• Bezpieczne ferie
          • Bezpieczne ferie

            Ferie zimowe to wyczekiwany przez uczniów czas odpoczynku i dobrej zabawy. Członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego w ramach akcji Bezpieczne Ferie chcieli przypomnieć swoim koleżankom i kolegom o zasadach bezpiecznego spędzania ferii. Szkolne korytarze zostały ozdobione przez ciekawe plakaty w formie znaków drogowych. Prace plastyczne wykonali uczniowie klas młodszych. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami bezpiecznej zabawy podczas zbliżających się ferii zimowych.

            Życzymy miłego wypoczynku!

            Opiekunowie i przedstawiciele MSU

            WIĘCEJ

        • Realizacja programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły
          • Realizacja programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły

            W pierwszym półroczu r. szk. 2022/2023 w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły pedagog szkolny i psychologowie zorganizowali zajęcia z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej:

            w oddziale przedszkolnym- „Zasady bezpiecznej zabawy”

            w kl. I – „Spotkanie z nieznajomym”

            w kl. II- „Bezpieczna droga do szkoły’

            w kl. III- „Jestem przyjacielem zwierząt”

            w kl. III- „ Obcy niebezpieczny, potrafię mówić nie”.

            w kl. IV- „Dyskryminacja rówieśnicza , jej formy oraz umiejętności przeciwdziałania zachowaniom dyskryminacyjnym”

            w kl. V- „Komunikacja bez przemocy”

            w kl. VI – „Bezpieczeństwo w sieci”

            w kl. VII i VIII- „Odpowiedzialność prawa nieletnich m.in. związana z zażywaniem rozprowadzaniem substancji psychoaktywnych .

            Zajęcia miały na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów i nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach .

            W klasach 3a, 4a, 6d i 7b odbyły się również warsztaty profilaktyczne realizowane przez EPSILON , które miały na celu kształtowanie postaw społecznych i właściwych relacji rówieśniczych

            Zorganizowano dla rodziców uczniów kl. VIII prelekcję pracownika Wydziału Profilaktyki Uzależnień z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej dotyczącą informacji na temat działania środków psychoaktywnych, symptomów ich zażywania oraz miejsc gdzie można uzyskać pomoc w sytuacjach zagrożenia uzależnieniem.

            WIĘCEJ

        • Bal karnawałowy
          • Bal karnawałowy

            Karnawał to szalony okres pełen zabaw i wrażeń, kolorów i dźwięków, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Zawsze dostarcza wiele pozytywnych przeżyć i wywołuje uśmiech na twarzy. Tak też było w dniu 3 lutego 2023r., który od rana zapowiadał się niezwykle, gdyż począwszy od godziny 9.00 odbywały się bale karnawałowe, stanowiące swoistą tradycję naszej szkoły. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy było „MIASTO ZIMĄ”, w które zmieniła się w piątkowy dzień sala gimnastyczna. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli plastyki i techniki, rodziców, a także uczniów, wszyscy mogli się bawić w przepięknej scenerii, pełnej miejskich kamieniczek, ośnieżonych drzew, latarni, śnieżynek, bałwanków, pingwinów oraz gwiazdek, znajdujących się wśród setek biało-niebieskich balonów. Urok wystroju magicznego miasta został pogłębiony przez kolorowe i pomysłowe stroje uczestników balu. Przy dźwiękach muzyki, a także efektach specjalnych, takich jak dym i kolorowe światła, dzieci mogły uczestniczyć w zabawie ze szkolnymi koleżankami i kolegami w towarzystwie dyrekcji, nauczycieli i wychowawców. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże oraz tańce w parach, a nawet konkursy z nagrodami, ufundowanymi przez głównego organizatora - Radę Rodziców naszej szkoły. Szaleństwo na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpywały siły tancerzy, dlatego też wszyscy uczniowie mieli zapewniony poczęstunek przygotowany przez rodziców w poszczególnych klasach. Ponadto młodsi uczestnicy piątkowego balu mieli wykonywane pamiątkowe fotografie, które zapewne nie pozwolą zapomnieć tej niepowtarzalnej atmosfery.

            klasy 0-II

            klasy III-IV

        • Bezpieczne zabawy zimą
          • Bezpieczne zabawy zimą

            Zbliżają się ferie zimowe. W każdej z klas w edukacji wczesnoszkolnej odbyły się pogadanki dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Uczniowie zwracali uwagę na miejsca, w których można, a w których nie można się bawić. Podczas zajęć komputerowych, pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści wykonali prace plastyczne w poznanych programach graficznych. Z najpiękniejszych prac powstała niezwykle piękna wystawa.

            WIĘCEJ

        • Dzień otwarty
          • Dzień otwarty

            1 lutego w naszej szkole odbył się dzień otwarty. Przyszli uczniowie wraz z rodzicami mogli odwiedzić progi szkoły, poznać nauczycieli, wychowawców świetlicy, obejrzeć sale lekcyjne.

            O godzinie 17.00 zostało zorganizowane spotkanie informujące z panią dyrektor szkoły Iwoną Krupińską. Pani Dyrektor poinformowała Rodziców o rekrutacji i organizacji roku szkolnego. Specjaliści – p. pedagog, logopeda, terapeuta przekazali krótkie informacje dotyczące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, p. Ewa Kwaśny – kierownik świetlicy przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania świetlicy szkolnej. W krótkiej prezentacji p. Renata Piłat – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - pokazała w jaki sposób odbywają się zajęcia w oddziale przedszkolnym i młodszych klasach, jakie prowadzone są zajęcia dodatkowe. Zwróciła również uwagę na uroczystości i tradycje związane z naszą szkołą.

            W tym samym czasie przybyłe dzieci brały udział w szeregu zajęć przygotowanych przez nauczycieli naszej placówki. Mogli obserwować zajęcia chemiczne i powstanie wulkanu oraz pasty do zębów dla słonia. Podczas zajęć z języka angielskiego wykonywali pracę plastyczną związaną z zimą oraz nauczyli się kilku nowych słówek. Dzieci brały udział w zajęciach komputerowych i szachowych. Przygotowane zostały również zajęcia plastyczne i sportowe. Dzieci rywalizowały w wyścigach rzędów. Niezwykle atrakcyjną okazała się kreatywna podłoga. Taka zabawa wzbudziła niesamowite emocje.

            WIĘCEJ

        • Dzień Babci i Dziadka w klasach drugich
          • Dzień Babci i Dziadka w klasach drugich

             

            Babcia i Dziadek zajmują szczególne miejsce w sercach dzieci.

            31 stycznia uczniowie klas drugich gościli w szkole swoich kochanych Dziadków. Z okazji ich niedawnego Święta przygotowali program artystyczny i własnoręcznie wykonali upominki. W ten sposób podziękowali babciom i dziadkom za ich miłość, troskę, dobroć i wyrozumiałość. Był też wspólny taniec w kręgu i słodki poczęstunek. Atrakcją wieczoru okazały się warsztaty manualne. Babcie, dziadkowie i wnuczęta wycinali i ozdabiali brokatem papierowe płatki śniegu, które zostały wykorzystane do dekoracji sali gimnastycznej podczas balu karnawałowego.

            Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

            PS Kochamy Was!

            WIĘCEJ

        • Zajęcia warsztatowe "Wiem co jem"
          • Zajęcia warsztatowe "Wiem co jem"

            Prawidłowe żywienie i zdrowy styl życia są jednymi z najważniejszych czynników wpływających na rozwój dziecka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia. Ma ono szczególne znaczenie u dzieci i młodzieży ze względu na bardzo intensywne procesy wzrastania i dojrzewania zachodzące w ich życiu. Bardzo ważne jest, by dzieci były tego świadome, potrafiły wybrać aktywny styl życia oraz zdrowszy i wartościowszy posiłek.

            Mając to na uwadze, klasy drugie naszej szkoły na przełomie stycznia i lutego wzięły udział w kampanii społecznej m.st. Warszawy przeprowadzonej w formie warsztatów pt. „Wiem, co jem” dotyczącej zdrowego stylu życia. Warsztaty obejmowały cykl trzech spotkań, w tym warsztaty o zasadach prawidłowego żywienia (I) – piramida zdrowego żywienia, warsztaty o zdrowym śniadaniu (II) oraz warsztaty o aktywności fizycznej (III). Dzieci otrzymały materiały edukacyjne, w tym tygodniową tabelę spożywania warzyw i owoców oraz piramidę żywieniową z naklejkami. Zadaniem uczniów było właściwe uzupełnienie pustych pięter piramidy oraz wykazanie spożywania warzyw i owoców.

            Zajęcia były bardzo atrakcyjne, wartościowe i ciekawe. Uczniowie utrwalali swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania się i stylu życia, w którym bardzo ważne miejsce zajmuje aktywność fizyczna.

            WIĘCEJ

        • Warsztaty filmowe w klasie 2c
          • Warsztaty filmowe w klasie 2c

            W styczniu, w klasie 2c odbyły się Warsztaty Filmowe przeprowadzone przez rodziców jednej z uczennic. Uczniowie dowiedzieli się kilku informacji związanych z historią powstania kamery i filmu. Dzięki panu Jerzemu, który jest kamerzystą, dzieci poznały budowę kamery oraz miały okazję pracy przed kamerą. Odgrywały scenki, w których wcielali się w rolę dziennikarzy. Cennych wskazówek udzielała pani Joanna, która jest dziennikarka. Zajęcia bardzo się uczniom podobały, tym bardziej, że mogły potem obejrzeć wytwór swojej „dziennikarskiej pracy”.

            WIĘCEJ

        • Warsztaty chemiczne w klasie 2c
          • Warsztaty chemiczne w klasie 2c

            W grudniu i styczniu uczniowie klasy 2c mieli po raz kolejny okazję uczestniczyć w warsztatach chemicznych prowadzony przez mamę jednego z uczniów. W czasie zajęć zawsze przestrzegane są zasady bezpieczeństwa.

            Podczas grudniowych zajęć uczniowie poznali suchy lód. Badali jego właściwości, obserwowali, jak powstają bańki i sztuczna mgła.

            Na kolejnych zajęciach przy pomocy wody i poliakrylanu sodu wykonali sztuczny śnieg. Dosypywali barwników, aby pojawił się kolor. Drugim zadaniem tego dnia była rafa koralowa, którą zrobili wykorzystując roztwór szkła wodnego imitującego wody oceaniczne i barwne kryształki. W wyniku reakcji wytworzyły się różnokolorowe drzewiaste struktury przypominające rafę koralową.

            Jak zawsze zajęcia bardzo się podobały, a pani Emilia w sposób czytelny, dostosowany do wieku, przekazała wiele ciekawych informacji.

            WIĘCEJ

        • Udział wolontariuszy w XXV Integracyjnym Balu Karnawałowym
          • Udział wolontariuszy w XXV Integracyjnym Balu Karnawałowym

            W tym roku 28 stycznia odbył się XXV Integracyjny Bal Karnawałowy pt: „W krainie bajek i baśni”. Został zorganizowany przez Fundację „Świat na Tak”, z którą nasza szkoła aktywnie współpracuje już od wielu lat. Dlatego nasi wolontariusze wzięli w niej po raz kolejny udział. Podopiecznymi tej Fundacji są osoby niepełnosprawne i niesamodzielne, które w domach są pod opieką swoich rodziców. Udział w takim balu jest dla nich niesamowitą atrakcją, ale potrzebują osób które będą mogły im pomagać. To jednak nie wszystko, ponieważ taki bal należy przygotować, sprzątać podczas niego, aby uczestnicy mogli w komfortowych warunkach miło spędzać czas a po balu trzeba również posprzątać. Stąd tyle zadań dla wolontariuszy. Nasi uczniowie ze swoich zadań wywiązali się wzorowo, za co bardzo im dziękujemy, ponieważ w pozytywny sposób reprezentują naszą szkołę.

            WIĘCEJ

          • Sukces naszych szóstoklasistek w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym

            Już po raz 19. Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty zorganizowały Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy. Tym razem został poświęcony upamiętnieniu Roku Romantyzmu Polskiego oraz uczczeniu 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Turniej odbył się w Muzeum Niepodległości w Warszawie, gdzie jego uczestnicy zmagali się z wygłoszeniem z pamięci samodzielnie przygotowanego przemówienia na jeden z dwóch tematów. Pierwszy dotyczył próby odpowiedzi na pytanie: Dlaczego Adama Mickiewicza zaliczamy do narodowych wieszczów? - odwołaj się do biografii i poety i jego tekstów. W drugim zaś należało przygotować i zaprezentować wystąpienie na temat roli poety w życiu narodu, odwołując się do tekstów Adama Mickiewicza lub Juliusza Słowackiego.

            Naszą szkołę reprezentowały aż 3 uczennice z klasy 6C: Jaśmina JAREK, Urszula MĘDRZECKA oraz Lena PODSIADŁY. Jury, oceniając zalety merytoryczne wystąpienia, jego kompozycję oraz kunszt oratorski, uhonorowało wszystkie dziewczynki. Tytuły laureatek III miejsca w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych zdobyły: Jaśmina i Lena, natomiast Ula otrzymała wyróżnienie.

            Uroczyste wręczenie dyplomów i medali w XIX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym odbyło się 26 stycznia 2023 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

            Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów recytatorskich!

        • Afryka Kazika w klasie 3a
          • Afryka Kazika w klasie 3a

            Afryka Kazika to lektura, która uczniów wprowadziła w podróż po kontynencie afrykańskim. Książka dostarczyła wielu ciekawych informacji o Afryce i jej mieszkańcach, a całą podróż można było śledzić na załączonej do książki mapie. Afryka Kazika to książka podróżnicza, która zapoznaje dzieci z postacią Kazimierza Nowaka, czyli prawdziwym podróżnikiem i jego prawdziwymi przygodami. Efektem wspólnego przeżywania przygód bohatera jest wystawa prac.

            WIĘCEJ

        • Wyniki konkursu "Alfik matematyczny 2022"
          • Wyniki konkursu "Alfik matematyczny 2022"

            Dnia 23 listopada 2022 obyła się XXVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 44 tysiące uczestników, wśród których wyłoniono 298 laureatów, a wśród nich byli uczniowie naszej szkoły:
            Marcin Jaźwiński z klasy 6a i Daniel Bereza z klasy 7a, którzy wygrali bony upominkowe o wartości 200 zł.

            Ponadto bardzo dobry wynik w konkursie otrzymali:
            1.    Wiktoria Krzyczkowska z klasy 1B
            2.    Jan Pulikowski z klasy 1B
            3.    Kalina Kuzawińska z klasy 3C
            4.    Jędrzej Weronko z klasy 5a
            5.    Stanisław Krzywicki z klasy 6B
            6.    Jeremi Rosiński z klasy 8c

            Wynik dobry w konkursie zdobyli:
            1.    Mikołaj Szczepański z klasy 4B
            2.    Krzysztof Obuchowicz z klasy 5B
            3.    Katarzyna Dziedzic z klasy 5D


            Wszystkim gratulujemy!

        • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

            Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim zaangażowanym uczniom za czynną pomoc w działaniach wspierających akcję WOŚP! Wspołnie z Wolontariatem udało nam się zebrać olbrzymią ilość czerwonych balonów, które ozdobią wnętrza Centrum Rekreacyjno-Sportowego w dzielnicy Bielany przy ulicy Lindego 20 podczas 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto przygotowaliśmy duży plakat, który przypomina o tym ważnym dla nas zbliżającym się wydarzeniu. W tym roku nasze bielańskie serca rozgrzeją się do walki z sepsą. Niech chęć pomocy i dobry nastrój nigdy nas nie opuszcza. Bawmy się się wspólnie w słusznym celu. Pomagajmy do końca świata i jeden dzień dłużej!

            WIĘCEJ

        • Kawiarenka
          • Kawiarenka

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz Uczniom zaangażowanym w działalność Kawiarenki organizowanej przez Mały Samorząd Uczniowski. Przypominamy, że co miesiąc przed i w trakcie zebrań dla rodziców uczniów klas młodszych można umilić sobie rozmowy z wychowawcami smacznym ciachem i gorącym napojem. Oferujemy kawę, herbatę, ciasta, babeczki, wafelki oraz inne słodkości przygotowywane przez rodziny naszych szkolnych wychowanków. Bardzo dziękujemy za te pyszne wypieki! Wszystkim kupującym również składamy słowo podziękowania za wsparcie działalności MSU i zachęcamy do dalszych zakupów naszych pyszności w Kawiarence.

            WIĘCEJ

        • Konkurs plastyczny „Moi Dziadkowie superbohaterowie”
          • Konkurs plastyczny „Moi Dziadkowie superbohaterowie”

            Babcia i Dziadek – ukochani, wspaniali … To właśnie ku czci babć i dziadków Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny „Moi Dziadkowie Superbohaterowie”.            W ramach konkursu uczestnicy musieli wykonać portret dziadków lub tylko babci albo tylko dziadka. Jakże cudne są oblicza naszych kochanych bliskich…

            Wyniki konkursu:

            I miejsce Maria Krzywicka z klasy I b

            II miejsce Gabriela Semerau-Siemianowska z klasy II a

            III miejsce Marta Semerau-Siemianowska z klasy II a

             

            Wyróżnienia

            Blanka Żółek z klasy 0a

            Rita Dąbrowska z klasy 0a

            Wiktoria Sorokosz z klasy 0a

            Jan Cylke z klasy 0a

            Kacper Stasiak z klasy 0a

            Helena Kosno z klasy 0a

            Katarzyna Boran z klasy 0a

            Matylda Janowitz z klasy 0a

            Maja Czarnecka z klasy 3a

            Aleksandra Ampulska z klasy 3a

            Bartosz Szonfeld z klasy 3c

            Weronika Włodkowska z klasy 8b

            WIĘCEJ

        • Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu „Kwiaty dla Babci i Dziadka”
          • Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu „Kwiaty dla Babci i Dziadka”

            Dziękujemy nauczycielom oraz uczniom szkół bielańskich za udział w naszym konkursie plastycznym. Nadesłane prace wyróżniają się różnorodnością technik, kreatywnością oraz  estetyka wykonania.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i podajemy listę laureatów.

            Klasy I

            I nagroda

            1. Zuzanna Godlewska SP 247

            2. Łucja Kajper-Batylda SP 293

            3. Maria Krzywicka SP 293

            II nagroda

            1. Laura Szlenk (filia) SP 273

            2. Maja Domżał (filia) SP 273

            3. Sofiia Kostyshyna SP 53

            III nagroda

            1.Isla Peppers-Potuszyńska SP 273

            2. Iga Motylewska SP 273

            3. Kassandra Jasnowitz SP 293

            Wyróżnienia

            1. Zofia Gerlach SP 53

            2. Ada Granat SP 247

            Klasy II

            I nagroda

            1. Zuzanna Karcz SP 273

            2. Izabela Zydlewska SP 53

            3. Zuzanna Michałowska SP 53

            II nagroda

            1. Filip Wasilkiewicz SP 247

            2. Barbara Domańska SP 273

            3. Angela Ye SP 293

            III nagroda

            1. Maria Baszum SP 273

            2. Matylda Grzeszczak SP 293

            3. Helena Szymaniak SP 293

            Wyróżnienia

            1. Antonina Zielińska SP 247

            2. Monika Pietrasik (filia) SP 273

            3. Rita Jaworska (filia) SP 273

            4. Klaudia Murawska (filia) SP 273

            Klasy III

            I nagroda

            1. Wiktor Nowacki SP 53

            2. Aleksandra Boguradzka SP 53

            3. Maja Czarnecka SP 293

            II nagroda

            1. Antonina Kozioł SP 293

            2. Łucja Owsianko (filia) SP 273

            3. Amelia Lasecka (filia) SP 273

            III nagroda

            1. Zuzanna Dymowska (filia) SP 273

            2. Katarzyna Przybylska SP 53

            3. Dorota Spólnicka SP 293

            WIĘCEJ

          • PIKNIK RODZINNY - FAJER NA TRAWIE

          • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców
            zapraszają na 
            "Piknik rodzinny - Fajer na trawie"

            który odbędzie się 
            25 maja 2024 r. – sobota w godz. 10:00 – 13:00 
            na boisku szkolnym.

            Na uczestników czeka wiele atrakcji:
            - występy artystyczne w wykonaniu uczniów oraz iluzjonisty KACPRA MYSIORKA; 
            - zabawy integracyjne;
            - turniej "Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora";
            - Rodzinny Turniej Szachowy;
            - wyścigi w układaniu na czas Kostki Rubika;
            - spacer z alpakami;
            - giełda kwiatowa;
            - pchli targ;
            - kawiarenki, a w nich – ciasta, napoje, potrawy kuchni europejskich.


            I WIELE, WIELE INNYCH ATRAKCJI!!!
             

        • Sprawne rączki
          • Sprawne rączki

          • W kolejnym cyklu zajęć w ramach programu „Sprawne rączki”, uczennice klasy 2a uszyły wiosenne, czerwone kwiatuszki z filcu. Zapewne będą służyły do ozdobienia okna, jak również mogą być wykorzystane jako broszka. Szycie i inne prace ręczne to doskonała zabawa oraz okazja do ćwiczenia sprawności ręki.

        • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży
          • Sukces naszych uczniów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

          • W dniu 7 maja 2024r. odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież, na szczeblu dzielnicowym. Imprezę zorganizował Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

            Naszą szkołę reprezentowała 18 - osobowa drużyna dziewcząt i chłopców z klas VII i VIII. W rywalizacji sportowej wzięło udział 9 szkół podstawowych w tym szkoła sportowa.

            Uczniowie naszej szkoły zdobyli 8 medali w konkurencjach indywidualnych. Niestety, w tym roku nie udało się zdobyć medalu w biegach sztafetowych 4x100 i sztafecie olimpijskiej.

            W biegu na dystansie 200m złoty medal zdobyła Lena Markowicz (kl. 7a), a srebrny Nina Traczyk (kl.7a). Dwa medale nasi sportowcy zdobyli również na dystansie 300m – złoto wygrała Kinga Daniluk (kl.7b), a brąz Hanna Bednarczyk (kl.8a). Kolejne trofea wywalczyli uczniowie na dystansie 600m – złoto zdobył Patryk Sumiński (kl.7c), a brąz Gabriela Kucińska (kl.8a).

            W konkurencjach technicznych kolejne dwa srebrne medale przypadły Natalii Hołubowicz (kl.7b) w pchnięciu kulą i Kornelii Rydel (kl.7c) w skoku w dal.

            Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach, a medalistom gratulujemy awansu do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i życzymy dalszych sukcesów.

            WIĘCEJ

        • "Żywa Flaga" na Bielanach
          • "Żywa Flaga" na Bielanach

          • Od siedmiu lat na warszawskich Bielanach  obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w sposób wyjątkowy, ktorego pomysłodawcą jest Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie.  8 maja uczniowie klas trzecich reprezentowali naszą szkołę w projekcie patriotycznym „Żywa Flaga”.

            WIĘCEJ

        • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"
          • Sukces szachowy w "Złoty Skoczek"

          • W dniu 7 maja w Szkole Podstawowej nr 369 im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego w Warszawie odbył się turniej szachowy "Złoty Skoczek" dla klas I-VIII. To wydarzenie zgromadziło pasjonatów szachów z różnych szkół naszej dzielnicy, którzy w duchu sportowej rywalizacji zmierzyli się ze sobą na szachownicach.

            W kategorii klas młodszych, nasza szkoła mogła poszczycić się imponującym sukcesem, gdyż wszystkie trzy czołowe miejsca zajęli uczniowie klasy 3b. Na najwyższym stopniu podium stanął Artur Brzeziński, który zdobył komplet punktów, prezentując przy tym znakomitą technikę i konsekwencję w grze. Drugie miejsce przypadło Wiktorowi Oblińskiemu, a na trzecim miejscu uplasował się Janek Zajdel.

            W kategorii klas starszych (4-8), drugie miejsce zajął Daniel Bereza, uczeń klasy 8a z minimalną stratą 0,5 punktu do zwycięzcy turnieju. Na trzecim miejscu znalazł się Julian Obuchowicz, a tuż za podium uplasował się Krzysztof Obuchowicz, obaj z klasy 6b.

            Wszyscy nasi zawodnicy zagrali wiele dobrych partii. Na szczególną uwagę zasługuje partia Antka Chromińskiego z klasy 7d, który jako jedyny zdołał odebrać 0,5 punktu zwycięzcy turnieju.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i pasji oraz życzymy dalszych sukcesów w szachowej rywalizacji.

            WIĘCEJ

        • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Dniu Trzeci Maja, dniu nam święty,
            Hołd ci należy nieść, choć dziś narodu cel wytknięty,
            Pamięci twojej cześć!

            W. Dalewska

             

            Konstytucja 3 Maja 1791 r. była pierwszą w Europie, zaś na świecie zyskała miano drugiej ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uczczenie 233. rocznicy jej uchwalenia podtrzymuje pamięć o kluczowych wydarzeniach dla historii naszego państwa.

            Dla przywołania tej ważnej daty w historii Polski, w naszej szkole została zorganizowana tematyczna wystawa, podkreślająca znaczenie Konstytucji Majowej dla państwowości polskiej. Ekspozycja zawiera również prace uczniów z klas 4-8, przygotowane w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego, w którym zadaniem było wykonanie historycznego lapbooka, komiksu czy plakatu pod hasłem "Konstytucja 3 Maja". Można w nich znaleźć informacje, m.in. na temat tego, czym jest Konstytucja, kiedy i w jakich okolicznościach doszło do jej uchwalenia, jakie zmiany  wprowadzała oraz kim byli jej twórcy, zwolennicy i przeciwnicy.

            Wystawa upamiętniająca tak istotne wydarzenie historyczne przypomina uczniom naszej szkoły, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa OJCZYZNA i PATRIOTYZM oraz to, czym jest WOLNOŚĆ.

            WIĘCEJ

          • Sukcesy w I Bielańskim Konkursie Druku 3D

          • W I BIELAŃSKIM KONKURSIE DRUKU 3D, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły jury doceniło najlepsze prace. W kategorii klas 4-5 trzecie miejsce ex aequo zajęły uczennice z klasy 5a: Zosia Krajewska i Kasia Jedynasty. Natomiast w kategorii klas 6-8 sukces osiągnęli uczniowie klasy 6b. Drugie miejsce zajęła Maja Wołoszczak, a Michał Grzeszuk otrzymał wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

            Wasze osiągnięcia są doskonałym przykładem talentu i zaangażowania.

            Dziękujemy za udział w konkursie i inspirujące prace.

        • Projekt językowo-informatyczny
          • Projekt językowo-informatyczny

          • Podczas dwóch kwietniowych lekcji uczniowie klasy 6B doskonalili swoje kompetencje informatyczno- językowe tworząc ulubione przepisy kulinarne w programie Canva. Praca w parach, poza utrwalaniem słownictwa poznanego podczas lekcji języka angielskiego, sprzyjała również rozwijaniu w uczniach kreatywności i pomysłowości.

            WIĘCEJ

        • XV Bielańskie Targi Edukacyjne
          • XV Bielańskie Targi Edukacyjne

          • 24 kwietnia klasy ósme odwiedziły XV Bielańskie Targi Edukacyjne. Przyszli absolwenci naszej szkoły zapoznali się z ofertami szkół ponadpodstawowych. Ponadto odbyły się spotkania z doradcami zawodowymi, spotkania przedstawiające różne zawody.

            WIĘCEJ

          • Wynik Konkursu Logicznego Myślenia 2024

          • Miło nam poinformować, że w Konkursie  Logicznego Myślenia

            Dyplom „Mistrza Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Katarzyna Dziedzic z klasy 7d
            Stanisław Krzywicki z klasy 7b

            Dyplomy „Eksperta Logicznego Myślenia” otrzymali:
            Dorota Spólnicka z klasy 4c
            Mikołaj Szczepański z klasy 5b
            Lena Kruk z klasy 5b
            Michał Grzeszuk z klasy 6b

            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

        • 22 kwietnia - Dzień Ziemi
          • 22 kwietnia - Dzień Ziemi

          • W poniedziałek 22 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, któremu przyświecało przewodnie hasło: Planeta vs. Plastik. Na zajęciach z wychowawcami młodzież dyskutowała na temat recyklingu i segregacji odpadów. Uczniowie starali się odpowiedzieć na zasadnicze pytania: Czy rzeczywiście przywiązujemy wagę do tych zagadnień? Czy zdajemy sobie sprawę, jak faktycznie wpływamy na środowisko? Czy mamy świadomość, że kilka pozytywnych zmian w codziennych nawykach może znacznie przyczynić się do ochrony środowiska?

            Dodatkowo uczniowie klas IV i V przygotowali EKO-Ludki, na których złożyli swoje obietnice o planowanych działaniach ekologicznych, które będą podejmować dla dobra Ziemi. Natomiast klasy VI-VIII przygotowały plakat pod hasłem: Co mogę zrobić dla Ziemi? Ponadto młodzież w tym dniu ubrała się na zielono.

            Święto to jest wspaniałą okazją, by promować proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budować wspólną odpowiedzialność za naszą planetę.

        • Polscy nobliści – warto Ich znać.
          • Polscy nobliści – warto Ich znać.

          • Uczniowie z klasy 3b przygotowując projekt, poznali najważniejsze fakty z życia, twórczości i dokonań polskich laureatów Nagrody Nobla. To zaszczytne wyróżnienie jest przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi na rzecz pokoju na świecie. Zespoły w krótkich wystąpieniach zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom ciekawostki z życia wybitnych Polaków: Marii Skłodowskiej - Curie, Wisławy Szymborskiej, Olgi Tokarczuk, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy. Przygotowane prezentacje w formie lapbooków i plakatów zostały umieszczone na wystawie w klasie.

            WIĘCEJ

        • Ostatnie pożegnanie
          • Ostatnie pożegnanie

          • „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

            ks. Jan Twardowski

             

            Z głębokim smutkiem i  żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci nauczycielki Wiesławy Zaborskiej, wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży, naszej koleżanki.

            Odszedł wspaniały człowiek i nauczyciel przez kilkadziesiąt lat związany z bielańską oświatą. Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkoły Podstawowej nr 293 w Warszawie

        • Szkolny Konkurs "Mam Talent"
          • Szkolny Konkurs "Mam Talent"

          • 17 kwietnia w naszej szkole odbył się finał III edycji szkolnego konkursu „Mam Talent” dla klas I-III oraz IV-VIII. Różnorodność występów była bardzo duża. Trzynastu finalistów zaprezentowało m.in. gimnastykę, akrobatykę, śpiew, grę na instrumentach.

            Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy uczestnicy konkursu pokazali nieprzeciętny talent, a wspaniała publiczność dopingowała i wspierała ze wszystkich sił.

            Wybór najlepszych był bardzo trudny, z uwagi na wysoki poziom artystyczny, jaki prezentował każdy z uczestników. Ostatecznie jury po wspólnych obradach wyłoniło zwycięzców, którymi zostali:

            - w kategorii klas I-III

            I miejsce – zespół taneczny MARIO - taniec

            II miejsce – Florentyna Maniewska z klasy 1b – akrobatyka

            III miejsce – Adrian Kołodziejczyk 3b - gra na saksofonie

            - w kategorii klas IV- VIII

            I miejsce – Veronika Karpińska z klasy 4b - śpiew

            II miejsce – Julianna Pulikowska z klasy 7b – śpiew

            III miejsce – Antonina Kozioł z klasy 4b - śpiew

            Słowa uznania i statuetki laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor Iwony Krupińskiej. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wytrwałości w doskonaleniu swoich nieprzeciętnych zdolności.

            Ogromne podziękowania niezastąpionej Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w zakupie nagród dla zwycięzców konkursu oraz wszystkich finalistów i innych uczestników.

            Jak widać wzajemne wsparcie daje ogrom radości dzieciom i poczucie, że RAZEM możemy więcej.

            https://drive.google.com/.../1UVGVRu5rzZBSQ8hgQrf.../view...

            WIĘCEJ

        • Sukces Daniela Berezy z klasy 8a
          • Sukces Daniela Berezy z klasy 8a

          • Miło nam poinformować, że Daniel Bereza z klasy 8a został laureatem przedmiotowego konkursu z matematyki, którego organizatorem jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
            Link do wyników.
            Gratulujemy!

        • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo- plastycznego „ Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”
          • Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo- plastycznego „ Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”

          • Dnia 5 kwietnia 2024 roku został rozstrzygnięty konkus czytelniczo-plastyczny „Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-4. Do wybranego przez siebie wiersza wykonali ilustrację. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody książkowe:

            klasy 1 wyróżnienia: Antoni Orłowski kl.1c Franciszek Liwacz kl.1a

            klasy 2 1 miejsce Julia Filipiak kl.2a 2 miejsce Maria Krzywicka kl.2b 3 miejsce Jakub Lewecki i Mikita Siniauski kl.2a wyróżnienie Kaja Gajewska kl.2b

            klasa 4 wyróżnienie Elizaveta Makarevich kl.4b

            Gratulujemy!

            WIĘCEJ