• Wieczór gier i zabaw!
          • Wieczór gier i zabaw!

            Uczniowie klas 8a, 8c i 8e zdecydowali się świętować Dzień Kobiet w nietypowy sposób – postanowili wyjść z domu i świetnie się bawić w gronie rówieśników. Oprócz luźnej atmosfery i spędzenia czasu z koleżankami i kolegami była możliwość zmierzenia się w różnego typu rozgrywkach. Panowało ogólne rozbawienie i raz po raz słychać było wybuchy śmiechu i okrzyki radości ze zwycięstwa. Było głośno, ale wszyscy bawili się wspaniale!

            Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom klas 8a,8e i 8c oraz dyrekcji szkoły za możliwość organizacji wieczoru gier i zabaw.

            WIĘCEJ

             

        • Projekt "Parki narodowe"
          • Projekt "Parki narodowe"

            klasa 3b na zajęciach edukacji przyrodniczej realizowała projekt "Parki narodowe".

            Dzieci ze zgromadzonych z różnych źródeł przygotowały plakaty o wybranych parkach narodowych w Polsce. Powstały bardzo ciekawe plakaty o Wigierskim, Gorczańskim, Białowieskim, Bieszczadzkim, Słowińskim, Kampinoskim i Ojcowskim Parkach Narodowych.

            WIĘCEJ

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

            8 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet pod hasłem: Spodnie w kąt – dzień spódnicy, czyli kto jest dziś w spódnicę ubrany, ten nie jest pytany!

            Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował również zawody „Mistrzyni skakanki”, w którym uczestniczyły przedstawicielki klas.

            W kategorii klas IV i V zwyciężyła uczennica klasy IV a Katarzyna Kardas – 31 podskoków

            W kategorii klas VI i VII zwyciężyła uczennica klasy VII a Gabriela Kucińska – 77 podskoków

            W kategorii klas VIII zwyciężyła uczennica klasy VIII e Karolina Bednarz – 145 podskoków

             

            Dziękujemy za wspólną zabawę!

            Samorząd Uczniowski

            WIĘCEJ

        • Dzień Szalonych Fryzur
          • Dzień Szalonych Fryzur

            8 marca z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został w naszej szkole „Dzień Szalonych Fryzur”. Ten dzień wzbudził duże zainteresowanie nie tylko dziewczynek, ale także chłopców. Pomysłów nie brakowało...kolorowe włosy, kwiaty, loki, a nawet odnóża pająka na dobre zagościły w uczesaniach całej społeczności szkolnej.

            W przyszłym roku na pewno powtórzymy tę akcję. Cieszymy się z odwagi naszych uczniów, dystansu do siebie dorosłych, pomysłowości i chęci udziału w zabawie.

            „Dzień Szalonych Fryzur” uważamy za udany!

             

            Dzień szalonych fryzur w oddziale przedszkolnym

            WIĘCEJ

        • Szkolna akcja LEKKI TORNISTER
          • Szkolna akcja LEKKI TORNISTER

            W lutym i marcu w naszej szkole ponowny już raz odbyła się akcja LEKKI TORNISTER. W świetlicy szkolnej wychowawcy rozmawiali z uczniami o znaczeniu dla ich zdrowej sylwetki odpowiednio dobranego plecaka. W każdej z grup świetlicowych odbyło się ważenie plecaków. Wychowawcy zwracali również uwagę na zawartość plecaków, wspólnie szukano sposobów na zmniejszenie ich zawartości plecaków.

            Uczniowie klas 4-8 mieli możliwość zważenia swoich plecaków w specjalnie powstałym punkcie, gdzie czekali na nich p. Ewa Kwaśny, p. Małgorzata Graczyk oraz p. Katarzyna Grodzka. Nauczyciele z pomocą uczniów klasy 8g pomagali w ważeniu plecaków, wskazywali, które z nich są zbyt ciężkie.

            Kolejna akcja pokazuje, iż musimy szukać nowych rozwiązań odchudzenie plecaków naszych uczniów.

            WIĘCEJ

        • Biegające dyktando w klasie IIa
          • Biegające dyktando w klasie IIa

            Uczniowie z klasy 2a przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która najczęściej spędza sen z powiek u niejednego ucznia. Biegające dyktando to zabawowa forma dyktanda rozwijająca nie tylko wszystkie sprawności językowe: czytanie, mówienie, słuchanie i pisanie, ale stanowi również doskonały trening pamięci i refleksu.

            Zasady biegającego dyktanda są proste. Uczniowie podzieleni są na zespoły. Jedna osoba pełni funkcję biegacza (musi podbiec do tekstu dyktanda i jak najwięcej zapamiętać), druga – pisarza (zapisuje to, co usłyszała od kolegi), a trzecia edytora (kontroluje poprawność pisanego tekstu i pomaga w pisaniu).

            Forma współzawodnictwa motywuje i bawi, a połączenie ruchu i naturalnej dziecięcej radości, to świetna motywacja do nauki. Ruch dodatkowo dotlenia mózg, co stymuluje jego aktywność.

            Uczniowie byli bardzo zaangażowani! Świetnie się bawili z ,,trudną ortografią”.

            WIĘCEJ

        • Wizyta w I Liceum Ogólnokształcącym - doradztwo zawodowe 
          • Wizyta w I Liceum Ogólnokształcącym - doradztwo zawodowe 

            W dniu 28.02. uczniowie klasy VIII D i VIII E udali się na wycieczkę do I Liceum  Ogólnokształcącego im B. Limanowskigo zorganizowaną przez doradcę zawodowego. Uczniowie spotkali się z nauczycielem wychowania fizycznego panem Piotrem Kaczmarczykiem oraz uczennicami klasy 1a. Zapoznali oni naszą młodzież z budynkiem szkoły i opowiedzieli o niej. Uczniom przedstawiona zostala oferta edukacyjna liceum oraz zasady obowiązujące w trakcie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Na koniec uczniowie wysłuchali przemówienia  dyrektora szkoły pana Andrzeja Jana Wyrozembskiego oraz mieli możliwość zadawania pytań.

            WIĘCEJ

          • Sukces naszych uczniów w XIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

            Ogólnopolski Konkurs Literacki od wielu lat wpisuje się w tradycję naszej szkoły. Ostatnio została przeprowadzona jego kolejna, już XIX edycja, w której uczniowie z klas IV-VIII odnieśli liczne sukcesy.

            Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów i Muzeum Niepodległości w Warszawie. Zadania konkursowe koncertowały się na tematach: „Józef Wybicki – twórca polskiego hymnu” oraz „Maria Konopnicka, jakiej nie znamy”. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zadecydował, iż rok 2022 będzie Rokiem Polskiego Romantyzmu, z uwagi na 200. rocznicę pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza i tym samym wyznaczenie początku epoki w polskiej literaturze. Dlatego też uczniowie stanęli również przed wyzwaniem przygotowania prac na temat: „Twórcy polskiego romantyzmu i ich dzieła”.

            Z ogromna radością informujemy, że laureatami zmagań konkursowych zostało aż dwanaścioro uczniów naszej szkoły, a niektórzy z nich osiągnęli sukcesy w kilku kategoriach tematycznych.

            Kategoria: uczniowie klas IV — VI

            I miejsce

            Filip Saniewski – klasa VIC [dwukrotny laureat I miejsca z uwagi na udział w różnych kategoriach tematycznych]

            Violetta Szrajbrowska – klasa VIA

            II miejsce

            Nadia Drabek – klasa VIA

            Filip Saniewski – klasa VIC

            Urszula Mędrzecka – klasa VIC

            III miejsce

            Laura Zajbt – klasa VIC

            Finaliści

            Patryk Sumiński – klasa VIC

            Nina Traczyk – klasa VIA

            Dyplom za udział

            Hanna Donat – klasa VIC

            Nina Traczyk – klasa VIA

             

            Kategoria: uczniowie klas VII i VIII

            I miejsce

            Alicja Majkowska – klasa VIIIF

            II miejsce

            Maja Wojno - klasa VIIID

            III miejsce

            Hanna Stachulska - klasa VIIIE

            Finaliści

            Nina Kaczkan- klasa VIIIF

             

            Mamy nadzieję, że niezaprzeczalny sukces naszych uczniów będzie dla nich inspiracją i motywacją do dalszej pracy. Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i nieustannego rozwijania talentów literackich!

        • Apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący pracę w I półroczu
          • Apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący pracę w I półroczu

            W piątek 10 lutego br., tuż przed zimowymi feriami, Samorząd Uczniowski zorganizował apel, na którym dokonał podsumowania działań w I półroczu roku szkolnego 2022/2023.

            Najpierw dyrektor szkoły, Pani Iwona Krupińska, dziękując uczniom za owocną współpracę, nagrodziła stypendiami szkolnymi tych, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce (średnia ocen: 5.20) oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Ponadto życzyła wszystkim dalszych sukcesów w II półroczu.

            W dalszej kolejności przedstawicielki prezydium Samorządu Uczniowskiego zaprezentowały klasy, które uzyskały najwyższe wyniki, biorąc pod uwagę osiągnięcia w nauce, dyscyplinę oraz zaangażowanie w prace społeczne. Wart podkreślenia jest fakt, iż średnia ocen wszystkich klas 4-8 wyniosła 4,41, zaś najwyższą średnią - 4,78 uzyskała klasa 6B. W ogólnej punktacji poszczególnych poziomów klas wyniki przedstawiały się następująco: klasy 4. – klasa 4A, klasy 5. – klasa 5B, klasy 6. – klasa 6B, klasy 7. – klasa 7A oraz klasy 8. – klasa 8E. Najwyższą średnią w szkole spośród uczniów klas 4-8, bo aż - 5,83 uzyskała Katarzyna Dziedzic z klasy 6D.

            Wśród licznych akcji Samorządu Uczniowskiego wymieniono różnorakie akcje charytatywne, konkursy, zbiórki i plebiscyty. W konkursie plastycznym na „Portret naszej klasy” z okazji Dnia Tolerancji, jury zdecydowało wyróżnić klasy: 2B, 2C, 4A, 6B, 6C, 7A, 8C i 8G. W konkursie plastycznym „Moi Dziadkowie Superbohaterowie” doceniono prace następujących uczniów: I miejsce Maria Krzywicka (klasa 1B), II miejsce Gabriela Semerau -Siemianowska (klasa 2A), III miejsce Marta Semerau-Siemianowska (klasa 2A). Natomiast w plebiscycie na najsympatyczniejszego misia I miejscem uhonorowano „Misia Świnkę”- podopiecznego z klasy 8A, II miejscem „Misia Brunatnego” – podopiecznego z klasy 6A, zaś III miejscem „Misia Borsuka” - podopiecznego z klasy 4A oraz „Misia Kibica” – podopiecznego z klasy 8C.

            W ostatniej części spotkania poszczególni nauczyciele oraz szkolna pielęgniarka, z ogromną satysfakcją, wręczyli dyplomy i nagrody laureatom licznych konkursów przedmiotowych i turniejów sportowych.

            Na koniec przewodniczące poszczególnych oddziałów podziękowały za współpracę, żywiąc nadzieję na jeszcze większy zapał i zaangażowanie uczniów w drugim półroczu roku szkolnego 2022/23.

            Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom życzenia miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej pracy.

            WIĘCEJ

        • Spotkanie klas VIII z absolwentami
          • Spotkanie klas VIII z absolwentami

            Warto wiedzieć więcej, gdy trzeba podjąć pierwszą ważną decyzję w życiu. Z takim wyzwaniem muszą zmierzyć się ósmoklasiści, którzy niebawem staną przed koniecznością wyboru szkoły ponadpodstawowej. Aby im ułatwić to trudne zadanie, panie Elżbieta Milej i Anna Szumel zorganizowały spotkanie z ubiegłorocznymi absolwentkami. Odbyło się ono 9 lutego 2023 roku. Wzięły w nim udział uczennice renomowanych warszawskich liceów: Katarzyna Włoch z XXIII Liceum Dwujęzycznego im. M. Kopernika, Antonina Janiec z XLI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Lelewela oraz Emilia Łepecka z LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. S.I. Witkiewicza. Dziewczęta przedstawiły szkoły, do których uczęszczają, podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat przygotowania do egzaminów i udzieliły kilku cennych rad swoim młodszym kolegom. Spotkanie z absolwentami okazało się ważne i potrzebne. Uświadomiło ósmoklasistom, że w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej warto pracować więcej, by móc realnie wpływać na swoją przyszłość.

            WIĘCEJ

        • Poczta walentynkowa
          • Poczta walentynkowa

            Samorząd Uczniowski klas młodszych i starszych ogłosił Walentynkowy Piątek. Szkołą zawładnęły czerwień i róż! Korytarze ozdobiły papierowe serca, które sprawiły, że w SP 293 zrobiło się miło i przytulnie. Przez cały tydzień uczniowie mogli wrzucać kartki do specjalnej skrzynki poczty walentynkowej. W piątek 10.02.23 r. przed feriami zimowymi wszystkie walentynki zostaną wręczone adresatom. Mamy nadzieję, że na ich twarzach zagości rozmarzony uśmiech.

            Życzymy udanych Walentynek!

            WIĘCEJ

        • Muzykujemy w klasie 2B
          • Muzykujemy w klasie 2B

            W klasie 2B uczniowie bardzo lubią grać na dzwonkach chromatycznych. Potrafią już zagrać kilka krótkich utworów. Fascynujące jest też poznawanie nowych instrumentów. Na ostatniej lekcji muzyki, przed feriami Pan Tadeusz Stasiak – nauczyciel muzyki w naszej szkole, zaprezentował uczniom gitarę klasyczną. Mogliśmy się dużo dowiedzieć na temat tego fascynującego instrumentu. Śpiewaliśmy, graliśmy i tańczyliśmy. Spokojne dźwięki gitary pozwoliły nam przenieść się w wymarzone miejsca. Lubimy takie niezwykłe lekcje muzyki.

            WIĘCEJ

        • Warsztaty Wear and Care w klasie 4C
          • Warsztaty Wear and Care w klasie 4C

            W dniu 7 lutego 2023 roku uczniowie klasy 4C mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych z inicjatywy absolwentek naszej szkoły- czyli zespołu Wear and Care. Dziewczynki poprowadziły zajęcia w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Spotkanie miało na celu pokazanie jak można zaoszczędzić pieniądze na garderobie, urozmaicić swój styl ubierania, a także rozwinąć kreatywne umiejętności. Prowadzące przeprowadziły pogadankę, popartą prezentacją, na temat ekologicznej mody i wskazały  ciekawe pomysły, aby dać swoim ubraniom drugie życie. Poruszyły także zjawisko Fast Fashion i jego wpływu na środowisko.

            W drugiej części uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać maskotkę ze skrawków materiału. Uczestnicy wykazali się wyobraźnią i z zapałem tworzyli swoje ośmiorniczki. Warsztaty spotkały się z ogromnym entuzjazmem wśród czwartoklasistów.

            WIĘCEJ

        • Tak powstawała dekoracja sali na bal karnawałowy.
          • Tak powstawała dekoracja sali na bal karnawałowy.

            Scenografię ZIMOWEGO MIASTA stworzyli wspólnie uczniowie całej naszej szkoły, zaczynając od klasy 0 do klas siódmych.

            ZIMOWE DRZEWA i BAŁWANKI przygotowali uczniowie klas 4 - 6, pracując w grupach  na lekcjach plastyki a LATARNIE klasy 7.

            KAMIENICZKI  powstały na lekcjach techniki w klasach 5 i 6 i na kole technicznym , na które uczęszczają dziewczynki z klas 4 . Aby powstały prace tak dużego formatu, pierwszym krokiem było przygotowanie okien o ujednoliconych wymiarach, metodą „krok po kroku” podczas której uczniowie uczyli się odmierzania na kartce i podziału płaszczyzny.  Na kolejnej lekcji okna zostały przyklejone do kolorowych kartonowych ścian oraz  dodano inne ozdobne elementy elewacji.

            Całość dekoracji dopełniła duża ilość ŚNIEŻYNEK wykonanych przez dzieci klas 0 - 3 pod kierunkiem wychowawców.

            Efekt tej kilku tygodniowej pracy wszyscy podziwiali podczas balu, dzieci mogły odnaleźć elementy wykonane przez siebie a Radzie Rodziców dziękujemy za zakup materiałów plastycznych.

            Bożena Imasz i Mariusz Seń

            WIĘCEJ

          • PIKNIK RODZINNY - FAJER NA TRAWIE

          • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców
            zapraszają na 
            "Piknik rodzinny - Fajer na trawie"

            który odbędzie się 
            25 maja 2024 r. – sobota w godz. 10:00 – 13:00 
            na boisku szkolnym.

            Na uczestników czeka wiele atrakcji:
            - występy artystyczne w wykonaniu uczniów oraz iluzjonisty KACPRA MYSIORKA; 
            - zabawy integracyjne;
            - turniej "Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora";
            - Rodzinny Turniej Szachowy;
            - wyścigi w układaniu na czas Kostki Rubika;
            - spacer z alpakami;
            - giełda kwiatowa;
            - pchli targ;
            - kawiarenki, a w nich – ciasta, napoje, potrawy kuchni europejskich.


            I WIELE, WIELE INNYCH ATRAKCJI!!!
             

        • Sprawne rączki
          • Sprawne rączki

          • W kolejnym cyklu zajęć w ramach programu „Sprawne rączki”, uczennice klasy 2a uszyły wiosenne, czerwone kwiatuszki z filcu. Zapewne będą służyły do ozdobienia okna, jak również mogą być wykorzystane jako broszka. Szycie i inne prace ręczne to doskonała zabawa oraz okazja do ćwiczenia sprawności ręki.

        • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
          • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

          • W dniu 7 maja 2024r. odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież, na szczeblu dzielnicowym. Imprezę zorganizował Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

            Naszą szkołę reprezentowała 18 - osobowa drużyna dziewcząt i chłopców z klas VII i VIII. W rywalizacji sportowej wzięło udział 9 szkół podstawowych w tym szkoła sportowa.

            Uczniowie naszej szkoły zdobyli 8 medali w konkurencjach indywidualnych. Niestety, w tym roku nie udało się zdobyć medalu w biegach sztafetowych 4x100 i sztafecie olimpijskiej.

            W biegu na dystansie 200m złoty medal zdobyła Lena Markowicz (kl. 7a), a srebrny Nina Traczyk (kl.7a). Dwa medale nasi sportowcy zdobyli również na dystansie 300m – złoto wygrała Kinga Daniluk (kl.7b), a brąz Hanna Bednarczyk (kl.8a). Kolejne trofea wywalczyli uczniowie na dystansie 600m – złoto zdobył Patryk Sumiński (kl.7c), a brąz Gabriela Kucińska (kl.8a).

            W konkurencjach technicznych kolejne dwa srebrne medale przypadły Natalii Hołubowicz (kl.7b) w pchnięciu kulą i Kornelii Rydel (kl.7c) w skoku w dal.

            Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach, a medalistom gratulujemy awansu do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i życzymy dalszych sukcesów.

            WIĘCEJ

        • "Żywa Flaga" na Bielanach
          • "Żywa Flaga" na Bielanach

          • Od siedmiu lat na warszawskich Bielanach  obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w sposób wyjątkowy, ktorego pomysłodawcą jest Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie.  8 maja uczniowie klas trzecich reprezentowali naszą szkołę w projekcie patriotycznym „Żywa Flaga”.

            WIĘCEJ

        • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"
          • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"

          • W dniu 7 maja w Szkole Podstawowej nr 369 im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego w Warszawie odbył się turniej szachowy "Złoty Skoczek" dla klas I-VIII. To wydarzenie zgromadziło pasjonatów szachów z różnych szkół naszej dzielnicy, którzy w duchu sportowej rywalizacji zmierzyli się ze sobą na szachownicach.

            W kategorii klas młodszych, nasza szkoła mogła poszczycić się imponującym sukcesem, gdyż wszystkie trzy czołowe miejsca zajęli uczniowie klasy 3b. Na najwyższym stopniu podium stanął Artur Brzeziński, który zdobył komplet punktów, prezentując przy tym znakomitą technikę i konsekwencję w grze. Drugie miejsce przypadło Wiktorowi Oblińskiemu, a na trzecim miejscu uplasował się Janek Zajdel.

            W kategorii klas starszych (4-8), drugie miejsce zajął Daniel Bereza, uczeń klasy 8a z minimalną stratą 0,5 punktu do zwycięzcy turnieju. Na trzecim miejscu znalazł się Julian Obuchowicz, a tuż za podium uplasował się Krzysztof Obuchowicz, obaj z klasy 6b.

            Wszyscy nasi zawodnicy zagrali wiele dobrych partii. Na szczególną uwagę zasługuje partia Antka Chromińskiego z klasy 7d, który jako jedyny zdołał odebrać 0,5 punktu zwycięzcy turnieju.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i pasji oraz życzymy dalszych sukcesów w szachowej rywalizacji.

            WIĘCEJ

        • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Dniu Trzeci Maja, dniu nam święty,
            Hołd ci należy nieść, choć dziś narodu cel wytknięty,
            Pamięci twojej cześć!

            W. Dalewska

             

            Konstytucja 3 Maja 1791 r. była pierwszą w Europie, zaś na świecie zyskała miano drugiej ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uczczenie 233. rocznicy jej uchwalenia podtrzymuje pamięć o kluczowych wydarzeniach dla historii naszego państwa.

            Dla przywołania tej ważnej daty w historii Polski, w naszej szkole została zorganizowana tematyczna wystawa, podkreślająca znaczenie Konstytucji Majowej dla państwowości polskiej. Ekspozycja zawiera również prace uczniów z klas 4-8, przygotowane w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego, w którym zadaniem było wykonanie historycznego lapbooka, komiksu czy plakatu pod hasłem "Konstytucja 3 Maja". Można w nich znaleźć informacje, m.in. na temat tego, czym jest Konstytucja, kiedy i w jakich okolicznościach doszło do jej uchwalenia, jakie zmiany  wprowadzała oraz kim byli jej twórcy, zwolennicy i przeciwnicy.

            Wystawa upamiętniająca tak istotne wydarzenie historyczne przypomina uczniom naszej szkoły, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa OJCZYZNA i PATRIOTYZM oraz to, czym jest WOLNOŚĆ.

            WIĘCEJ

          • Sukcesy w I Bielańskim Konkursie Druku 3D

          • W I BIELAŃSKIM KONKURSIE DRUKU 3D, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły jury doceniło najlepsze prace. W kategorii klas 4-5 trzecie miejsce ex aequo zajęły uczennice z klasy 5a: Zosia Krajewska i Kasia Jedynasty. Natomiast w kategorii klas 6-8 sukces osiągnęli uczniowie klasy 6b. Drugie miejsce zajęła Maja Wołoszczak, a Michał Grzeszuk otrzymał wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

            Wasze osiągnięcia są doskonałym przykładem talentu i zaangażowania.

            Dziękujemy za udział w konkursie i inspirujące prace.

        • Projekt językowo-informatyczny
          • Projekt językowo-informatyczny

          • Podczas dwóch kwietniowych lekcji uczniowie klasy 6B doskonalili swoje kompetencje informatyczno- językowe tworząc ulubione przepisy kulinarne w programie Canva. Praca w parach, poza utrwalaniem słownictwa poznanego podczas lekcji języka angielskiego, sprzyjała również rozwijaniu w uczniach kreatywności i pomysłowości.

            WIĘCEJ

        • XV Bielańskie Targi Edukacyjne
          • XV Bielańskie Targi Edukacyjne

          • 24 kwietnia klasy ósme odwiedziły XV Bielańskie Targi Edukacyjne. Przyszli absolwenci naszej szkoły zapoznali się z ofertami szkół ponadpodstawowych. Ponadto odbyły się spotkania z doradcami zawodowymi, spotkania przedstawiające różne zawody.

            WIĘCEJ

          • Wynik Konkursu Logicznego Myślenia 2024

          • Miło nam poinformować, że w Konkursie  Logicznego Myślenia

            Dyplom „Mistrza Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Katarzyna Dziedzic z klasy 7d
            Stanisław Krzywicki z klasy 7b

            Dyplomy „Eksperta Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Dorota Spólnicka z klasy 4c
            Mikołaj Szczepański z klasy 5b
            Lena Kruk z klasy 5b
            Michał Grzeszuk z klasy 6b

            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

        • 22 kwietnia - Dzień Ziemi
          • 22 kwietnia - Dzień Ziemi

          • W poniedziałek 22 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, któremu przyświecało przewodnie hasło: Planeta vs. Plastik. Na zajęciach z wychowawcami młodzież dyskutowała na temat recyklingu i segregacji odpadów. Uczniowie starali się odpowiedzieć na zasadnicze pytania: Czy rzeczywiście przywiązujemy wagę do tych zagadnień? Czy zdajemy sobie sprawę, jak faktycznie wpływamy na środowisko? Czy mamy świadomość, że kilka pozytywnych zmian w codziennych nawykach może znacznie przyczynić się do ochrony środowiska?

            Dodatkowo uczniowie klas IV i V przygotowali EKO-Ludki, na których złożyli swoje obietnice o planowanych działaniach ekologicznych, które będą podejmować dla dobra Ziemi. Natomiast klasy VI-VIII przygotowały plakat pod hasłem: Co mogę zrobić dla Ziemi? Ponadto młodzież w tym dniu ubrała się na zielono.

            Święto to jest wspaniałą okazją, by promować proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budować wspólną odpowiedzialność za naszą planetę.

        • Polscy nobliści – warto Ich znać.
          • Polscy nobliści – warto Ich znać.

          • Uczniowie z klasy 3b przygotowując projekt, poznali najważniejsze fakty z życia, twórczości i dokonań polskich laureatów Nagrody Nobla. To zaszczytne wyróżnienie jest przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi na rzecz pokoju na świecie. Zespoły w krótkich wystąpieniach zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom ciekawostki z życia wybitnych Polaków: Marii Skłodowskiej - Curie, Wisławy Szymborskiej, Olgi Tokarczuk, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy. Przygotowane prezentacje w formie lapbooków i plakatów zostały umieszczone na wystawie w klasie.

            WIĘCEJ

        • Ostatnie pożegnanie
          • Ostatnie pożegnanie

          • „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

            ks. Jan Twardowski

             

            Z głębokim smutkiem i  żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci nauczycielki Wiesławy Zaborskiej, wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży, naszej koleżanki.

            Odszedł wspaniały człowiek i nauczyciel przez kilkadziesiąt lat związany z bielańską oświatą. Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkoły Podstawowej nr 293 w Warszawie

        • Szkolny Konkurs "Mam Talent"
          • Szkolny Konkurs "Mam Talent"

          • 17 kwietnia w naszej szkole odbył się finał III edycji szkolnego konkursu „Mam Talent” dla klas I-III oraz IV-VIII. Różnorodność występów była bardzo duża. Trzynastu finalistów zaprezentowało m.in. gimnastykę, akrobatykę, śpiew, grę na instrumentach.

            Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy uczestnicy konkursu pokazali nieprzeciętny talent, a wspaniała publiczność dopingowała i wspierała ze wszystkich sił.

            Wybór najlepszych był bardzo trudny, z uwagi na wysoki poziom artystyczny, jaki prezentował każdy z uczestników. Ostatecznie jury po wspólnych obradach wyłoniło zwycięzców, którymi zostali:

            - w kategorii klas I-III

            I miejsce – zespół taneczny MARIO - taniec

            II miejsce – Florentyna Maniewska z klasy 1b – akrobatyka

            III miejsce – Adrian Kołodziejczyk 3b - gra na saksofonie

            - w kategorii klas IV- VIII

            I miejsce – Veronika Karpińska z klasy 4b - śpiew

            II miejsce – Julianna Pulikowska z klasy 7b – śpiew

            III miejsce – Antonina Kozioł z klasy 4b - śpiew

            Słowa uznania i statuetki laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor Iwony Krupińskiej. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wytrwałości w doskonaleniu swoich nieprzeciętnych zdolności.

            Ogromne podziękowania niezastąpionej Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w zakupie nagród dla zwycięzców konkursu oraz wszystkich finalistów i innych uczestników.

            Jak widać wzajemne wsparcie daje ogrom radości dzieciom i poczucie, że RAZEM możemy więcej.

            https://drive.google.com/.../1UVGVRu5rzZBSQ8hgQrf.../view...

            WIĘCEJ

        • Sukces Daniela Berezy z klasy 8a
          • Sukces Daniela Berezy z klasy 8a

          • Miło nam poinformować, że Daniel Bereza z klasy 8a został laureatem przedmiotowego konkursu z matematyki, którego organizatorem jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
            Link do wyników.
            Gratulujemy!

        • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo- plastycznego „ Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”
          • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo- plastycznego „ Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”

          • Dnia 5 kwietnia 2024 roku został rozstrzygnięty konkus czytelniczo-plastyczny „Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-4. Do wybranego przez siebie wiersza wykonali ilustrację. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody książkowe:

            klasy 1 wyróżnienia: Antoni Orłowski kl.1c Franciszek Liwacz kl.1a

            klasy 2 1 miejsce Julia Filipiak kl.2a 2 miejsce Maria Krzywicka kl.2b 3 miejsce Jakub Lewecki i Mikita Siniauski kl.2a wyróżnienie Kaja Gajewska kl.2b

            klasa 4 wyróżnienie Elizaveta Makarevich kl.4b

            Gratulujemy!

            WIĘCEJ