzdolnień uczniów zainspiruje innych do poszerzenia grona uzdolnionych.

            WIĘCEJ

        • Ekologiczna choinka w klasie 2B
          • Ekologiczna choinka w klasie 2B

            Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W klasie 2B nie mogło zabraknąć tego rytuału.

            W tym roku zdecydowaliśmy się na udekorowanie żywej choinki, która po okresie świątecznym zostanie posadzona do gruntu. Jak tylko pojawiła się w naszej sali wprowadziła niezwykły świąteczny klimat. Naturalna barwa igieł, zapach żywicy, nieco nieregularny kształt wszystko to sprawiło, że nasze świąteczne drzewko miało wyjątkowy charakter. W czasie zajęć edukacyjnych dowiedzieliśmy się, że sztuczna choinka może wyglądać ładnie, ale na pewno nadmiar plastiku nie jest dobry dla naszej planety. Żywe choinki, pochodzące z upraw potrzebują niewielu zasobów do rozwoju i są biodegradowalne. Produkcja sztucznych wymaga dużej ilości energii i nie da się ich poddać recyklingowi.

            Od 5 grudnia wszyscy przygotowywaliśmy naturalne ozdoby. Nasza ekologiczna choinka każdego dnia stawała się coraz piękniejsza. Najpierw przyozdobiliśmy ją szyszkami i zabawkami ze słomy. Następnie zawiesiliśmy plasterki suszonych pomarańczy, orzechy i pierniczki. Jeszcze tylko filcowe serduszka, cynamon przewiązany rafią i nasza pachnąca choinka jest gotowa. Pamiętamy o podlewaniu jej odpowiednią ilością wody i mamy nadzieję, że po przesadzeniu, wyrośnie na solidny świerk.

            WIĘCEJ

        • Mikołajkowe Turnieje Szachowe
          • Mikołajkowe Turnieje Szachowe

            W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyły się Mikołajkowe Turnieje Szachowe. Dnia 7 grudnia rywalizowały dzieci z klas 1-4. W turnieju wystartowało 15 uczestników, którzy zagrali 5 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Wiktor Obliński z klasy 2b z dorobkiem 5 punktów. Drugie miejsce zajął Artur Brzeziński z klasy 2b, a trzecie Bartosz Mamaj z klasy 4a. Najlepszą zawodniczką klas 1-4 została Oliwia Piechocka z klasy 4a.

            Dnia 8 grudnia odbył się turniej dla uczniów z klas 5-8. Wzięło w nim udział 34 uczestników, którzy rozegrali 6 rund tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą turnieju został Daniel Bereza z klasy 7a, drugie miejsce zajął Julian Obuchowicz z klasy 5b, a trzecie Mateusz Dymek z klasy 6d. W grupie klas 5-8 najlepszą zawodniczką została Ewa Kozłowska z klasy 5c.

            Po zakończonych zmaganiach dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska oraz wicedyrektor Pan Piotr Śmiałkowski wszystkim uczestnikom turnieju wręczyli dyplomy, słodki „Mikołajkowy” upominek, a zwycięzcom puchary i nagrody.

            Mikołajkowy Turniej Szachowy został zorganizowany dzięki szkolnemu projektowi „Szach Mat” realizowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych, którego autorami są Pan Mariusza Seń i Pani Żaneta Kołodzińska.

             

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

            Wielkie brawa dla zwycięzców!

            WIĘCEJ

        • 6 grudnia - Wyzwanie Mikołajkowe!
          • 6 grudnia - Wyzwanie Mikołajkowe!

            W ten wyjątkowy i magiczny dzień Mały Samorząd Uczniowski rzucił wyzwanie najmłodszym uczniom naszej szkoły. Zadaniem dzieci było udekorowanie drzwi swoich sal lekcyjnych. Pojawiły się piękne, świąteczne ozdoby, które nadały magii i wprowadziły wszystkich członków społeczności szkolnej w radosny, mikołajkowy nastrój.Uczniowie udekorowali także zakupione wcześniej filcowe choinki! W klasach zrobiło się nastrojowo i przytulnie. Święty Mikołaj docenił pracę i chęci uczniów wręczając dzieciom dodatkowy, słodki upominek. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w wyzwaniu. Radość najmłodszych udowodniła, że warto dbać o świąteczny nastrój w szkole... ten dzień był pełen magii, wzruszeń i nostalgii!

            WIĘCEJ

        • Mikołajki
          • Mikołajki

            W dniu 6 grudnia w progi naszej szkoły zawitał najbardziej oczekiwany gość – Mikołaj. Został bardzo miło przyjęty przez wszystkich. Uczniowie i pracownicy szkoły założyli w tym dniu ubrania lub ozdoby z akcentem świątecznym. Mikołaj w towarzystwie reniferów i uroczych śnieżynek, przybył z workami pełnymi prezentów i zawitał do każdej klasy. Po uśmiechniętych buziach można było wywnioskować, że trafił z podarunkami. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

            Mikołaju! Dziękujemy za wizytę oraz prezenty.

            WIĘCEJ

        • "Baśniowy ambaras"
          • "Baśniowy ambaras"

            Dnia 2 grudnia, działające w naszej szkole koło teatralne "Kurtyna w górę" wystawiło przedstawienie – „Baśniowy ambaras”.

            Fabuła przedstawienia krążyła wokół wielu znanych postaci z baśni - Jasia i Małgosi, krasnali, królewny, Baby Jagi czy wróżki, jednak w zaskakujących rolach i sytuacjach.

            Spektakl miał na celu ukazanie uczniom wartości płynących z czytania książek, a w szczególnie bajek, które pięknie, w sposób twórczy kształtują wyobraźnię dzieci.

            Mamy nadzieję, że po obejrzeniu spektaklu uczniowie wzbudzą w sobie refleksję, czy warto tak często grać w gry komputerowe czy lepiej poczytać książkę, która wprowadzi nas w świat wyobraźni i zapewni nam niezapomniane chwile.

            Młodzi aktorzy bardzo profesjonalnie przygotowali się do odegrania swoich ról. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Widownia zareagowała gromkimi brawami, które nawet wywołały aktorów zza kulis:).

            Koło teatralne "Kurtyna w górę" już pracuje nad kolejnym przedstawieniem. Trzymajcie kciuki, aby wszystko co sobie zaplanowali im się udało:)

             

            Dziękujemy Pani Beacie Piszczatowskiej oraz młodym aktorom!

            WIĘCEJ

        • Projekt „Zamki w Polsce”
          • Projekt „Zamki w Polsce”

            Uczniowie klas drugich przygotowywali materiały na temat zamków w Polsce. Podczas zajęć przedstawiali plakaty z zamkami oraz opowiadali ciekawostki i legendy związane z tymi miejscami.

            Drugoklasiści prezentowali najbardziej znane zamki, takie jak: Zamek Królewski w Warszawie, Wawel, Zamek Krzyżacki w Malborku. Opowiedzieli także o innych, mniej znanych warowniach. Poznaliśmy zamki w Ogrodzieńcu, Chęcinach, Niedzicy, Janowcu, Mosznej, Chojniku, Reszlu, Krasiczynie.

            Uczniowie byli bardzo zaangażowani w prezentowaniu swoich prac. Pokazali, że historia może być bardzo ciekawa i ekscytująca.

            WIĘCEJ

        • Akcja – Szkoły Pełne Talentów
          • Akcja – Szkoły Pełne Talentów

            Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcji Szkoły Pełne Talentów. Razem uzbieraliśmy 4156 Talenciaków, które zamieniliśmy na:

             

            Magnetyczna pięciolinia - dwa zestawy

            Zestaw nut samoprzylepnych - dwa zestawy

            Zestaw reflektorów LED

            Tułów człowieka

            Tablice magnetyczne – układ pokarmowy i krwionośny

            Zestaw 12 piłek Skin-Softi

            Zestaw brył

            Zestaw tangramów - dwa zestawy

            Samorząd Uczniowski i Mały Samorząd Uczniowski

            WIĘCEJ

        • Świetlicowy dzień buraka - wyzwanie
          • Świetlicowy dzień buraka - wyzwanie

            Dziękujemy uczniom, który w ramach świetlicowego dnia buraka podjęli wyzwanie i przygotowali przepis na zdrowy posiłek.

            Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na szkolnej wystawie, a uczestnicy nagrodzeni ocenami z zachowania.

            Wyzwanie podjęli:

            Sarikowa Oleksandra 2c

            Zosia Kostecka 2c

            Patrycja Bednarz 3a

            Maciej Kowalczyk 3a

            Aleksandra Ampulska 3a

            Kalina Kuzawińska 3c

            Ksawery Kuzawiński 3d

            Maja Kapuścińska 3d

            Maciej Sitkiewicz 5c

            Ewa Kwaśny

            Kamila Banasik

            WIĘCEJ

          • PIKNIK RODZINNY - FAJER NA TRAWIE

          • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców
            zapraszają na 
            "Piknik rodzinny - Fajer na trawie"

            który odbędzie się 
            25 maja 2024 r. – sobota w godz. 10:00 – 13:00 
            na boisku szkolnym.

            Na uczestników czeka wiele atrakcji:
            - występy artystyczne w wykonaniu uczniów oraz iluzjonisty KACPRA MYSIORKA; 
            - zabawy integracyjne;
            - turniej "Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora";
            - Rodzinny Turniej Szachowy;
            - wyścigi w układaniu na czas Kostki Rubika;
            - spacer z alpakami;
            - giełda kwiatowa;
            - pchli targ;
            - kawiarenki, a w nich – ciasta, napoje, potrawy kuchni europejskich.


            I WIELE, WIELE INNYCH ATRAKCJI!!!
             

        • Sprawne rączki
          • Sprawne rączki

          • W kolejnym cyklu zajęć w ramach programu „Sprawne rączki”, uczennice klasy 2a uszyły wiosenne, czerwone kwiatuszki z filcu. Zapewne będą służyły do ozdobienia okna, jak również mogą być wykorzystane jako broszka. Szycie i inne prace ręczne to doskonała zabawa oraz okazja do ćwiczenia sprawności ręki.

        • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
          • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

          • W dniu 7 maja 2024r. odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież, na szczeblu dzielnicowym. Imprezę zorganizował Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

            Naszą szkołę reprezentowała 18 - osobowa drużyna dziewcząt i chłopców z klas VII i VIII. W rywalizacji sportowej wzięło udział 9 szkół podstawowych w tym szkoła sportowa.

            Uczniowie naszej szkoły zdobyli 8 medali w konkurencjach indywidualnych. Niestety, w tym roku nie udało się zdobyć medalu w biegach sztafetowych 4x100 i sztafecie olimpijskiej.

            W biegu na dystansie 200m złoty medal zdobyła Lena Markowicz (kl. 7a), a srebrny Nina Traczyk (kl.7a). Dwa medale nasi sportowcy zdobyli również na dystansie 300m – złoto wygrała Kinga Daniluk (kl.7b), a brąz Hanna Bednarczyk (kl.8a). Kolejne trofea wywalczyli uczniowie na dystansie 600m – złoto zdobył Patryk Sumiński (kl.7c), a brąz Gabriela Kucińska (kl.8a).

            W konkurencjach technicznych kolejne dwa srebrne medale przypadły Natalii Hołubowicz (kl.7b) w pchnięciu kulą i Kornelii Rydel (kl.7c) w skoku w dal.

            Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach, a medalistom gratulujemy awansu do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i życzymy dalszych sukcesów.

            WIĘCEJ

        • "Żywa Flaga" na Bielanach
          • "Żywa Flaga" na Bielanach

          • Od siedmiu lat na warszawskich Bielanach  obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w sposób wyjątkowy, ktorego pomysłodawcą jest Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie.  8 maja uczniowie klas trzecich reprezentowali naszą szkołę w projekcie patriotycznym „Żywa Flaga”.

            WIĘCEJ

        • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"
          • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"

          • W dniu 7 maja w Szkole Podstawowej nr 369 im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego w Warszawie odbył się turniej szachowy "Złoty Skoczek" dla klas I-VIII. To wydarzenie zgromadziło pasjonatów szachów z różnych szkół naszej dzielnicy, którzy w duchu sportowej rywalizacji zmierzyli się ze sobą na szachownicach.

            W kategorii klas młodszych, nasza szkoła mogła poszczycić się imponującym sukcesem, gdyż wszystkie trzy czołowe miejsca zajęli uczniowie klasy 3b. Na najwyższym stopniu podium stanął Artur Brzeziński, który zdobył komplet punktów, prezentując przy tym znakomitą technikę i konsekwencję w grze. Drugie miejsce przypadło Wiktorowi Oblińskiemu, a na trzecim miejscu uplasował się Janek Zajdel.

            W kategorii klas starszych (4-8), drugie miejsce zajął Daniel Bereza, uczeń klasy 8a z minimalną stratą 0,5 punktu do zwycięzcy turnieju. Na trzecim miejscu znalazł się Julian Obuchowicz, a tuż za podium uplasował się Krzysztof Obuchowicz, obaj z klasy 6b.

            Wszyscy nasi zawodnicy zagrali wiele dobrych partii. Na szczególną uwagę zasługuje partia Antka Chromińskiego z klasy 7d, który jako jedyny zdołał odebrać 0,5 punktu zwycięzcy turnieju.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i pasji oraz życzymy dalszych sukcesów w szachowej rywalizacji.

            WIĘCEJ

        • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Dniu Trzeci Maja, dniu nam święty,
            Hołd ci należy nieść, choć dziś narodu cel wytknięty,
            Pamięci twojej cześć!

            W. Dalewska

             

            Konstytucja 3 Maja 1791 r. była pierwszą w Europie, zaś na świecie zyskała miano drugiej ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uczczenie 233. rocznicy jej uchwalenia podtrzymuje pamięć o kluczowych wydarzeniach dla historii naszego państwa.

            Dla przywołania tej ważnej daty w historii Polski, w naszej szkole została zorganizowana tematyczna wystawa, podkreślająca znaczenie Konstytucji Majowej dla państwowości polskiej. Ekspozycja zawiera również prace uczniów z klas 4-8, przygotowane w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego, w którym zadaniem było wykonanie historycznego lapbooka, komiksu czy plakatu pod hasłem "Konstytucja 3 Maja". Można w nich znaleźć informacje, m.in. na temat tego, czym jest Konstytucja, kiedy i w jakich okolicznościach doszło do jej uchwalenia, jakie zmiany  wprowadzała oraz kim byli jej twórcy, zwolennicy i przeciwnicy.

            Wystawa upamiętniająca tak istotne wydarzenie historyczne przypomina uczniom naszej szkoły, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa OJCZYZNA i PATRIOTYZM oraz to, czym jest WOLNOŚĆ.

            WIĘCEJ

          • Sukcesy w I Bielańskim Konkursie Druku 3D

          • W I BIELAŃSKIM KONKURSIE DRUKU 3D, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły jury doceniło najlepsze prace. W kategorii klas 4-5 trzecie miejsce ex aequo zajęły uczennice z klasy 5a: Zosia Krajewska i Kasia Jedynasty. Natomiast w kategorii klas 6-8 sukces osiągnęli uczniowie klasy 6b. Drugie miejsce zajęła Maja Wołoszczak, a Michał Grzeszuk otrzymał wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

            Wasze osiągnięcia są doskonałym przykładem talentu i zaangażowania.

            Dziękujemy za udział w konkursie i inspirujące prace.

        • Projekt językowo-informatyczny
          • Projekt językowo-informatyczny

          • Podczas dwóch kwietniowych lekcji uczniowie klasy 6B doskonalili swoje kompetencje informatyczno- językowe tworząc ulubione przepisy kulinarne w programie Canva. Praca w parach, poza utrwalaniem słownictwa poznanego podczas lekcji języka angielskiego, sprzyjała również rozwijaniu w uczniach kreatywności i pomysłowości.

            WIĘCEJ

        • XV Bielańskie Targi Edukacyjne
          • XV Bielańskie Targi Edukacyjne

          • 24 kwietnia klasy ósme odwiedziły XV Bielańskie Targi Edukacyjne. Przyszli absolwenci naszej szkoły zapoznali się z ofertami szkół ponadpodstawowych. Ponadto odbyły się spotkania z doradcami zawodowymi, spotkania przedstawiające różne zawody.

            WIĘCEJ

          • Wynik Konkursu Logicznego Myślenia 2024

          • Miło nam poinformować, że w Konkursie  Logicznego Myślenia

            Dyplom „Mistrza Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Katarzyna Dziedzic z klasy 7d
            Stanisław Krzywicki z klasy 7b

            Dyplomy „Eksperta Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Dorota Spólnicka z klasy 4c
            Mikołaj Szczepański z klasy 5b
            Lena Kruk z klasy 5b
            Michał Grzeszuk z klasy 6b

            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

        • 22 kwietnia - Dzień Ziemi
          • 22 kwietnia - Dzień Ziemi

          • W poniedziałek 22 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, któremu przyświecało przewodnie hasło: Planeta vs. Plastik. Na zajęciach z wychowawcami młodzież dyskutowała na temat recyklingu i segregacji odpadów. Uczniowie starali się odpowiedzieć na zasadnicze pytania: Czy rzeczywiście przywiązujemy wagę do tych zagadnień? Czy zdajemy sobie sprawę, jak faktycznie wpływamy na środowisko? Czy mamy świadomość, że kilka pozytywnych zmian w codziennych nawykach może znacznie przyczynić się do ochrony środowiska?

            Dodatkowo uczniowie klas IV i V przygotowali EKO-Ludki, na których złożyli swoje obietnice o planowanych działaniach ekologicznych, które będą podejmować dla dobra Ziemi. Natomiast klasy VI-VIII przygotowały plakat pod hasłem: Co mogę zrobić dla Ziemi? Ponadto młodzież w tym dniu ubrała się na zielono.

            Święto to jest wspaniałą okazją, by promować proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budować wspólną odpowiedzialność za naszą planetę.

        • Polscy nobliści – warto Ich znać.
          • Polscy nobliści – warto Ich znać.

          • Uczniowie z klasy 3b przygotowując projekt, poznali najważniejsze fakty z życia, twórczości i dokonań polskich laureatów Nagrody Nobla. To zaszczytne wyróżnienie jest przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi na rzecz pokoju na świecie. Zespoły w krótkich wystąpieniach zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom ciekawostki z życia wybitnych Polaków: Marii Skłodowskiej - Curie, Wisławy Szymborskiej, Olgi Tokarczuk, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy. Przygotowane prezentacje w formie lapbooków i plakatów zostały umieszczone na wystawie w klasie.

            WIĘCEJ

        • Ostatnie pożegnanie
          • Ostatnie pożegnanie

          • „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

            ks. Jan Twardowski

             

            Z głębokim smutkiem i  żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci nauczycielki Wiesławy Zaborskiej, wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży, naszej koleżanki.

            Odszedł wspaniały człowiek i nauczyciel przez kilkadziesiąt lat związany z bielańską oświatą. Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkoły Podstawowej nr 293 w Warszawie

        • Szkolny Konkurs "Mam Talent"
          • Szkolny Konkurs "Mam Talent"

          • 17 kwietnia w naszej szkole odbył się finał III edycji szkolnego konkursu „Mam Talent” dla klas I-III oraz IV-VIII. Różnorodność występów była bardzo duża. Trzynastu finalistów zaprezentowało m.in. gimnastykę, akrobatykę, śpiew, grę na instrumentach.

            Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy uczestnicy konkursu pokazali nieprzeciętny talent, a wspaniała publiczność dopingowała i wspierała ze wszystkich sił.

            Wybór najlepszych był bardzo trudny, z uwagi na wysoki poziom artystyczny, jaki prezentował każdy z uczestników. Ostatecznie jury po wspólnych obradach wyłoniło zwycięzców, którymi zostali:

            - w kategorii klas I-III

            I miejsce – zespół taneczny MARIO - taniec

            II miejsce – Florentyna Maniewska z klasy 1b – akrobatyka

            III miejsce – Adrian Kołodziejczyk 3b - gra na saksofonie

            - w kategorii klas IV- VIII

            I miejsce – Veronika Karpińska z klasy 4b - śpiew

            II miejsce – Julianna Pulikowska z klasy 7b – śpiew

            III miejsce – Antonina Kozioł z klasy 4b - śpiew

            Słowa uznania i statuetki laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor Iwony Krupińskiej. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wytrwałości w doskonaleniu swoich nieprzeciętnych zdolności.

            Ogromne podziękowania niezastąpionej Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w zakupie nagród dla zwycięzców konkursu oraz wszystkich finalistów i innych uczestników.

            Jak widać wzajemne wsparcie daje ogrom radości dzieciom i poczucie, że RAZEM możemy więcej.

            https://drive.google.com/.../1UVGVRu5rzZBSQ8hgQrf.../view...

            WIĘCEJ

        • Sukces Daniela Berezy z klasy 8a
          • Sukces Daniela Berezy z klasy 8a

          • Miło nam poinformować, że Daniel Bereza z klasy 8a został laureatem przedmiotowego konkursu z matematyki, którego organizatorem jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
            Link do wyników.
            Gratulujemy!

        • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo- plastycznego „ Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”
          • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo- plastycznego „ Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”

          • Dnia 5 kwietnia 2024 roku został rozstrzygnięty konkus czytelniczo-plastyczny „Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-4. Do wybranego przez siebie wiersza wykonali ilustrację. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody książkowe:

            klasy 1 wyróżnienia: Antoni Orłowski kl.1c Franciszek Liwacz kl.1a

            klasy 2 1 miejsce Julia Filipiak kl.2a 2 miejsce Maria Krzywicka kl.2b 3 miejsce Jakub Lewecki i Mikita Siniauski kl.2a wyróżnienie Kaja Gajewska kl.2b

            klasa 4 wyróżnienie Elizaveta Makarevich kl.4b

            Gratulujemy!

            WIĘCEJ