• Warsztaty chemiczne w klasie 2c
          • Warsztaty chemiczne w klasie 2c

             

            Już po raz kolejny w klasie II c odbyły się warsztaty chemiczne prowadzone przez mamę jednego z uczniów. Na początku marca uczniowie przygotowywali świeczki, które były wspaniałym prezentem z okazji Dnia Kobiet. Pod koniec miesiąca zastanawialiśmy się, co było najpierw: Jajko czy kura? Braliśmy udział w wielu eksperymentach. Sprawdzaliśmy wytrzymałość jajka, badaliśmy, jak można rozpoznać, czy jajko jest świeże oraz które jest ugotowane, a które surowe.

            Jak zawsze, zajęcia bardzo się podobały i już nie możemy się doczekać kolejnych.

            WIĘCEJ

        • Lekcja fizyki i chemii w Instytucie Chemii Fizycznej PAN
          • Lekcja fizyki i chemii w Instytucie Chemii Fizycznej PAN

            Dnia 3 kwietnia uczniowie klasy 8 a i 8 c uczestniczyli w lekcji pokazowej „Gazy, ciecze i ciała stałe” w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. Lekcja opierała się na licznych doświadczeniach przygotowanych przez pracownika instytutu dr Romana Luboradzkiego: skraplanie tlenu zawartego w powietrzu za pomocą ciekłego azotu, nadmuchiwanie balonika za pomocą suchego lodu, chłodzenia baloników wypełnionych CO2, powietrzem i helem oraz zmiany zabarwienia roztworu pod wpływem dodawania kwasu lub zasady.

            Uczniowie z chęcią asystowali podczas doświadczeń poznając w ten sposób właściwości suchego lodu, ciekłego azotu oraz helu.

            WIĘCEJ

        • Zabytki polskich miast - projekt klas drugich
          • Zabytki polskich miast - projekt klas drugich

            W marcu w klasach drugich został zrealizowany projekt edukacyjny ,, Zabytki polskich miast’’. Uczniowie poznali takie miasta jak: Warszawa, Łódź, Toruń, Gdańsk, Poznań, Wrocław oraz Kraków. Projekt miał na celu rozwijanie zainteresowania historią naszego kraju, architekturą, zdobyczami kultury, a także budowanie dziecięcej wiedzy o otaczającym nas świecie. Dzieci uczyły się twórczego działania w zespołach oraz umiejętności prezentacji zdobytej wiedzy swoim rówieśnikom. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli się tego zadania.

            WIĘCEJ

        • Finał  XX edycji Bielańskiego Konkursu  
          • Finał  XX edycji Bielańskiego Konkursu  

            „Prymus czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”


            Dwadzieścia lat minęło to piękny wiek,
            Dwadzieścia lat i może jeden dzień?!

            30 marca w  Szkole Podstawowej nr 293 odbył się finał XX edycji Bielańskiego Konkursu „Prymus czyli moja znajomość faktów z różnych dziedzin życia”. Po dwóch etapach eliminacyjnych do finału przystąpiło 15 uczniów z siedmiu bielańskich szkół podstawowych. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby cały konkurs przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze oraz stał się okazją do rzetelnego sprawdzenia wiadomości i umiejętności uczestników. Wszyscy uczniowie biorący udział w finale z rąk wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 293 pana Piotra Śmiałkowskiego otrzymali dyplomy oraz upominki, a laureaci cenne narody w formie kart podarunkowych ufundowane przez burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Pana Grzegorza Pietruczuka.

            W czasie, kiedy komisja konkursowa zliczała punkty z II etapu pisemnego oraz finału  na scenie zaprezentowały się uczennice klasy 7a i 4c recytując wiersze.

            Oto najlepsi z najlepszych: 

            I miejsce Zoja P. ze  Szkoły Podstawowej nr 293 

            II miejsce Zofia S. ze Szkoły Podstawowej nr 209

            III miejsce Jakub H. ze Szkoły Podstawowej nr 223

             

            Wszystkim życzymy powodzenia w osiąganiu wielu sukcesów!

             

            Organizatorzy

            WIĘCEJ

        • GALA KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”
          • GALA KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

            30 marca 2023r. odbyła się Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”W tegorocznej edycji konkursu statuetki i dyplomy „Wspaniała Bielan” otrzymały: Nina Traczyk z klasy 6a, z klasy 6c Hania Donat, Basia Daszczuk, Kornelia Rydel oraz Hania Bednarczyk z klasy 7a. Gratulując laureatom odniesionych sukcesów. Zachęcamy do dalszego wysiłku i zaangażowania.

            Wielkie gratulacje dla naszych wolontariuszy!

            WIĘCEJ

        • Spotkanie z dziennikarzem
          • Spotkanie z dziennikarzem

            Szkolne Koło Dziennikarskie rozpoczęło działalność we wrześniu i nieustannie stara się udoskonalać swój warsztat pracy. W ostatnim czasie narodził się pomysł zasięgnięcia porady znanego specjalisty, którego dziennikarski kunszt można podziwiać każdego dnia na szklanym ekranie.

            W dniu 21 marca br. uczniowie mieli sposobność uczestniczyć w niezwykle interesującym spotkaniu z panem Igorem Sokołowskim, dziennikarzem Polsat News. W trakcie zajęć dzieci chętnie nawiązały dialog z panem Igorem, dzięki czemu zapoznały się z tajnikami pracy dziennikarza, a także pozyskały cenne informacje o funkcjonowaniu współczesnych mediów. Poza tym uczniowie otrzymali wiele istotnych wskazówek dotyczących prowadzenia i redagowania szkolnej gazetki. Nie zabrakło również anegdot z życia wziętych!

            Młodzi dziennikarze wyrażają wdzięczność panu Igorowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

            WIĘCEJ

          • Memoriał Urszuli Marciniak

            Dnia 25 marca 2023 odbył się finał konkursu Memoriału Urszuli Marciniak. W zawodach zmierzyło się ponad 150 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Zadania finałowe zawierały rozmaite łamigłówki diagramowe, algebrafy i zadania logiczne, w tym łamigłówki geometryczne, topologiczne i strategiczne.  Miło nam poinformować, że w kategorii młodzików 3 miejsce zdobyła Nina Luto. Natomiast w kategorii juniorów 1 miejsce zdobył Marcin Jaźwiński, a 2 miejsce Daniel Bereza.

            Gratulujemy!

        • Wiosno, wiosno ach to Ty!
          • Wiosno, wiosno ach to Ty!

            Dziś cała społeczność szkolna z Kochanowskiego z wielką radością witała Wiosnę! Dominującym kolorem na szkolnych korytarzach był zielony.Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego oraz nasze najmłodsze Przedszkolaki udali się na wiosenny spacer podczas którego wręczali przechodniom kolorowe tulipany. Ten gest wywołał uśmiech na ich twarzach oraz nadzieję na rychłe przybycie wiosennej aury. Radosne reakcje przechodniów sprawiły, że uczniowie wrócili do szkoły z ogromem wiosennej energii i pozytywnego nastawienia.Wiosno, wiosno ach to Ty!

            WIĘCEJ

        • Powitanie wiosny
          • Powitanie wiosny

            Wiosna to szczególna pora roku, która napawa wszystkich optymizmem, a jej pierwszy dzień jest jednym z najbardziej wyczekiwanych po długiej i szarej zimie. 21 marca uczniowie przynieśli ze sobą do szkoły Wiosnę w postaci zielonych ubrań, dołączając także do strojów wesołe, wiosenne akcenty. Każdy przebrany był w tym dniu niepytany!

            Tego dnia także wśród reprezentantek/reprezentantów klas wybierano „Panią/Pana Wiosnę”. Jury w składzie wicedyrektor szkoły Pani Beata Chrzanowska oraz nauczycielki Pani Aleksandra Stopyra i Milena Latek wyłoniły zwycięzców. Liczyła się pomysłowość, estetyka wykonania, wkład pracy oraz sposób prezentacji. Największym uznaniem wśród oceniającej komisji cieszyły się „wiosenki” z klas: VIII d, VIII a, VI c, VI b, VI a i VII a.

            Obchody Pierwszego Dnia Wiosny przebiegły w radosnej i przyjemnej atmosferze.

            Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

            Samorząd Uczniowski

            WIĘCEJ

        • „Świadomi (w) sieci zagrożeń”
          • „Świadomi (w) sieci zagrożeń”

            W dniu 20 marca uczniowie klas 8a,8c,8d i 8e uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu „Świadomi (w) sieci zagrożeń”. Prowadzący zajęcia, na bazie rozmowy z młodzieżą wskazywali na zagrożenia wynikające z niekontrolowanego korzystania z nowych technologii oraz wskazywali w jaki sposób oraz dlaczego należy ograniczać ryzyko związane z korzystaniem w szczególności ze smartfonów oraz internetu.

            WIĘCEJ

        • Szkolny Turniej Szachowy z możliwością zdobycia V lub IV kategorii szachowej
          • Szkolny Turniej Szachowy z możliwością zdobycia V lub IV kategorii szachowej

            W czwartek 16 marca 44 uczniów rywalizowało w Szkolnym Turnieju Szachowym z możliwością zdobycia V lub IV kategorii szachowej. Zawodnicy zagrali systemem szwajcarskim 6 rund tempem 25min+5s na zawodnika. Zdobywanie kolejnych kategorii szachowych przypomina wspinanie się po drabinie. Zaczynamy na poziomie „bez kategorii” szachowej, a najniższą kategorią szachową jest piąta.

             

            Na podium turnieju znaleźli się:

            Julian Obuchowicz

            Adam Biernacki

            Krzysztof Obuchowicz

             

            Czwartą kategorię zdobyli:

            Adam Biernacki

            Jędrzej Weronko

            Maciej Bidziński

            Zoja Poręcka

            Krzysztof Szufel

             

            Piątą kategorię zdobyli:

            Bartosz Padzik

            Ignacy Sałek

            Marek Wójcik

            Aleksander Jedynasty

            Wojciech Bidziński

            Bartosz Parys

            Jan Pokora

            Oliwier Jasiński

            Stanisław Zaręba

            Adam Pielak

            Nikodem Kucisz

            Miłosz Kukułowicz

            Klaudia Gawryś

            Oliwia Piechocka

             

            Gratulujemy!

            Szkolni Instruktorzy Szachowi Pan Mariusz Seń i Pani Żaneta Kołodzińska

            WIĘCEJ

        • Pasowanie na Świetliczaka
          • Pasowanie na Świetliczaka

            14 marca w klasach pierwszych odbyła się uroczystość Pasowania na Świetliczaka. Po kilku miesiącach nauki, uczniowie zgromadzili już wiedzę na temat funkcjonowania szkoły, świetlicy, poznali wszystkie zakamarki i zawiłości korytarzy szkolnych, co pozwoliło im startować w turnieju wiedzy o szkole. Gośćmi honorowymi i jednocześnie członkami jury były Pani Dyrektor Iwona Krupińska, Pani Wicedyrektor Beata Chrzanowska i Pani Kierownik świetlicy Ewa Kwaśny. Wychowankowie podzieleni na sześć zespołów, zdobywali różne sprawności i odgadywali zagadki. W rywalizacji sportowej, wykazali się sprytem i zręcznością, a także świetnie poradzili sobie w grze terenowej, zdobywając informacje o szkole i jej pracownikach. Na koniec wszyscy uczniowie złożyli przyrzeczenie Świetliczaka i zostali pasowani przez Panią Dyrektor na świetliczaka SP nr 293, otrzymując w nagrodę pamiątkowy medalion. Wychowanków świetlicy wspierali i służyli pomocą uczniowie klasy VIII G, którym bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy.

            WIĘCEJ

             

        • Innowacja pedagogiczna
          • Innowacja pedagogiczna

            W naszej szkole prowadzone są ciekawe innowacje pedagogiczne. Jedną z nich jest "Z legendą przez Polskę". Podczas pracy uczniowie poznają legendy polskie, dokonują charakterystyki bohaterów i tworzą ciekawe prace plastyczne. Na zdjęciach prezentujemy interpretację legendy w 4 scenach "Bies i Czady" w wykonaniu uczestników innowacji.

            WIĘCEJ

          • Podziękowanie

            W dniu dzisiejszym opiekunowie i wolontariusze naszej szkoły otrzymali podziękowania od Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany pani Sylwii Lacek oraz Prezes Fundacji "Świat na Tak" pani Joanny Fabisiak. Młodzież i nauczyciele zaangażowani byli w przygotowanie paczek świątecznych, które przekazane były osobom potrzebującym z dzielnicy Bielany. Uroczystość wręczenia podziękowań odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak

        • Prąd nie tyka młodego elektryka!
          • Prąd nie tyka młodego elektryka!

            Wszystkie urządzenia elektryczne od prostego dzwonka elektrycznego do komputera czy samochodu elektrycznego zbudowane zostały z obwodów elektrycznych. Obwód elektryczny to układ połączonych elementów, które umożliwiają przepływ prądu od źródła do odbiornika prądu.

            Uczniowie klas ósmych mieli okazję zbudować swój własny obwód elektryczny. Bardzo dziękuję za zaangażowanie. Jestem dumna z twórczej pracy młodych konstruktorów.

            Żaneta Kołodzińska

            nauczyciel fizyki

            WIĘCEJ

          • PIKNIK RODZINNY - FAJER NA TRAWIE

          • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców
            zapraszają na 
            "Piknik rodzinny - Fajer na trawie"

            który odbędzie się 
            25 maja 2024 r. – sobota w godz. 10:00 – 13:00 
            na boisku szkolnym.

            Na uczestników czeka wiele atrakcji:
            - występy artystyczne w wykonaniu uczniów oraz iluzjonisty KACPRA MYSIORKA; 
            - zabawy integracyjne;
            - turniej "Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora";
            - Rodzinny Turniej Szachowy;
            - wyścigi w układaniu na czas Kostki Rubika;
            - spacer z alpakami;
            - giełda kwiatowa;
            - pchli targ;
            - kawiarenki, a w nich – ciasta, napoje, potrawy kuchni europejskich.


            I WIELE, WIELE INNYCH ATRAKCJI!!!
             

        • Sprawne rączki
          • Sprawne rączki

          • W kolejnym cyklu zajęć w ramach programu „Sprawne rączki”, uczennice klasy 2a uszyły wiosenne, czerwone kwiatuszki z filcu. Zapewne będą służyły do ozdobienia okna, jak również mogą być wykorzystane jako broszka. Szycie i inne prace ręczne to doskonała zabawa oraz okazja do ćwiczenia sprawności ręki.

        • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
          • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

          • W dniu 7 maja 2024r. odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież, na szczeblu dzielnicowym. Imprezę zorganizował Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

            Naszą szkołę reprezentowała 18 - osobowa drużyna dziewcząt i chłopców z klas VII i VIII. W rywalizacji sportowej wzięło udział 9 szkół podstawowych w tym szkoła sportowa.

            Uczniowie naszej szkoły zdobyli 8 medali w konkurencjach indywidualnych. Niestety, w tym roku nie udało się zdobyć medalu w biegach sztafetowych 4x100 i sztafecie olimpijskiej.

            W biegu na dystansie 200m złoty medal zdobyła Lena Markowicz (kl. 7a), a srebrny Nina Traczyk (kl.7a). Dwa medale nasi sportowcy zdobyli również na dystansie 300m – złoto wygrała Kinga Daniluk (kl.7b), a brąz Hanna Bednarczyk (kl.8a). Kolejne trofea wywalczyli uczniowie na dystansie 600m – złoto zdobył Patryk Sumiński (kl.7c), a brąz Gabriela Kucińska (kl.8a).

            W konkurencjach technicznych kolejne dwa srebrne medale przypadły Natalii Hołubowicz (kl.7b) w pchnięciu kulą i Kornelii Rydel (kl.7c) w skoku w dal.

            Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach, a medalistom gratulujemy awansu do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i życzymy dalszych sukcesów.

            WIĘCEJ

        • "Żywa Flaga" na Bielanach
          • "Żywa Flaga" na Bielanach

          • Od siedmiu lat na warszawskich Bielanach  obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w sposób wyjątkowy, ktorego pomysłodawcą jest Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie.  8 maja uczniowie klas trzecich reprezentowali naszą szkołę w projekcie patriotycznym „Żywa Flaga”.

            WIĘCEJ

        • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"
          • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"

          • W dniu 7 maja w Szkole Podstawowej nr 369 im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego w Warszawie odbył się turniej szachowy "Złoty Skoczek" dla klas I-VIII. To wydarzenie zgromadziło pasjonatów szachów z różnych szkół naszej dzielnicy, którzy w duchu sportowej rywalizacji zmierzyli się ze sobą na szachownicach.

            W kategorii klas młodszych, nasza szkoła mogła poszczycić się imponującym sukcesem, gdyż wszystkie trzy czołowe miejsca zajęli uczniowie klasy 3b. Na najwyższym stopniu podium stanął Artur Brzeziński, który zdobył komplet punktów, prezentując przy tym znakomitą technikę i konsekwencję w grze. Drugie miejsce przypadło Wiktorowi Oblińskiemu, a na trzecim miejscu uplasował się Janek Zajdel.

            W kategorii klas starszych (4-8), drugie miejsce zajął Daniel Bereza, uczeń klasy 8a z minimalną stratą 0,5 punktu do zwycięzcy turnieju. Na trzecim miejscu znalazł się Julian Obuchowicz, a tuż za podium uplasował się Krzysztof Obuchowicz, obaj z klasy 6b.

            Wszyscy nasi zawodnicy zagrali wiele dobrych partii. Na szczególną uwagę zasługuje partia Antka Chromińskiego z klasy 7d, który jako jedyny zdołał odebrać 0,5 punktu zwycięzcy turnieju.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i pasji oraz życzymy dalszych sukcesów w szachowej rywalizacji.

            WIĘCEJ

        • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Dniu Trzeci Maja, dniu nam święty,
            Hołd ci należy nieść, choć dziś narodu cel wytknięty,
            Pamięci twojej cześć!

            W. Dalewska

             

            Konstytucja 3 Maja 1791 r. była pierwszą w Europie, zaś na świecie zyskała miano drugiej ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uczczenie 233. rocznicy jej uchwalenia podtrzymuje pamięć o kluczowych wydarzeniach dla historii naszego państwa.

            Dla przywołania tej ważnej daty w historii Polski, w naszej szkole została zorganizowana tematyczna wystawa, podkreślająca znaczenie Konstytucji Majowej dla państwowości polskiej. Ekspozycja zawiera również prace uczniów z klas 4-8, przygotowane w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego, w którym zadaniem było wykonanie historycznego lapbooka, komiksu czy plakatu pod hasłem "Konstytucja 3 Maja". Można w nich znaleźć informacje, m.in. na temat tego, czym jest Konstytucja, kiedy i w jakich okolicznościach doszło do jej uchwalenia, jakie zmiany  wprowadzała oraz kim byli jej twórcy, zwolennicy i przeciwnicy.

            Wystawa upamiętniająca tak istotne wydarzenie historyczne przypomina uczniom naszej szkoły, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa OJCZYZNA i PATRIOTYZM oraz to, czym jest WOLNOŚĆ.

            WIĘCEJ

          • Sukcesy w I Bielańskim Konkursie Druku 3D

          • W I BIELAŃSKIM KONKURSIE DRUKU 3D, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły jury doceniło najlepsze prace. W kategorii klas 4-5 trzecie miejsce ex aequo zajęły uczennice z klasy 5a: Zosia Krajewska i Kasia Jedynasty. Natomiast w kategorii klas 6-8 sukces osiągnęli uczniowie klasy 6b. Drugie miejsce zajęła Maja Wołoszczak, a Michał Grzeszuk otrzymał wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

            Wasze osiągnięcia są doskonałym przykładem talentu i zaangażowania.

            Dziękujemy za udział w konkursie i inspirujące prace.

        • Projekt językowo-informatyczny
          • Projekt językowo-informatyczny

          • Podczas dwóch kwietniowych lekcji uczniowie klasy 6B doskonalili swoje kompetencje informatyczno- językowe tworząc ulubione przepisy kulinarne w programie Canva. Praca w parach, poza utrwalaniem słownictwa poznanego podczas lekcji języka angielskiego, sprzyjała również rozwijaniu w uczniach kreatywności i pomysłowości.

            WIĘCEJ

        • XV Bielańskie Targi Edukacyjne
          • XV Bielańskie Targi Edukacyjne

          • 24 kwietnia klasy ósme odwiedziły XV Bielańskie Targi Edukacyjne. Przyszli absolwenci naszej szkoły zapoznali się z ofertami szkół ponadpodstawowych. Ponadto odbyły się spotkania z doradcami zawodowymi, spotkania przedstawiające różne zawody.

            WIĘCEJ

          • Wynik Konkursu Logicznego Myślenia 2024

          • Miło nam poinformować, że w Konkursie  Logicznego Myślenia

            Dyplom „Mistrza Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Katarzyna Dziedzic z klasy 7d
            Stanisław Krzywicki z klasy 7b

            Dyplomy „Eksperta Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Dorota Spólnicka z klasy 4c
            Mikołaj Szczepański z klasy 5b
            Lena Kruk z klasy 5b
            Michał Grzeszuk z klasy 6b

            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

        • 22 kwietnia - Dzień Ziemi
          • 22 kwietnia - Dzień Ziemi

          • W poniedziałek 22 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, któremu przyświecało przewodnie hasło: Planeta vs. Plastik. Na zajęciach z wychowawcami młodzież dyskutowała na temat recyklingu i segregacji odpadów. Uczniowie starali się odpowiedzieć na zasadnicze pytania: Czy rzeczywiście przywiązujemy wagę do tych zagadnień? Czy zdajemy sobie sprawę, jak faktycznie wpływamy na środowisko? Czy mamy świadomość, że kilka pozytywnych zmian w codziennych nawykach może znacznie przyczynić się do ochrony środowiska?

            Dodatkowo uczniowie klas IV i V przygotowali EKO-Ludki, na których złożyli swoje obietnice o planowanych działaniach ekologicznych, które będą podejmować dla dobra Ziemi. Natomiast klasy VI-VIII przygotowały plakat pod hasłem: Co mogę zrobić dla Ziemi? Ponadto młodzież w tym dniu ubrała się na zielono.

            Święto to jest wspaniałą okazją, by promować proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budować wspólną odpowiedzialność za naszą planetę.

        • Polscy nobliści – warto Ich znać.
          • Polscy nobliści – warto Ich znać.

          • Uczniowie z klasy 3b przygotowując projekt, poznali najważniejsze fakty z życia, twórczości i dokonań polskich laureatów Nagrody Nobla. To zaszczytne wyróżnienie jest przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi na rzecz pokoju na świecie. Zespoły w krótkich wystąpieniach zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom ciekawostki z życia wybitnych Polaków: Marii Skłodowskiej - Curie, Wisławy Szymborskiej, Olgi Tokarczuk, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy. Przygotowane prezentacje w formie lapbooków i plakatów zostały umieszczone na wystawie w klasie.

            WIĘCEJ

        • Ostatnie pożegnanie
          • Ostatnie pożegnanie

          • „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

            ks. Jan Twardowski

             

            Z głębokim smutkiem i  żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci nauczycielki Wiesławy Zaborskiej, wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży, naszej koleżanki.

            Odszedł wspaniały człowiek i nauczyciel przez kilkadziesiąt lat związany z bielańską oświatą. Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkoły Podstawowej nr 293 w Warszawie

        • Szkolny Konkurs "Mam Talent"
          • Szkolny Konkurs "Mam Talent"

          • 17 kwietnia w naszej szkole odbył się finał III edycji szkolnego konkursu „Mam Talent” dla klas I-III oraz IV-VIII. Różnorodność występów była bardzo duża. Trzynastu finalistów zaprezentowało m.in. gimnastykę, akrobatykę, śpiew, grę na instrumentach.

            Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy uczestnicy konkursu pokazali nieprzeciętny talent, a wspaniała publiczność dopingowała i wspierała ze wszystkich sił.

            Wybór najlepszych był bardzo trudny, z uwagi na wysoki poziom artystyczny, jaki prezentował każdy z uczestników. Ostatecznie jury po wspólnych obradach wyłoniło zwycięzców, którymi zostali:

            - w kategorii klas I-III

            I miejsce – zespół taneczny MARIO - taniec

            II miejsce – Florentyna Maniewska z klasy 1b – akrobatyka

            III miejsce – Adrian Kołodziejczyk 3b - gra na saksofonie

            - w kategorii klas IV- VIII

            I miejsce – Veronika Karpińska z klasy 4b - śpiew

            II miejsce – Julianna Pulikowska z klasy 7b – śpiew

            III miejsce – Antonina Kozioł z klasy 4b - śpiew

            Słowa uznania i statuetki laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor Iwony Krupińskiej. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wytrwałości w doskonaleniu swoich nieprzeciętnych zdolności.

            Ogromne podziękowania niezastąpionej Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w zakupie nagród dla zwycięzców konkursu oraz wszystkich finalistów i innych uczestników.

            Jak widać wzajemne wsparcie daje ogrom radości dzieciom i poczucie, że RAZEM możemy więcej.

            https://drive.google.com/.../1UVGVRu5rzZBSQ8hgQrf.../view...

            WIĘCEJ

        • Sukces Daniela Berezy z klasy 8a
          • Sukces Daniela Berezy z klasy 8a

          • Miło nam poinformować, że Daniel Bereza z klasy 8a został laureatem przedmiotowego konkursu z matematyki, którego organizatorem jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
            Link do wyników.
            Gratulujemy!

        • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo- plastycznego „ Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”
          • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo- plastycznego „ Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”

          • Dnia 5 kwietnia 2024 roku został rozstrzygnięty konkus czytelniczo-plastyczny „Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-4. Do wybranego przez siebie wiersza wykonali ilustrację. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody książkowe:

            klasy 1 wyróżnienia: Antoni Orłowski kl.1c Franciszek Liwacz kl.1a

            klasy 2 1 miejsce Julia Filipiak kl.2a 2 miejsce Maria Krzywicka kl.2b 3 miejsce Jakub Lewecki i Mikita Siniauski kl.2a wyróżnienie Kaja Gajewska kl.2b

            klasa 4 wyróżnienie Elizaveta Makarevich kl.4b

            Gratulujemy!

            WIĘCEJ